Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a cashy To jul 17, 2018 10:15 am

Pozdravljeni,

počasi bom moral menjati zvesto, že 21 let staro Hondo Civic.

Sedaj gledam razred večje avtomobile, izjemoma, če se najde res dobra opcija, ostanem tudi v tem velikostnem razredu.
Želje so predvsem po zanesljivem avtomobilu, s katerim ne bi pogosto obiskoval mehanika (to me je razvadila zdajšnja Hondica). Všeč mi bo, če bo tudi potovalno čim bolj udoben in čim bolj tih (dobro izoliran). Nizki stroški vzdrževanja in nizka poraba je še dodaten bonus, kljub zaželeni moči vsaj 100 kW.
Obvezno od fizičnega lastnika, čeprav vem, da tudi to ni več garancija, da ne bom nategnjen glede karamboliranosti ali prevrtenih km.
Torej, čim več avta za odštet denar.

Doslej sem razmišljal o naslednjih možnostih:
Honda Accord. Kvaliteten, udoben, zanesljiv avto. Tu me skrbi negotovost glede rezervnih delov, ker so Accorda umaknili iz evropskega trga. Kako bo z nadaljnjim vzdrževanjem?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... utive%20...

Toyota Avensis. Pregovorna zanesljivost Toyot, preizkušena tehnika...bi bil kak argument proti?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... D-4D%20Sol

Renault Laguna, obvezno zadnje (3.) generacije. Menda je bila ta generacija spregledana zaradi težav predhodne generacije. Izguba zaupanja, ki je rezultirala v nizki prodaji in posledično velikem upadu cene za rabljene. Zelo veliko dobrega avta za majhen denar. Vseeno me zanima, kaj si vi mislite o tem nakupu:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... rol%202....

Ford Mondeo. Pri tem modelu ne razumem, kako, da je dokaj spregledan na trgu in kako, da tako hitro izgublja ceno. Vesel bom kakega pojasnila, kaj lahko pričakujem pri tem modelu (od 2008-2014).
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... m%20X%20...

Volvo V70. Predvidevam, da zelo, zelo udoben, ne vem pa, kako zanesljiv. Vaše izkušnje z nakupom, česa takšnega? So z njim višji stroški vzdrževanja, kot pri drugih opcijah? Na kaj paziti?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Momentum

Morda raje Volvo V50?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... olvo%20V50

Škoda Octavia. Nekoliko manjši avto od zgornjih, kot plus štejem 4x4 in nekoliko višjo odmaknjenost od tal. Kaj bi bile lahko pasti pri nakupu tega?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0DPF%20S...

Vesel bom tudi vaših predlogov nakupa, ki bi v prvi vrsti upoštevali zanesljivost, nato udobje v vožnji, kot tretje morda čim nižji stroški vzdrževanja...

Hvala vam za vsak nasvet :D
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a Firediver To jul 17, 2018 10:24 am

Če si se Honde razvadil, te lahko osreči samo nov(ejš)a Honda!

Da bo malo pila in se ne kvarila, da bo poskočna in užitek v vožnji: Honda

Vsi ostali konkurenti so pod vprašajem: Lahko imajo nekaj ali pa skoraj vse lastnosti, čisto vseh pa ne.

In tako ostaneš na Hondi....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a limas To jul 17, 2018 11:14 am

Veliko bi se dalo napisati glede tvojih želja, ker si pustil širok manevrski prostor. Vsak ti bo svetoval iz svojega zornega kota in vsak nasvet bo konstruktiven.
Moje mnenje:
Prehod iz bencinarja na dizel pri omenjenem finančnem razponu pomeni tudi večji hrup. Če si bil zadovoljen s hondo tega letnika, moraš vedeti, da so poznejše generacije sivika hudo kvarljivo blago. Zadnja generacija je zakon glede tvojih želja, ampak je na voljo le nova.
Avenzis dve generaciji nazaj niti slučajno ne velja za zanesljivo vozilo, zvočna izolacija je porazna. Ko je obstajal še tojotin forum, je bilo branje postov o avenzisu prava srhljivka. Zadnje serije naj bi se popravile, po letniku pa je primerljiva z laguno 3.
Volvo 50: preoblečen ford eskort s pežojevim motorjem. Dinamična vožnja s premajhnim prtljažnikom.
Volvo 70: ne poznam tako dobro, je pa velik kakovostni skok glede serije 50. Vzdrževanje ne bo poceni.
Ford: me tako odvrača, da ne morem nič napisati.
Škoda: precenjen folcvagnov surogat.
Laguna: v družini jih imamo (2 in 3). Glede 3: najboljša zvočna izolacija v razredu; vrhunski in zanesljiv dizelski motor; poceni vzdrževanje; prostornost kabine in prtljažnika; zaradi velikega upada vrednosti dobiš največ avta za svoj denar. Izogibaj se le tistim, ki so delali intervale na 30k, pravilno je 15-20k.

Priporočil bi ti še en vrhunski japonski izdelek, ki ne pozna okvar: tojoto auris z varčnim in zmogljivim 1.6 bencinskim motorjem. Letnik od 2013 naprej.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a chad To jul 17, 2018 12:13 pm

Vozil sem hondo accord, točno takšno kot je na oglasu, zelo prijeten, nizek in udoben avto in dobro pučutje v avtu kot da hoče biti nekaj več.
Osebno se mi je še bolj dopadel šestvaljni C5 dizel, je pa to popolnoma druga stroškovna lestvica in te verjetno ne zanima.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a whitee To jul 17, 2018 12:22 pm

Lahko ti napišem za v50. Podvozje in motor si deli z Mazdo 3 in Fordom Focusom. Motor je PSA, načeloma vrez večjih težav, ampak kot pri vsakem dizlu lahko grejo razni filtri, vztajnik, šobe itd. Tako da v tem primeru vzdrževanje ni pretirano. Bi pa mogoče raje predlagal 2.0D, 1.6 je v redu, ampak skoraj malo prešvoh. Karoserijski deli pa so malenkost dražji od ostalih. Še za V70. Modela ne poznam najbolj, motor je pa garantirano eden izmed boljših. Edino če boš gledal avtomatika, bodi zelo pozoren na redne menjave olja, drugače so lahko veliki stroški.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a cashy To jul 17, 2018 12:49 pm

Firediver, všeč mi je, kako si navdušen nad hondo. Tudi sam sem.
Se pa strinjam z limasom, da vse naslednje generacije civica niso več tako zanesljive, kot je bila ta, ki si jo lastim. Predvidevam, da tudi zato, ker je bila moja še izdelana na Japonskem, novejše pa so že iz Britanije in je kakovost izgradnje slabša.
Limas, potem meniš, da bi bila Toyota avensis naslednje generacije boljša izbira od prej izbrane? Morda tale?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20-%20E...

Iščem tudi priporočeno Toyota Auris. A na avto.net ni niti ene z omenjenim 1.6 bencinskim motorjem. Le 1.2 turbo, 1.33 VVT-i in 1.8 hibrid.

A da je V50 tak mix raznih drugih modelov in motor od PSA? Nisem najbolj navdušen nad tem. Ob omembi Mazde 3 sem se spomnil še na Mazdo 6 karavan.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... CD129%20TE

Bi priporočili?

Morda tudi kak Subaru Outback? Tankaj in vozi zanesljivost? Čeprav sem za tale letnik dizla slišal, da imajo lahko težave z gredolomom...drži?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20VC%20...

Glede na vaše dosedanje mnenje imam zaenkrat favorite pri Hondi Accord in Renaultu Laguna. Volvo V 70 me tudi zelo mika, verjetno najbolj udoben med vsemi in precej zanesljiv. Se pa bojim morebitnih izrednih stroškov, ki bodo po vsej verjetnosti presegli finančno pripravljenost (ali celo zmožnost) zanje.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a avto fan1308 To jul 17, 2018 12:54 pm

Honda Accord imel prijatelj do 375 kkm potem mu je šla sklopka. edini izredni srošek na avtu.

Sam imam Citroena C5 in ti lahko povem, da je bomba predvsem v mehkobi oziroma udobju. Glej 2.0 140 ali pa najbolje 164 konjske motorje. Začetni letniki 140 konjski so imeli problem s sklopko.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 17, 2018 1:09 pm

Japonci so odlični bencinarji, dizli pa ne tako.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a limas To jul 17, 2018 1:32 pm

Nakup rabljenega dizla je strahovito tvegano početje, sploh ko je število lastnikov več kot 1.
Tudi novejše tojote avenzis z dizelskimi motorji niso vzor zanesljivosti, oblika armature pa je iz prejšnjega stoletja.
Z novejšim aurisom 1.6 vvti sem se kar veliko navozil. Kot sem ti napisal v predhodnem postu, gre za zelo varčen, tih in zanesljiv motor, ki se po porabi približa velikim težkim kravam iz D segmenta. Stroški vzdrževanja so veliko nižji, sploh ob odsotnosti šob, turbine, vztrajnikov, filtrov...
Verjetno boš dal za rabljenega kakšnega tisočaka več od zmahanih dizelskih krav iz D segmenta z nikoli 100% dokazano kilometražo. Na dolgi rok pa prideš ceneje skozi.
Tojotin 1.2 turbo je novejši motor in je nadomestil 1.6 vvti, ki je dejansko še na voljo v korolah (odličen in prostoren avto).
Evo, zdaj smo te še bolj zmedli.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a cashy To jul 17, 2018 2:28 pm

Limas, se zavedam, kako tvegani so dizli in sem vesel, da sem imel atmosferskega bencinskega civica brez vsakršnih problemov.
Z veseljem v poštev vzamem tudi predlaganega aurisa. Če bi le bil kakšen na voljo. Glede na dokaj nove letnike pa dvomim, da bo takšen auris spadal v moj cenovni okvir. Sicer pa imam še nekaj časa za nadaljnjo selekcijo izbire. Se ne mudi iz danes na jutri :)
Kako pa je s starejšimi aurisi, cca. l.2007? Cena okoli 5-6k €, zame povsem sprejemljivo, nič prepoceni :) Te imajo 1.6 motor s 124KM. Je to ta motor, ki ga omenjaš? Škoda mi je le, ker ima le 5-stopenjski menjalnik. Kako glasen je pri avtocestnih hitrostih? Pri moji hondi (1.5 LSi -115KM) je 4000 rpm pri 130km/h (drug menjalnik s krajšimi prestavami od originalnega). In je precej glasen zaradi slabe zvočne izolacije.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... -i%20Terra
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a maniaxxx To jul 17, 2018 8:03 pm

V50 je precej majhen avto, manjši od vseh omenjenih, tako da če te to ne moti je drugače avto super, deli okoli podvozja so itak ford, vsaj precej cenejše je kupiti ford del kot volvo, čeprav sta identična, če te moti PSA motor, pa glej D3 ali D4 verzijo, ki sta volvo motor, sam sta redka kot pošteni politiki.

npr to je to.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13158261
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a chad To jul 17, 2018 9:03 pm

Limasove predloge jemlji z rezervo.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a Bucko99 Sr jul 18, 2018 8:02 am

Tole pejt probat https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... lay=Toyota Prius 1.8 CVT ;) Zglihaš na 8k € pa je to to.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a cashy Sr jul 18, 2018 11:28 am

Bucko, sprašujem se, kako je s Priusovo baterijo po 8 letih uporabe in 160.000 prevoženih kilometrih. Vsekakor ne bi rad vložil veliko denarja že kmalu po nakupu avta za zamenjavo baterije. :?
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a Bucko99 Sr jul 18, 2018 2:55 pm

Pred leti je bil Toyota forum, tam je bilo ogromno informacij, sedaj pa ga na žalost ni več. Baterija načeloma ni problem, 160k km ni za ta avto nič, malo poguglaj, je bilo tudi na tem forumu že opisano precej. je pa 10 let garancije na baterijo. Moraš pa ta avto probat in potem vidiš ali je to to ali ne.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a esem Sr jul 18, 2018 3:30 pm

Velik izbor "privatnih" C5 dizel karavanov za približno tvoj € razpon. Poglej še od 5 - 7,5 k€. Gotovo najbolj udobna vožnja za ta denar - za razliko od nekaterih volvotov in nemcev, ki znajo bit zelo trdi. 1.6 je verjetno tudi zate premalo močan - sprobaj (tudi večjega).
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 565
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a AssKicker Sr jul 18, 2018 4:35 pm

Volvota gledat z oznako vsaj D3, pa V50 ni skoraj nič volvota. Trd, slabo izolirano podvozje, itd.. Če najdeš lepega V70 z D5 motorjem, si že kar zmagal. Problem pa je, da so dobri V70 tretje generacije še vedno mal izven tvojega finančnega kriterija.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Nakup avta 6k-9k €

Napisal/-a cashy Če jul 19, 2018 12:51 pm

Zaenkrat se mi ne mudi, imam časa za izbiro pravega avta dovolj, morda pa bom kasneje se odločil primakniti še kak tisočak ali dva več za kaj boljšega :)
ne praš me nič, ker nič ne vem
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: jacobs in 63 gostov