Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a lin Po jul 23, 2018 9:03 pm

Danes sem imel priložnost testirat T-roca 1,5 bencin. Avto je res dobro izgledal, saj je glede na ceno 28,575 evrov imel verjetno vse kar lahko ima, tudi pelje se dobro tu mu ni kaj očitat, toda res nisem mogel verjeti , da so pri VW in takšnem avtomobilu naredili notranjstost tako ceneno plastično, res ne šlataš armaturke med vožnjo, tudi po vratih posebej med vožnjo ne tipamo , toda žal to ne spremeni počutja (mogoče se sčasoma navadiš in te ne moti več toda prvi vtis je ???) sploh , če prideš iz bistveno boljše notranje opremljenega vozila in res se mi je nasmejalo , ko sem se vsedel nazaj v svojega qq, ki ga ne bi nikakor zamenjal za T-roca pa čeprav ima moj že skoraj tri leta. To so pač moja opažanja in predvsem počutje v vozilu kar je zame pač najbolj pomembno, xxl uživaj v svojem nakupu, avto je lep in važno , da si ti zadovoljen, ni moj namen , da bi ti zbijal veselje, sem pač napisal svoje počutje ob testiranju Troca. Okusi so različni, zato pa je toliko izbora na trgu vozil.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl To jul 24, 2018 9:16 am

Glede na to, da so sedeži v Kadjaru še (bistveno) boljši kot v Kaškaju, vseeno niso tako velike razlike med avti, da bi me to odvrnilo od nakupa. Kaj pomeni bistveno boljše opremljena notranjost? Saj se nisi iz Kaškaja vsedel v stoenko. Miališ, da meni udobje ni pomembno?
Kako ti zveni beseda bistveno v oklepajih?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a lin To jul 24, 2018 9:45 am

Ne bodi užaljen, avto je lep ful ni kaj , če ti je najbolj pomembna moč motorja in manj samo počutje v avtu je tudi super, res pa ne razumem zakaj je pri tako dobrem avtu znotraj vse obloženo s trdo plastiko ( npr. golf je povsem nekaj drugega znotraj), kar po moje bistveno zmanjšuje občutek vrednosti vozila in predvsem počutje v njem , meni je pač to bolj pomembno kot moč motorja itd.( moj qq ima 116 KM pa mi še nikoli ni bilo premalo), kot pravim avto je lep in uživaj v njem, mene žal ni navdušil in to predvsem zaradi počutja v njem in ne zaradi sedežev ki niso slabi, temveč te plastike , ki je res povsod v notranjost, toda vsak ima svoj okus in svoja merila, avto se dobro prodaja torej je veliko tistih , ki jih notranjost ne moti mene pač in ga v poplavi suvov zaradi tega ne bi izbral .
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a pskoda To jul 24, 2018 10:55 am

Mene sicer ne zanimajo ti tipi avtomobilov, ampak troc je res čist plastičen in posledično izgleda ceneno. Če bi bil od dacie bi še razumel, ker je od vw pa je zelo slaba konkurenca ostalim
Lp
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a Novinec1968 To jul 24, 2018 12:10 pm

Zakaj ne primerjati VW in Dacio? Obe znamki sta v svojem koncernu ljudski vozili, namenjeni širšim množicam.
Ena malo sarkastična primerjava se nahaja tu:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 7OARDvVLRw

Že vidim kako bojo eni jezni... :DDD
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl To jul 24, 2018 12:59 pm

To ste že neštetokrat ugotavljali, pač eni nimamo z tem probleme ali kompleksov.Avto je udoben, počutje je fajn...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a lin Pe jul 27, 2018 10:41 pm

KLjub temu, da sem Trocka testiral vendar samo par km in je to premalo za to , da dobiš pravi občutek v avtu, me zanima kako se potem , ko ga imaš malo dlje počutiš v njem v primerjavi s kadjarjem , ki je le večji, recim višina sedenja ali je podoben občutek kot v kadjarju ali tu sediš nižje mislim , da je manj oddaljen od tal kot kadjar, ker avto mi je všeč kljub žal tej plastiki v notranjosti in sicer sem napisal , da ga ne bi imel, toda zarečenega kruha se največ poje kot pravijo in mislim , da je res Trock trenutno še najbližje tem suvom C razreda in ko sem se malo bolj poglobil v ponudbe res kar veliko dobiš za ne pretirano ceno četudi je VW. še posebno če ne potrebuješ 1,5 , ker tudi 1,0 motorje kar hvalijo kolikor lahko preberem.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl So jul 28, 2018 12:43 am

Kadjar je oddaljen 3 cm več od tal, 19 cm ima. Model X-mod ima udobnejše sedeže, prostornejši je od T-roc, saj je 20 cm daljši. T-roc je samo 1 cm ožji na vsako stran, prtljažnik je celo velik kot pri Kaškaju. Avto je v bistvu kompakten crossover C segmenta idealnih mer za 2, pa tudi za še 2 od zadaj. Če jaz, pri 192, najdem plac spredaj in potem še zadaj, bo tudi vsak povprečnež, samo sedež pravilno nastaviš. Pelje se boljše od višjih SUV, logično, na 17 je udoben, zdi se mi tišje podvozje in lepše gre čez ležeče policaje od Kadjara. Na plastiko sem hitro pozabil. Različica Sport, ki je pri 1.0 ni na izbiro, ima lepše in boljše blago na sedežih, dodaten paket Sport pa izboljša splošen vtis v kabini zaradi črnega stropa, alu pedal, rdečih šivov , temnejših šip zadaj, rdeče ambijentalne osvetlitve na vratih, tako, da je, v temi, vse skupaj z belo led osvetlitvijo pri kljukah in nogah, prav prijetno ,nič kaj ceneno. Mene je prijetno presenetila ponudba, zato mi ni žal, da sem ga kupil, je pa potrebno naročit vsaj opremo Style in obvezno nadgradit vsaj z full led osvetlitvijo, 17 col, da je avto nekak za videt.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl So jul 28, 2018 4:27 pm

Moti me, da poleg vse osvetlitve, manjka osvetlitev ključavnice za zagon,. Nisem vedel, ko se namenoma nisem odločil za kartico namesto ključa, kot to ima Kadjar.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a ironmaiden So jul 28, 2018 4:37 pm

.....Če jaz, pri 192, najdem plac spredaj in potem še zadaj,.......

No ja, glede na to, da bi še pri novem ignisu imel dovolj placa zadaj, se jaz ne bi kaj preveč hvalil s tem, ali pač? :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a lin So jul 28, 2018 4:44 pm

Hvala xxl ga bom šel še enkrat testirat samo da nekje najdem 1,0 bencinarja, zadnjič sem vozil pretirano opremljenega in zato je bila tudi cena pretirana prek 28000e kar pa me za nakup ne zanima, zelo pa mi je pomembno to visoko sedenje , ker imam težave s hrbtenico in zato želim , da imam sedež lahko tako visoko , da se skoraj ravno vsedem v avto in sploh ne navzdol kot je pri navadnih vozilih, zato sem te spraševal glede višine sedenja in seveda prostornost spredaj zadaj mi ni pomembno saj se pri meni nihče ne vozi zada,j tudi velikost prtljažnika mi ne pomeni kaj veliko, bi pa vsekakor hotel imeti vsaj pomožno rezervno kolo in ne tisto brezvezno peno , imam iskušnje s tem žal, vse ostalo pa potem pride na vrsto čeprav v primeru, da bi se odločal zanj bi res težko šel v opcijo čakanja temveč, če bi dobil vsaj približno to kar želim bi hotel imeti takoj torej avto iz zaloge.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl So jul 28, 2018 6:52 pm

Peljal sem 1.0 od sorodnice in gre fajn, se mi pa zdi 1.5 sport več avta za ne tako veliko razliko v ceni in porabi. Imam pa pomožno rezervno kolo in to ne zmanjša prostornine.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl So jul 28, 2018 6:56 pm

ironmaiden je napisal/-a:.....Če jaz, pri 192, najdem plac spredaj in potem še zadaj,.......

No ja, glede na to, da bi še pri novem ignisu imel dovolj placa zadaj, se jaz ne bi kaj preveč hvalil s tem, ali pač? :mrgreen:

Kaj naj ti rečem? Kaj pomaga velikost avta ali medosna, če zadaj ni placa? Kolega je za enak denar kupil 4 leta staro 520d, pa bi pričakoval več komfora zadaj.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a ironmaiden So jul 28, 2018 7:15 pm

mal heca, veliko resnice.... :mrgreen:

Pusti kakšne "čudne" komentarje ostalih ..... :roll:

Želim ti srečno in varno pot :vrum
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a lin So jul 28, 2018 9:53 pm

xxl je napisal/-a:
ironmaiden je napisal/-a:.....Če jaz, pri 192, najdem plac spredaj in potem še zadaj,.......

No ja, glede na to, da bi še pri novem ignisu imel dovolj placa zadaj, se jaz ne bi kaj preveč hvalil s tem, ali pač? :mrgreen:

Kaj naj ti rečem? Kaj pomaga velikost avta ali medosna, če zadaj ni placa? Kolega je za enak denar kupil 4 leta staro 520d, pa bi pričakoval več komfora zadaj.


Kakor za koga, meni plac zadaj res sploh ni pomemben , sam zadaj nikoli ne sedim :lol: , tudi skoraj nikoli ne sedi zadaj nihče , ker se vozim sam ali z ženo, če pa bi kdaj koga moral peljati bo pa že potrpel četudi ne bo veliko placa zadaj, če ne pa se mu ni potrebno peljati z menoj. Mi je pa zelo pomemben prostor spredaj tudi zato me Peugeot 3008 ni navdušil, saj ima zelo malo prostora za voznika glede na velikost avta tako , da še nog ne moreš sproščeno razširiti za volanom , ne vem zakaj so naredili zadaj velik prostor voznika pa stisnili med široko konzolo in vrata, najpomembenjši je konfort in dobro počutje za voznika, šele potem pridejo na vrsto ostali potniki , ki so ali pa jih ni, vsaj jaz tako mislim.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a Aesthetics Ne jul 29, 2018 10:17 am

Ta tema je ratala zagovarjanje T-Roca s strani xxl, ki avto ima in blatenje avta ostalih, ki avta nimajo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl Ne jul 29, 2018 1:00 pm

Kaj bluziš ti? Kakšno zagovarjanje? Človek me vpraša. Kakšno blatenje? To je tema o T-roc in ni nič drugačna od podobnih. Kdo te sili, da bereš ali, da si ga kupiš?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a matejxx Ne jul 29, 2018 1:19 pm

Meni je T-Roc od zunaj zelo lep. Eden lepših majhnih SUV-ov. Toda v notranjosti so s to plastiko res vse skupaj uničili. Če lahko v golfu, dajo precej boljšo notranjost, ne vem zakaj jo ne morejo tudi tukaj.

Meni je notranjost avta bolj pomembna kot zunanjost. Ker notranjost avta pač precej večkrat gledaš kot zunanjost. In me te trde plastike motijo. Pa tudi če se jo ravno ne dotikaš, veš da je tam.

Drugače pa srečno vožnjo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl Ne jul 29, 2018 2:21 pm

Vse ok, jaz je več niti ne opazim Če bi me to motilo, ga ne bi kupil, se pa strinjam in to sem že napisal; to jim ni bilo potrebno, teh par sto evra bi vsak doplačal za kvalitetnejšo notranjost.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a lin Ne jul 29, 2018 4:58 pm

Trock je po mojem videnju trenutno v svojem razredu daleč najlepši in tudi najboljši, res je notranjost plastična, toda glede na prodajne številke to kupcev ne moti preveč in tudi meni je vse bolj všeč, čeravno je bil moj prvi odziv ravno zaradi te notranjosti negativen.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Tommaazz in 30 gostov