Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
dejannnnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne maj 13, 2018 12:46 pm

novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnnn Ne maj 13, 2018 1:04 pm

Pozdravljeni.

Zadnje čase se odločam o menjavi vozila, katero je zakorakalo konkretno že v 8 leto. Pri tem se odločam, da bi tokrat nabavil SUV (sem višje postave in lažje in lepše sedim v teh vozilih). Ob tem moram povedati, da letno naredim okrog 30. - 40.000 km, večina po AC. Pri nakupu SUV vozila bi najrajši videl, da ima čimmanjšo porabo oz. tam nekje max. 6,5 litrov.. zato ker vem, da se je težko odločiti bi vprašal vas po mnenju katero vozilo od spodaj naštetih mi svetujete in zakaj. Sam se odločam med temi 4 vozili:
- kia sportage,
- nissan qashqai
- toyota rav 4 in
- hyundai tucson.

že vnaprej se zahvaljujem za dobra in koristna mnenja oz. odgovore.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne maj 13, 2018 2:06 pm

Koliko ti je pomembna oprema ?
Najbrž ne rabiš 4x4 ?
Koliko si denarno omejen?
Hyundai je tukaj najmanjši šparovček, pa tudi Kia. (Te 1.7crdi in 2.0crdi niso kaj posebej novi motorji, poraba malo večja kot pri konkurenci)
Qashqai pa ti priporočam z 1.6dci
Rav4 je odličen hibrid, ampak ker si večinoma na avtocesti ti to nebi kaj dosti pomagalo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a limas Ne maj 13, 2018 3:25 pm

Od naštetih bi vzel kaškaja 1.6 dci. Motor je najsodobnejši, najvarčnejši in najtišji od dizelske konkurence. Kaškaj in tuson sta cenovno najugodnejša. Hjundajev motor je za kakšno generacijo za renojevim, preveri tudi kako ti pri tusonu ugaja obupna korejska estetika armature. Avto je od zunaj všečen.
Tojota napada s hibridi, ki so cenovno daleč nad ponudbo ostalih, od dizla pa dobiš 2.0 d4d. Pravi čudež, da jih še ponujajo v teh časih neupravičene antidizelske histerije.
 
dejannnnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne maj 13, 2018 12:46 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnnn Ne maj 13, 2018 7:49 pm

Ne ne potrebujem 4 pogonsko vozilo. Pripravljen pa sem dari za vozilo max 23k € pa se to bi vzel testnega kaksnega ugodnega ce bi dobil. Najbolj perec problem je tukaj poraba ker jaz vozim 140 na tempomat skoz ce se le da.
 
Bilbosole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne mar 25, 2018 4:19 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Bilbosole Ne maj 13, 2018 8:00 pm

sam imam Rav 4

Mojo porabo lahko pogledaš tukaj:
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 31314.html

Nisem ravno varčen voznik, AC 150, če je možno :D, ampak poraba je za mene čisto OK.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a titanius Ne maj 13, 2018 8:11 pm

Peugeot 3008?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne maj 13, 2018 8:22 pm

dejannnnn je napisal/-a:Ne ne potrebujem 4 pogonsko vozilo. Pripravljen pa sem dari za vozilo max 23k € pa se to bi vzel testnega kaksnega ugodnega ce bi dobil. Najbolj perec problem je tukaj poraba ker jaz vozim 140 na tempomat skoz ce se le da.


1.6dci pije sigurno dober liter manj ali več.
In še nekaj, ta mašina je najtišja od vseh dizlov zgoraj naštetih, tišja je tudi od 1.5dci, čeprav ima verigo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
dejannnnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne maj 13, 2018 12:46 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnnn Po maj 21, 2018 8:36 pm

A to so vsa mnenja? Kaj pa uporabniki zgoraj opisanih vozil recete?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a alexwell Po maj 21, 2018 8:57 pm

raje ti povej svoje mnenje, predvidevam, da si že bil s kerim na testni vožnji
 
Kadjar1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 22, 2018 7:34 am

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Kadjar1 To maj 22, 2018 7:47 am

edit/mod: Beri pravilnik (2. člen)!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a thunderbolt To maj 22, 2018 8:14 am

Kaj pa recimo nova insignija? Dobi se jo za precej dober denar, velik, prostoren avto in boljsa kvaliteta voznje kot pri vseh zgoraj nastetih? Na AC bo tisja, bolj udobna in tudi varcnejsa kot SUV. Pa ce slucajno se nisi sprobal kakih asistenc-poskusi, ker odvzamejo precej stresa. In vem o cem govorim, ker zena dela z avtom 40k km na leto. Midva imava npr. leto dni starega passata, pa ob podobnem tempu kot tvoj (relacija do Velenja), pokuri dobrih 5 litrov.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a mrtwelvetrees To maj 22, 2018 10:10 am

Avtor teme išče križanca.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a chad To maj 22, 2018 10:15 am

Nissan qashqai, 1.6 dci 131KM več kot dovolj. Štirikolesni pogon je izklopljiv, če ga boš vzel. Občasno sem vozil x-trail prejšnje generacije 2.0dci in z normalno vožnjo po avtocesti 130kmh, je bila poraba mislim, da slabih 7 l. Nasploh so to zelo varčne in hvaležne mašine, tudi tihe na avtocesti, v mestu ni moteč, je tak mehak zvok, meni ga je bilo fino vozit. Tudi menjalnik je mehak za šaltat. Toyote rav4 ne bi, ker hibrid na avtocesti ne bo pomagal in boš imel porabo s tem božjastnim cvt menjalnikom zihr 8 l, s še tako lahko nogo. Ostalih dveh pa ne poznam, ampak so že zgoraj napisali. Jaz bi vzel nissana, meni se zdi lep.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a thunderbolt To maj 22, 2018 10:24 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:Avtor teme išče križanca.

Ja, Sherlock, vem-a ni bilo to ocitno tudi iz mojega odgovora? Nabava SUV-ja je po mojem mnenju itak bedarija, ce gre pa za avto, ki bo delal 40k km na leto in je avtorju tako pomembna poraba, pa sploh.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a robertos_664 To maj 22, 2018 11:57 am

jaz bi vzel Sportage 1.7 2WD, trenutno imajo super akcije..
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a mrtwelvetrees To maj 22, 2018 12:46 pm

thunderbolt je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:Avtor teme išče križanca.

Ja, Sherlock, vem-a ni bilo to ocitno tudi iz mojega odgovora? Nabava SUV-ja je po mojem mnenju itak bedarija, ce gre pa za avto, ki bo delal 40k km na leto in je avtorju tako pomembna poraba, pa sploh.


Tvoje mnenje, je tvoje, ampak glede na to da se križanci prodajajo kot vroče žemlje, pač nisi ti takšnega mnenja.
In ja, nekateri hočemo se usesti normalo višje in v "luknjo" ali se sklanjati, in še da, tudi križanci in enoprostorci so lahko lahko varčni, pa če delaš tudi samo 30.000 na leto.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
J7ak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To dec 08, 2015 10:57 am

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a J7ak To maj 22, 2018 1:07 pm

Zdravo.

Sodelavec bo v zelo kratkem prodal točno to kar ti iščeš. Pošlji mi mail na j a n i s e d m a k @ g m a i l. .com (brez presledkov) in ti posljem njegovo tel pa se bosta naprej zmenila. Več ne želim napisati, da ne bom kršil pravil foruma in smetil teme.

Lp
 
Bilbosole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne mar 25, 2018 4:19 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Bilbosole To maj 22, 2018 1:50 pm

Če te zanima sam prodaja Toyoto RAV 4, Limited oprema + pragovi, zatemnjena stekla + vlečna kluka (nikoli uporabljena), 4/2015, 70k km.
Več na ZS, če te zanima
lpA.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a chad To maj 22, 2018 2:38 pm

Če ne imaš pa še noviteto opel grandland, in pa seveda te tri krasotice od vag skupine. In pa seveda kako sem lahko pozabil, peugeot 3008, daleč najboljša notranjost.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a xxl To maj 22, 2018 8:58 pm

1.6 dci meni pije, najpogosteje med 5.5-6, na roke računano, pri 140 še več, ampak, pomembneje je povprečje na koncu. Ne vem kako je pri novem Kaškaju, ampak, ko sem kupoval Kadjara, je imel bolj udobne sedeže, kar je na koncu odločalo o nakupu.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov