Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Nov avto 1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če avg 02, 2018 11:02 am

Kaj naj kupim?

Napisal/-a Nov avto 1 Po avg 06, 2018 10:35 pm

Kupujem avto zase in res ne vem kaj bi kupil. V prvem planu bi rad avtomobil, kjer se naslednja 3, 4 leta ne bom venomer spraševal, kaj bi crknilo. Vem, da se to lahko zgodi vsakemu, a vseeno je z leti ta verjetnost veliko večja.
Hočem zanesljiv in varen avto - čim več airbagov, raje malo večji itd. V službo se bom vozil 30 km v eno smer. To bi predstavljalo 3/4 vse vožnje. Po avtocesti ponavadi vozim umirjeno s tempomatom 110 - 120 km/h. Ni pa mi všeč, kot je pri raznih 60 km mlinčkih, ko avto pri tej hitrosti že povsem tuli.

Kaj mi priporocate? Morda prav specifično ali zgolj v katerem cenovnem rangu, bencin/dizel...?

Karkoli mi bo v pomoč...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a ban To avg 07, 2018 7:24 am

Kaj pa cena?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a pskoda To avg 07, 2018 8:25 am

Nov avto z garancijo 4 oz 6 let in bencinarja. Samo tankaš in voziš, če kaj zajebava je pa itak v garanciji
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a mrtwelvetrees To avg 07, 2018 8:41 am

Nisi povedal želje zahteva; da visoko ali nizko sediš, prostornost, maš otroke za prevažat.... itd... kaj si vozil do sedaj, kakšen avto ti je všeč.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a limas To avg 07, 2018 8:52 am

Vsi imajo še preveč airbagov, mlinčkov, ki tulijo pri 60 ne proizvajajo več, segment C je povsem dovolj za pojem velik avto. Bencin seveda. Zanesljivost? Skoraj vsi novi avti so prva leta zanesljivi. Osebno bi se izogibal proizvajalcev kjer prevladuje ameriški menedžment in kapital (opel, ford, ševrolet)
- Tojota auris 1.2 Turbo (z lahkoto dosega 200 km/h in ne tuli, poraba je presenetljivo nizka. Zelo zanesljiv. Dobi se kar lep popust, le vprašati moraš.
Mazda3: tudi zanesljiv, le precej dražji od tojote. Cene so trdno zabetonirane.
Fiat tipo 1.4T: je še cenejši od obeh zgoraj omenjenih in je dobro opremljen. Tudi nič ne tuli.

Treba bo iti do salona na poskusno vožnjo, da bo odločitev lažja, osebno bi se odločil za tojoto.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a Kohec To avg 07, 2018 1:57 pm

Napisal si samo da bi rad kupil avto:- zanesljiv, malo večji in veliko airbagov. In to je to? Takšnih avtov je ogromno! Malo bolj se izjasni, kaj sploh hočeč! Naj bo to novo ali rabljeno, kakšen segment, itd.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a avto fan1308 To avg 07, 2018 1:59 pm

Predvsem je pomembna cena. Lahko ti svetujemo za nove avte a tvoj budget je le 5000€ ali obratno. To je ena izmed glavnih informacij.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a Ivan36 To avg 07, 2018 2:06 pm

Nov avto 1 je napisal/-a:Kupujem avto zase in res ne vem kaj bi kupil. V prvem planu bi rad avtomobil, kjer se naslednja 3, 4 leta ne bom venomer spraševal, kaj bi crknilo. Vem, da se to lahko zgodi vsakemu, a vseeno je z leti ta verjetnost veliko večja.
Hočem zanesljiv in varen avto - čim več airbagov, raje malo večji itd. V službo se bom vozil 30 km v eno smer. To bi predstavljalo 3/4 vse vožnje. Po avtocesti ponavadi vozim umirjeno s tempomatom 110 - 120 km/h. Ni pa mi všeč, kot je pri raznih 60 km mlinčkih, ko avto pri tej hitrosti že povsem tuli.

Kaj mi priporocate? Morda prav specifično ali zgolj v katerem cenovnem rangu, bencin/dizel...?

Karkoli mi bo v pomoč...

Dacia sandero stepway :mrgreen: :DDD :evil: poletje je čas kislih kumaric, press :twisted:
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a ironmaiden To avg 07, 2018 4:07 pm

No ja, mogoče si mu pa nehote povedal dobitno kombinacijo, sam sej veš kako je v Sloveniji- KAJ BO SOSED REKU :lol: :lol: :lol:
 
Nov avto 1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če avg 02, 2018 11:02 am

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a Nov avto 1 Sr avg 08, 2018 9:30 am

Namerno nisem napisal koliko denarja bi dal, ker sem to povedal s stavkom, da iscem zanesljiv avto za naslednja npr. vsaj 3, 4 leta, ko delovanje res ne bo vprašljivo.
Privarčevano imam nekje 12k €, ampak to je res ves denar in ne bi kar vse dal za avto. Po drugi strani pa vidim, da so avti za 3 - 4000 € precej bogi. No, morda pa sem le jaz pričakoval več. Najraje bi se sicer stegnil do 9 - 10 000 €, ker bo to potem avto, ki bo služil 10 let in bo mir. Tako naj bi bilo.
Z varnejšim avtom sem imel v mislih večjega in zaneslivejšega. Zelo sem se ogrel za C4, ki se mi zdi dovolj velik in varen. Kolebam še med letniki, najraje pa bi vzel kak 2015 za okoli 8 000 €. Po drugi strani pa opazujem C5 isti letnik, ki stane morda 1 000 € več, pa še to je vprašanje. Kakšna je razlika med njima v udobju, zanesljivosti, STROŠKIH VZDRŽEVANJA, vožnji, porabi in še čem? Vozil sem se s C5 1.6 dizel in se mi je zdel zame povsem dovolj močan. Motilo bi me le, da je ogromen, a če bo to edini problem, se bom že navadil.

Vidim tudi, da ima npr. Passat veliko višjo ceno, kot pa C5, pa ne vem če je toliko boljši. Opazujem še Laguno in Megana, potem pa niti ne vem, kaj naj gledam...

Glavno bi bilo to, da bi končno boljši avto, ki ga bi imel nadaljnje desetletje.

Mnenja?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a Firediver Sr avg 08, 2018 10:21 am

Za naslednjih 10 let se ti najbolj splača kupiti nov avto, pri čemer boš prvih 3-5 let imel tudi garancijo. To opcijo izberejo tisti, ki loterije ne igrajo in tisti, ki so se z rabljenim vozilom grdo opekli in naposled napraskali denar za novega.

Kvaliteta rabljenih ne zavisi od modela do modela ampak od primerka do primerka istega modela. Seveda je super, da dobiš dober primerek, so pa šanse za dobiti dober primerek vedno manjše. Od tebe je odvisno, ali se tako loterijo greš igrat ali ne.

Kateri so kvalitetni in kateri ne? Hmmm, moj je zelo zanesljiv in ga ne prodajam, prijateljev isti model eno leto mlajši pa že dosti problemov. In kaj sedaj, naj ti ga priporočam ali ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a limas Sr avg 08, 2018 10:42 am

Za desetletje samo nov avto. Glede na omejen proračun razmisli o obročnem plačevanju (kredit).
Ne igraj se loterije z avti od 4000-8000. Pri C5 in ostalih v tem segmentu te bo stisnilo, ko boš kupoval komplet zimskih ali letnih gum.
Tukaj imaš sodobno in opremljeno vozilo, ki te bo služilo 10 let brez okvare.

http://www.najboljiauto.com/testirali-s ... -1-6-2017/
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a Ivan36 Sr avg 08, 2018 4:36 pm

Zelo sem se ogrel za C4, ki se mi zdi dovolj velik in varen. Kolebam še med letniki, najraje pa bi vzel kak 2015 za okoli 8 000 €.

C4 je drvarnica od avta ! Sedeži so zanič, nizka streha vozila pa kmalu po star za videti, raje če že tak letnik MEGANE je boljši in lepši še vsaj 4 leta ne bo took staro zgledal 8)
2013
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... T%20Styl...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... eneratio...
Megane 2014
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... T%20Line...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0Express...
C4
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... o-1.last...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a DePalmo Sr avg 08, 2018 8:03 pm

Človek sprašuje po zanesljivem avtu in ti priporočiš Megana?? :lol: :shock:
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a IcEm4n Sr avg 08, 2018 8:50 pm

Boš rekel, da 1.5 dCi tega letnika ni zanesljiv? :roll: :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a DX5050 Sr avg 08, 2018 8:58 pm

DePalmo je napisal/-a:Človek sprašuje po zanesljivem avtu in ti priporočiš Megana?? :lol: :shock:


Haha haha.... Smehi orehi... :roll:

Tko mim grede... Megan III velja za zanesljiv avto, drugačna zgodba je pa z tanovim meganom, kjer je pa kar nekaj lastnikov že jamralo nad njim.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a titanius Če avg 09, 2018 7:23 am

Jaz sem v enem tednu videl kar 6 meganov/scenicov na avtovleki.. zdaj za katere motorje gre ne vem.
C5 imam sam z 247t km,zaenkrat top. Bomo videli kako bo na drugem tehnicnem konec septembra..
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a DePalmo Če avg 09, 2018 7:45 am

DX5050 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:Človek sprašuje po zanesljivem avtu in ti priporočiš Megana?? :lol: :shock:


Haha haha.... Smehi orehi... :roll:

Tko mim grede... Megan III velja za zanesljiv avto, drugačna zgodba je pa z tanovim meganom, kjer je pa kar nekaj lastnikov že jamralo nad njim.

Od kdaj že? Zanesljiv je mogoče bil 1, od 2 naprej pa imajo različne probleme in niso ravno zanesljivi avti. Če jim ne nagaja motor, pa nagaja vse ostalo in osebno se bi Megana izognil.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a Fnatic Če avg 09, 2018 11:46 am

Jaz ga imam. 2ko, facelift. Letnik 2008, 1.5dci. Brez ene same napake. Razen rednih servisov nimam nič dodatnih stroškov. Sepravi?
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kaj naj kupim?

Napisal/-a limas Če avg 09, 2018 12:17 pm

Megani niso problematični vsaj od leta 2006 naprej, ko so odpravljene težave z delfijevo črpalko. Veljajo za trpežne in zanesljive avte, sploh na področju motor-menjalnik-korozijska zaščita. Ker jim cena hitro pada, je po mojem mnjenju, zelo ugoden nakup. Dobiš največ "rabljenega" avta za svoj denar, ki te še dolgo služi. Enako mnenje imam o lagunah 1.9 dci in 2.0 dci od 2005 naprej.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 50 gostov