Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 04, 2018 5:23 pm

Samo branje vam pa ne gre, reke je 20000 z obrestmi vred, tale vitara ( pa ni slab avto, še zdaleč ne ) je 20000 + obresti, torej preveč
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a tomzzi Ne nov 04, 2018 5:37 pm

Tale Vitara res ni slaba. Ima tudi večji prtljažnik. Mene pa moti pri tej Vitari izgled. Pa verjetno so tudi materiali v notranjosti slabši od Mazde CX-3.
Samo ugibam. Na splošno pa mi ni ne zunanji kot tudi notranji design preveč všeč.

Tako, da po moje je Mazda CX-3 najboljša izbira.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a esem Ne nov 04, 2018 5:55 pm

Vitara bo dalj časa "dolgočasna", Mazda pa bo kmalu kot igrača.

Vitara pri AvtoVugi, ki stane 18 in ne 20, naj bi bila "premium" oprema, kar ponavadi pomeni vrh, elegance (marsikje začetna oprema) ima varnostne pripomočke naštete, ta ne. Napaka ali zavajanje z vrsto opreme?

Vsekakor bi glede tega poklical v NG in nato sprobal oba, nato bo odločitev lahka
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a nejc1 Ne nov 04, 2018 6:22 pm

Kakšna napaka? Pač tako so si zamislili pri suzukiju, premium je druga vrsta opreme za osnovnim comfort, elegance je en rang višje, še višje je elegance top...
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a Clancy Po nov 05, 2018 10:20 pm

Avgusta sva ženi kupila Mazdo 2 Takumi. Prodajalec nama je dal popust na tak način, da je dvignil ceno avta se mi zdi, da za slabih 100€, zraven pa je dal zimske gume na jeklenih platiščih. Mislim, da zraven brezobrestnega financiranja, to ni tako slabo glede na to, da se pri tej znamki ne da pogajati.
Sem takrat tudi gledal CX-3. Všečen avtek in se mi je takoj dopadel. Bi ga skoraj menjal z Sportsvanom :D. Ampak me je zmotilo, da nekaj funkcionalne opreme manjka, oziroma je možna le v najdražji opremi. Recimo radarski tempomat, 4x avtomatsko odpiranje/zapiranje stekel, torej odpade tudi odpiranje stekel od daleč z daljincem poleti, ko je vroče... na določene funkcionalnosti sem se pri VW razvadil, in ne morem več brez njih.
Kot drugo, pa pri naslednjem avtu želim imeti avtomatika in seveda radarski tempomat, kar pri Mazdi CX-3 pomeni, da moram vzeti najdražjo stopnjo opreme Revolution Top z 150 konji in 4-kolesnim pogonom, kar takoj ceno dvigne na 28k€. To je pa že res preveč za tako majhen avtek.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a pleomax To nov 06, 2018 2:17 pm

Kaj pa peugeot 2008? Ima večji in uporabnejši prtljažnik, zanesljivost je bila vedno zelo visoko, tako da zdaj ko je prenovljen model že zunaj, je lahko samo še boljše. Motor je bencinski, močnejši od mazdinega z veliko navora. Ima kamero, zadnje senzorje, navigacijo, mirror screen...nima pa na voljo teh asistenčnih sistemov kot mazda. To bo dobil nov 2008, ki pride čez kakšni 2 leti najbrž. Je pa cena zato tudi ugodna. Dokupi se lahko tudi grip control, ki dejansko pride prav v kakšni zagati (sneg, blato), ko ti pri osebnem avtomobilu malo malo zmanjka. Torej na kratko: Oba sta kakovostno narejena, peugeot je boljši v prostornosti in praktičnosti ter ugodnejši cena ob močnejšem motorju, mazda pa je bolje založena z asistenčnimi sistemi in je tudi novejši model. Tukaj je verzija s 130 konji: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 30%20S%20S
Primerljivejša z mazdinim motorjem je sicer izvedba s 110 konji, ki je potem še nekaj cenejša. Prednost je pa v obeh primerih navor. Sta pa oba avtomobila odlična. Je samo predlog, ker sem videl, da se išče manjši suv in se mi zdi pošteno, da se ga vsekakor pogleda. Nenazadnje se je odlino odrezal na prima testu. Tukaj vse piše tako o cx3 kot o 2008. Sam se pa odločiš kaj ti je pomembneje. https://www.zurnal24.si/avto/testi/skod ... cev-268766
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett To nov 06, 2018 6:11 pm

Hvala za koristne napotke in usmeritve :D
Vitaro bom šel pogledat, čeprav se mi (nama) vizualno od zunaj ne odpade preveč.... škatlasta oblika.
Peugeot 2008 sva tudi že gledala, sploh facelift od spredaj je super, ker je kopija večjih bratov. Me pa pri Peugeoju moti majhen volan in pogled na števce nad volanom. Tega ne morem prebaviti, ker drugače bi že 308 prišel v poštev.

Pri Mazdi je res minus, da niso vsa stekla sekvenčna, ampak ženi to še bolj ustreza :? Škoda da posledično no mogoče odpirati oken na daljavo, kar sedaj lahko.
Radarskega tempomata sploh ne želim, razen če bi bila opcija eno in drugo... torej preklop med navadnim in radarskim. Nekje sem zasledil, da oboje ni mogoče.
Še enkrat sva se vsedla vanjo, si nastavila sedeže in nama ustreza. Tako da to bi bilo ok. Ker pa ima zadaj res manjša okna, na prvi občutek deluje utesnjeno. Z metrom v roki pa ugotoviš, da je vse v mejah normale za dve srednjerasli osebi zadaj. Meni pri 173cm do stropa zadaj zmanjka 7 cm, spredaj 10cm. Pri sedanjem golfu cca. 3cm več (pokončna drža).
Sedalni del sprednjih sedežev ok, zadaj pa res pogrešam (za odraslega) kak cm več. Žena teh stvari sploh ne opazi oz. ji ni bilo moteče :roll:
Kaj mi je še moteče:
- V konzoli med prednjima sedežema bi želel, da je rolo, ki zapre predalčke za drobnarije,
- preglednost desno in levo zadnji bok je slaba, tako da so ti sistemi v višjih paketih zelo dobrodošli
- bolj funkcionalen predal v prednjih vratih
- Android car play samo z doplačilom
Itak pa nikjer ne bi človek dobil ravno takega, ki bi vključeval vse, kar si želi. Povsod so kompromisi.

Sem pa CX-3 "doda" l še sprednje senzorje in trgovec mi je na tak komplet dal poleg brezobrestnega financiranja še 1% popusta oz. 210€. No, moj plan je da mi, da še 1% popusta.
Sem pa ugotovil, da bela (navadna ali snowflake metalik) sploh ni tista bela, ki jih je veliko na cesti, ampak hoče vleči malo na rumeno. Tista res bela bela je ceramic silver. Sem bil malo zaveden :-P
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett Sr nov 07, 2018 6:13 pm

Sem šel stestirat še Suzuki Vitaro... na cesti ok, ni veliko nagibanja, motor poskočen in res bolj živ od Mazdine ga v nižjih vrtljajih, česar sem navajen že pri golfu (turbinc), v višjih pa ga Mazda prehiti. Poraba večja.
Je za odtenek bolj prostorna, bolj pregledna in prtljažnik večji. Mi pa sama notranjost deluje bolj "plastično" in manj kakovostno skupaj sestavljeno kot pri Mazdi. Mi je pa CX-3 vizualno znotraj dopadljivejša, zunaj pa itak :D
Tako da ima tale Vitara pluse in minuse.
Še cenovno: podobno (z manj asistent. sistemi) opremljena in z leasingom z obrestmi, bi bila od CX-3 dražja za cca1300€. Tako da...CX-3 ostaja prva izbira in tudi odločitev je tako padla, da bo tale avtek naš novi sopotnik; paket attraction, snowflake bela, dodatna oprema: senzorji spredaj. Bencinar 2.0, 121KM skyactive. Cena 20.580€. Dobava marec 2019.

Dali so mi ponudbo 20.376€ in brezobrestni leasing na 5 let. Moja kontra ponudba je bila 20.175€ (torej 2% popusta), s tem, da mi dajo še original gumijaste predpražnike ter korito za prtljažnik (po ceniku oboje 100€). Ter prva dva servisa 50% popusta.

Je švical, tipkal po kalkulatorju, pihal, spraševal kam imam še namen iti (sem odvrnil, da h konkurenci (brez imen) :lol: ) in po nekaj minutah pristal na vse pogoje s prošnjo, da ne hodim drugam. In sem pristal. Jutri dam aro...

Hvala vsem za dobronamerne nasvete! Srečno vsem
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a Tommaazz Sr nov 07, 2018 6:55 pm

Odlično si se odločil, čestitke. Tudi sam imam Mazdo, le da je 3 g120 in sem res izredno zadovoljen, le kakovost barve me moti...hitro se poznajo praske...drugače pa mi je avto TOP, tako vozna dinamika kot sedenje za volanom, super res...sedaj sem v dobrem letu in pol naredil že 36.000 km, porabo imam okoli 6,5 (mešana). Smo pa mi tudi gledali cx-3 pa nam je bila malo utesnjena, 3 pa ravno pravšnja 8)
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a ironmaiden Sr nov 07, 2018 7:27 pm

jp, čestitke za nakup. Srečno vožnjo pa kaj poročaj :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 85 gostov