Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Gosic To maj 15, 2018 10:24 pm

Mazda CX-3.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Polo78 To maj 15, 2018 11:22 pm

CX-3 ima precej bolj kvalitetno in prestižnejšo notranjost od T-Roca. Škoda samo, da zaostaja glede prostornosti, še posebej pri prtljažniku.

In preden me kdo vpraša kaj imam v mislih pod "kvalitetno" notranjost: Vozim obe znamki in vozil sem še nekaj preostalih modelov obeh znamk in lahko potrdim, da kvaliteta izdelave notranjosti VW-ja napram Mazdi rahlo šepa. Predvsem se na slabši cesti ter v ovinkih oglašajo tapete na vratih. Zanimivo je sicer, da je jakost tega škripanja oz. bolje rečeno ječanja tapet precej odvisna od zunanje temperature, najslabše je nekje med 10 in 20°C. Pod 0° in nad 30°C pa recimo povsem utihnejo. Razumem, da se materiali pri določenih temperaturah krčijo in širijo ampak tega recimo pri Mazdi in še kakšni drugi znamki ni, torej je možna izdelava ali pa uporaba drugačnih/boljših materialov brez teh slabih lastnosti.

Se pa seveda najde tudi kakšna stvar, ki bi jo morali pri Mazdi izvesti bolje. Tu imam v mislih predvsem (šibke) zavore ter (še vedno) podvrženost krivljenja diskov. Pa še kake malenkosti, kot so npr. precej skrita in nedostopna isofix sidrišča kar je seveda marsikomu povsem nepomembno, tisti ki pa večkrat pritrjujemo otroške sedeže pa take stvari lahko precej najedajo...

Žal idealnega oz. popolnega avta (znamke) ni, vsak ima svoje prednosti in slabosti.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a esem To maj 15, 2018 11:39 pm

Ne trudim se s predlogi, samo zanima me, zakaj Captur in 2008 (facelift!) odpadeta?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a ban Sr maj 16, 2018 8:37 am

Pr mojmu vwagnu nč ne škripa, ne tapete ne armaturka. Mogoče imam pa le srečo :D
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Tattoo- Sr maj 16, 2018 9:02 am

esem je napisal/-a:Ne trudim se s predlogi, samo zanima me, zakaj Captur in 2008 (facelift!) odpadeta?
Tema je VW T-ROC in ne kupovanje manjšega SUV by @xxl ter iskanje alternativ! :roll:

In namesto da bi se kot moderator potrudil in počistil vso nesnago v tej temi, raje še sam aktivno delaš off-topic ...res ti je za čestitati! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a pleomax Sr maj 16, 2018 4:50 pm

xxl, pa imaš doma kakšen avto ali si prodal kadjarja že? Ker če ga nisi, jaz kljub dolgemu čalanju ne bi preklical naročila. Drugače smo doma tudi čskali pred 10 lsti 4 mesece na 207 cc pa je bilo rečeno, da bomo le 1 mesec nekje.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl Sr maj 16, 2018 5:16 pm

Nisem prodajal, še. Uf, tema je počiščena, čeprav je vse skup zdaj kar malo "zmedena". :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a Ivan36 To jun 05, 2018 7:14 pm

Če kdo nujno rabi T-rock

Volkswagen T-Roc .1.5 TSI BMT Sport 27.068 € AKCIJSKA CENA :24.680 €
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... MT%20Sport
Samo PAZI beri opis spodaj pod opombe! :mrgreen: :DDD :huh: :shock:
V ceno vključena priprava vozila na prodajo in 4. letno jamstvo.

MPC vozila: 28.709,03€

Dodatna oprema :

bleščeče rdeča/ črna streha
paket Connect: radio-navigacijski sistem Discover Media; App-Connect; komfortna telefonija z brezžičnim polnjenjem
električno odpiranje in zapiranje pokrova prtljažnika
platišča Kulmbach (temno antracitna)
sistem za prepoznavanje prometnih znakov
zimski paket: ogrevanje pralnih šob spredaj; ogrevanje sprednjih sedežev; indikator nivoja tekočine za pranje stekel
kamera za vzvratno vožnjo Rear View
športni paket: rdeča ambientna osvetlitev; pedala z aluminijastim videzom; črna stropna obloga; izbira voznega profila; zatemnjena stekla; zavorne čeljusti v rdeči barvi
ogrevanje volana

 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a titanius To jun 05, 2018 7:18 pm

Od kdaj pa so zavorne celjusti v rdeci barvi dodatna oprema xd
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a nejc1 To jun 05, 2018 7:38 pm

Pri nekaterih redkih vozilih že dolgo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl So jun 09, 2018 4:04 pm

Je možno zahtevati avans nazaj, če se dobava preveč zavleče? Ne spomnim se, da bi kaj podpisoval, samo nakazal sem 300 evra na njihov TRR in dobil račun. Dobavo tastovega Polota so zavlekli z dva na šest mesecev. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a pleomax So jun 09, 2018 10:52 pm

Dvomim, da bi ti dali nazaj ta avans, če je avtomobil že v izdelavi, v kar sicer dvomim, če je toliko za čakat. Vprašaj, če je v izdelavi, ker to lahko vidijo pa pol prekliči če še gre ampak kaj pa boš potem? Drug avto ali boš preprosto obdržal kadjara?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl Ne jun 10, 2018 12:25 am

Predvsem bi imel proste roke pri nadaljnji izbiri, čeprav mi nič preveč ne diši, mogoče kakšnega testnega T-Roca, ali pa ostanem pri Kadjaru.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a esem Ne jun 10, 2018 12:56 am

Če kjerkoli piše, kdaj naj bi ga dobil (ko si ga naročil, ne zdaj!) in se tega oni ne držijo, bi moral dobit nazaj avans + obresti (ker se oni ne držijo dogovora oz se ne bodo). Lahko tudi zdaj poskusiš zahtevat stare datume na papirju.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a P2008 Ne jun 10, 2018 6:59 am

Ne razumem kaj sprašuješ to na forumu. Pojdi do prodajalca in ga povprašaj.

Sigurno jih ne bo motilo, če se boš odločil za katero drugo vozilo na zalogi. Njim je cilj prodati katerokoli vozilo.
Če pa želiš dobiti denar nazaj, pa najprej sploh poglej kaj si podpisoval oz. katere papirje si dobil v roke.

Moraš pa se zavedati, da imajo vsi proizvajalci vozil (ne samo VW) težave z dobavo novih vozil zaradi prehoda na WLTP. Sicer vozila so že na voljo, vendar jih ne smejo dati v prodajo dokler ne izvedejo WLTP oz. za nekatera vozila so ustavil proizvodnjo, saj ni sigurno da bodo prestala WLTP in bodo potrebne modifikacije.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a lin Ne jun 10, 2018 8:21 am

xxl je napisal/-a:Predvsem bi imel proste roke pri nadaljnji izbiri, čeprav mi nič preveč ne diši, mogoče kakšnega testnega T-Roca, ali pa ostanem pri Kadjaru.



Jaz bi zahteval nazaj avans, avto ni v izdelavi nikakor saj ga naredijo v enem dnevu, seveda te lahko nategujejo ali pa morda tudi ne, odvisno od prodajalcev, nikoli ne bi in nisem čakal na avto več kot dober teden dni ( razen enkrat ,ko so me podobno nategovali kot tebe), zato sem vedno kupil tisto kar je bilo takoj dobavljivo, saj je čakanje na avto lahko prava nočna mora. Najprej se navdušiš, potem pa vse to splahni in niti, ko ga dobiš ni v tebi več tistiega navdušenja in veselja kot bi bilo , če bi ga dobil v normalnem času. Jaz bi v skrajnem primeru, če ne gre drugače tudi tistih 300 evrov pač pustil in poizkal drugi takoj dobavljivi avto. Odločitev je pa tvoja!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl Ne jun 10, 2018 8:46 am

Res je, ko čakaš, te mine navdušenje, prvič sem to naredil, verjetno nikoli več. Konc meseca bom spet vprašal, ali se bo še enkrat prestavljal termin. Nočejo mi prodati niti testnega, ker potem nimajo niti enega več, zato bi poizkusil pri drugih. Pri Avto Jarc mi je že šel eden.

Glede norm, VW trenutno ima samo 2 modela skladna z euro 6d TEMP.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a INFINITI Po jun 11, 2018 2:09 pm

2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a xxl Po jun 11, 2018 2:43 pm

Vem za tole, ne vem pa, ali je tudi T-roc 1.5 tsi , katerega proizvajajo na Portugalskem, del tega problema. Koliko mi je znano, še sprejemajo naročila, čaka se pa 8 mesecev.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Bilbosole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne mar 25, 2018 4:19 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV) - OFF, nakup in dobava

Napisal/-a Bilbosole Po jun 11, 2018 8:36 pm

xxl je napisal/-a:Res je, ko čakaš, te mine navdušenje, prvič sem to naredil, verjetno nikoli več. Konc meseca bom spet vprašal, ali se bo še enkrat prestavljal termin. Nočejo mi prodati niti testnega, ker potem nimajo niti enega več, zato bi poizkusil pri drugih. Pri Avto Jarc mi je že šel eden.

Glede norm, VW trenutno ima samo 2 modela skladna z euro 6d TEMP.


Tudi mene je minilo čakat, sem kar Tiguana vzel (no, dobim ga v sredini julija) :mrgreen:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], Steinkauz in 39 gostov