Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Novinec1968 Če jul 26, 2018 7:38 pm

lin je napisal/-a:Res bi rad poznal te poznavalce, ki so ti natrosili takšne oslarije glede Nissana, sam imam že tretjega qashqaija in ga nikoli ne bi zamenjal za Kio ali Tucsona, tudi ne za Kadjarja, sploh pa je qashqai odkar je nastal in še vedno najbolje prodajan suv in to v zelo močni konkurenci vseh obstoječih Suvov tako , da so ti poznavalci res "pravi poznavalci " verjetno bolj šankarski kot kaj drugega. Če pa se odločaš med Sporatgeom in Tucsonom , oba sem testiral in kljub večji popularnosti Tucsona verjetno zaradi nekaterim bolj všečne zunanjosti kar je spet strar okusa, bi jaz v tem primeru izbral Kio, saj sem se v njej bistveno bolje počutil in tudi bolje peljal, odločiti pa se moraš sam, najbolje, da avto preizkusiš in se potem odločiš kar je tebi všeč , na pa na podlagi nekih šankarskih strokovnjakov.


QQ ni najbolje prodajani SUV. Imaš pomanjkljive informacije, verjetno omejene na določeno geografsko področje. v WW merilu sta RAV4 in Tucson kot dva od kandidatov za nakup s strani avtorja te teme bolje prodajana od QQ. Še Kuga ima večjo prodajo. Pa ne misli da trdim da QQ ni dober, prepričan sem da je dober, samo želim popraviti zavajujoče pisanje in zato tudi prilagam vir in rezultate za leto 2017.
Priponke
Capture.PNG
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a esem Če jul 26, 2018 7:45 pm

Je že prav, da upošteva evropsko lestvico, ki/ker je prilagojena evr. ponudbi in okusu.

Poleg tega je tu še Rogue, ki je hkrati pri QQ in XT
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Novinec1968 Če jul 26, 2018 7:52 pm

Rogue Sport = QQ
Rogue = XT
Escape = Kuga...

Ni podvajanj, če misliš da bi moral k rezultatom za QQ / Rogue Sport prišteti še Rogue, potem se motiš.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a esem Če jul 26, 2018 8:35 pm

Sem domneval, da je QQ RS, a ni bilo časa preverit. "Eu" pripomba ostaja.

Še bolj pa ostaja zadnji post na prejšnji strani.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a lin Če jul 26, 2018 8:57 pm

Novinec1968 je napisal/-a:
lin je napisal/-a:Res bi rad poznal te poznavalce, ki so ti natrosili takšne oslarije glede Nissana, sam imam že tretjega qashqaija in ga nikoli ne bi zamenjal za Kio ali Tucsona, tudi ne za Kadjarja, sploh pa je qashqai odkar je nastal in še vedno najbolje prodajan suv in to v zelo močni konkurenci vseh obstoječih Suvov tako , da so ti poznavalci res "pravi poznavalci " verjetno bolj šankarski kot kaj drugega. Če pa se odločaš med Sporatgeom in Tucsonom , oba sem testiral in kljub večji popularnosti Tucsona verjetno zaradi nekaterim bolj všečne zunanjosti kar je spet strar okusa, bi jaz v tem primeru izbral Kio, saj sem se v njej bistveno bolje počutil in tudi bolje peljal, odločiti pa se moraš sam, najbolje, da avto preizkusiš in se potem odločiš kar je tebi všeč , na pa na podlagi nekih šankarskih strokovnjakov.


QQ ni najbolje prodajani SUV. Imaš pomanjkljive informacije, verjetno omejene na določeno geografsko področje. v WW merilu sta RAV4 in Tucson kot dva od kandidatov za nakup s strani avtorja te teme bolje prodajana od QQ. Še Kuga ima večjo prodajo. Pa ne misli da trdim da QQ ni dober, prepričan sem da je dober, samo želim popraviti zavajujoče pisanje in zato tudi prilagam vir in rezultate za leto 2017.


Na večih portalih je bilo še nedolgo nazaj objavljeno , da je qq še vedno najbolje prodajan suv v EU, bile so tudi točne prodajne št. mislim , da je bil na drugem mestu Tiguan naprej pa se ne spomnim, kot kaže različni portali objavljajo različne
podatke , res pa ne bom sedaj iskal za nazaj, je pa res velikokrat in na veliko mestih napisano, da je QQ že od samega nastanka in še vedno najbolje prodajan suv .
No takoj sem našel enega več pa res ne bom iskal.
https://siol.net/avtomoto/novice/prodaj ... 008-455307
 
dejannnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr feb 06, 2013 8:13 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnn Pe jul 27, 2018 1:10 am

esem je napisal/-a:
dejannnnn je napisal/-a:Vglavnem za prihodni teden sem dogovrjen za testno voznjo z kia sportage in pptem pade odlocitev.. .
Čez 20 k€ in boš probal samo Kio? V čem je smisel te neresnosti?

In ne jemlji testnega, nikoli ne veš, kako so ga vozili, kdaj pa pride celo dražji od novega po ceniku oz po popustu. Si povsod upošteval popuste, ki so lahko od znamke do znamke (in od AH do AH) zelo različni?


Ne problem je, ker kupujem vozilo SUV max. do 22.000 EUR.. in testno vozilo katero mi ponujajo pri kii je nedvomno edino vozilo, ki ga lahko dobim za taksen denar s tako opremljenega.. sem pregledal vsa ostala vozila prek avto.net pa nisem nic konktretnega najdel.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Novinec1968 Pe jul 27, 2018 6:32 am

Aha, razumem, si torej že odločen... oziroma je to edini avto v okviru razpoložljivega budžeta...
Mogoče bi vseeno pogledal in preiskusil oglaševano Kugo za 22k
 
dejannnnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne maj 13, 2018 12:46 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnnn Pe jul 27, 2018 6:56 am

Nisem odlocen ampak za taksno ceno in opremo kot nudi kia ni nobenga zraven.. mogoce pa se motim in zato vas sprasujem. sej tudi testno vozilo kupim. Bom danes se sel za kugo se pozanimat..
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a ironmaiden Pe jul 27, 2018 2:29 pm

Vitaro S, si pogledal ? :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Renault VG Pe jul 27, 2018 4:26 pm

dejannnn je napisal/-a:
esem je napisal/-a:
dejannnnn je napisal/-a:Vglavnem za prihodni teden sem dogovrjen za testno voznjo z kia sportage in pptem pade odlocitev.. .
Čez 20 k€ in boš probal samo Kio? V čem je smisel te neresnosti?

In ne jemlji testnega, nikoli ne veš, kako so ga vozili, kdaj pa pride celo dražji od novega po ceniku oz po popustu. Si povsod upošteval popuste, ki so lahko od znamke do znamke (in od AH do AH) zelo različni?


Ne problem je, ker kupujem vozilo SUV max. do 22.000 EUR.. in testno vozilo katero mi ponujajo pri kii je nedvomno edino vozilo, ki ga lahko dobim za taksen denar s tako opremljenega.. sem pregledal vsa ostala vozila prek avto.net pa nisem nic konktretnega najdel.

Tole vzameš na kredit pa imaš še 5 let servisov zraven pa je razlike med avtomobiloma le še 2000€ kar je malo glede na to da je nov.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13340066
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a ironmaiden Pe jul 27, 2018 4:52 pm

vse ostalo, sam to ne :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Renault VG Ne jul 29, 2018 10:07 am

Praviš ti, ki predlagaš nekaj kar je konkurenca Stonicu ne pa Sportageu :roll:
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a ironmaiden Ne jul 29, 2018 11:37 am

........... problem je, ker kupujem vozilo SUV max. do 22.000 EUR............

Nop, po tem kriteriju, sem mu svetoval. :D

Ježeš kaj so nekateri hitro užaljeni, k otroc :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a xxl Ne jul 29, 2018 9:20 pm

Kaj pa Vitara ali še boljše S-cross? Premajhna? Fiatov 1.6 120 KM jtd, eden boljših na tržišču.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
dejannnnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne maj 13, 2018 12:46 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnnn Sr avg 01, 2018 10:27 pm

Evo danes sem probal sportaga.. avto je super top lepo se pelje res moram pohvalit.. ampak poraba pa na avtocesti ne pade pod 7.0 litrov kar pa je meni ko deam veliko kilometrov letno prevec.

Zal vidim da bom mogel precetati suv-e ker se imajo zmeraj preveliko porabo.. bomo sli pa gledat bmw 5, passat ali insignia.. kdo kaksno mnenje kaj najbolje izbrati? Hvala
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a limas Če avg 02, 2018 9:25 am

Kiini dizli so požrešni, ni pa nujno, da so vsi križanci potratni z gorivom.
Poskusi še kaškaja 1.6 dci.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a nejc1 Če avg 02, 2018 9:35 am

V vsakem primeru bi jaz gledal za novim avtom, tako da bi črtal passata in bmw 5, poleg insignie dobiš za tvoj budget še mondeota 2.0, octavio 2.0 itd...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a xxl Če avg 02, 2018 9:45 am

Napisal si SUV s porabo do 6,5 in ti že lep čas pravimo kaškaj/kadjar 1.6 dci. :roll:
Če že mora bit testni se pozanimaj malo. Jaz sem dobil testnega z 0 km.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a titanius Če avg 02, 2018 11:31 am

P508 ali Mondeo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov