Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 577
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a aklan86 Po jun 18, 2018 11:20 am

Zdravo,

20 let stara mitshubishi carisma bo počasi šla v zaslužen pokoj, sedaj pa pogledujem proti Citroën Xsara Picasso. Predvsem ker je lažje dva pamža vozit v enoprostorcu. Letnik nekje med 2007 in 2009. Najbolj se nagibam k 1.6 bencinarju s 109 konji.

Ima kdo izkušnje s takim avtom, znana napake, cene servisov, rjavenje, elektronika ... Poraba me ne zanima.

Cenovni rang med 2 in 3k €. Rabim kot 2. avto. Delam med 3-5k km.

Lahko tud kak drug predlog...

Hvala za mnenja.
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jun 18, 2018 1:52 pm

Sklepam da nisi dosti na avtocesti, potem te ne moti da nima 6 prestav.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a RedBaron Po jun 18, 2018 2:14 pm

Dejstvo, da nima 6 prestav nima nobene veze z vožnjo po AC, pomembna so prestavna razmerja!! Seveda, je pa 6 boljše kot 5, ker so prestave bolj razdrobljene.

Drugače pa je xsara picasso precej hvaležen avto in tudi cenovno zelo dober nakup! Napakice so zadnja prema (čeprav, se mi zdi, da ne tako pogosto kot pri brelingotu), luščenje armaturke, kakšne obvolanske ročice, skratka nič katastofalnega...

Šparovček ni, tudi šprinter ne... precej avta za mali denar, res pa je, da ni to avto, da bi komaj čakal ,da se usedeš noter...

Kaj pa nekaj takega?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11663948

S tem si v najnižjem cestninskem razredu...
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a VW T4 Po jun 18, 2018 2:20 pm

Sestra ima picasoja 1.6 bencin. Kar vem ni kakšnih posebnih težav, načeloma dela redne servise in to je to, z avtom se ne ukvarja ampak ga rabi dnevno. Ima tudi vgrajen plin, verjetno že 150.000km, sicer pa jih ima avto preko 250.000 narejenih
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a oorosh Po jun 18, 2018 2:46 pm

Xsare picasso so načeloma precej neproblematične, itak je model avta zunaj že od leta 1999. Bencinar 1.6 16v je sicer pri mestni vožnji malo požrešen, a vseeno precej neproblematičen agregat. Zna iti kakšna lambda sonda ali map senzor, to je pa tudi vse. Praviloma ne rjavijo, ker so pocinkane, do zdaj sem videl kakšno rjavo le spodaj, na pragovih. Od elektronike znajo ponagajati obvolanske ročke - standardna napaka PSA grupe, in pa display od števca rad ugaša, ker se pregreva - odvisno od letnika izdelave vozila.
V rangu tvojega budgeta bi vrgel oko še mogoče na kakšnega forda c-maxa 1.6 bencin.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a nejc1986 Po jun 18, 2018 8:55 pm

Imam xp , letnik 09, 145t km, od tega 90t km na lpg, motor 1,6 , 109km. Prvi lastnik.

Redni servisi, obnovljen alternator, letos crknil abs senzor ter bencinska pumpa.

Z avtom zadovoljen, prostora veliko, zunaj majhen, izbire na trgu ogromno.

Armaturka se lusci, volan še bolj, zunanji del sedeza se poseda, ampak za ta denar... top.

Edino kar je res motece, je nenastavljivost volana po globini; meni je vsaj 5cm predalec. Ampak s5, ko pogledas , da je bila nova 12jurjev... mi ni zal nakupa.

Ce te kaj zanima, vprasaj.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a pavel Sr jun 20, 2018 12:02 pm

Imam Xsaro Picasso 1,6 16v od leta 2006, ko sem kupil novo. Ima 150 000 km, napake ( sedež, armatura, volan), poraba cca 8l večji del vožen po lokalnih cestah, tudi po makadamu. Rjavenja zaenkrat še ni, napak pri motorju tudi ne, menjana sklopka, prednji diski in to je vse, razen rednih servisov.
Priporočam nakup.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a ggorenc Sr jun 20, 2018 3:36 pm

Ce si imel dosedaj japonca, potem ti drugega kot japonca ne priporocam, ker bos neprijetno presenecen nad slampasto izdelavo in veliko izrednimi popravili (tudi svete trojice bmw, mb, audi). Ce mora biti kombi oblika potem pride v upostev samo bencinarji in honda stream, honda FRV, honda shuttle, subaru forester, toyota avensis verso, corolla verso, verso...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a maniaxxx Sr jun 20, 2018 7:30 pm

Šlamparija ja, izrednih popravil pa pri XP niti ni, je en bolj zanesljivih avtov.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 577
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a aklan86 Sr jun 20, 2018 9:10 pm

Ok, hvala za mnenja. Načeloma mi je vseeno kakšen avto je, da le ne presega budget. Ta Xsara mi je nekak najboljši kompromis med letnikom, uporabnostjo in zanesljivostjo.
Sem se gledal malo renault scenic 1.6 letnik 2007-2009
Kakšno mnenje še o tem avtu?

Ali pa recimo tem

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13046769

Ja mico bi še imel, če nebi začela rjavet...
Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a yashica Če jun 21, 2018 3:46 pm

Katera nima prerjavenih pragov je pravi čudež. V ožji in širši familiji imamo dva primerka in pri obeh rjavina. Pri eni sem menjal komplet pregnit prag na sovoznikovi strani in delno izrezal, ter povaril na voznikovi.
Druga navzven ne kaže nekih znakov pa je na koncu plastično kladivo padlo skozi prag. Bolezen povečini vseh.
Drugih resnih težav pa res ni.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 577
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a aklan86 To jun 26, 2018 3:07 am

Sedaj je v resen izbor med xsaro Picasso prišel še Peugeot 207 1.6 16v 120km. Je veliko problemov s temi avti?
Slika
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a Robi-77 To jun 26, 2018 6:40 am

RedBaron je napisal/-a:Dejstvo, da nima 6 prestav nima nobene veze z vožnjo po AC, pomembna so prestavna razmerja!! Seveda, je pa 6 boljše kot 5, ker so prestave bolj razdrobljene.


Tole mi ni čist jasno. Sicer vem, da gre za dva različna avta, ampak vseeno. Mel sem Astro letnik 2008, 1.6 bencinarja, ki je imela 5 prestav in sem sem pri 140 na uro v 5. vozil pri več kot 4000 obratih, medtem, ko se s C4 GP, tudi bencinarjem (1.2THP), pa vozim v 6. pri 3.000 obratih....
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a kseb To jun 26, 2018 9:36 am

Predhodnik je mislil na dolžino prestavnih razmerij. Tudi, če ima avto 6 prestav, ni nujno, da so le ta daljša in, da je s tem avto na AC bolj varčen. Zaradi daljših prestavnih razmerij se motor pri večjih hitrostih na AC vrti z nižjimi obrati in bi porabi manj goriva, seveda ob pravem navoru motorja.

Tak primer je bil Megane 3, motor 1,6 16V, bencinar, kjer so dodali šesto prestavo, dejansko pa so bila prestavna razmerja v šesti prestavi podobna kot pri enakih motorjih, vendar s petimi prestavami (beri: motor je imel v najvišji prestavi zelo podobne vrtljaje pri enaki hitrosti). Poraba ni bila torej nič manjša, samo avto je imel šest prestav.

Drug primer so razni izdelki VAG skupine, kjer so v preteklosti TDI motorji imeli po pet prestav, vendar so bila prestavna razmerja daljša in so bili motorji dovolj varčni.

Pri novejših avtih so šeste prestave dodane zaradi manjših vrtljajev na AC in s tem povezane manjše porabe in ima šesta daljšo prestavno razmerje (recimo tvoj Picasso).
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a Robi-77 To jun 26, 2018 9:54 am

Najlepša hvala za pojasnilo k sem že večkrat to zasledil, pa mi ni blo čist jasno.
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a 2CV_1976 To jun 26, 2018 11:20 am

yashica je napisal/-a:Katera nima prerjavenih pragov je pravi čudež. V ožji in širši familiji imamo dva primerka in pri obeh rjavina. Pri eni sem menjal komplet pregnit prag na sovoznikovi strani in delno izrezal, ter povaril na voznikovi.
Druga navzven ne kaže nekih znakov pa je na koncu plastično kladivo padlo skozi prag. Bolezen povečini vseh.
Drugih resnih težav pa res ni.


Od l. 02006 so težave s pragovi redke, starša sta jo imela in lani prodala, brez rje, armaturka pa tudi kot nova.
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a slombi To maj 16, 2023 6:32 am

Zanima me ali ima xsara picasso 1.6 hdi l. 2007 v originalu enomasni ali dvomasni vztrajnik.
Pri speljevanju je začelo za hip zaružiti in občasno tudi v drugi prestavi če daš gas na hitro. Ponavadi to začne delat šele po kake 15 minut vožnje in ne še ko je avto hladen.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a RedBaron To maj 16, 2023 3:18 pm

Za 1.6 nisem ziher... mislim da ima dvomasnega... klasičnega (enomasnega) ima 2.0 HDI 90KM
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Nakup Citroën Xsara Picasso

Napisal/-a slombi To maj 16, 2023 4:48 pm

Meni se tudi zdi da je bil original dvomasni, vendar potem so menjali v enomasnega, zato je tudi se čutilo grše speljevanje v prvi, oz neke vrste tresenje ter potreba po večjem gasu. To me ni motilo, problem je zdaj ta zvok ki se je začel pojavljat in kdaj/če se bo začelo slabšati. Ali so to kake posledice menjave ki so škodovale drugim komponentam (menjalniku?) ali je le običajna obraba nečesa povezanega s sklopko zaradi kilometrine...in bi bilo dovolj le ta del zamenjat.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov