Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso Pe mar 01, 2019 4:50 pm

Pozdravljeni, se zmeraj iščem avto, če kdo pozna/prodaja dober primerek se priporočam.
Do sedaj ogledano 5 avtov (po poročanju kot novi) so bili ali polomljeni noter al rjasti zunaj. Vključno z Astro zgoraj.
Zdej nisem nek picajzel ekstra, ampak nevem kaj ti mora dogajati da notranjost avto polomiš ali spraskaš. Kakšna črtica v notranjosti itak je pri normalni uporabi avta 10let to razumem, da pa ti jo uspe polomit in spraskati pa se moraš že malo potruditi. Kako pa naj bi bil vzdrževan taki avto? Si nisem mislil da bo tak izziv najti za 4000€ soliden primerek. Jaz prodajam P206 star 19let (od tega je bil 14 let v Lj, 5let je v naši lasti na Primorskem) in nima rje in notranjost je skoraj kot nova. Vsekakor boljša kot pri 3000€+ dražjih ogledanih primerkih.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a limas Pe mar 01, 2019 5:51 pm

Bodi vztrajen in potrpežljiv, ker se dober primerek ne dobi z lahkoto.
Na a.net bodi pozoren na nove oglase. Od prodajalca zahtevaj čim več informacij. Odgovori naj bodo konkretni, vprašanja pa tudi. Že iz pogovora boš dobil občutek, da za določen avto ni treba iti na ogled.
Renojev 1.6 bencinar pri taki kilometraži ne sme biti masten.
Tukaj imaš moj predlog. Je tudi največ avta za svoj denar, pa še ne rjavi:
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... rt=&stran=
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso So mar 02, 2019 8:00 am

Če mi uspe grem danes pogledati tega:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13978502

Po telefonu veliko informacij nisem dobil, so mi pa poslali slike in vidi se malo podrsan zadnji Kolotek, mogoče ne prav do pleha, ter noter okrog gumba za zagon in reže za kartice je spraskano (dejansko oguljena barva). Je ta del notranjosti tako občutljiv? Gre za model Megana III.
155000km ni veliko za ta motor/mehaniko?
Sicer smo doma dali skozi 5 Renaultov ampak ne s takim motorjem in tem modelom.
@renault_dti, odgovoril sem na ZS, hvala in čakam še več info ;)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a limas So mar 02, 2019 9:38 am

Pri vseh meganih se olušči tisti del okrog kartice in vžiga, kar ne pomeni, da je bil avto zlorabljen.
Avto je bil dan v račun "staro za novo" in je verjetno od prvega lastnika. Na pooblaščencu so ga temeljito pregledali in ne bi smel imeti skritih napak. Pojdi na ogled. Lahko, da bo to pravi avto zate.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso So mar 02, 2019 1:38 pm

Bil na ogledu, žal pa kljub temu, da piše da delajo do 12.00 nisem uspel dobiti ključev. Sem bil ob 10.30 pa me je gospodična odslovila češ da v soboto prodajajo samo nove avte in da nima dostopa do ključev rabljenih :evil:
Navzven zgleda ok, neki plastični čepki manjkajo na podvozju na pragih spodaj?
Pa malo je oguljen zadnji desni rob nad gumo, mislim da ni do pleha.
Tudi plastike okoli so malo dotaknjene ampak tisto me ne skrbi, pač 10 let.
Oguljeno je okoli tipke štart/stop ter reže za kartico.
Več pa nisem uspel videti in tudi ne probati.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a avto fan1308 So mar 02, 2019 2:23 pm

Pozdrav!
A si iz obale? Če ne ga grem lahko pogledati zate...in res je ob sobotah prodaje rabljenih ni lahko pogledaš tudi na urnik.
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso So mar 02, 2019 10:17 pm

@avto fan sem iz Krasa in do Kopra imam cca pol ure, tako da mi ni problema. Hvala za ponujeno opcijo!
Videl sem urnik, da delajo do 12.00 na Google in mi je zadostovalo, nisem šel na njihovo stran pogledati.
Švercerji prodajajo tudi ob sobotah, sem mislil da mogoče avtohiše tudi :lol:
Čakam na ponedeljek, pri teh kilometrih torej ne sme biti mašina mastna? Baje rado pricurljala izpod pokrova ventilov, tudi na starem 1.6 8V, 1.2 8V in 1.2 16V ki smo si jih lastili je bilo podobno. Se pa med servisi ne pozna da bi manjkalo olje, tako da ga gre ven malo, toliko da je mastna mašina posebej okoli svečk.
Kakšne izkušnje ali mnenja na kaj biti posebej pozoren pri Astri 1.6 16V taki kot iz gornjega linka? Letniki od 2008 naprej.

Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso Ne mar 03, 2019 9:21 pm

Danes sem si ogledal še 2 Megana III, en letnik 2010, drugi 2011, oba 1.6 16V, pri obeh prvi lastniki.
Pri prvemu so bili servisi delani na 2 leti ali 20000km kar je bilo prej. Je to lahko škodljivo? Sam se okrog teh stvari zelo "strog" in sem na ženinem avtu menjal olje na eno leto, čeprav je naredila 2000km. Poleg tega je pri prednjem desnem amortizerju počena guma amortizerja in se dejansko vidu "batnico"- pozoren sem postal, ker je zaškripal čez eno oviro ob vožnji. Je potrebna menjava ali se lahko vozi naprej?

Drugi je zunaj in noter kot nov na pogled, čudi pa da so bili vmes ventili menjani na servisu. Sem vprašal zakaj, pa mi je mož od lastnice rekel da naj bi nekaj prišlo noter (baje žival :shock: :lol: ). Ko sem hladnega vžgal, me je začudilo da so obrati padli takoj na cca 600vrt/min, avto je enih par sekund treslo preden je prišel na cca 850vrt nato je delal normalno. Kaj bi lahko bilo? Med vožnjo nisem ničesar extra opazil.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a limas Ne mar 03, 2019 9:37 pm

Prvi: olje se po tovarniški specifikaciji menja "do 30k". Seveda je preveč, ampak motor ni tako obremenjen kot pri dizlih.
20k in dve leti bi rekel, da je čisto OK. Pred leti sem imel isti motor in sem ga prodal pri 150k. Servise sem delal na 30k in motor je deloval kot s prvim dnem. Vedno elf olje. In ja, motor ni bil masten. Hvaležen avto.
Amortizer je za menjavo, zamenjaš jih v paru. Možno, da je avto OK in da ga ni vredno opustiti zaradi stroška menjave amortizerjev.
Drugi: neprepričljiv izgovor in nemiren tek. Osebno bi pustil ta primerek.

Povsod boš moral nekaj vložiti za servisiranje, saj ne kupuješ nov avto. Glej, da je karoserija cela, motor in menjalnik pa brezhibna.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne mar 03, 2019 9:39 pm

Ta drugi je najbrž zakuhal (ženska = ne ve zakaj je kazalec za temperaturo hladilne tekočine)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso Ne mar 03, 2019 10:52 pm

Prvi: je predpisan servis na leto ali 2 leti? Kar sem imel Renaultov je bilo leto (ali 30000km kar je itak preveč)
Zavedam se da bo potrebno vlaganje, koliko pride cca menjava para amortizerjev? Dodatno je potrebno še gume menjati in diski so a moje pojme pri koncu, čeprav ji je mehanik menjal samo prednje ploščice lani ob servisu, zob na disku je kar orenk ter konkretne rajse so :roll:

Drugi ima diske vse nove, prav tako gume še za tri sezone in zgleda bolje vzdrževan, očuvan, skrbijo me le obrati pri vžigu. Vidiš, nisem pomislil da bi lahko motor zakuhal. Popravljen je bil na uradnem servisu, lahko zakuhan motor še ima posledice kot npr. nizki obrati prostega teka ali kaj drugega skozi čas? Nevem skoraj kako lahko zakuha, ženska deluje totalno umirjena voznica.
 
Prviavtomobil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr sep 19, 2018 10:13 am

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a Prviavtomobil To mar 05, 2019 7:52 pm

Je malo čez 4000 sicer. Mi zgleda pa všečen. Moti me malo, da ga prodaja posrednik.
Imate kaksne izkušnje s to avtohišo? In pa kako mnenje o tem avtu.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20poreklo
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a uros11 To mar 05, 2019 8:07 pm

4000 EUR za 10 let star avto?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a limas To mar 05, 2019 8:23 pm

berlonso je napisal/-a: Nevem skoraj kako lahko zakuha, ženska deluje totalno umirjena voznica.


Ha, čustveno stanje voznice ni v nikakršni korelaciji s poznavanjem mehanike ali vozniškimi sposobnosti.
Lahko, da je voznica nevrotična, kar je ogromen % žensk, avto pa je OK.

Noben od naštetih stroškov ni tako strašen, zaradi tega pa imaš podlago za večje zbijanje cene.

Če je avto zakuhal ima zamenjano tesnilo na glavi motorja. Preveri, če je še prvo, sploh pa to ni problem, če ima servisno dokumentacijo od pooblaščenega servisa. Lahko, da je kakšna malenkost: motorček prostega teka...
Če boš z vsakim dnem bolj picajzlast, se ti vsak naslednji ogledan avto bolj oddaljuje.

Ne boš našel avta brez pomanjkljivosti - taki so samo novi v salonih.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso To mar 05, 2019 8:58 pm

Bilo je menjano tesnilo pokrova ventilov je pisalo. So pa rekli da če dobijo ugoden popust pri menjavi staro za novo, bojo avto pustili tam in očitno so ga, ker bi me v nasprotnem primeru klicali po kakšni ceni bi ga prodali, ter umaknili so oglas.
Sem se že odločil za tistega drugega (kjer je bil delan servis na 2 leti) ker sem sit iskanja in mi deluje dokaj OK čeprav je za vložit enga jurčka da bi bil kot mora bit, grem na uradni servis z VIN številko, pa sledi šok ker kilometri med leti ne ustrezajo, vmes so se celo zmanjšali za 400km, prav tako je bil recimo velik servis narejen 20 dni po malem servisu. Skratka zgodovina v nekaj točkah ne štima. Mogoče jo jutri pokličem, vmes pa pregledujem če je kaj kar iščem.
Ja za 4000-5000€ pa pričakujem da bo avto brezhibno delal, brez rje, s preverljivo zgodovino, če pa je za menjati potrošni material razumem.
Nov ne, normalno ohranjen pa ja.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a lovec1990 Če mar 07, 2019 11:40 am

berlonso: Ali je yaris premajhen?
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso Če mar 07, 2019 9:27 pm

Ja, iščem avto velikosti ranga Megane ali več (več bo težko šlo za tako postavljen budget). Danes se je pojavil en Focus, sem 3x klical lastnika a se ni javil, nato je oglas izginil.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a Ivan36 Pe mar 08, 2019 9:09 am

@berlonso išče neki za 4000€ že fsaj 3 leta :DDD :twisted: :lol: :mrgreen: kam je dal al prodal ostale še ne vemo :shock: Poglej pod
Pozna kdo ta avto ali avtohišo?
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a berlonso Pe mar 08, 2019 12:13 pm

Hmm Ivan skoraj dober spomin, dobra 3 leta nazaj, sem tu dobil dobre informacije in se tudi s pomočjo njih odločil za Scenica okoli katerega je tudi bila debata tukaj (takrat sem prilepil link in je tekla debata) in ki ga še danes vozim. Ker je tema zamrla, nisem napisal da sem ga kupil, sem pa ostalim, ki so spraševali informacije okrog Scenica in 1.5dci motorja z veseljem podal svoje mnenje. Glede na to kako si očitno vpet v forum, si najbrž zasledil. Sem pa pred časom začel razmišljati o menjavi 2.avta v družini, nisem se odpravil na oglede, bi moralo res nekaj posebnega biti (kaka dobra Alfa, to sem iskal! žal brez uspeha). Sedaj ko je ta 2. avto dejansko primeren za menjavo, sem šel že na ogled 7 vozil, in nikjer ni kot se trdi po telefonskem pogovoru. In zato pišem tukaj, mogoče pade spet kak dober predlog/namig/ponudba ker za 4 ali 5000€ kupil gnilega avta ne bom.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Nakup prvega avtomobila - do 4000€

Napisal/-a lovec1990 Pe mar 08, 2019 12:54 pm

berlonso nekje boš moral narediti kompromis, če ne najdeš avta za max 5000€
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: aklan86 in 25 gostov