Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
alltrack4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe dec 01, 2017 11:24 pm

Finančni leasing Porsche

Napisal/-a alltrack4 Če maj 10, 2018 7:50 pm

Ali drži, da pri finančnem leasingu Porsche ni možen obrok s fiksno obrestno mero? V avtohiši, kjer bom urejal stvari okoli financiranja mi prodajalec trdi, da po tej ceni, ki sem jo dobil, ni možno vzeti obroka s fiksno obrestno mero.

Maloprodajna cena vozila je bila 31.000 EUR, z akcijo čisto majčkenih cen in financiranjem preko Porsche je cena padla na slabih 27.000 EUR. Na to ceno odštejem še skoraj 20% pologa in znesek financiranja je dobrih 21.000 EUR. Ali res drži, da fiksne obrestne mere ne morem dobiti?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a esem Če maj 10, 2018 7:59 pm

Že vsaj tri teme si odprl za en sam nakup. Kaj ko bi vse spraševal v isti temi ali vsaj odgovarjal v teh treh temah? Morda bi vprašal celo na FLP?
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a novinec1980 Pe maj 11, 2018 6:43 am

Kolikor je meni znano ima Porsche cene vezane na financiranje. Vsaj pr meni je blo tako. Cena (navidezna) je kar padala, EUR+pribitek pa kar rastel. Na koncu se nisem odločil za njihov nat***.

Pri takemu znesku verjetno ne boš prišel ugodno čez. Dobil si (kao) 4000 eurov navideznega popusta. Izračunaj si polog + št. obrokov * obrok. Me zanima koliko boš dobil, 31000 sigurno ne, ampak precej več. j*** ga, temu se reče cena denarja in s tem zelo služjo.

lp
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a yeo Pe maj 11, 2018 4:15 pm

Moj nasvet: dalec stran od porsche lizinga.
Pri nas avte na dve leti menjujemo, vzames lizing, uporabljas avto,ko so zavore gume ipd obrabljene menjas in lizing ni nikoli kompliciral, vse ok.
Trenutno imamo en avto pri porsche lizing. Želel sem ga prodati in so mi naračunali bonuse, ki jih moram vrnit, zavarovanje je potrebno nekaj doplačat, kao zaradi prezgodnje prekinitve porsche zavarovanja... če želim avto po enem letu prodat, bom s penali plačal skoraj toliko, kot je bil nov, pa že eno leto odplačujem lizing.
Pri sumitu ni bilo še nikoli težav in za zelo dobre obresti se da zmenit.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a Tattoo- Pe maj 11, 2018 5:19 pm

@yeo: Moj nasvet je pa, da pomaga če včasih najprej prebereš pogodbo, ki jo podpisuješ...tako se tudi čudežno izogneš takim "zapletom", kot jih ti opisuješ! :lol: :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a yeo Pe maj 11, 2018 5:42 pm

Ja, saj to naredim ponavadi :)
V tem primeru gre za dolgo zgodbo, podpisal nisem jaz pogodbe. Pa saj to ni važno, gre se za to, da porsche res ponuja neke popuste za financiranje, gre pa za velik nateg..
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a Tattoo- Pe maj 11, 2018 6:36 pm

In kakšen nateg je to, če ti vse jasno piše v pogodbi?! :huh: Če niti ne prebereš kaj podpisuješ, potem so te še premalo nategnili! :lol:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a xxl Pe maj 11, 2018 6:36 pm

Saj to večina ponudnikov počne, ponavadi se da temu izognit, če daš več kot 50% pologa. potem si zrihtaš financiranje, kjer se ti zdi bolj ugodno.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a yeo Pe maj 11, 2018 6:44 pm

V čem je pol point leasinga, če daš 50% pologa? Jaz vzamem lizing ravn zato, da mi gotovina ostane, saj se jo da bolj pametno investirati, kot pa v avto!
Ne vem za ostale ponudnike, vem samo, da tam kjer drugače jemljem lizing, nimam nobenih težav in penalov in podobno..

@Tatoo- kako so me nategnili se ne rabis obremenjevat namesto mene, ker se tudi jaz ne. Kot sem že omenil je tukaj zadaj dolga zgodba :)
Point mojih postov v tej temi pa je, da obstajajo boljše opcije, kot pa porsche.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Finančni leasing Porsche

Napisal/-a xxl Pe maj 11, 2018 6:51 pm

Saj nisem rekel, da moraš nujno lizing jemat. Če ni pogoj , da moraš njihovo financiranje vzet, pač vzameš, kje so boljši pogoji.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 48 gostov