Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 09, 2018 10:22 am

Ne bo, saj sem zgoraj napisal, še zavleklo se bo. :( Niti testnega mi nočejo prodati, ker potem ne bodo imeli kaj za pokazat. Preostane edino, če kdo odstopi od podobnega naročila, še mene loteva, da pozabim na teh 300 evra. :x
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a uros11 Sr maj 09, 2018 10:39 am

Vztrajaj, si že na pol poti.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Bucko99 Sr maj 09, 2018 11:33 am

Osebno sem samo 1x naročil nov avto po naročilu, in moram priznat, da me je v tistih 3h mesecih čakanja vse navdušenje minilo oops .
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Tattoo- Sr maj 09, 2018 11:54 am

Firediver je napisal/-a:Pa a resno mislite, da je tako veliko povpraševanje odraz kvalitete vozila?
Jaz mislim, da je v primeru VW to izključno samo marketing in zaslepljenost kupcev...v primeru Hyundaia je pa to zagotovo odraz odlične kvalitete! :lol: :roll:

lin je napisal/-a:Na nov avto sem samo enkrat čakal tri mesece pa sem jih veliko zamenjal. to čakanje je posledica tega , ker prozvajalaec kot npr. VW v svojih paketih opreme ne ponuja tega kar ljudje na splošno želijo in raje daje možnost izbire posameznih delov opreme , kar pa privede do veliko različnih kombinacij in posledično čakalnih dob. Če bi VW v svojih treh paketih opreme , ki jih ponuja dovolj solidno opremil avto kot to naredijo nekateri npr. Korejci, Japonci itd .. ne bi bilo toliko čakanja , toda VW ima svojo politiko , da imaš možnost izbire opreme, toda posledično večino stvari v primerjavi z prej naštetimi preplačaš, pa še čakaš na avto kar ti nažira živce, tudi zato moja izbira VW nikoli ni bila , saj so mi drugi že v osnovi ponudili več in predvsem vse kar sem želel imeti v avtu.
Sploh je super, ko si pri Japoncih in Korejcih zaradi potrebe po npr. LED žarometih primoran vzeti najvišji nivo opreme in tako zraven plačati še cel kup opreme, ki jo drugače sploh ne rabiš! :DDD In to je še toliko bolj izrazito v primerih, ko želiš imeti v vozilu kakšne varnostne dodatke...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Sr maj 09, 2018 12:11 pm

Še bolj super je , ko moraš pri VW doplačati skoraj tisoč evrov za navigacijo , ki jo ima vsak Japonec ali Korejec že skoraj v osnovni opremi, Garmina pa dobiš za dobrih 100 evrov. Led luči so super , nikoli pa jih ne zamenjam za navigacijo, ki je v veliko večjo pomoč in luči rabiš predvsem in samo pri nočni vožnji navigacijo pa kadarkoli :D
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a uros11 Sr maj 09, 2018 12:43 pm

V resnici je ravno obratno. Luči rabiš vedno, ko je tema, navigacijo pa v Sloveniji precej redko, pa še to jo imamo na telefonu.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a ban Sr maj 09, 2018 1:13 pm

lin je napisal/-a:Še bolj super je , ko moraš pri VW doplačati skoraj tisoč evrov za navigacijo , ki jo ima vsak Japonec ali Korejec že skoraj v osnovni opremi, Garmina pa dobiš za dobrih 100 evrov. Led luči so super , nikoli pa jih ne zamenjam za navigacijo, ki je v veliko večjo pomoč in luči rabiš predvsem in samo pri nočni vožnji navigacijo pa kadarkoli :D

Ne vem kako smo včasih shajal s kartami in zemljevidi :roll:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 09, 2018 1:15 pm

Uros11, tatoo, se popolnoma strinjam.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Firediver Sr maj 09, 2018 2:06 pm

Tattoo- je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Pa a resno mislite, da je tako veliko povpraševanje odraz kvalitete vozila?
Jaz mislim, da je v primeru VW to izključno samo marketing in zaslepljenost kupcev...v primeru Hyundaia je pa to zagotovo odraz odlične kvalitete! :lol: :roll:



Če gledamo po razmerju "plačana/dobljena" kvaliteta, se dražja vozila niti ne bi smela kvariti. (za isto razmerje velja: n-krat dražje=n-krat boljše).
In iz tega stališča je lahko cenejše vozilo (za svojo nabavno ceno) bolj kvalitetno kot dražje vozilo (za svojo nabavno ceno).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Sr maj 09, 2018 2:24 pm

ban je napisal/-a:
lin je napisal/-a:Še bolj super je , ko moraš pri VW doplačati skoraj tisoč evrov za navigacijo , ki jo ima vsak Japonec ali Korejec že skoraj v osnovni opremi, Garmina pa dobiš za dobrih 100 evrov. Led luči so super , nikoli pa jih ne zamenjam za navigacijo, ki je v veliko večjo pomoč in luči rabiš predvsem in samo pri nočni vožnji navigacijo pa kadarkoli :D

Ne vem kako smo včasih shajal s kartami in zemljevidi :roll:



Včasih smo shajali tudi brez klime , pa el. pomika stekel itd.... , ki ga VW ni hotel nikakor vgrajevati v vrata serijsko, temveč samo za doplačilo ( z enako prakso nadaljuje tudi sedaj, seveda pri času primernih dodatkih) , dokler ga niso tudi v to prisilili vzhodnjaki in še in še .......... :)
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Sr maj 09, 2018 2:40 pm

uros11 je napisal/-a:V resnici je ravno obratno. Luči rabiš vedno, ko je tema, navigacijo pa v Sloveniji precej redko, pa še to jo imamo na telefonu.




Seveda rabiš v temi luči , lahko pa se povsem normalno voziš tudi brez led luči, je pač tako , če se voziš stalno na enakih relacijah ti navigacija ne pomeni nič , kot recimo nekomu , ki se zelo poredko vozi ponoči ne pomenijo nič led žarometi. Mislim pa , da si velika večina poslovno aktivnih ljudi , ne zna predstavljati avta brez navigacije, da o raznih dostavnih službah, ki jih je vse več sploh ne govorim, pa sploh ni pomembno a si v sloveniji ali v tujini, za pot v službo in kakšen nedeljski izlet v naravo pa se strinjam , da ne rabiš navigacije. :) Glede navigacij na tel. je pa tako , običajno , ko jo najbolj rabiš ne dela ali prekinja pa še z iskanjem in nastavljanjem so problemi , to sploh ni primerljivo z vgrajeno navigacijo v avtu, to lahko konkretno povem iz lastnih izkušenj.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Tattoo- Sr maj 09, 2018 2:47 pm

Firediver je napisal/-a:Če gledamo po razmerju "plačana/dobljena" kvaliteta, se dražja vozila niti ne bi smela kvariti.
Po tej tvoji (čudni) logiki se Rolls-Royce sploh ne more pokvariti...glede na "plačano/dobljeno" najbrž niti olja ne rabijo menjati! =P

Smo pa že ugotovili, da ti je VW / VAG trn v peti in da v vsaki temi, ki je kakorkoli povezana z VAG, čutiš neizmerno potrebo po komentiraju (ki je v veliki večini tako off-topic)! Lep primer je tudi ta tema...

lin je napisal/-a:Včasih smo shajali tudi brez klime , pa el. pomika stekel itd.... , ki ga VW ni hotel nikakor vgrajevati v vrata serijsko, temveč samo za doplačilo ( z enako prakso nadaljuje tudi sedaj, seveda pri času primernih dodatkih) , dokler ga niso tudi v to prisilili vzhodnjaki in še in še .......... :)
In zato ima nova Nissan Micra še leta 2018 (tudi pri najbogatejši izvedbi) zadnja stekla na "žgance"! :lol:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Sr maj 09, 2018 2:59 pm

Če bi bil starejši in se vse življenje ukvarjal z avtomobili kot jaz , bi ti bilo marsikaj bolj jasno , vedno se najde kakšen primer , ki se ga lahko izpostavi toda resnica je , da so z el. dodatki in napredkom začenjali vzhodnjaki , temu so v Evropi najprej sledili Francozi, najbolj so se upirali pa Nemci in pri tem je prednjačil VW , ki kot pravim še vedno prikrito nadaljuje s to prakso, da izpušča določene za druge že samoumevne dodatke v vozilih in zahteva za njih draga doplačila , po drugi strani pa vgrajuje in medijsko predstavlja dodatke, ki pa v praksi večini ne pomenijo kaj veliko. Končujem s to temo , ker mislim , da ste premladi in ne poznate zgodovine razvoja avtomobila za povprečnega uporabnika.
Kateri el. avto je že najbolj prodajan na svetu, kolikor vem Nissan Leaft in ne VW e-golf., torej spet Japonci daleč pred VW in kot vedno jim je najbližje Francoz Renault zoe.
LP
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Firediver Sr maj 09, 2018 3:17 pm

Da se ne izneverim samemu sebi...

Kupcev VW niti ne zanima kvaliteta, pomembno je, da za vsak denar čimveč folka to kupuje, pa da je pravi znak spredaj na haubi. Ali je toliko denarja vredno take kvalitete, pa v Sloveniji ni dobro izpostavljati. (Še Nemci so bolj pošteni sami do sebe in ugatavljajo, da ni vredno...)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a pskoda Sr maj 09, 2018 3:39 pm

Sami sebi si delate probleme. Če je vam vw predrag in preslab ga pustite in ni potrebe drugimi možgane prat ker vsak lahko kupi kar hoče za svoj denar
Vi kupite tisto, kar je po vaše najceneje in najboljše
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 09, 2018 4:26 pm

Firediver je napisal/-a:Da se ne izneverim samemu sebi...

Kupcev VW niti ne zanima kvaliteta, pomembno je, da za vsak denar čimveč folka to kupuje, pa da je pravi znak spredaj na haubi. Ali je toliko denarja vredno take kvalitete, pa v Sloveniji ni dobro izpostavljati. (Še Nemci so bolj pošteni sami do sebe in ugatavljajo, da ni vredno...)

Floskule, vsaj v mojem primeru. Gledal sem i30 z ritjo 1.4 TB, ker hočem tudi zadaj led luči, moram cel paket dokupit (zveni znano) in me pride skoraj kot Civic 1.5 TB. Hvala lepa. Kar sem iskal, sem našel pri VW, neverjetno, ampak tako je.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a tha_man Sr maj 09, 2018 4:58 pm

Brezpredmetno je debatirat katera oprema je bolj pomemba, ker ima vsak svoje želje in potrebe. Vzhodnjaki so res lahko ugodni, če ti njihovi paketi oprem odgovarjajo. Če ti ne in bi si rad avto sestavil po svojih željah, pa so so lahko nemci bolj. V splošnem so časi, ko je bil VW dejansko precej dražji od primerljive konkurence mimo. Ne preveč gledat uradnih cenikov, kolk sem bral in se tudi osebno zanimal, se da na nemce (oz. nasploh evropske znamke) ponavadi zdilat precej boljši popust kot na vzhodnjake. Sploh korejci so postali kar zasoljeni, še posebej če bi rad nekaj, kar ne ponujajo v srednjem paketu opreme. Mehka plastika ni zastoj.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a thunderbolt Sr maj 09, 2018 5:49 pm

Že foter, ko je kupoval golfa 7 in je bila v ožjem izboru mazda3, je le-ta odpadla, ker bi bila par jurjev dražja od golfa prav zaradi kupa opreme, ki bi jo moral doplačati, da bi dobil, kar si je res želel.
Tudi ko sva z ženo kupovala leto dni nazaj avto za 40k km na leto, je največ in najbolje (vozniške asistence so vsaj leto dni nazaj pri VW delovale daleč najbolje) za svojo ceno ponudil passat. Pa sem se pred nakupom zaklel, da ravno VW-ja ne bova kupila :lol:
 
Santi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jan 25, 2014 12:01 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Santi Sr maj 09, 2018 7:08 pm

Tudi jaz sem si rekel pri vseh težavah, ki sem jih imel z golfom 6 1.8 tsi, da nikoli več vw...na koncu sem pa pristal pri novem golfu 7 gti, ker sem ga dobil ceneje, kit enako opremljenega focusa st. Cenovno so res sprejemljivi, če se pri dodatni opremi ne zmišljuješ preveč. Meni so trenutno najbolj pomembne vozne lastnosti in materiali v notranjisti in je pri tem zmagal gti (je pa res, da je izbira hot hatchev bol boga).
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a uros11 Sr maj 09, 2018 7:14 pm

Bodimo realni. Vzhodne avtomobile ne bi kupil nihče, če ne bi bili cenejši od nemcev, konkretno VW_ja, ki je trn v peti nekaterim s težavami. Pri enaki ceni bi prodali točno 0 japoncev in ostalih rižot. Pa še ko kaj ekstra ponudijo, jih večina noče in ostane pri nemcih. Seveda po mnenju ljudi s težavami ne vemo, kaj počnemo. Meni nemca, tebi rižot. Amen in pejte se razburjat na ringa raja forum.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 45 gostov