Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a mrtwelvetrees To maj 22, 2018 9:47 pm

Ja, Kaškaj ne sme imeti 19 col felten (mislim da so na max opremi) in to mu kar odvzame udobnost.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a xxl To maj 22, 2018 11:45 pm

Jaz govorim o sedežih, imel sem tudi 19" na Kadjaru, pa ni neke hude razlike v trdoti podvozja.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a pskoda Sr maj 23, 2018 6:25 am

Vzameš nadzor podvozja in se na 19" pelješ ko grof
Lp
 
dejannnnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne maj 13, 2018 12:46 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnnn Sr jul 25, 2018 7:00 am

Pozdravljeni. Odlocam se vse bolj in bolj za kia sportage 1.7 dizla (115 km) z city opremo. Kaj menite vi o njem oz ali ima kdo izkusnje z njim? Kako je kaj s porabo na ac sicer jaz vozim naceloma nekje 140 km/h in ga ne tisim na polno.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Skyen Sr jul 25, 2018 7:47 am

Če se ti ne mudi, počakaj na september/oktober, ko pride ven faceliftana verzija in novi motorji. Če se ti gre pa, da ga dobiš najceneje, pa počakaj do avgusta, ko bodo začeli riniti stare modele iz prodaje in bi znali še znižati cene.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jul 25, 2018 8:53 am

Jaz nebi vzemal 1.7 crdi .... stari in glasni motorji so to.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a limas Sr jul 25, 2018 9:35 am

Čudi me kako kii uspeva boj s konkurenco z motorjem, ki spada v prejšnje desetletje ali še dlje. Ni samo hrupen, je tudi požrešen in trom v primerjavi s konkurenco. Imeti pod pokrovom 1.6 dci ali 1.7 crdi, je taka razlika, da ni kaj razmišljati.
 
dejannnnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne maj 13, 2018 12:46 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnnn Sr jul 25, 2018 1:05 pm

Zanimivo da noben od vas nima dobrega mnenja o kii. Nissana nisem vzel ker je sestavljen s deli iz cliota in so poznavalci dejali da rajsi kadjara vzamejo je boljse narejen.

Kaj pa pol tuscon je boljsa opcija ko kia? Ne vem povejte mi mnenja verjamem da ste boljsi poznavalci.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a nejc1 Sr jul 25, 2018 1:29 pm

Ma ljudje so se čisto preveč razvadili in če je motor malo glasnejši je po mnenju nekaterih avto že zanič, če tudi je mogoče dosti bolj zanesljiv od konkurence. Jaz ti bom samo rekel zapelji se na testno vožnjo z vozili ki so ti všeč in vzami kar ti bo najbolj ustrezalo ne glede na mnenja drugih, crkujejo pa tudi vsi avtomobili, tu je še največ od sreče odvisno..
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Bucko99 Sr jul 25, 2018 2:34 pm

Tucson/Sportage - kakšna je razlika v ceni za podobno opremljen avto ?
Znanec ima Tucsona s tem motorjem in je zelo zadovoljen...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a lin Sr jul 25, 2018 4:06 pm

dejannnnn je napisal/-a:Zanimivo da noben od vas nima dobrega mnenja o kii. Nissana nisem vzel ker je sestavljen s deli iz cliota in so poznavalci dejali da rajsi kadjara vzamejo je boljse narejen.

Kaj pa pol tuscon je boljsa opcija ko kia? Ne vem povejte mi mnenja verjamem da ste boljsi poznavalci.



Res bi rad poznal te poznavalce, ki so ti natrosili takšne oslarije glede Nissana, sam imam že tretjega qashqaija in ga nikoli ne bi zamenjal za Kio ali Tucsona, tudi ne za Kadjarja, sploh pa je qashqai odkar je nastal in še vedno najbolje prodajan suv in to v zelo močni konkurenci vseh obstoječih Suvov tako , da so ti poznavalci res "pravi poznavalci " verjetno bolj šankarski kot kaj drugega. Če pa se odločaš med Sporatgeom in Tucsonom , oba sem testiral in kljub večji popularnosti Tucsona verjetno zaradi nekaterim bolj všečne zunanjosti kar je spet strar okusa, bi jaz v tem primeru izbral Kio, saj sem se v njej bistveno bolje počutil in tudi bolje peljal, odločiti pa se moraš sam, najbolje, da avto preizkusiš in se potem odločiš kar je tebi všeč , na pa na podlagi nekih šankarskih strokovnjakov.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a DePalmo Sr jul 25, 2018 5:25 pm

Nisem bral cele teme, bom pa podal svoje mnenje. Ko sva s punco kupovala nov/skoraj nov avto, sva premlela katerega bi, nato sem pa šel lepo na googla in vpisal:
kia ceed problems
kia ceed 1.6 crdi problems

In sem pač preletel rezultate. Nekaj stvari mi je že bilo znanih, je pa bilo presenetljivo da se Kie dosti malo kvarijo oz. nimajo težjih okvar, imajo pa namesto jermena verigo katera je pač prava veriga in ne kot je to v VAG koncernu. v Angliji delajo brez problemov preko 300.000 s prvo verigo in prvo vodno pumpo.

Nato sem šel še na spritmonitor.de, kjer sem preveril kakšno porabo lahko pričakujem.

Zatem pa seveda taglavno: testne vožnje in visenje na avto.netu vsak dan, dokler nisva našla avta ki sva želela.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Robi-77 Če jul 26, 2018 8:11 am

lin je napisal/-a:
dejannnnn je napisal/-a:Zanimivo da noben od vas nima dobrega mnenja o kii. Nissana nisem vzel ker je sestavljen s deli iz cliota in so poznavalci dejali da rajsi kadjara vzamejo je boljse narejen.

Kaj pa pol tuscon je boljsa opcija ko kia? Ne vem povejte mi mnenja verjamem da ste boljsi poznavalci.



Res bi rad poznal te poznavalce, ki so ti natrosili takšne oslarije glede Nissana, sam imam že tretjega qashqaija in ga nikoli ne bi zamenjal za Kio ali Tucsona, tudi ne za Kadjarja, sploh pa je qashqai odkar je nastal in še vedno najbolje prodajan suv in to v zelo močni konkurenci vseh obstoječih Suvov tako , da so ti poznavalci res "pravi poznavalci " verjetno bolj šankarski kot kaj drugega. Če pa se odločaš med Sporatgeom in Tucsonom , oba sem testiral in kljub večji popularnosti Tucsona verjetno zaradi nekaterim bolj všečne zunanjosti kar je spet strar okusa, bi jaz v tem primeru izbral Kio, saj sem se v njej bistveno bolje počutil in tudi bolje peljal, odločiti pa se moraš sam, najbolje, da avto preizkusiš in se potem odločiš kar je tebi všeč , na pa na podlagi nekih šankarskih strokovnjakov.


https://www.avto-magazin.si/novice/najbolje-prodajani-avtomobili-v-evropi-leta-2017/

Najbolje prodajani avtomobili v Evropi po prvih 11 mesecih (2017) po Evropi so torej:

Volkswagen Golf – 445,206 prodanih vozil
Renault Clio – 289.990 prodanih vozil
Volkswagen Polo – 255.370 prodanih vozil
Ford Fiesta – 237.770 prodanih vozil
Nissan Qashqai – 230.860 prodanih vozil
Peugeot 208 – 225.198 prodanih vozil
Opel/Vauxhall Corsa – 221.497 prodanih vozil
Volkswagen Tiguan – 218.238 prodanih vozil
Škoda Octavia – 214.329 prodanih vozil
Opel/Vauxhall Astra – 204.742 prodanih vozil

Na tej lestivic ni drugih SUV-ov, ki so "boljši" ...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a xxl Če jul 26, 2018 8:48 am

In, kaj po tem? Torej je Clio drugi najboljši avto v EU?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Robi-77 Če jul 26, 2018 9:28 am

xxl je napisal/-a:In, kaj po tem? Torej je Clio drugi najboljši avto v EU?


Ja, Clio je drugi najboljši avto v EU.

Kajti avto kupiš v paketu (oblika, cena, oprema, razmerje med ceno in kvaliteto, prostornost in pa predvsem DOSTOPNOST). In očitno je največ ljudi med SUV-i prepričal ravno Qashqai :)

PS: dostopnost je pomoje bistvena. Se strinjam, da je Audi Q7 neprimerno boljši SUV kot Dacia Duster, pa vendar novo Dacio Duster si lahko kupim, novega Q7 pa ne in zato je Qashqai najboljši SUV v Evropi - med primerljivimi vozili kot so Kadjar, Tuscon, Sportage,... ki so v približno istem cenovnem rangu, :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Firediver Če jul 26, 2018 10:10 am

xxl je napisal/-a:In, kaj po tem? Torej je Clio drugi najboljši avto v EU?


Lestvica je o najbolj prodajanih modelih.
Mogoče je to tudi lestvica kakovosti za tiste, ki jim prodajne številke pomenijo "višino" kakovosti.

Mogoče malo boli, da so prodali Cliota več kot Polota (neposredna konkurenta), ampak rane zaceli kralj Golf...a ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a xxl Če jul 26, 2018 11:10 am

Hočem samo povedat, da prodajne številke ne pomenijo nič drugega kot to.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
dejannnnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne maj 13, 2018 12:46 pm

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a dejannnnn Če jul 26, 2018 5:18 pm

Vglavnem za prihodni teden sem dogovrjen za testno voznjo z kia sportage in pptem pade odlocitev..

sem pa zadnje dni gledal novo ford kugo 1,5 tdci (120 km).. sicer nisem ravno fen nje ker bovsi tast je imel prejsnji model 4wd z 2.0 masino in mu na ac pod 8 ni imelo porabe.. a tu gledam oglase pa kaze porabo po 5 in v mestu in kombinirano itd. Kaj je kdo od vas jo probal in kaksno mnenje ma? Vidim da je tudi malo vecja od sportaga?
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a Novinec1968 Če jul 26, 2018 6:46 pm

Po sedmih letih lastništva Kuge prve generacije, lahko rečem samo vse najboljše o tem avtu. Glede porabe za stari PSA 2.0 dizel imaš prav, vendar računaj na cca liter manjšo porabo pri 2WD izvedbi. Novi 1,5 dizel motor ima deklarirane dosti manjše CO2 izpuste, kar pomeni tudi dosti manjšo porabo. Kuga mi je všeč predvsem zato ker je nezahtevna za vzdrževanje. Originalni servisni material kupiš tu https://www.ebay.co.uk/str/spezialistfurfordersatzteile Fordovo olje je po cca 6 Eur liter, za delo na na originalnem servisu plačaš cca 80 Eur, posledično tako prihraniš skoraj 200 Eur na servisni interval. Moja Kuga razen predpisanega servisnega materiala, 2x menjane zavorne tekočine in menjanih sprednjih in zadnjih zavornih ploščic do danes ko ima prevoženih 140k km ni potrebovala prav nobenega drugega servisnega posega, zato gre moj glas za Kugo. Kako se pelje glede na ostale pa preiskusi sam. Osebno jo v tem delu ne povzdigujem (BMW X4 je mnogo boljši), vendar nimam izkušenj z ostalimi ki so v tvojem izboru.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: novo vozilo - pomoč pri odločitvi

Napisal/-a esem Če jul 26, 2018 7:30 pm

dejannnnn je napisal/-a:Vglavnem za prihodni teden sem dogovrjen za testno voznjo z kia sportage in pptem pade odlocitev.. .
Čez 20 k€ in boš probal samo Kio? V čem je smisel te neresnosti?

In ne jemlji testnega, nikoli ne veš, kako so ga vozili, kdaj pa pride celo dražji od novega po ceniku oz po popustu. Si povsod upošteval popuste, ki so lahko od znamke do znamke (in od AH do AH) zelo različni?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov