Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
horlorth
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 16, 2014 3:12 pm

Avto za hrbtenico

Napisal/-a horlorth To sep 18, 2018 1:58 pm

Pozdravljeni.

Kupujem nov avto, primarno za vožnjo v službo. Budget okoli 20.000 €. Je lahko rabljen. Letnik naj bo 2016+ z manj kot 10.000 km. Avto mora biti nekoliko višji, tako da se bom enostavno usedel. In pa udoben. Imam probleme s križem in vratu, tako da je to najpomembnejši faktor.
Naredil bom 160 km dnevno / 32.000 km letno. Načeloma mi je vseeno, če je dizel ali becinc.
Računam, da bi ga vozil kakih 10 let brez večjih popravil.

Kaj priporočate?
Začel sem gledal razne SUV/cestne terence/ipd., ampak ne vem, katera znamka je boljša, kateri model je zanesljivejši.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a Robi-77 To sep 18, 2018 4:26 pm

https://www.volan.si/novosti/novice/5922-veliki-primerjalni-test-malih-krizancev/

Primerjalni test 10-ih malih SUV-ov

Bi ti pa predlagal, da se poskusiš v avtohiši dogovoriti za vikend testno vožnjo in se pač zapelješ na daljšo razdaljo, pa boš videl kaj ti res ustreza glede hrbtenice.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a nered To sep 18, 2018 6:23 pm

Kupovanje SUV-ja izkljucno zato ker imas probleme z hrbtenico je nesmiselno. Kot prvo edina boniteta SUV v tem kontekstu je da ce je dovolj visok se v avto lazje vsedes. Tu pa se zgodba konca saj za udobje sploh v tvojem primeru so najbolj pomembni: sedez, volan in prostor za noge.

Kar pomeni, da moras kupovati avto z kvalitetnimi sedezi, dobro nastavljivim volanom in vec prostora za noge. Najvec pa si lahko pripomores z dnevno vadbo in pravilno drzo. Sam sem bil v podobni situaciji in sem tukaj spraseval enako. Bili so casi ko je bila ze pot 100km neudobna.

Sedezi:
- sirina in visina sedeza
- podpora za ledveni del
- raztegljiva podpora za kolena
- moznost visinske in globinske nastavitve (vecinoma samo pri elektricnih sedezih)

Volan:
- visoka globinska in visinska nastavitev

Volan mora biti nastavljiv toliko, da se ne nagibas z gornjim telesom naprej ob sukanju. Ko sedis v svojem polozaju, glavo naslonis na vzglavnik, primes volan in ga zacnes obracati. Ce se zgodi da se zaradi tega moras nagniti naprej potem nastavitve, ki jih volan omogoca niso zate.

Jaz sem preizkusal par vozil ampak najbolje so se odrezali: Skoda VRS in Orthopedic Comfort sedezi, Opel AGR sedezi, Volvo sedezi, Honda sedezi, Ford el. sedezi.

Tako, da jaz bi gledal: VAG (Passat, Octavia), Skoda Octavia VRS, Opel (Insignia, Grandland), Honda (H-RV, C-RV), Volvo 60, Peugeot 508, Peugeot 3008, Ford Mondeo.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a pleomax To sep 18, 2018 6:25 pm

Oplovi avtomobili imajo opcijsko lahko sedeže s certifikatom AGR za hrbtenico.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a Ivan36 To sep 18, 2018 6:37 pm

Lada NIVA letnik 1980 do 2018! :lol: 8) :roll: Če rusi preživijo kreše in vun padejo bo tudi tvoja hrbtenica uživala!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a titanius To sep 18, 2018 6:44 pm

Ob malo srece in pogajanji morda dobis za ta denar novega Citroen C4 Picassa,Grand Picassa ali Renault Scenica. Pa visje sedis,udobni ter dovolj prostora.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a J.McLane Sr sep 19, 2018 7:01 am

Za 160 km dnevno bi jaz tudi gledal za limuzinami, saj si rečeš tisti liter več porabe, ampak zakaj le, če ni treba, pa ni vse v denarju tudi na okolje je treba gledat.

Sicer pa glede sedežev ne vem, zame je dovolj že el. nastavitev v ledvenem delu, pa sem zadovoljen.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a Firediver Sr sep 19, 2018 7:18 am

Zraven kvalitete sedeža je treba gledati tudi na default pozicijo sedenja: limuzine/karavani so najbolj ležeči (več teže na križu) in nizki, potem pa je pri enoprostorcih in SUV-ih sedenje bolj pokončno in višje.
Res je, da z vsemi možnimi nastavitvami zadevo lahko personaliziraš, ampak osnovni trikotnik volan - sedež - pedali ostane v okviru tipa vozila.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a Mazda2 Sr sep 19, 2018 7:19 am

V Oplu Insignii se res udobno sedi. Na avtosejmu v Celju sem se usedel v mnogo avtov, toda v Insignii mi je bilo takoj všeč sedenje.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a meganer Sr sep 19, 2018 3:28 pm

Sam imam tudi probleme z križem, vozim enoprostorce. Ga ni denarja da grem na tla sedet. Mogoče se sliši smešno ampak za moj pojem se najlažje vsedem v ala berlingota.

Jaz bi vzel povsem novega berlinga, c4p, caddy.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a titanius Sr sep 19, 2018 5:14 pm

Kaj ti pomaga udobno sedenje v Insigniji ko pa slisis razna klenkanja v motorju in gubis zivce ter denar? Tem o Insigniji je ogromno. Naj PSA vgradi 2.0hdi v Insignio pa bo top auto
 
horlorth
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 16, 2014 3:12 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a horlorth Če sep 20, 2018 9:31 am

Hvala za odgovore. Je kar pestra izbira na voljo.
Bom si vzel čas in osebno pretestiral čimveč omenjenih vozil.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Avto za hrbtenico

Napisal/-a emozul Če sep 20, 2018 9:47 am

titanius je napisal/-a:Kaj ti pomaga udobno sedenje v Insigniji ko pa slisis razna klenkanja v motorju in gubis zivce ter denar? Tem o Insigniji je ogromno. Naj PSA vgradi 2.0hdi v Insignio pa bo top auto


Točno tako.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 20 gostov