Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a brett To maj 29, 2018 5:52 pm

Zdravo,

Z ženo se nama je ponudila priložnost, da "zamenjava" njenega clia po slabih 10 letih uporabe.

Glede na potrebe sekundarnega avta, sva se odločila za t.i. B segment, bencinar (do 90-95KM), ročni menjalnik, brez pretiravanja z dodatno opremo. Budget je max 13.500€ (raje seveda kaj navzdol) z vštetimi morebitnimi popusti. Financiranje bo lastno, torej razni leasingi in krediti preko avtohiš odpadejo.

Na testnih vožnjah še nisva bila, sva pa si zaenkrat pogledala VW pola, Mazdo 2, Clia.

Kaj vzeti za približno enako opremljen in motoriziran avto? Kateri motorji so pod ? Prednosti posameznih modelov, slabosti?!

Izhodišče nama je VW polo (ženi trenutno najbolj všeč; do sedaj imela tri clie - prve tri generacije):
- 1.0 TSI Comfortline (90KM, 5. prestav) (ser. opreme ne bom našteval, ima pa vse kar se rabi te dni ;) )
- bela barva
- dodatna oprema: ogrevani sedeži, večji multimed. zaslon, avto. brisalci+vzratno ogledalo, meglenke.
Tak pride 14.900€, s popustom zaenkrat 13.900€ brez kakih pogajanj (realno bi rekel da na najinih 13,5 ne bi smel biti problem)...


Hvala za pomoč in dobronamerne nasvete! :D
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a avto fan1308 To maj 29, 2018 6:22 pm

Pozdrav!
Ravno nekih izkušenj z "malčki" nimam se pa zgodi da tu pa tam testiram kakšnega nazadnje VW Pola. Všeč mi je bilo, da tale prtljažnik ni ravno mali pa še avto sam po sebi ima veliko odlagalnih mest katera so uporabna. Materiali so ok na otip so dokaj kakovostni sedeži pa tudi niso ravno trdi. Vožnja samega avta je ok imel sem 1.0 motor(trivaljnik). Podvozje tudi dokaj dobro blaži udarce. Avto je zelo dobro zvočno izoliran pa tudi lega na cesti ni slaba. Polno naložen in kakšen klanec ne gresta ravno skupaj ampak glede da ga potrebuješ za mestni avto bo ok. Porabo sem imel 6.0 nisem pa ravno gledal na števec. Asistenčni sistemi so že v osnovni opremi kar ok. To je na kratko vse če želiš še malo bolj podrobneje povej. Bi ti pa sam priporočal, da pogledaš še za kakšno Fiesto ali pa C3.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a kseb To maj 29, 2018 6:29 pm

Mogoče še pogleda Mazdo2, sploh ni slaba.
Generalno pa: vzet tisti avto, ki ji je všeč, ker bo ona vozila avto. Pa mogoče kaj svetovat glede motorja in opreme.
Moja izkušnja:
Pred dvema letoma smo menjavali ženin avto, pa sem iskal kao najboljše oh in sploh ponudbe, visel na netu, ji razlagal prednosti in slabosti motorjev, garancije....
Vse skupaj je bil proč vržen čas, dokler nisva šla na nekaj testnih voženj in tam se je zapičila v en avto (Mazda3) in zadeva je bila rešena. Predlagal sem ji samo nekaj nujnih sladkorčkov (beri dodatne opreme) in močnejši motor in je super zadovoljna. Sem ji letos predlagal menjavo in ga sploh noče dati vstran.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a DX5050 To maj 29, 2018 6:38 pm

Jaz bi pa še na suzuki swifta "uč vrgu"....
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a avto fan1308 To maj 29, 2018 6:58 pm

Sedaj sem se spomnil tudi na novo Ibizo katero sem tudi testiral.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a mrtwelvetrees To maj 29, 2018 7:02 pm

Mogoče tudi Hyundai I10, res ni tako velik kot ostali, pa je vseeno mali veliki malček :)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a bishop To maj 29, 2018 7:06 pm

Mi smo ravno pred dvema mesecema kupili novo vozilo, približno v tem segmentu. Kupili smo Ford KA+ Trend 1.2i TI-VCT 62kW. Me je prav pozitivno presenetil malček, noter je prostornejši kot Fiesta. Opreme ima kar dovolj, prišel nas je pa cca 12600€. Mogoče ne bi bilo slabo malo pogledat/sprobat.
http://www.ford.si/Osebna_Vozila/Ka
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a Kohec To maj 29, 2018 7:30 pm

Poglej še Toyoto Yaris. Dober avto, odličen motor, 6 stopenjski menjalnik.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a Ivan36 To maj 29, 2018 7:33 pm

kaj pa MEGANE ? Renault Megane Berline SCe 115 Energy Life 13.250 €
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... rgy%20Li...
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a brett To maj 29, 2018 7:38 pm

avto fan1308 je napisal/-a:Pozdrav!
Ravno nekih izkušenj z "malčki" nimam se pa zgodi da tu pa tam testiram kakšnega nazadnje VW Pola. Všeč mi je bilo, da tale prtljažnik ni ravno mali pa še avto sam po sebi ima veliko odlagalnih mest katera so uporabna. Materiali so ok na otip so dokaj kakovostni sedeži pa tudi niso ravno trdi. Vožnja samega avta je ok imel sem 1.0 motor(trivaljnik). ....

lp


Glede na to, da so vsi TSI trivaljni (75, 90 in 115KM), katerega si imel na testu? Žena ima sedaj clia 1.2 16V (75KM) in je polž, 115KM se mi zdi preveč za njene (naše) potrebe in namen vozila, zato sva vrgla oko na srednjih 90KM.
Glede prostornosti skoraj tam kot moj golfVI...to nama je všeč. Materiali ok, opremljenost tudi. Bolj me skrbi takle mlinček...

Avto ni v polnem smislu mišljen za po mestu, ker smo iz vasi. Na leto se opravi cca. 19.000km, večinoma relacija 40km v eno smer avtocesta, regionalna, lokalna. Potem pa še štrapac po vasi (vrtec, ipd.) in okolici, kak izlet. Ker pa je umirjena voznica, avto nikoli naložen, ni potrebe po čem močnejšem, večjem.

Mazda2 ji (nama) je zelo všeč vizualno in kvaliteti notranjosti...ima jo tast, a je npr. napram polu pravi malček v prostornosti (še posebej prtljažnik je zelo "švoh").

Namen sva imela še pogledati fiesto, i20, peugeot 208, micra, yaris, ibizo (predvidevam da klon pola, ki pa je po konfiguratorjih dražji). Suzuki mi je v tem segmentu neznanka?! (za pogledati), corsa, fabia in C3 estetsko neustrezni (prejšni C3 bi bil v vrhu nabora, sedanji nama je obup).
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a thunderbolt To maj 29, 2018 7:55 pm

Sicer mi gre kar tezko z jezika, ampak trenutno je v tem razredu, gledano celokupno, polo najboljsa varianta. Me prav zanima, kako se bosta odlocila-porocaj!
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a Skyen To maj 29, 2018 8:02 pm

Polo, Ibiza, Swift, Fiesta bi rekel, da se trenutno splača testirati.. mogoče še Rio in i20.
Odvisno je tudi, za kakšno obdobje kupujeta avto in če sta pripravljena oziroma vama ni preveč počakati na jesen za večjo izbiro, namreč Renault bo septembra predstavil novo generacijo Cliota, prav tako se nekaj govori, da bi znal tudi Peugeot priti ven z novo 208.. Zaradi obdobja pač govorim, da potem dobita čisto novi model (ker bo pri ženi na koncu verjetno premagal izgled), ki bo spet akutalen naslednjih verjetno 6-8 let, sploh ker imajo (vsaj meni osebno) ponavadi francozi te malčke veliko bolj vpadljivo dizajnirane... ker pri zdajšnjih Yarisih, Cliotih in pa 208ki se enostavno pozna starost, pač če primerjam že v vseh pomagalih, ki jih tej avti nimajo oziroma so na voljo samo v višjih opremah in tudi notranjostih v primerjavi z novimi generacijami, ki so prišle ven letos od npr. VAG.. Ne pravim, da je slaba, ampak enostavno imaš občutek, da dobiš boljše zadeve pri teh novih generacijah, kjer so dejansko novi avti, ne samo facelift..
Kar se pa motorjev tiče, samo da ne vzameta osnovnega, pa bo čisto dovolj, osnovni so pa pri vseh ena velika žalost, vem iz prve roke, ker enega takega vozim in kolnem čez vsak daljši klanec, pa sem sam v avtomobilu.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a avto fan1308 To maj 29, 2018 8:08 pm

Polo kolikor vem nima 90 konjev ampak 95 70kw moto nebom pa to trdil. Sam sem imel na testu tegale. Prostornost na zadnjih sedežu je tudi pa tudi isofix je lahko najti. Je pa tudi že osnovni polo opremljen z sistemom za zaviranje v sili.Se pa strinjam z napisanim Ibiza je dražja ter po mojih občutkih na cesti manj prepričljiva proti bratu. Clio pa ima pri meni minus predvsem zaradi asistenčnih sistemov nasploh pa verjetno se vsak enkrat naveliča"istega" avta tvoja je imela pa že 3 Clie. Sam bi se odločal med Polom, Fiesto ter Swiftom kateri nudi veliko za svoj denar sedeži so zelo udobni ter tudi poraba je zelo mala. Kot rezervo bi si vzel še Mazdo 2 tukaj pa se vsaj pri meni konča. Hyundai i20 pa je že malce zastarel.

Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a brett To maj 29, 2018 8:09 pm

Avto se kupuje za 8-10let.

Nakup bi opravila v začetku oktobra (takrat poteče registracija sedanjemu), ker pa bo šlo po vsej verjetnosti za avto po naročilu (ker želiva ogrevane sedeže), je treba začeti gledati in testirati ter dobiti kupca za clia ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a maniaxxx To maj 29, 2018 9:06 pm

Pejta še swifta pogledat, zelo zanimiv malček je...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a Robi-77 To maj 29, 2018 9:10 pm

https://siol.net/avtomoto/testi/veliki-primerjalni-test-najboljsi-mali-avti-vw-polo-suzuki-swift-in-ford-fiesta-464862

Mogoče ti bo tole kaj pomagalo, je pa letošnji test: PRIMERJALNI TEST 13 MESTNIH AVTOMOBILOV
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a Doche Sr maj 30, 2018 12:31 am

Glede Swifta. Oce si je lastil Pola prejsne generacije. Pred tem je imel SX4.. zelo si je zelel ponovno Suzukija, ampak nekaj manjsega. Na koncu vztrajal in sam kar tako kupil Swifta. Pomemben je bil samo avtomatski menjalnik (pac 64 letnik). Navdusen nad avtom, vse dokler ni zacel uporabljati radia. Ki je pa podoben tistim telefonom na dotik iz samega zacetka. Navi katastrofa. O kakem mirror linku je bzv sploh pisat, ker je vse skupaj ena katastrofa. Proti tastaremu Polu lahko recem, da je ta Swift katastrofa. Verjetno pa se ne bo nikoli pokvaril (saj se tudi Polo sicer ni), zgleda dosti bolj na oko kot sedanji Polo (stvar okusa), ampak pocutje noter pa je bilo dosti boljse v starem Polu. to mislim na sedeze, izoliranost vozila itd.

Omenil si 40km AC dnevno, zato raje poglej za razred vecjim vozilom.

Moja je tud imela Clia 4 sicer pred FL. Vsa navdusena, tud radio dost bolj kot pa Swift, oz bom raje rekel Amerika proti Swiftu. Sploh tanov Clio FL more bit res ze bolje narejen. Ampak kilometrina in udobje. Tud ona dela slabih 40km dnevno v eno smer v sluzbo, sicer lokalne ceste, kjer pa se vozi konstantno med 90-110kmh. No po 22 mesecih sva ga menjala za Megana. Vozi se sama, za vikende in daljse poti uporabljava drug avto. Iste velikosti sicer. Ampak zelela si je enostavno vec konjec, vec udobja in varnosti. Sicer pa tud s Cliom na daljse relacije ni bil nikoli problem. Tud poraba ugodna. Ampak pac njena zelja in zenske oci. Ne obzaluje niti dneva.

Mogoce je za premislit o vecjem vozilu, sicer je Megane spet bencinar, ki kot je moc tukaj prebrati ni nekaj, kar bi bil blazno zadovoljen ampak so tud drugi avti.

Pred Polom pa bi jaz vseeno izbral raje Ibizo, mi deluje dosti bolj sveza in nasplosno lepsa, ceprav je tehnika enaka, mi pac Polo ni vsec.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a pleomax Sr maj 30, 2018 3:00 pm

Saj ravno leta so prednost cliota in 208-ke. Odpravljene so vse napake, ki jih realno niti nista imela razen res prvih nekaj avtomobilov pa še tisto so v garanciji uredili. In oba realno vizualno izgledata novejša kot polo razen če oblika nima nobenega pomena. Oba se dobita tudi za zelo dobro ceno.1.0 TSI pa je nov motor in vsi vemo da do zdaj se verjetno še nobena znamka ni tako porazno izkazala kot vw s TSI. Ne ve se ali je sedaj kaj bolje, ker je motor nov tako da riziko v tem in riziko z vsemi ostalimi komponentami,ker je nov model. Ima pa več asistenčnih sistemov, ker je nov ampak za 13500 jih ne bo imel nič kaj več kot clio,208. Prilagam 2 polota in 2 208-ki. Cenovno sem dal podobno, s tem da motor je enkrat pri enem mocnejsi enkrat pri drugem je pa ob isti ceni že v samem videzu obeh gromozanska razlika, prav tako v opremi (lita platisca,senzorji, usnjen volan,dnevne led in zadnje led luči...se nabere razlik skratka.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13124995
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=13023317&show=2
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=9999677
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=13185770&show=2
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a chad Sr maj 30, 2018 3:05 pm

Če je avto za po mestu se driblat v gužvi, bi jaz vzel hibrida, glede na cenovni pogoj bo najbližje yaris, samo bo treba dobrega čukca dodat zraven.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega mestnega avta

Napisal/-a limas Sr maj 30, 2018 4:38 pm

Megan je za razred večji od polota, pa še občutno cenejši.
V meganu se tudi voziš kot gospod v primerjavi s ponudbo iz B segmenta.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12988596
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov