Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: f.c-max vs. vw.g.sportsvan: znotraj za 2 mtb kolesi in v

Napisal/-a Aesthetics Ne dec 30, 2018 4:21 pm

Nekje 120km/h je za 1.4TSI 125KM optimalna hitrost na avtocesti. Da nisi polž, ter da je poraba dobra. Predvidevam, da je enako pri 1.5 TSI 130KM.
 
lakkon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne okt 28, 2018 5:35 pm

Re: f.c-max vs. vw.g.sportsvan: znotraj za 2 mtb kolesi in v

Napisal/-a lakkon Po dec 31, 2018 4:54 am

Esem,
hvala na mnenju oz. nasvetu. Prišel sem z večjo brzino v ta avtocestni klanec in kar nisem mogel verjeti, da mi je uspelo z zelo malo dodajanja gasa vzdrževati skoraj na istem omenjeno porabo, pa da obrati niso padli. Tako najbrž niti motor ni prepoznal nekega mučenja, saj mi v nobenem momentu ni pokazalo namiga menjave iz 6. v 5. prestavo. To pa mi je parkrat, ko sem po regionalnih cestah prišel z večjo brzino v klance, ki imajo bolj opazne ovinke. Takrat pa je in padla hitrost in obrati in je bil kmalu predlog menjave iz 6. v 5. prestavo in še par stopenj nižje glede na naklon in količino, ostrino ovinkov. Po ovinkih pač ne pretiravam saj je ta avto enoprostorec. Sicer pa sem tokrat naredil le neke vrste preizkus in vem, da bom ob podobnih priložnostih najverjetneje raje dal v prestavo nižje. Pa bom za podobno hitrost malo nabijal obrate. Saj če jih ne bom, bom za nekatere že skoraj prepočasi in moteč v prometu, a ne? Hec.

Titanius,
sem večino navedel že pri Esem-u. Oviral pa tam v klancu nisem nikogar, saj je itak 100km/h omejitev. Pa tudi drugod nisem glih oviralec prometa. Vedno spremljam dogajanje okrog sebe in ne gledam le na sebe. Slednje pa na žalost opažam pri kar dosti voznikih. Sem pa vseeno večkrat v vlogi tistega, ki ima pred sabo te oviralce prometa, predvsem na regionalnih cestah in jih povečini po hitrem postopku ''premagam''.

Aesthetics,
drži nekaj podobnega za mojega. Ker pa je 1.5 in 130km in ker sem za zdaj sprobal ne glih poln avto, mislim da imam lahko optimum 125-130km/h. In s tem res nisem noben počasnež. Če pa imam katerega pred sabo, ga pa že na hitro prehitim na avtocesti kot tudi drugod.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: f.c-max vs. vw.g.sportsvan: znotraj za 2 mtb kolesi in v

Napisal/-a ban Po dec 31, 2018 7:23 am

Aesthetics je napisal/-a:Nekje 120km/h je za 1.4TSI 125KM optimalna hitrost na avtocesti. Da nisi polž, ter da je poraba dobra. Predvidevam, da je enako pri 1.5 TSI 130KM.

Imam takega golfa in po AC redno vozim 140 s tempomatom, pa mi BC kaže okoli 6.5, kar je čist sprejemljivo. Pri 120 bi blo okol 5.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: f.c-max vs. vw.g.sportsvan: znotraj za 2 mtb kolesi in v

Napisal/-a Aesthetics Po dec 31, 2018 4:46 pm

Koliko ti pa laze po BC? Meni 3-4dcl. Nekje 5,5 imam na 120kmh in nekje 7 na 140kmh po OBD2 stevcu. Seveda se da stevilke se znizati, samo voznja ni zabavna potem. Ampak cisto tocno ne morem nikoli izracunat, ker me vedno pritisne da grem dolocene odseke veliko hitreje.

Ker mi je pri porabi vazno, da nimam vec kot 7l kombinirane, sem s tem motorjem izredno zadovoljen. Upam samo, da so res popravili motor, napram 1.4 TSI ki je bil na verigo (122KM).
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: f.c-max vs. vw.g.sportsvan: znotraj za 2 mtb kolesi in v

Napisal/-a ban Sr jan 02, 2019 8:10 am

BC mi laže za 4 deci.
 
nikalea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne mar 27, 2016 2:25 pm

Re: f.c-max vs. vw.g.sportsvan: znotraj za 2 mtb kolesi in v

Napisal/-a nikalea Sr feb 06, 2019 7:29 am

Po kakšnem mesecu...uporabe bi imel za vas par vprašanj... kako se avto obnaša v praksi, ali morda opažate kakšno cukanje vozila ob jutranjem pospeševanju? Kakšno imate porabo ob "normalni vožnji", kakšno po avtocesti tam do 140, 150 km/h. Ali opažate vibracije ob izklopu dveh valjev, ali se vam zdi navor 200 Nm dovolj velik... konkurenca se sicer hvali z 230, 240 Nm.... par zadev bi namreč rad razčistil pred končnim izborom novega vozila in po prebranih raznih forumih enostavno povedano sem povsrm zmeden. Hvala.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov