Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a Mfurlanic Ne okt 28, 2018 8:21 am

Zanima me ali se pri 161000 km splaca zadevo prodat(bmw november 2012 316d 119 kw luxury torej je bel zunaj in bez usnje noter) da se izrtzi vec denarja...ali so bmw dragi za vrdzevanje po takih kilometrih....? Ali se pocaka se kaksno leto....
Razmisljam sem o nakupu tesntega vozila kaksne druge znamke skoda,vw
Ker za isti denar kot placujem zdej bi imel nov avto....ker je ze tolko odplacan...
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a mihaing Ne okt 28, 2018 9:25 am

Sam si naredi kalkulacijo. Če hočeš to prodati še letos v avto hišo bo cena cca 9.000 eur drugace pa kaksnih 700 več.

Skoraj vsak že ve da je potrebno zamenjati verigo...
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a Mfurlanic Ne okt 28, 2018 9:28 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Hvala za mnenje!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a xxl Ne okt 28, 2018 9:30 am

Jaz vedno kupim novo in takšne km niti ne čakam, že prej prodam. Menjam na 3-5 let, v rangu cca 20 000 evra. To izgubo vrednosti zlahka nadomestim z zmernim lizingom (cca 150 €) ali gotovino. Vsak se po svoje odloči, kaj je zanj optimalno, no, veliko jih gre prek, pač, njihov problem. Raje imam manjše in novo v garanciji, kot veliko in zgonjeno z velikimi stroški, tudi če mi kdo izračuna, da sem na koncu na istem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a Mfurlanic Ne okt 28, 2018 9:35 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Tocno tako razmisljam tudi jst....raje novo manjse in vem kje sem vem da imam za nekaj let mir....sprasujem pa namrec za bmw po takih kilometrih nevem kaj je use potrebno menjati in sem mnenja da raje vlozim zdej v nov avto kot pa v "star ki ga imam namen prodat kmalu"
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a nejc1 Ne okt 28, 2018 12:34 pm

Ja potem pač prodaj in kupi nekaj novega, če tako razmišljaš... Pri tem lahko pri cca 200kkm ali nekaj več pričakuješ menjavo verige, kot je že bilo napisano, mogoče tudi kakšna turbina poheca če nimaš sreče, drugače bi moralo ob rednem vzdrževanju delat še lepo število km, če so realni seveda (ne vem ali si prvi lastnik?)...
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a Mfurlanic Ne okt 28, 2018 3:58 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Dejansko 2 lastnik....iz berlina je avto ....vozen samo po avtocestah....kaj menite?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 28, 2018 4:12 pm

Če imaš papirje od vseh servisov je dobro, sploh če imaš vpisano v digitalno servisno knjigo bmw na pooblaščenem servisu, potem ti bo lažje.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a ojnica Ne okt 28, 2018 9:26 pm

Takoj, daš na avto.net, bolho, fb in čakaš na kupca.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a alexwell Ne okt 28, 2018 11:09 pm

menjaš staro za novo. Za podobno ceno dobiš npr. nekaj takšnega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13537343
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a čara To okt 30, 2018 10:59 am

Ker je pri meni avto izbran za prevoz psa oz.psov in si vedno ob nakupu avto tudi prilagodim ali je treba delat boks po meri ali pa fiksno privit mrežo pred prtljažnimi vrati (dog tailgate pravijo v UK in ZDA)...je zame menjava avta smiselna samo, ko je to resnično potrebno, je avto zvožen, pride do okvare za katero se več ne izplača popravljat. Raje vzdržujem, naredim vmesne večje servise, menjam zadeve, kot pa grem v nakup novega (primerjave, tehnične lastnosti in če star boks ne paše, je treba novega, če imam fiksno vgrajen boks-pol sploh oteži vso stvar. Je udobje starega avta vredno več od garancije novega....).

Vsak ima avto za svoje potrebe in glede na to, se odločiš kdaj boš menjal. Finančnega profita ni v nobenem primeru.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a cc09 Sr okt 31, 2018 8:05 am

Razloga za prodajo ni, ce ga hoces prodat, ga pa prodaj.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a Firediver Sr okt 31, 2018 3:28 pm

Če ti ga svira in ga prodaš takoj, si še na dobičku! (beri: losaš se vedno večje izgube zaradi popravil...)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a cc09 Sr okt 31, 2018 5:35 pm

6 let star bmw s 160 kkm nima kaj svirat. Tudi ce zamenja to ketno, ni tak hudic. Ce je pa kaj vec za menjat je pa cist vseeno, ce drugic daewooja kupi.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a Firediver Če nov 01, 2018 9:20 am

Je kar stalnica s temi verigami tudi pri BMWju in tudi BMW ne zna (še bolje - noče) te zadeve že v štartu bolje in trajnejše rešiti.
Že postaja pravilo, da najceneje prideš skozi, če takoj po izteku garancije starega prodaš in kupiš nov avto...kdor misli, da bo poceni dober rabljen avto dobil, naj se ukvarja s temi ketnami in ostalo "zdrži-samo-v-garanciji" robo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Kdaj je najboljse prodati avto?

Napisal/-a cc09 Če nov 01, 2018 9:34 am

Ce ga imas od novega, to ni res. Jurja dat za popravilo ni nic proti izgubi vrednosti prvo leto in kaskem, ki ga po 6 letih vec ne rabis. Nobeno popravilo ni tako drago, da se ne bi splacalo, problem je samo ce so ta popravila pogosta in se ti ne da vec ukvarjat z njimi.
Ce kupujes rabljene pol pa ja, menjas kot gate.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov