Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Gosic
Poznavalec foruma

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Gosic To maj 15, 2018 10:24 pm

Mazda CX-3.

Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma

Kraj: Cockpit

Napisal/-a Polo78 To maj 15, 2018 11:22 pm

CX-3 ima precej bolj kvalitetno in prestižnejšo notranjost od T-Roca. Škoda samo, da zaostaja glede prostornosti, še posebej pri prtljažniku.

In preden me kdo vpraša kaj imam v mislih pod "kvalitetno" notranjost: Vozim obe znamki in vozil sem še nekaj preostalih modelov obeh znamk in lahko potrdim, da kvaliteta izdelave notranjosti VW-ja napram Mazdi rahlo šepa. Predvsem se na slabši cesti ter v ovinkih oglašajo tapete na vratih. Zanimivo je sicer, da je jakost tega škripanja oz. bolje rečeno ječanja tapet precej odvisna od zunanje temperature, najslabše je nekje med 10 in 20°C. Pod 0° in nad 30°C pa recimo povsem utihnejo. Razumem, da se materiali pri določenih temperaturah krčijo in širijo ampak tega recimo pri Mazdi in še kakšni drugi znamki ni, torej je možna izdelava ali pa uporaba drugačnih/boljših materialov brez teh slabih lastnosti.

Se pa seveda najde tudi kakšna stvar, ki bi jo morali pri Mazdi izvesti bolje. Tu imam v mislih predvsem (šibke) zavore ter (še vedno) podvrženost krivljenja diskov. Pa še kake malenkosti, kot so npr. precej skrita in nedostopna isofix sidrišča kar je seveda marsikomu povsem nepomembno, tisti ki pa večkrat pritrjujemo otroške sedeže pa take stvari lahko precej najedajo...

Žal idealnega oz. popolnega avta (znamke) ni, vsak ima svoje prednosti in slabosti.
Antiznačkar po prepričanju

Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma

Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To maj 15, 2018 11:39 pm

Ne trudim se s predlogi, samo zanima me, zakaj Captur in 2008 (facelift!) odpadeta?

Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma

Napisal/-a ban Sr maj 16, 2018 8:37 am

Pr mojmu vwagnu nč ne škripa, ne tapete ne armaturka. Mogoče imam pa le srečo :D

Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik

Kraj: Circuit de la Sarthe

Napisal/-a Tattoo- Sr maj 16, 2018 9:02 am

esem je napisal/-a:Ne trudim se s predlogi, samo zanima me, zakaj Captur in 2008 (facelift!) odpadeta?
Tema je VW T-ROC in ne kupovanje manjšega SUV by @xxl ter iskanje alternativ! :roll:

In namesto da bi se kot moderator potrudil in počistil vso nesnago v tej temi, raje še sam aktivno delaš off-topic ...res ti je za čestitati! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway

pleomax
Novinec

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a pleomax Sr maj 16, 2018 4:50 pm

xxl, pa imaš doma kakšen avto ali si prodal kadjarja že? Ker če ga nisi, jaz kljub dolgemu čalanju ne bi preklical naročila. Drugače smo doma tudi čskali pred 10 lsti 4 mesece na 207 cc pa je bilo rečeno, da bomo le 1 mesec nekje.

Uporabniški avatar
xxl
Poznavalec foruma

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl Sr maj 16, 2018 5:16 pm

Nisem prodajal, še. Uf, tema je počiščena, čeprav je vse skup zdaj kar malo "zmedena". :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov