Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
flatty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jul 31, 2018 8:25 am

VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a flatty To jul 31, 2018 8:30 am

Pozdravljeni,

sem pred naročilom novega golfa 1.5 tsi in imam nekaj vprašanj.

Prvo me zanima, ali so dsg menjalniki pri tem motorju suhi ali je v njih olje? Je enak pri 130 in 150 konjski varianti?

Drugo vprašanje se nanaša na led luči. Zanima me namreč, kaj točno dobim če dokupim ˝led žaromete z dinamičnim uravnavanjem˝? Ali so to led žarometi, ki sami regulirajo višino, ki svetijo v ovinek, ali so to tisti, s katerimi lahko konstantno vozim z dolgimi lučmi in se za nasproti vozeče vozila izklapljajo posamezni segmenti luči, da jih ne slepim?

Hvala
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a Robi-77 To jul 31, 2018 9:20 am

Torej, če prav razumem boš kupil avto za 25-30k, pa prodajalca to nisi vprašal al ti ni znal povedat? A ga boš naročil kr prek Ebay-a? :?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a xxl To jul 31, 2018 9:27 am

Pa imaš vozniško? :lol:
Sory, ampak to moraš vprašat prodajalca, za hvaljenje, kaj si kupil, obstaja primernejša tema. No, najprej kupi.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a emozul To jul 31, 2018 10:02 am

Prekliči naročilo, pa raje vzemi opla, je boljši avto!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 31, 2018 10:08 am

opla, :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a wragec To jul 31, 2018 5:39 pm

7 stopenjski mokri menjalnik.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a esem To jul 31, 2018 6:25 pm

Se strinjam, da se na daleč zdi kot E-bay in hvaljenje, na blizu (v realnosti - večina znamk in AH) pa je žal tako, da prodajalci o specifičnih detajlih pojma nimajo in se za povrh namesto priznanja raje kar zlažejo, katalogi pa so razen hvalisanja marsikje precej nejasno napisani,
zato - dajmo mu pomagat.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a Clancy To jul 31, 2018 8:01 pm

Tako je. Ko sem kupoval Sportsvana, mi prodajalec (pooblaščeni!) ni vedel odgovoriti na nobeno zastavljeno vprašanje, kar se tiče tehnike, pa tudi opreme in njene funkcije. Vse kar sem izvedel, sem izvedel na VW forumu. Toliko.
Žal pa tudi sam ne znam odgovoriti na vprašanje, ki ga je zastavil avtor teme.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a pleomax To jul 31, 2018 8:24 pm

Posamezni segmenti najbrž ne ugašajo, ampak preprosto klasično preklopi med dolgimi in kratkimi lučmi na obeh straneh. V bistvu je opel tisti, ki ima najnaprednejše žaromete. Še premium konkurenca jih marsikatera ne premore. Tam pa se ugašajo posamezne diode in lahko en žaromet sveti normalno daleč, če si v taki situaciji, da nasproti vozečega motiš le z enim žarometom.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a tomzzi To jul 31, 2018 9:00 pm

Pri VW imajo to za nekoga ki se ne spozna res zelo nejasno napisano...
Tudi jaz ne vem katera opcija je za to, da dobiš efekt kot ga ima recimo opel astra z matričnimi led lučmi (zasenčenje vozila).

S tem, da je pri Oplu vseeno malenkost boljša verzija, ker ugaša vsako ledico posebej in ni premikajočih delov! Razen za glavno luč/ledico katera se mora itak avtomatsko nastavljati po višini.

Pri VW uporabljajo drugo tehniko za dosega podobnega cilja.

Je pa kot sem rekel pri VW katalogu oziroma ceniku/konfiguratorju to zelo NEJASNO.

Slika
???

Al je pogoj še kaj drugega, da vzameš???
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a xxl To jul 31, 2018 9:29 pm

Pri mojem T-rocu je ful led, senzor klasično ugaša dolge luči, ko nasproti kdo pride.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a tomzzi To jul 31, 2018 9:45 pm

To klasično preklapljanje med dolgimi in kratkimi ima dandanes že skoraj vsak. Tudi pri halogenkah.

Avtorja teme zanima nekaj drugega. Predvsem pa ali ima T-Roc sploh možnost zasenčenja (opcijsko) samo vozila pred tabo ali nasproti vozečega kot ima to Golf pri led lučeh?
Če ima še to možnost, ker v katalogu pod asistenčni sistemi ni nikjer omenjeno... Ali pa sem spregledal.
Vse kar je omenjeno je preklapljanje med dolgimi in kratkimi.

V katalogu o Dynamic Light Assist ne duha ne sluha....

Cenik pa trenutno ni na voljo.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 31, 2018 9:55 pm

Če se ne motim ima Ford Mondeo LED ki spreminja dinamično svetilnost, če mu nekdo pripelje nasproti, ampak to je že off topic, avtorja zanima VW.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
TomyBoy2
Uporabnik
 
Prispevkov: 823
Pridružen: To jul 15, 2003 9:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a TomyBoy2 To jul 31, 2018 10:37 pm

LED PLUS Dynamic Light Assist žarometov pri Golfu in T-rocku ni možno naročiti. Ta opcija je navoljo pri modelih višje Touran, Passat in Tiguan.
Zadeva po njihovem ni definirana kot matrični LED pri Audiju ali novem Touaregu, ampak vseeno dela podobno, zasenči samo del vozišča, kadar ti prihaja avtomobil nasporoti ali pa je ta pred tabo.
https://www.youtube.com/watch?v=O7beo7RySFc
Bi pa jaz razmislil o trenutnem nakupu Golfa 7, ker pride naslednje leto Golf 8. :?
http://www.autobild.de/artikel/vw-golf- ... 66049.html
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a thunderbolt Sr avg 01, 2018 2:04 am

pleomax je napisal/-a:Posamezni segmenti najbrž ne ugašajo, ampak preprosto klasično preklopi med dolgimi in kratkimi lučmi na obeh straneh. V bistvu je opel tisti, ki ima najnaprednejše žaromete. Še premium konkurenca jih marsikatera ne premore. Tam pa se ugašajo posamezne diode in lahko en žaromet sveti normalno daleč, če si v taki situaciji, da nasproti vozečega motiš le z enim žarometom.


Tole se vidi, da je nabi...govorjenje brez podlage. Sam imam pri passatu dynamic light assist (pri vzratnem ogledalu na vetrobranskem steklu je kamera), ki selektivno osvetljuje cestišče, tako kot matricni žarometi. Sistem deluje od hitrosti 65 km/h naprej. Dela super, sploh po regionalkah, ki omogocajo hitrosti nad 65 km/h. Na avtocesti pa sistem deluje tako, da desni žaromet stalno sveti na polno, levi pa senči vozila, ki prihajajo nasproti-realno so na ac vozila stalno nasproti, zato ta žaromet dolgega snopa prakticno ne meče. Torej ta sistem ja, ce je veliko regionalke nad 65 km/h, v nasprotnem primeru sistem ne pride do izraza.
 
Uporabniški avatar
TomyBoy2
Uporabnik
 
Prispevkov: 823
Pridružen: To jul 15, 2003 9:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a TomyBoy2 Sr avg 01, 2018 6:19 am

pleomax je napisal/-a:....V bistvu je opel tisti, ki ima najnaprednejše žaromete. Še premium konkurenca jih marsikatera ne premore.....


Don't think so :roll:

.....The brand with the four rings was the first in the world to adopt full LED headlights, and gave Matrix LED technology, laser lighting and OLED technology a significant push towards their breakthrough.....
https://www.youtube.com/watch?v=2_o9igVEquk
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a tomzzi Sr avg 01, 2018 7:02 am

@TomyBoy2

Mislil je na "nepremium" znamke. In ja Opel je to ponudil kot prvi v tem razredu za tako ceno.
Matrične led luči.

Mislim, da ima avtor teme že odgovor...
Je samo preklop med dolgimi in kratkimi...
 
flatty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jul 31, 2018 8:25 am

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a flatty Sr avg 01, 2018 10:21 am

Glede menjalnika je tako: ker ne kupujem avta vsak dan in nisem na tekočem z avtomobilsko tehnologijo mi ni na kraj pameti padlo, da obstajajo menjalniki brez olja. Na suho še seksat ne moreš, ne pa da bi vozu avto - Moje mnenje. Zato tega pač nisem spraševal prodajalca. Na tem forumu sem zasledil temo, da imajo tej menjalniki brez olja probleme, nakar sem googlal kakšne menjalnike ima ta model avtomobila in seveda nisem našel nič pametnega z izjemo enega testa, ki je bil za 150 konjski motor, mene pa zanima šibkejša različica. Zdaj smo tukaj in namesto, da bi mi pomagali se menimo ali se hvalim ali ne. Odlično. Wragec hvala za odgovor.

Kar se tiče luči je pa zadeva taka. Cena za led luči ni zanemarljiva pa sem se pozanimal, pogooglal in poyoutubal. Vprašal sem tudi prodajalca, ki mi je rekel, da adaptivne led luči same regulirajo višino snopa ter svetijo v ovinek. Za doplačilo dobiš avtomatski vklop in izklop dolgih luči, da pa golf tehnologije, da se lahko konstantno voziš z dolgimi lučmi nima. Kar mi je rahlo sumljivo, glede na to, da je baje model pred faceliftom s xenonskimi lučmi to tehnologijo imel. Kot je Tomzzi napisal je konfigurator zelo nejsasen. Več istih postavk z različnimi cenami in različno obvezno dodatno opremo: led žarometi z dinamičnim uravnavanjem ter led žarometi z dinamičnim uravnavanjem v kombinaciji z dynamic light assist. Kaj točno je dynamic light assist? Tudi v katalogu ni nič napisano z izjemo tega, da so led luči kul. Na internetni strani tudi bolj slabo, pa sem pregledal tudi nemško. Zato sem to vprašanje postavil tudi tukaj. Mogoče je kdo, bi mi znal točno pojasniti kaj katera postavka pomeni, preden res plačam avto.
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a 5rG Sr avg 01, 2018 10:46 am

Sam imam pred-facelift verzijo 1.4tsi dsg s xenon lučmi in nimam avtomatskega vklopa dolgih/kratkih, zavijajo pa v ovinek. Sem pa vozil facelift e-golf in sem imel lahko prižgane stalno dolge luči, ker (pomojem) s pomočjo kamere ne osvetli nasproti vozečih vozil - ko se le-ta premikajo jim luči s "senco" sledijo. Lahko še rečem, da sistem deluje zelo dobro.

Menjalnik imam tudi s suho sklopko, kar pa ne pomeni da v njem ni olja. Zaenkrat deluje ok (tok-tok), nikoli se pa ne ve....
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
Uporabniški avatar
TomyBoy2
Uporabnik
 
Prispevkov: 823
Pridružen: To jul 15, 2003 9:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a TomyBoy2 Sr avg 01, 2018 12:10 pm

flatty je napisal/-a:Več istih postavk z različnimi cenami in različno obvezno dodatno opremo: led žarometi z dinamičnim uravnavanjem ter led žarometi z dinamičnim uravnavanjem v kombinaciji z dynamic light assist. Kaj točno je dynamic light assist? .


Kot sem že napisal, asistenca Dynamic Light Assist pomeni to, da selektivno osvetljuje in senči cestišče glede na promet, podobno kot Matrix LED. Brez te opcije imaš samo dolge in kratke, ki se avtomatsko izkljapljajo in vklapljajo, ter prilagajanje v smeri vožnje.

Res je, da za isto ceno ponujejo tudi pri Golf-u LED sistem z Dynamic Light Assist. V vsakem primeru, moraš naročiti LED z Dynamic Light Assist, če hočeš imeti selektivno osveljevanje cestišča. Mogoče kdo ne želi tudi brez tega sistema in so dali obe opcije, ampak zakaj potem ista cena?
Pri R-line paketu moraš to opcijo izbrati posebaj brez doplačila 0 EUR, ker ima že serijsko LED žarometi z dinamičnim uravnavanjem dinamično smerno prilagodljive luči.
V vseh primerih je pa tu spet njihova fora "Cena v povezavi z opremo za doplačilo", kjer je posledično potrebno še doplačat 376,89 € za LED zadnje luči z dinamičnima smernikoma. :?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 94 gostov