Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
klavdijLapajne
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jul 17, 2018 1:21 pm

Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a klavdijLapajne To jul 17, 2018 1:35 pm

Odločam se za nakup novega avtomobila in so me malo 'zrajcale' panoramske strehe. Končna dva modela v izbiri sta Seat Leon in Nissan Qashqai (bencinarja 150/160 KM).

Pri Nissanu me moti to, da ima Qashqai sloves avta, s katerim boš od začetka imel probleme (ki jih večinoma pokrije garancija). Ne vem ali je slabo skup dan ali kaj? Ima kdo s tem izkušnje, ker novega avta res ne bi po servisih vlačil ...

Seat mi je boljši, saj je bolj športen in nižji. Moti me le rolo pri panoramski strehi, ki je 'naluknjan', kar pomeni, da tudi ko je zagrnjen še vedno prepušča direktno sončno svetlobo (na sedežih se prav vidijo pikice od sonca). Na testni vožnji me je ob močnem soncu to že precej motilo ... Qashqai ima 'močnejši' rolo in teh težav najbrž ni. Ima kdo podobne izkušnje z rolojem pri sončni strehi (baje da je to splošen dizajn tudi pri VW) ... se da blago roloja zamenjati?

Nasploh se trenutno odločam med zgornjima modeloma. Dobrodošli so vsakršni nasveti :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a limas To jul 17, 2018 1:48 pm

Glede zanesljivosti kaškaja in vlačenja po servisih, se ponovno usmeri v preverjanje forumov in statistik, ker dvomim v tvojo prepričanost.
Glede panoramske strehe pa si je dobro prebrati izkušnje naših forumašev, preden se odločiš za to opcijo. Opazovanje zvezd ponoči (sopotnikov) je vsekakor lepo, ko pa boš ugotovil, da se ti kabina preveč segreva in jo celo preobremenjena klima komaj hladi, sedeži pa postajajo prevroči, se mnenje o panoramski strehi popolnoma utegne popolnoma spremeniti.
 
klavdijLapajne
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jul 17, 2018 1:21 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a klavdijLapajne To jul 17, 2018 3:20 pm

Hvala :)

Za Nissana sem bra angleške teste, kjer se je ravno glede zanesljivosti slabo odrezal (med največ napak, ki pa so jih odpravili hitro in večina znotraj garancije). Je pa res da na naših forumih nekih kritik ne najdem. Zato sem hotel tu vprašati tudi okrog tega. Za panoramske strehe sem pa bral zelo različna mnenja (eni so zelo za, drugi spet precej proti). Skrbi me predvsem omenjeno segrevanje kabine in pa to, da rolo ne bi zadržal sonca in bi vedno imel občutek, da ti 'nabija' v glavo (kot pri kakžšni slabši tendi) ...

Test drive result: Sončna streha pri Leonu ima precej slab rolo, imaš skozi občutek, da ti sonce nabija v glavo in tudi vidi se, da žarki pridejo skozi (rolo ima luknjice in na sedežih vidiš njegov vzorec). Za daljše vožnje to vsekakor odpade. Nissan tega nima, ampak se mu streha ne da odpret tako da ...


Sicer iščem nekaj športnega (trenutno imam Alfo, ki pa je postala premajhna), kar bi vseeno imelo dovolj prtljažnega prostora (ne samo litri, gledal sem tudi dolžino in širino ...). Zadaj obvezno karavan/hatchback konec zaradi prevoza psa ... po vsem prebranem sem prišel do teh dveh modelov. Trenutno me bolj prepričuje Seat (brez panoramske strehe), imam pa danes še testno vožnjo Nissana (sicer imajo samo šibkejši model in ne 160 KM (Malgaj na Viču), ampak za osnovni občutek bo že).
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a tha_man To jul 17, 2018 6:42 pm

Panoramsko streho sem imel na Grande Puntu (dvodelna, z možnostjo odpiranja sprednjega dela). Rolo je bil mrežast, tako da se je videlo čez, ampak so bile dokaj majhne luknjice in mi ni bilo sonce nikoli moteče, ko je bil zastrt. Pa tud steklo je bilo že samo po sebi zatemnjeno. Zastrt rolo je tudi presenetljivo dobro poskrbel za toplotno izolacijo, kar je bilo najbolj očitno pozimi.

Avto (sicer bele barve) se IMO ni kaj bistveno bolj segrel zaradi tega, vsaj če sta bila roloja zastrta. V vsakem primeru je bil neprimerno hladnejši kot črn Golf od kolega, potem ko sta enako dolgo stala na soncu en ob drugem.

Najboljša stvar je bila možnost odpiranja. Vrhunsko za preluftat avto, potem ko je dolgo stal na soncu. V prehodnih obdobjih tudi lepo shladi kabino brez uporabe klime - veliko bolje kot imet odprta okna. Dostikrat sem odprl streho in zastrl rolo, pa je bilo noter prijetno hladno, nič ni pihalo pa še feeling je bil kul, ker se je videlo čez. Poleti ti seveda klima ne uide.

Ena slaba stran je bila škripanje pozimi, če je voda zmrznila v kanalih. Puščalo ni nikoli.


Zadevo bi takoj imel še enkrat, ampak samo pod pogojem, če se jo da odpret. Drugače je to kot bi bil v akvariju. Sicer luštno za pogledat, ampak brez neke uporabne vrednosti. Če je močno sonce, itak zastreš rolo, da te sonce ne žge, ampak če se skozi rolo nič ne vidi je pol isto kot če imaš navaden strop. Zvezd pa med vožnjo tud ne moreš gledat, vsaj dokler ne bodo avtomobili vozili sami.
 
klavdijLapajne
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jul 17, 2018 1:21 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a klavdijLapajne Sr jul 18, 2018 9:21 am

Hvala za odgovor :)

Pri Qashqai-ju se strehe žal ne da odpret (da se jo šele pri x-trail, ki pa je zame malo prevelik ).

Pri Leon-u se streha odpre (na kip ali pa za polovico) in ja 'polno' odprta je super občutek med vožnjo. Problem je res z mrežico, ki ima srednje velike luknjice. Sprva sem bil nad tem precej navdušen, saj bi lahko deloval kot komarnik, če kdaj prespiva v avtu. Vendar se je na testni vožnji, ki je bila k sreči na precej sončen dan, izkazalo, da se na stolih dejansko vidijo pikice sonca, tam kjer so te luknje. Prav tako je (že v cca pol ure) delovalo moteče, ker ti sonce vseeno sveti direkt v glavo in tega ne moreš nikakor zapret. Tudi glava se ti precej segreje, kot da bi vanjo svetilo sonce skozi en poceni senčnik ... če bi se dalo blago roloja menjat potem pri izbiri sploh ne bi bilo vprašanja ...

Qashqai-a sem žal testiral pri oblačnem vremenu. Senčni rolo (ali kakor se temu uradno reče :?: ) je videti precej bolj konkreten, ampak ne morem poročat, kako se obnese pri močnejšem soncu.

offtopic: najboljše bi bilo seveda, če bi imel dvojni rolo - enega naluknjanga za rahlo zatemnitev in komarnik ter dodatnega, ki popolnoma zablokira sonce. Samo to je odveč sanjat :) Sem pa gledal, da bi se mogoče dalo pod uradni sistem namestit en ročni rolo ali kaj podobnega - samo potem ne vem kako je z garancijo ...

Zanimivo pa mi je, da mi na spletu ne uspe najti nikogar drugega, ki bi ga to motilo 8)
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a Bucko99 Sr jul 18, 2018 10:29 am

Večino ki jih poznam in so si lastili avto s stekleno streho, niso in ne bi več kupili takega avta.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a pleomax Sr jul 18, 2018 11:29 am

Sestra je naročila to panoramsko steklo pred 12 leti na 207-ki. Tudi tam se ni dali odpreti ampak je zatonres velika površina. Steklo je itak malo zatemnjeno in če ti je svetilo premočno, si samo z roko zastrl in je bilo enako kot da stekla ni. Sem tudi sam hotel naročiti v 208-ki, pa je bilo konec s to serijo, ki jo imam in nisem želel naročiti navadne, ker mi niso bili toliko sedeži všeč... Na priloženi sliki se vidi kako izgleda ta zastor. Nikoli niso bili problemi s pregrevanjem. Ne vem pa kako je na novejših avtomobilih to rešeno. Verjamem pa da je s tem steklom avto tudi varnejši, ker je zelo trdo, vsaj to fiksno. Lahlo gor udariš s kladivom pa bo samo zgornja plast počila. Pleh se pa takoj zvije, ker je tanek.
Priponke
012836ba6f795b5f53d092bdba0129d2-320x240.jpg
012836ba6f795b5f53d092bdba0129d2-320x240.jpg (25.31 KiB) Videno 3057 krat
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a ironmaiden Sr jul 18, 2018 12:08 pm

https://www.youtube.com/watch?v=qbSiZF-XO3g

Ponavadi te avto zmečka....tko, da je mel dec kar srečo... :?
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a lin Sr jul 18, 2018 11:53 pm

Imam qq s panoramsko streho. Ko imaš odprt rolo dobiš občutek , da je avto znotraj večji in prostornejši , je kar zanimivo, slaba stran je , da poleti preveč sonce žge in imam raje zaprto, predvsem pa avto s panoramsko streho sploh še , če je recimo bele barve, izgleda bistveno lepši, je pač podobno kot z kolesi , večje in lepše dajo svoj pečat in avto takoj izgleda bolje.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a mevden Če jul 19, 2018 9:49 am

Meni je trgovec odsvetoval sončno streho, ker da noben nima pohval. Jaz bi rekel da panoramska streha le če se da popolnoma zagrniti iz notranje strani, drugače pa ne. Sicer pa ne vidim nekih prednosti, samo še ena stvar več, ki je draga in potrebuje vzdrževanje prej ali slej. Sicer ne vem koliko vas je na forumu astronomov in tako radi gledate zvezde iz avta, ampak če jih ne gledaš izven avta jih boš v avtu še manj.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a Firediver Če jul 19, 2018 10:43 am

Jaz vidim prednost samo v temu, da zaradi dodatnega okna in več naravne svetlobe izgleda kabina bolj prostorna in vizuelno prijetnejša. In to je pa tudi vse.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a mardy Če jul 19, 2018 11:54 am

Avtorju... R Scenic Sky, steklena streha brez možnosti odpiranja:

Plusi:
+ Občutek zračnosti kabine zaradi dodatne svetlobe
+ Frocu je fajn ko lahko gleda na vse strani

Minusi:
- Poleti težko ohladiti kabino, če pa že, pa potem vsi frcamo. Klimo laufamo že ko je zunaj 20+ in več.
- Pozimi v kanalih zmrzne voda in škripa.
- V enakih pogojih je v avtu z normalno streho vsaj 5 stopinj manj

Če bi še enkrat kupoval, se za takšno vrsto strehe NE BI odločil. Nasploh več minusov, kot plusov. Pa ne, da je to kakšna napaka, ampak tako to je in to treba vzeti v račun. Verjetno pa je kaj drugače kjer je rolo bolj izolacijski.
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a jony Če jul 19, 2018 3:57 pm

mardy je napisal/-a:Avtorju... R Scenic Sky, steklena streha brez možnosti odpiranja:

Plusi:
+ Občutek zračnosti kabine zaradi dodatne svetlobe
+ Frocu je fajn ko lahko gleda na vse strani

Minusi:
- Poleti težko ohladiti kabino, če pa že, pa potem vsi frcamo. Klimo laufamo že ko je zunaj 20+ in več.
- Pozimi v kanalih zmrzne voda in škripa.
- V enakih pogojih je v avtu z normalno streho vsaj 5 stopinj manj

Če bi še enkrat kupoval, se za takšno vrsto strehe NE BI odločil. Nasploh več minusov, kot plusov. Pa ne, da je to kakšna napaka, ampak tako to je in to treba vzeti v račun. Verjetno pa je kaj drugače kjer je rolo bolj izolacijski.


Se podpišem pod tole. Se vozim s sodelavko, ki ima panoramsko streho na peugeotu. Ni šans da vzamem tak avto.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jul 19, 2018 4:06 pm

Jaz imam Scenika 3 in je dvojno strešno okno, 2x rolo, prvo se odpira, pa moram rečt da nimam težav, rolo lepo ščiti pred soncem.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a AssKicker Če jul 19, 2018 4:17 pm

Nwm zakva ne delajo več klasičnega šibedaha. Pri tem ni problemov.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a lin Če jul 19, 2018 8:51 pm

Pri qq se panoramska streha znotraj lepo el. zapre in ni nobenih problemov, ker je tudi rolo kar debel in če je zaprt zato ni nič bolj vroče v avtomobilu, ga pač odpiraš ali zapreš ko si to želiš. S samo streho pa nisem imel še nobenih problemov in tudi kakšnega dodatnega vzdrževanja ne potrebuje. Res pa panoramska streha neke posebne funkcionalnosti razen dodatne svetlobe nima, kot sem napisal avto z njo pridobi na izgledu kar pa tudi ni zanemarljivo, kakor za koga, jaz imam že tretjega s panoramo mi je pač to všeč.
 
matto si
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So nov 22, 2014 9:53 am

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a matto si Pe jul 20, 2018 8:52 am

Jaz imam stekleno streho na novi Ibizi. Ko sem kupoval, niti približno nisem razmišljal o njej, ker pa je že bila v opremi, sem pač vzel avto z njo. V glavnem sedaj mi je zadeva super in mislim, da bo ta dodatek obkljukan med opremo pri vseh naslednjih avtih. :) MI bolj sede odprta streha, kot okna, ko seveda še ni potrebe po klimi. Sonce ni moteče, ker je steklo dosti temno, drugače pa tudi rolo, ko ga zastreš služi svojemu namenu. V glavnem sonce te ne kuri v avto (tudi čez te male luknjice ne) :) Če se streha ne da odpret pa ne vidim pomena v njej. Ne vem, če ima leon kaj drugače izdelano okno in rolo, predvidevam pa, da bo podobna zadeva.
Upam, da bo post kaj v pomoč pri odločitvi. Drugače pa pojdi na testno pa stestiraj na en vroč sončen dan ;)
 
klavdijLapajne
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jul 17, 2018 1:21 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a klavdijLapajne Pe jul 20, 2018 10:25 am

Da, z Ibizo bi znala biti podobna zadeva, le da je pri Leonu ST (karavan) steklena površina precej večja (Ibiza ima streho nekako tako kot 'običen' Leon). Testna vožnja Brezovica-Vrhnika-Brezovica na sončen (in srednje topel) dan je bila že delno problematična - avto se je bolj segrel, prav tako sem imel občutek, da imam glavo bolj segreto kot v navadnem avtu - to pri zagrnjenem roloju (zato sem postal pozoren na naluknjan rolo in tudi na 'sončne pike' na stolu, ker rolo ni senčil). Načeloma ne vem ali bi bilo to moteče ali se pač navadiš, samo ne vem pa tudi, če upam tvegat in probat :)
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a lin Pe jul 20, 2018 11:19 am

Ne vem zakaj je rolo naluknjan, pri qq ni in se povsem zapre kot , da je navadna streha zato tudi ni nibene razlike v temperaturi ,če sije sonce, pri luknjastem roloju pa bi znal biti preblem poleti.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Seat Leon in Nissan Qashqai - sunroof in zanesljivost

Napisal/-a tomazpog Pe jul 20, 2018 1:40 pm

Sam tudi ne kupim več avta brez sončne strehe.. Prvi je bil P307, potem C4 Picasso, zdaj pa nov P3008, temu se pa še odpre.. Drugače je steklo zeloo zatemnjeno ( se vidi ogromna razlika med zaprto in odprto streho ) in ni problema z nabijanjem sonca, rolo je nekako polprosojen, še vedno malce prosojno, ampak še dodatno izolira, če je zaprt.. Ko pa se streha že zjutraj ob vožnji v službo odpre, je pa neprecenjivo - užitek :)

Mi je pa malce čudno, da ima Seat luknjice, mogoče bi to res znalo mal motit.. Odvisno, koliko je že v osnovi steklo zatemnjeno in kako je klima sposobna avto ohladit brez nabijanja "mrzlega vetra" v glavo....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov