Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a martin_krpan Po feb 05, 2018 6:47 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl So mar 24, 2018 10:42 am

Nikoli ne reci nikoli in po premisleku in sklepanju kompromisov med velikostjo, motorizacijo, opremo, položaju sedenja (višjega), nenazadnje tudi cene in moje žene, je padla odločitev za T-Roc 1,5 TSI Sport + app connect in sport paket. Jaz že vem zakaj, vi pa tudi zakaj, ne. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Stumpjumper So mar 24, 2018 11:51 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Kako je kaj tale 1,5 TSI v praksi (prožnost, pospeški)? Moja bo menjala avto, pa mi od vseh kandidatov najbolj v oči bode nova ibiza s to motorizacijo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl So mar 24, 2018 12:11 pm

Na avto se čaka več kot 3 mesece (tako, da se še vse lahko zgodi, naročen pa je) , vozil sem ga na testu. Če ga primerjam z bivšo Giuliettro sta tam, tam, saj ima enak navor 250 in malce slabši pospešek 8,3. Na enem testu so hvalili prožnost. Peljal sem ga po okolici Radelj, pa na Radelj pas, večkrat preizkusil njegove zmogljivosti in je poraba po 22 km bila 5,9 po bc. Ima ACT, izklop 2 valja, verjetno je tukaj razlog, ker drugače pričakujem porabo cca 7, tudi Alfa 170 KM mi je pila 7-7,5. Za Ibizo je več kot dovolj 1,0 115 KM. Z tastom sva preizkusila Polo 1,0 95, pa gre odlično, poraba še nižja, odločil se je za 1,0 115 zaradi 6. prestave. Upam samo, da so se švabi nekaj naučili iz poloma z 1,2 in 1,4 TSI.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 12:45 pm

Kolikor razumem boš kupil T-roca, me pa bolj od primerjave z alfo zanima tvoja primerjava s Kadjarjem katerega mislim , da imaš sedaj? T-roc dobro izgleda , sicer je manjši , zato me zanima počutje v njem v primerjavi z večjim Kadjarjem , moč, pospeški itd.. meni niso pomembni , zame je najvažnejše počutje v avtomobilu in udobnost med vožnjo , kako se recimo sedi glede na višino upam , da ni podobno kot v golfu, to zame ni in ga nikoli ne bi kupil, pa seveda poraba pri normalni uporabi in seveda cena , koliko te bo prišel, s kakšno opremo, če se ti ljubi malo napisat seveda?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl So mar 24, 2018 7:42 pm

Ne vem kako se sedi v Golfu, ker me ne zanima. Iskal sem kompromis med višjim sedenjem in dobrimi voznimi lastnosti. Nisem ga vozil dovolj za konkretno oceno, je pa dovolj udoben, vsaj zdi se mi. Po velikosti je med Capturjem in Kadjarom, nama zadošča, otrok je že od hiše. Imam 192 pa najdem plac za kolena tudi zadaj,vsekakor ne dosega Kadjara. Prtljažnik je samo 25l manjši, torej na ravni Kaškaja. Poraba, glede na konje predvidevam med 6-8.
Vse kar je približno primerljivo, nima 150 KM, pride pa čez 20 000 evra in me ne prepriča.
Od pomembnejše opreme ima full led, vse varnostne sisteme, aktivni tempomat, park senzor,je , kamero, digitalne merilnike, izbiro voznega programa, povezavo GSM z ekranom, ker ne dam 900€ za navigacijo. Potem dodatno temne šipe, rdeče zavorne čeljusti, ali pedala, rdeči šivi in ambientalna osvetlitev... Nisem izbral panorame, el. odpiranje prtljažnika, vžig na gumb, DAB, gretje sedežev... ker pač nočem tega doplačat, ni mi pomembno. Cena 21800, meni ustreza.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 8:14 pm

Hvala in veliko sreče in veselja , ko ga dobiš, ga bom šel preizkusit v kakšen vw salon , ker mi je lep in zanimiv, mi je pa zelo pomembno visoko sedenje, sicer pa sem s svojim zaenkrat kar zadovoljen in ga ne nameravam še menjat. Sem samo enkrat do sedaj menjal večji avto za manjši in se nisem uspel navaditi nanj in sem ga po dobrem letu zamenjal nazaj za večjega, zato bi se težko odločil za takšno menjavo, čeprav ne rabim večji avto , ker se večino vozim sam ali z ženo , toda ni vse samo v tem kaj rabiš pri avtu, v hčerkinem cliu se grozno utesnjeno počutim kljub svojim samo 175cm , ima pa novi clio, vem da je T-roc večji, pa kljub vsemu kar manjši od mojega Qashqaija.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl So mar 24, 2018 8:52 pm

Ti itak imaš bencinca, razlika v velikosti pa ni tako izrazita,vsaj spredaj ne.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 11:13 pm

Pri nakupu novega avtomobila je pomembno samo to kaj je tebi všeč in kaj misliš , da ti potrebuješ od opreme, ki jo ponujajo, to kaj porečejo drugi je povsem nepomembno, kot sem že napisal želim ti veliko zadovoljstva in veselja z novim avtom , ko ga dobiš.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl So mar 24, 2018 11:31 pm

Thanks ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Bilbosole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne mar 25, 2018 4:19 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Bilbosole Ne mar 25, 2018 4:23 pm

jaz sem hotel DSG, pa je čakalna doba najmanj 6 mesecev, pa še to se bo verjetno podaljšalo :?
Sem potem vzel brez, čakalna doba 3-4 mesece.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne mar 25, 2018 4:47 pm

A pri DSG + aktivni tempomat, ti sam ustavi, spelje, vse sam ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Ne mar 25, 2018 5:39 pm

Da, ampak, jaz sem tudi vzel ročnega, tu pa tega ni.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Bilbosole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne mar 25, 2018 4:19 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Bilbosole Ne mar 25, 2018 6:26 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Katero barvo pa sta izbrala? Jaz sem črno + sport paket + navigacija + easy paket + 18 cola gume + priklop + zadnja kamera + park pilot :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Ne mar 25, 2018 7:32 pm

Bilbosole je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Da, ampak, jaz sem tudi vzel ročnega, tu pa tega ni.



Katero barvo pa sta izbrala? Jaz sem črno + sport paket + navigacija + easy paket + 18 cola gume + priklop + zadnja kamera + park pilot :D

Vzel sem 1.5 sport, rdeč, app connect, kamero (na željo žene), šport paket, zasilno rezervno gumo, ostalo mi se ni zdelo vredno doplačila. 18 sem odpovedal, ko sem videl dimenzije, zelo slaba izbira pnevmatik, posledično zelo drage. Easy paket sem tudi izbrisal, ker na stikalo lažje vkradejo avto. Imam ga na Kadjaru, na srečo ga nobeden noče. :D
Ti si nabil čez 3000€ dodatkov, toliko zame ta j***a ni vredna :lol: V osnovi je itak dobro založen z opremo, kar je pravi čudež za VAG.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a thunderbolt Ne mar 25, 2018 8:43 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:A pri DSG + aktivni tempomat, ti sam ustavi, spelje, vse sam ?


To ni cisto tako - ustavi ze sam, spelje pa na nezen pritisk na stopalko na plin. Bi bil problem, ce bi avto samodejno speljal v kriziscu s prednostno cesto.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a pskoda Po mar 26, 2018 5:56 am

Sicer še nisem probal ampak, če imaš aktivni tempomat in si v koloni bo sam avto vstavljal in sam ponovno speljal z dsg menjalnikom
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Po mar 26, 2018 8:11 am

Tukaj prikažejo kako deluje https://www.youtube.com/watch?v=IkTotYXXo3A
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a vipe5s Po mar 26, 2018 8:13 am

A ni potem to že Traffic Jam assist? In pogoj za to je še Lane assist (da ti še volan obrača)?
Gledal sem nek video od MTL, kjer so to funkcionalnost vklopili na Škodi Kodiaq.

Razen, če je to potem še bolj napredna verzija (volan).
Če se je vozilo ustavilo za več kot 3s, je napisalo "ACC ready", in si moral za speljevanje nežno pohoditi plin.
 
Bilbosole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne mar 25, 2018 4:19 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Bilbosole Po mar 26, 2018 6:02 pm

xxl je napisal/-a:
Bilbosole je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Da, ampak, jaz sem tudi vzel ročnega, tu pa tega ni.



Katero barvo pa sta izbrala? Jaz sem črno + sport paket + navigacija + easy paket + 18 cola gume + priklop + zadnja kamera + park pilot :D

Vzel sem 1.5 sport, rdeč, app connect, kamero (na željo žene), šport paket, zasilno rezervno gumo, ostalo mi se ni zdelo vredno doplačila. 18 sem odpovedal, ko sem videl dimenzije, zelo slaba izbira pnevmatik, posledično zelo drage. Easy paket sem tudi izbrisal, ker na stikalo lažje vkradejo avto. Imam ga na Kadjaru, na srečo ga nobeden noče. :D
Ti si nabil čez 3000€ dodatkov, toliko zame ta j***a ni vredna :lol: V osnovi je itak dobro založen z opremo, kar je pravi čudež za VAG.


Hotel sem veliko opreme, ker bo manjši avto od trenutnega pa naj ima vsaj opremo. 18 col gum dimenzijo pa res delajo zlatarji :o
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov