Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Sr maj 09, 2018 7:15 pm

Gti je cisto nek drug svet, kjer se maksimalno potrudijo. Tu nimas kaj za zgresit. Ko boje finance dopuscale(upam da kdaj), si ga bom privoscil. Ce ne novega, pa rabljenega.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Sr maj 09, 2018 7:32 pm

uros11 je napisal/-a:Bodimo realni. Vzhodne avtomobile ne bi kupil nihče, če ne bi bili cenejši od nemcev, konkretno VW_ja, ki je trn v peti nekaterim s težavami. Pri enaki ceni bi prodali točno 0 japoncev in ostalih rižot. Pa še ko kaj ekstra ponudijo, jih večina noče in ostane pri nemcih. Seveda po mnenju ljudi s težavami ne vemo, kaj počnemo. Meni nemca, tebi rižot. Amen in pejte se razburjat na ringa raja forum.



Malo preveri podatke o prodaji tako v EU kot vsvetu preden napišeš kaj takega, Nissan qashqai od nastanka najbolj prodajan Suv v Eu in svetu , Renault Captur najbolj prodajan suv v svojem razredu itd...edini , ki se lahko pohvali s takimi dosežki pri Nemcih je Golf, Toyota do lani vedno na prvem mestu po prodaji avtomobilov in še in še, nimam nič proti Nemcem , ki vsekakor delajo dobre avtomobile predvsem na višjem nivoju, da pa bi vsi kupovali samo VW je , če bi bili malo cenejši , no takšne neumnosti pa še nisem zasledil nikjer in še to, res je VW nekoč delal kvalitetnejše avtomobile od večine , sedaj pa je daleč od tega in predvsem jezdi na minulih dosežkih, kar dokazuje tudi kup problemov z njihovimi Tsi pa tudi TDI motorji in si je tudi zato poizkušal pomagati z goljufanjem. Želim povedati samo to VW ni nič boljši, je pa dražji in to mu uspeva predvsem zaradi že minule nekdanje kvalitete, vsak pa izbere kar misli , da je zanj najboljše in tako je tudi prav.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a whitee Če maj 10, 2018 8:48 am

Bom še jaz nekaj dodal. Polo 2010 Highline in Fiesta 2010 mislim da neka srednja oprema. V tem primeru resnično deluje Fiesta kot Dacia proti Polotu. Že res, da Polo ni preveč vznemerljiv, ampak kakšna notranjost je v Fiesti je pa res smešno. Volan pol usnjen, pol plastičen, pritljažnik veliko manj obdelan kot Polo, armatura, vratne tapete vse v najcenejši in najbolj trdi plastiki, da ne komentiram barve, ki je naravnost ogabna. V vsem je Polo boljši. Če se dovolj poglobiš v detajle v vsakem avtu, vidiš, da VW da dosti več na končni finiš kot nekatera konkurenca. Ne gre mi lahko tole iz glave, ampak dejstva so dejstva. Če ti pa ni pomemben občutek v kabini pa tako ni važno sploh.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Če maj 10, 2018 9:15 am

Meni je in mi je vedno bilo najpomembnejše počutje in udobje med vožnjo, tudi bolj kot pospeški in moč motorja itd... in tudi zato VW ni bil nikoli moja izbira kljub veliko avtomobilom , ki sem jih že imel , res pa so bili vsi nekje okrog C razred ali v zadnjih letih SUV srednjega razreda, teh malčkov pa nisem nikoli imel niti preizkušal., če seveda pozabim na res mlada leta , ko sem imel tudi fička pa potem 101 zastavao, ki sploh ni bil slab avto za tisti čas, celo bolj udobno sem se peljal v njej kot v takratnem golfu.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a uros11 Če maj 10, 2018 9:41 am

Ja, se spomnim. Pregural dosti v fičotu, nato v 128-tki, ko sem sem se usedel in peljal z golfom dvojko dizlom, je bilo, kot da bi iz kočije šel v letalo.
Da ne govorimo o kvaliteti - razlika med kočijo in vesoljsko postajo.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a INFINITI Če maj 10, 2018 10:13 am

uros11 je napisal/-a:Bodimo realni. Vzhodne avtomobile ne bi kupil nihče, če ne bi bili cenejši od nemcev, konkretno VW_ja, ki je trn v peti nekaterim s težavami. Pri enaki ceni bi prodali točno 0 japoncev in ostalih rižot. Pa še ko kaj ekstra ponudijo, jih večina noče in ostane pri nemcih. Seveda po mnenju ljudi s težavami ne vemo, kaj počnemo. Meni nemca, tebi rižot. Amen in pejte se razburjat na ringa raja forum.


Smo leta 2018 in ne 1998 in "rižota" že dolgo časa ni cenejša od VW, celo tako da dostikrat pod črto zaradi raznih akcij, močnega yen-a ipd so zadeve konkretno dražje. Poglej si malo cene Toyote CH-R naprimer.

Kot drugo; zavoljo logističnih stroškov in dobavnih rokov so ne-EU avtomobili opremljeni po parih paketih - kar recimo meni ustreza ker kupujem avtomobile v full option variantah in me ne zanima samo ena zadeva, ki bi jo imel, hkrati nimam glavobola z drkanjem po koniguratorju kaj naj dodam, kaj se medebojno izključuje in ne morem imeti ipd. Vsi "nemci" ravno tako prodajajo te iste svoje avte po paketih čez lužo iz istih razlogov, pa tam kupce ne morejo nategovati z 40-timi kljukicami v konfiguratorju da bi imel nekaj kar si želiš.

Kot tretje - danes vsi kupujejo od specializiranih dobaviteljev v industriji; kot da pa VW sedaj dela ne vem - svoje lastne čipe za motorno elektroniko ali pa tiste neslavne verige ki so ropotale v TSI-jih??? Pa tudi sicer - VAG je ogromen investitor v tovarnah na Kitajskem. Če v današnjem svetu globalizacije, ker percepcijo dejansko kroji le še marketing in značka na havbi misliš, da nekaj z nemško značko striktno nemško živiš v veliki zmoti - nenazadnje je pri znamkah KIA in HYUNDAI zaposleni nabor "nemških" inžinirjev in oblikovalcev -Schreyer, Bierman, Donckerwolke, Schemera pa recimo najmodernejše tovarne postavljene v EU - lep dokaz za to ;) Tako da "dober tek" pri nemški rižoti, Riževi klobasi, Kitajski kroasani ali Guinessovem sushi-ju dandanes ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Manfred Če maj 10, 2018 11:18 am

Odlično napisano !!!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Tattoo- Če maj 10, 2018 11:55 am

esem je napisal/-a:Podpis !
Namesto da moderatorji aktivno sodelujete pri off-topicu bi bilo boljše, da bi to prepucavanje o več/manjvrednostnih kompleksih enostavno izbrisali...ker vse to nima popolnoma nobene veze z novim T-ROC-om! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Če maj 10, 2018 1:43 pm

uros11 je napisal/-a:Ja, se spomnim. Pregural dosti v fičotu, nato v 128-tki, ko sem sem se usedel in peljal z golfom dvojko dizlom, je bilo, kot da bi iz kočije šel v letalo.
Da ne govorimo o kvaliteti - razlika med kočijo in vesoljsko postajo.



Tudi jaz se dobro spomnim, ko sem imel novo zastavo 101 in sem se presedel v kolegovega golfa dvojko seveda dizla, sem se počutil kot , da sem v tovornjaku in to tistemu takratnemu FAP mislim , da se je imenoval, saj se je vse treslo v notranjosti in nič kaj bolje ni bilo tudi ne med vožnjo. Tudi njegov golf je bil skoraj nov in je sam priznal , da se bolje pelješ v 101 tako , da ti težko verjamem kar si napisal prej , da si si izmislil vse skupaj.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a uros11 Če maj 10, 2018 1:53 pm

Žal ne. Smo bili "obsojeni" na izdelke od Zastave, občutljivost pa ni segala tako daleč, da bi tresenje od fičota štel kot blagodejno, od golfa pa kot nekaj kritičnega. V resnici je bilo ravno obratno, s tem, da so golfi delali, fičoti pa med popravili. Pa kot kaže so golfe naredili za ljudi, za zastave tega ne bi trdil. pa tudi 128-ko je bila precej na popravilih, kar naprej, v bistvu. Jugo kopija tudi ni bila baš nekaj, sploh v primerjavi z nemci, ki so bili vedno drugi svet, tudi če so tresli kot fap tovornjak. Tale jugo nostalgija mi še vedno ni blizu.
Zadnjič spremenil uros11, dne Če maj 10, 2018 1:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Če maj 10, 2018 1:58 pm

INFINITI je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:Bodimo realni. Vzhodne avtomobile ne bi kupil nihče, če ne bi bili cenejši od nemcev, konkretno VW_ja, ki je trn v peti nekaterim s težavami. Pri enaki ceni bi prodali točno 0 japoncev in ostalih rižot. Pa še ko kaj ekstra ponudijo, jih večina noče in ostane pri nemcih. Seveda po mnenju ljudi s težavami ne vemo, kaj počnemo. Meni nemca, tebi rižot. Amen in pejte se razburjat na ringa raja forum.


Smo leta 2018 in ne 1998 in "rižota" že dolgo časa ni cenejša od VW, celo tako da dostikrat pod črto zaradi raznih akcij, močnega yen-a ipd so zadeve konkretno dražje. Poglej si malo cene Toyote CH-R naprimer.

Kot drugo; zavoljo logističnih stroškov in dobavnih rokov so ne-EU avtomobili opremljeni po parih paketih - kar recimo meni ustreza ker kupujem avtomobile v full option variantah in me ne zanima samo ena zadeva, ki bi jo imel, hkrati nimam glavobola z drkanjem po koniguratorju kaj naj dodam, kaj se medebojno izključuje in ne morem imeti ipd. Vsi "nemci" ravno tako prodajajo te iste svoje avte po paketih čez lužo iz istih razlogov, pa tam kupce ne morejo nategovati z 40-timi kljukicami v konfiguratorju da bi imel nekaj kar si želiš.

Kot tretje - danes vsi kupujejo od specializiranih dobaviteljev v industriji; kot da pa VW sedaj dela ne vem - svoje lastne čipe za motorno elektroniko ali pa tiste neslavne verige ki so ropotale v TSI-jih??? Pa tudi sicer - VAG je ogromen investitor v
tovarnah na Kitajskem. Če v današnjem svetu globalizacije, ker percepcijo dejansko kroji le še marketing in značka na havbi misliš, da nekaj z nemško značko striktno nemško živiš v veliki zmoti - nenazadnje je pri znamkah KIA in HYUNDAI zaposleni nabor "nemških" inžinirjev in oblikovalcev -Schreyer, Bierman, Donckerwolke, Schemera pa recimo najmodernejše tovarne postavljene v EU - lep dokaz za to ;) Tako da "dober tek" pri nemški rižoti, Riževi klobasi, Kitajski kroasani ali Guinessovem sushi-ju dandanes ;)



Pa sem dočakal tudi en pameten komentar , kar je res redkost , se popolnoma strinjam z napisanim !
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Če maj 10, 2018 2:04 pm

uros11 je napisal/-a:Žal ne. Smo bili "obsojeni" na izdelke od Zastave, občutljivost pa ni segala tako daleč, da bi tresenje od fičota štel kot blagodejno, od golfa pa kot nekaj kritičnega. V resnici je bilo ravno obratno, s tem, da so golfi delali, fičoti pa med popravili. Pa kot kaže so golfe naredili za ljudi, za zastave tega ne bi trdil. pa tudi 128-ko je bila precej na popravilih, kar naprej, v bistvu. Jugo kopija tudi ni bila baš nekaj, sploh v primerjavi z nemci, ki so bili vedno drugi svet, tudi če so tresli kot fap tovornjak. Tale jugo nostalgija mi še vedno ni blizu.



Zamenjal sem 4 zastave 101 z nobeno nikoli nobenih problemov pa sem takrat prevozil prek 30 000km na leto , za razliko od kolega , ki je imel Golfa dvojko in je bil nonstop na servisu , saj motor je bil res neuničljiv toda , ko pa je vse drugo kar naprej crkovalo. pa še zanimivost, nekoč sva šla na smučanje na Pohorje, tja seveda vsak s svojim avtom , domov pa oba z mojo Zastavo, saj ta čudoviti in predragi golf zvečer ni več nikakor vžgal , ker je temperatura zunaj padla malo pod 0 stopinj, vzrok seveda nafta in neprimerno speljan dovod goriva zardi česar so ti Nemški super golfi ob malo nižjih temperaturah stali na odstavnih pasovih cest.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Renault VG Če maj 10, 2018 5:08 pm

Kako smo prišli iz T-Roca na Zastave 101 mi ni popolnoma jasno ampak dejstvo je, da je T- Roc dobra ponudba v tem trenutku, če iščeš tak avto z bencinskim motorjem. C-HR je šibkejšiin manj praktičen, Vitara izgleda low-cost, Mokka je stara, vse drugo je pa ali večje in potem dražje ali manjše in manj dodelano ali pa sploh ni na voljo s pametnim bencinskim motorjem. Nevem no, človek se je odločil kot se je pač odločil, nekateri ne bi vzeli T-Roca, vredu, ampak to še ne pomeni, da je naredil napako, ker ni vzel Tuscona/Kone, Mazde CX-3 itd.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Če maj 10, 2018 5:45 pm

Dobro si opisal razloge zakaj, tudi sam poskušam povedat enako, pa me eni nočejo razumet, ampak, nisem to vzel kot napad na mojo odločitev, to niti ni tema, tema je T-roc in kje drugje, kot tukaj pač omenim, da sem eden od mnogih, ki so ga naročili. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Bilbosole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne mar 25, 2018 4:19 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Bilbosole Če maj 10, 2018 6:41 pm

Jaz grem iz Rav 4 na T-Roca :D 8)

Če ga bom dočakal...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Če maj 10, 2018 7:17 pm

xxl je napisal/-a:Dobro si opisal razloge zakaj, tudi sam poskušam povedat enako, pa me eni nočejo razumet, ampak, nisem to vzel kot napad na mojo odločitev, to niti ni tema, tema je T-roc in kje drugje, kot tukaj pač omenim, da sem eden od mnogih, ki so ga naročili. :)



Včasih se pač zgodi , da tema malo uide iz okvirjev , oziroma kar pogosto se to zgodi , pa nič zato, sem pa že napisal vsak izbere kar je njemu všeč , če pa objaviš svoj nakup kot temo za komentiranje, moraš pričakovati različne tudi negativne komentarje, Trock je lep avto in ti želim z njim vse dobro in veliko veselja in zadovoljstva.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Če maj 10, 2018 7:50 pm

Seveda pričakujem tudi negativne komentarje, ampak, če se ne strinjam z argumentom, povem svojega in debata teče. 8)
@lin, zakaj se ne morem znebiti občutka, da si spremenil nickname? ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Če maj 10, 2018 8:30 pm

Imaš prav , spremenil sem ga pa zato , ker me je moderator esem blokiral , ker moji komentarji niso bili usklajeni z njegovim razmišljanjem, kar je absurd v državi kjer naj bi bila svoboda govora in tiska in seveda tudi svoboda razmišljanja, toda kot kaže to ne velja za avtomobilizem .com ali pa morda samo za povsem neprimernega moderatorja na tej drugače povsem solidni net. strani.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a esem Če maj 10, 2018 9:41 pm

Spet nakladaš in podtikaš! Blokiral sem te zato, ker si prevečkrat grobo kršil pravilnik, tudi žalil in podtikal, ko pa si bil na to opozorjen, tudi z naštevanjem kršitev vsaj 4 členov pravilnika v eni sami temi/postu, tega enostavno nisi hotel razumet ali priznat, vseeno pa si bevskal in podtikal dalje.

Začelo pa se je, ko si hotel na dolgo razlagat o varnosti v prometu v (tujem) malem oglasu, ko pa sem te opozoril, da tam ni primerno mesto, je bil takoj ogenj v strehi, jaz pa skoraj cestni morilec. Bolano

Nekje morajo biti meje, pa če ti to razumeš ali ne....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Cefizelj, driver8, Google Adsense [Bot], Gricko, lugr78, weasel in 43 gostov