Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a xxl Sr avg 01, 2018 12:14 pm

Priznam, nisem se spuščal v delovanje led luči, to je pač bilo v paketu. Ko zaženem avto se luči prižgejo in naredijo "popravek" višine. Večkrat sem nastavil na ročni preklop dolge/kratke med vožnjo in pozabil preklopit na kratke, pa mi do zdaj še nobeden ni "protestiral". Zgolj slučaj?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a thunderbolt Sr avg 01, 2018 2:10 pm

TomyBoy2 je napisal/-a:
Kot sem že napisal, asistenca Dynamic Light Assist pomeni to, da selektivno osvetljuje in senči cestišče glede na promet, podobno kot Matrix LED. Brez te opcije imaš samo dolge in kratke, ki se avtomatsko izkljapljajo in vklapljajo, ter prilagajanje v smeri vožnje.

Ne vem, kako je sedaj, ampak light assist (auto vklop in izklop dolgih luci) ni mozno narociti v kombinaciji s full led zarometi. To je vkljuceno pri dynamic light assist.
 
Uporabniški avatar
TomyBoy2
Uporabnik
 
Prispevkov: 823
Pridružen: To jul 15, 2003 9:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a TomyBoy2 Sr avg 01, 2018 3:42 pm

Res je malo zmešnjava okoli LED-a, sploh, če pogledamo ostale modele

Če izbereš trenutno Golfa R-line Edition je serijsko:
LED žarometi z dinamičnim uravnavanjem
-dinamično smerno prilagodljive luči
-sprednji LED žarometi

Potem moraš izbrati:

-asistenca Light Assist (avtomatski vklop/izklop dolgih luči) 151,39 €

-LED žarometi z dinamičnim uravnavanjem v 0,- €
kombinaciji z Dynamic Light Assist
dinamično smerno prilagodljive luči
sprednji LED žarometi
Cena v povezavi z opremo za doplačilo
-LED zadnje luči z dinamičnima smernikoma 376,89 €

Pri Tiguanu in Passatu se imenuje spet drugače, kjer moraš pri slednjem Dynamic Light Assist naročiti posebaj.... :roll:

Tiguan
-LED PLUS žarometi
asistenca za avtomatsko prilagajanje dolgih luči Dynamic Light Assist
dinamično smerno prilagodljive luči
LED sprednji žarometi z LED dnevnimi lučmi

Passat
-LED HIGH žarometi
LED-žarometi z LED-dnevnimi lučmi
naprava za pranje žarometov
dinamično smerno prilagodljive luči
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a xxl Sr avg 01, 2018 6:01 pm

Pri mojem piše: dinamično uravnavani led žarometi. Imam senzor za preklop dolge/kratke. Ali to pomeni isto, ne vem. Je pa full led.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a yeo Sr avg 01, 2018 8:03 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Če se ne motim ima Ford Mondeo LED ki spreminja dinamično svetilnost, če mu nekdo pripelje nasproti, ampak to je že off topic, avtorja zanima VW.


Mondeo ima LED luči, ki sledijo zavoju (luči se obračajo ko vrtiš volan, prilagajajo se glede hitrosti...), dolge in kratke preklapla s senzorjem, ko zazna nasproti vozeče vozilo.
Tej opciji se reče DINAMIČNI žarometi in pri fordu in pri drugih znamkah.
Opcija, o kateri sprašuje avtor teme so MATRIČNI žarometi. Tukaj se izklapla posamični segmet LEDic, da ne zaslepi nasproti vozečih vozil.
 
Uporabniški avatar
TomyBoy2
Uporabnik
 
Prispevkov: 823
Pridružen: To jul 15, 2003 9:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a TomyBoy2 Sr avg 01, 2018 8:30 pm

Točno tako, slednja je tista opcija, ki pri večini modelov ni navoljo, da bi izklapljalo posamezne LED diode.
Pri omenjenem koncernu, je bil Matrix LED rezervirano samo za Audi, sedaj so ga prvič ponudili v novem Touareg-u. Seveda, ker sedaj Audi ponuje že HD matrična LED z laserskima žarometoma. Tako dajo "drobtinice" prvo naprej VW-ju, potem Škodi...
Drugi modeli VW imajo sedaj opcijo LED plus z Dynamic Light Assist, kar ni Matrix LED,. Sem si očitno tudi sam narobe razlagal in tukaj bolj logična razloži, da samo obrne navzdol določen segment za dolge LED, kjer je v vidnem polju zaznalo avtomobil.
Whereas the standard car comes with auto full beams which will dip them down to main beam when it detects a car, the Dynamic Light Assist will effectively just dip the small area where the car you are following or is oncoming is and keep the remainder of the full beam on. It can only do this for a certain window in front of the car so if you are following a bit closer to a car, you may find it will only keep full beam on the left side and main beam for behind the car and to the right.
Ampak tudi Dynamic Light Assist sistem deluje več kot zadovoljivo, še vedno bolje, kot pa popoln vklop/izklop dolgih luči..
Upam, da bodo čez 5 let vgrajevali Matrix LED že tudi v Polota... :D
https://www.youtube.com/watch?v=F4-iwuzAey4
Zadnjič spremenil TomyBoy2, dne Sr avg 01, 2018 9:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
TomyBoy2
Uporabnik
 
Prispevkov: 823
Pridružen: To jul 15, 2003 9:40 pm

Re: VW golf 1.5 TSI DSG in led tehnologija

Napisal/-a TomyBoy2 Sr avg 01, 2018 9:20 pm

xxl je napisal/-a:Pri mojem piše: dinamično uravnavani led žarometi. Imam senzor za preklop dolge/kratke. Ali to pomeni isto, ne vem. Je pa full led.



Žal T-Rock in Polo nimata opcije Dynamic Light Assist, samo LED sprednji žarometi z dinamičnim uravnavanjem.
To v praksi pomeni, da ne bo spustil samo določenega dela dolgih LED, ko bo zaznalo spredaj vozilo,, ampak bo avtomatsko preklapljalo med dolgimi in kratkimi v celoti.
Tega efekta brez Dynamic Light Assist ne bo:
Slika

Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov