Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr maj 30, 2018 5:07 pm

Se strinjam, ampak čisto oskubljenega z čisto osnovno opremo pa ne moreš imet, to je živa žalost.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a avto fan1308 Sr maj 30, 2018 5:10 pm

Nisem čisto prepričan ampak kolikor vem so vse cene na internetu oziroma večina le-teh veljavne le, če se izbere tudi njihovo financiranje.
Cenik za Megane https://www.cdn.renault.com/content/dam ... megane.pdf

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a esem Sr maj 30, 2018 6:34 pm

Ivan36 - tvoj prispevek sem zbrisal, ker je bilo nerazumljivo, kaj hočeš povedat. Moralo bi izgledat nekako tako:

Tako kot je oglas napisan, cena ni pogojevana s financiranjem, poleg tega pa govorijo tudi o gotovini.

Iz oglasa
........
V primeru nakupa preko RENAULT financiranja prejmete še dodane ugodnosti.
.......................

4. Ugodnost za gotovinske kupce: ZAVAROVANJE NOVEGA VOZILA za 1. LETO le 199 €;osnovno, kasko, kraja, toča, AO+, asistenca&;
......................

Navedene akcije in ugodnosti veljajo v mesecu Maju 2018

Torej je brezpredmetno razpravljat o tem, razen če kdo ne bo jutri tekel v AH (bežigrajska iz Celeie!! :mrgreen: )
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a Ivan36 Pe jun 01, 2018 4:07 pm

@esem ni panike sem samo dal opis, kaj dobiš če imaš obroke oziroma finaciranje Renault . Torej je oglaševana cena prava cena + metal barva?!
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a umilave1 So jun 02, 2018 1:00 pm

Avtorju teme, pa še komu kot nasvet:

Glede na to, da vama je osnova Polo z gretjem sedežev, večjim ekranom in senzorjem za dež, bi jaz osebno preveril še za Seat Ibizo, ki je bila tudi na mojem radarju ko sem menjal avto, sicer pa obvezno vsaj oprema Style, ker pri osnovni Reference se moraš zadovoljit z ročno klimo, enobarvno notranjostjo(dobesedno), neusnjenim volanom in majhnim črnobelim touchscreenom. Pri opremi Style pa brez težav dobiš opremo, ki jo navajaš za Pola, je pa res da jih verjetno ni na zalogi v SLO in vsaj pri Španu so mi omenili, da se ta model po naročilu čaka 3-4 mesece. Sem pa ga preizkusil z 1.0 TSI 95KM na kratki vožnji, avto je vizualno in vozno odličen in za današnje čase nenavadno dobro pregleden v vse smeri. Pa prtljažnik je res solidno prostoren, 355l je skoraj že za nepretirane družinske potrebe.
Problem je v tem, da dodatna oprema hitro dviguje končno ceno in se je treba spogajat za kak popust, pri leasingu ga je lažje dobit, ampak itak ga hitro izničiš s plačilom (večjih) obresti. Glede kupovanja novega avta z gotovino pa nimam izkušenj.

Prav tako sem preizkusil Clio, 0,9TCe Intens z touch R-Linkom, polnimi LED žarometi, vžigom avta brez vstavljanja kartice, senzorji zadaj, senzor za luči in dež, zložljiva ogledala, nepotreben start-stop,...Avto je zelo dober, ne deluje toliko zastarelo, glede na to, da drugo leto pride nov Clio, motor ima 3 valje in 90KM, ampak povsem zadostuje tudi za bolj dinamično vožnjo. Je pa slabo pregleden nazaj in za francoza nenavadno trdo vzmeten celo v primerjavi z Ford Fiesto in Seat Ibizo, vsaj po mojih občutkih. Se pa lepo pelje skozi ovinke.

Pogledal bi še Suzuki Swift, pa mogoče Ford Fiesto novo ali malo rabljeno prejšnje generacije. (Na koncu sem si kupil Fiesto Trend, rabljeno letnik 2014 in z 1.0 Ecoboost motorjem - avto je špica, porabo mešane vožnje realno držim na 5l/100km, BC mi piše 4,8l/100km).

Zelo priporočam testne vožnje ogledanih modelov. Pri Malgaju, Lj-Vič, ko sem povpraševal za Clia I feel Slovenia so mi npr. ponujali testno izposojo dotičnega avta za 2-3 ure.

LP, Uroš
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a brett So jun 02, 2018 3:07 pm

Sem res za foro konfiguriral Seat ibizo 95KM Style oprema...da je bila primerljivo opremljena kot VW polo, je bil znesek skoraj 16300 jurjev, kar znese malo več kot 1400€ več kot polo; s tem da je imela lite felne, polo ne, a osnovni barvni zaslon, ne kot polo 8".
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a pskoda So jun 02, 2018 3:32 pm

Konfiguratorji so samo informativni oz da si lahko ogledaš kakšna oprema ti je všeč, barva, itd cene je pa škoda gledat, ker tisto ceno noben ne plača pa tudi popusti so različni od avta do avta.


Naprimer ko sem jaz gledal nov avto sem dobil opel astro novo izdelano po moji želji skoraj 6000€ ceneje kot je bila cena v konfiguratorju
Lp
 
zigyec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: So nov 20, 2010 1:53 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a zigyec Ne jun 03, 2018 8:59 am

Zdravo, js sem ponosni lastnik nove kia rio od januarja. Avto je med največjimi v svoji klasi, uporabljam ga med tednom za mestno vožnjo za vikende pa vedno po avtocesti. Motor je 1.0 tgdi 100km, avto poskočen in varčen. Povprečna poraba 5,8l/100km in morem rečt, da ga ne šparam. Menjalnik je natančen, avto izoliran tudi po avtocesti presentljivo dober in stabilen. Pri kiji sem vzel brezobrestno financiranje in pri njih je dobro, ker točno veš koliko te bo prišlo na koncu, pri meni 14900 (oprema: avtoklima, vzratna kamera, touchsreen, tempomat,..) . Priporočam, da jo greš testirat.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a uros11 Ne jun 03, 2018 9:06 am

pskoda je napisal/-a:Konfiguratorji so samo informativni oz da si lahko ogledaš kakšna oprema ti je všeč, barva, itd cene je pa škoda gledat, ker tisto ceno noben ne plača pa tudi popusti so različni od avta do avta.


Naprimer ko sem jaz gledal nov avto sem dobil opel astro novo izdelano po moji želji skoraj 6000€ ceneje kot je bila cena v konfiguratorju


Kaj pa pri GTI-ju, koliko cca je odstopala od konfiguratorja?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a pskoda Ne jun 03, 2018 12:56 pm

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20BMT%20...

+ moj ima večji radijo cca +1900€. Drugo ima pa isto
Barve metalik so pa isti denar
Lp
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a brett Ne jun 03, 2018 3:16 pm

Sicer malo offtopic, pa vseeno: koliko popusta pa dajo za take "makine"? Klasičen golf je te dne kolikor berem in slišim med 10-13%. Predvidevam, da takle vsaj 15%...

Na testne vožnje greva čez teden dni, ko bova na dopustu...takrat poročam o vtisih.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a maniaxxx Ne jun 03, 2018 3:29 pm

zigyec je napisal/-a:Zdravo, js sem ponosni lastnik nove kia rio od januarja. Avto je med največjimi v svoji klasi, uporabljam ga med tednom za mestno vožnjo za vikende pa vedno po avtocesti. Motor je 1.0 tgdi 100km, avto poskočen in varčen. Povprečna poraba 5,8l/100km in morem rečt, da ga ne šparam. Menjalnik je natančen, avto izoliran tudi po avtocesti presentljivo dober in stabilen. Pri kiji sem vzel brezobrestno financiranje in pri njih je dobro, ker točno veš koliko te bo prišlo na koncu, pri meni 14900 (oprema: avtoklima, vzratna kamera, touchsreen, tempomat,..) . Priporočam, da jo greš testirat.



Vse lepo in prav, ampak kdaj boste lastniki malih bencinarjev nehali nakladat s takimi porabami. Ti veš kakšno porabo bi ti imel če resnične ne bi šparal? Preko 7 zagotovo
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a Aesthetics Ne jun 03, 2018 3:56 pm

Ce se veliko vozi po avtocesti in hitrih cestah mu cisto verjamem. Sam imam pri Golfu 7 1.4 TSI 125KM povprecno porabo 6.6L, na roke/tank racunano. Na avtocesti z lahkoto pridem pod 5.5L.
Ali moj ne steje vec sem, ker je razred visje (nad 1350ccm registracija)?

Testiral sem tudi Hyundai i20 1.0 TGDI 120km in je bila poraba hitro pod 7.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a titanius Ne jun 03, 2018 4:41 pm

Na avtocesti pod 5.5 z 1.4tsi? Pri hitrosti 100 km/h najbrz. Potem je moj 2.0hdi za odpad ko imam 5.9 na AC,lokalnih 5,kombinirane 6.1

Meni se to zdi samo zavajanje in laganje samemu sebi da avto tolko porabi.. jaz vozim na ac 135-145 ker nisem kupil dizla da bom gledal porabo, vozil pa 110-115. Ce bi res bile take porabe,potem bi vsak kupoval bencinarje ter 2.0tdi passat se ne bi prodajal kot kebab.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a Aesthetics Ne jun 03, 2018 5:04 pm

Seveda, pri 140km/h je blizje 7l/100km, pri 115kmh pa je mozno 5,5l/100km. Ampak drzat tempomat na SLO avtocestah je šala (razen v nocnih urah). Ce dam tempomat 115kmh moram zavirat, ker na prehitevalnem vedno nekdo divja in takega ne bi rad izsilil. Ce dam 130-140kmh moram enako zavirat, ker se nekateri ne odstranjo iz prehitevalnega pasu, vozijo pa pod 130kmh.

Mi je zal, da nisem vceraj slikal LJ - Piran - LJ porabo, ki je bila ob prihodu v Ljubljano 6l/100kmh. Tempomat 120kmh + prehitevanja do 200kmh. Pa je bil uzitek v voznji :)

Pa je spet ratala tema o porabi. Naslednjic prilozim sliko v temo "poraba".

eDIT: Bencinarja sem kupil ker delam 15kkm letno.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a brett Ne jun 03, 2018 5:30 pm

Oba z ženo voziva po AC med 100 in 110. Ko je treba,pa tudi 150+ ;)

Poraba pri mojem golfu 6 1.4TSI (122KM) je povprečno 5.3L med sezono, pozimi 0,5L več. Če imam relacijo AC (100km in več) pa krepko pod 5. Zakaj bi vozil 120, 130, ..., če pa moraš potem po naših AC vedno gas-bremza-gas... Škoda mojih živcev in avta! Raje 5-10min prej od doma, lepo na easy -tempomat, in ko se približaš tovornjaku, pogledaš levo, da je prazen prehitevalni, fajn gas, ga prehitiš in lepo umirjeno nazaj na vozni pas. Sploh je užitek voziti po voznem, ker razen tovornjakov je prazen in ga imaš skoraj zase. :D

Sem 1x za foro preračunal, da sem v 9 letih s tako vožnjo prišparal cca 3,500€. Pa ne vozim tako namenoma, da bi prišparal na bencinu, ampak na živcih :!:
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a pleomax Ne jun 03, 2018 5:43 pm

14.900€ za kia rio 1.0 100 konjev. Moja sestra je za razred večji 308 dala dobrih 16.000€ in v to je vključen 1.2 THP s 130 konji, sprednji in zadnji senzorji+kamera+biserna barva,ki je dražja od klasičnih metalik in hitro se pokaže,da stane kia rio enako kot razred večji avto z močnejšim motorjem, več opreme...Pa saj to ni samo pri kii,pri vseh se to dogaja. Mestni avto mora imeti občutno nižjo ceno kot ta nižji srednji razred ampak se to podira.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a maniaxxx Ne jun 03, 2018 5:48 pm

brett je napisal/-a:Oba z ženo voziva po AC med 100 in 110. Ko je treba,pa tudi 150+ ;)

Poraba pri mojem golfu 6 1.4TSI (122KM) je povprečno 5.3L med sezono, pozimi 0,5L več. Če imam relacijo AC (100km in več) pa krepko pod 5. Zakaj bi vozil 120, 130, ..., če pa moraš potem po naših AC vedno gas-bremza-gas... Škoda mojih živcev in avta! Raje 5-10min prej od doma, lepo na easy -tempomat, in ko se približaš tovornjaku, pogledaš levo, da je prazen prehitevalni, fajn gas, ga prehitiš in lepo umirjeno nazaj na vozni pas. Sploh je užitek voziti po voznem, ker razen tovornjakov je prazen in ga imaš skoraj zase. :D

Sem 1x za foro preračunal, da sem v 9 letih s tako vožnjo prišparal cca 3,500€. Pa ne vozim tako namenoma, da bi prišparal na bencinu, ampak na živcih :!:


Da verjemame in vem, da ti mlinčki porabijo malo če se nežno vozijo. Sam se vpiknil v izjavo da "ne špara na porabi", kar mi ne gre skupaj z njegovo porabo. Sicer je to tako relativno da je težko definirati kaj je za koga šparanje, ampak če jaz rečem da nisem gledal na porabo, pomeni da sem vozil dinamično, ob taki vožnji mi je polo TSI žrl preko 8, eni pa trdijo da dinamično vozijo ko enkrat gredo preko 130 za kratek čas.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a titanius Ne jun 03, 2018 6:26 pm

Sorry sam js z avtom ranga C5 ne mislim vozit 115 da bi imel porabo 5litrov.. in pa tole bo sarkasticno.. a se ni motor razpadel pri 200?

za mestni avto je najbolj cim manjsega tipa clio,twingo,swift,corsa,citroen c2..
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a DePalmo Ne jun 03, 2018 7:36 pm

pleomax je napisal/-a:14.900€ za kia rio 1.0 100 konjev. Moja sestra je za razred večji 308 dala dobrih 16.000€ in v to je vključen 1.2 THP s 130 konji, sprednji in zadnji senzorji+kamera+biserna barva,ki je dražja od klasičnih metalik in hitro se pokaže,da stane kia rio enako kot razred večji avto z močnejšim motorjem, več opreme...Pa saj to ni samo pri kii,pri vseh se to dogaja. Mestni avto mora imeti občutno nižjo ceno kot ta nižji srednji razred ampak se to podira.

Ravno sedaj je akcija za novo 308, jo dobiš za 14.990 če vzameš Peugeot financiranje. A ko prebereš drobni tisk, te avto pride 17.790, to je pa malo več od oglaševane cene ... Kako je z nakupom za gotovino nebi vedel, pri Kiah imaš na ceniku gotovinsko ceno in za tok ga tudi dobiš.

O malih mestnih avtih ne morem kaj veliko reči ker me ne zanimajo, lahko pa rečem da je z 1.0 TGDI taka poraba mogoča samo z nežno vožnjo. Imam Ceeda, 1.6 CRDi, nežna vožnja 4.8, 150+ 5.8.
Pa še spritmonitor povezava (kar se mene tiče najbolj zanesljivo preverjanje dejanske porabe): https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov