Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett So nov 03, 2018 5:21 pm

Pozdravljeni,

Padla je odločitev, da se po novem letu menja avto pri hiši. In sicer golf VI je 9.5 let odlično služil, a želiva si spremembe...

Tekom zadnjega pol leta sva z ženo prišla do zaključka, da nam je zadosti velik avto C segmenta (aka golf) in max cena cca. 18.500€ (+obresti od financiranja), torej tam okoli 20 jurčkov vse skupaj.
V ožji izbor so padli VW sportsvan, golf, Mazda 3, a na koncu je sedaj prevladala facelift Mazda CX-3. Obema je všeč dizajn zunaj in notri (dodali so roko naslon :D ), vozne lastnosti, pohvaljena motorizacija - 121KM bencinar (2.0). In na otip in izgled materiali res ok! Prostora spredaj je dovolj, zadaj je res ožji kot moj golf, a 95% časa se bo hčerka sama zadaj vozila. In če bo sedaj stara 3 leta in bi imeli avto cca. 10 let, še ne bo neke utesnjenosti, saj je niti sam pri 173 cm ne občutim v velik meri. Prtljažnik bi lahko bil kaj večji, a je volumensko enak golfovemu, kar nam zadošča.

V obzir sva vzela tudi akcijo pri Mazdi do konca leta: brezobrestni finančni leasing 5 let. Kar pomeni: toliko kolikor je avto, toliko plačam. Kar pomeni pri izbranem paketu attraction 20.000€, kar je tudi najin limit.

Zakaj vse to pišem: ker oba gledava malo manj racionalno, ampak bolj s čustvi, bi vprašal za mnenja, nasvete, kaj pogledati, sprobati v rangu max 20 tisočakov (z morebitnimi obrestmi leasinga (zaradi social. transferjev) na 5 let; 60% vrednosti vozila znesek leasinga) skupnega stroška. Avto naj bo manjši SUV, manjši enoprostorec ali C segment hatchback. Avto mora biti NOV, bencinar, ročni menjalnik, zaželjeno višje sedenje.

In kaj dobim pri Mazdi CX-3 attraction paket poleg "klasike":
- komplet LED
- ogrevani sedeži
- DAB
- zatemnjena stekla
- elekt. poklopljiva ogledala
- nadzor mrtvih kotov
- opozarjanje na promet za vozilom
- opozarjanje na zapuščanje voznega pasu
- sistem za preprečevanje naleta
- senzor za dež in samozat. vzratno ogledalo
- zagon motorja brez ključa (gumb)

Torej kje in kaj lahko dobim več od tega za ta denar?? Primer VW golfa VII (1.5TSI) s približkom take opreme ne pridem pod 25 tisočakov (brez popusta) :shock: Še ljubši sportsvan pa še več!!


LP vsem
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a Kohec So nov 03, 2018 5:41 pm

Očitno si se že odločil kaj boš kupil - torej Mazdo. Sedaj pa pojdi malo od prodajalca, do prodajalca in iztrži čim ugodnejšo ceno. Sicer je pri mazdinih trgovcih težko dobiti dober popust, poizkusiti pa vseeno velja, na koncu vsak € šteje. Pa veliko udobnih in varnih kilometrov in dobro ti naj služi.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett So nov 03, 2018 6:57 pm

Dejanska cena s pripravo vozila in izbrano barvo bi bila 20.360€. Takoj mi je bil ponujen popust v višini 150€. In to v LJ. Zato menim, da bi spravil na okroglih 20. Startal pa bi s ceno avta : 19.790€. Da ponudim toliko in rečem, da če dajo za ta denar, takoj podpišem. Če pa se začne izmotavati, pa mu dam svoj kontakt in rečem naj me pokliče, če dobi "dovoljenje" šefa za tako ceno. Bi to palilo pri Mazdi? Ker vem da je njihova politika drugačna od evropske...
In če v osrednji SLO ne bo šlo, grem klicarit drugam...?

Kaj menite?!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a Ivan36 So nov 03, 2018 7:29 pm

Takega samo srebrne barve sem vozil v Soboto v Idrjiji in je kar OK edino tisti ni imel kamero zadaj ...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Opel Grandland X 1.6 CDTI Innovation Sta...
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a tomzzi So nov 03, 2018 8:49 pm

Grandland X ni manjši SUV.
A CX3 ima res tako velik prtljažnik kot en Golf? A ni nekaj manjši?
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett So nov 03, 2018 8:59 pm

Golf VI generacije ima 350L prtljažnik. Identično CX-3. Le da je malce višji (če vzameš ven polico med dvojnim dnom dobiš cca 15cm globine) in ožji.

Grandland je rang višje in cenovno par jurjev dražji ;) Mokka je Oplov primerek manjšega SUV... sva ga tudi malo gledala. Je lušten, a tudi dražji s primerljivo opremo za cca 3 jure. Torej over budget.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a tomzzi So nov 03, 2018 9:11 pm

Primerjaš z starim. Ok.

Mokka X je res bolj primeren ja. Meni je bila Mokka X kar všeč za vozit. Predvsem udobje.
Ni pa tudi meni jasno zakaj taka cena le te. Res, da se dobi popuste vendar je draga.

Mazda CX-3 je pa tudi meni zelo všeč.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a mrtwelvetrees So nov 03, 2018 9:34 pm

Jaz bi pogledal še "male" enoprostorce (ne grand), če se ti ne gre za obliko, so cenejši in za ta denar kar ti ostane vzameš še kaj opreme.
Pa še več boš spravil v njega, sploh če maš otroke.

CX-3 je super, če sta dva, pa nekaj MALEGA prtljage, ker res ni velik.

Novi Scenik je je pogledat, pa it na testno vožnjo
tole sem samo na hitro pogledal, samo za vzorec: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... y%20Intens
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a maniaxxx So nov 03, 2018 10:28 pm

Kr mazdo vzam, brezobrestno financiranje je dodaten plus, če ti velike felge ne pomenijo veliko je izbrana oprema nek optimum...kar se tiče popustov so pa pri mazdi trdi, mogoče iztrzis kako barvo gratis, pa nek popust jurja so oglaseval samo ne vem tocno v kaki obliki ze.

Skratka...go for it, samo ne upaj na neke velike popuste.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett So nov 03, 2018 10:52 pm

Če mi dajo ob tem financiranju barvo in nulti (nateg) servis gratis, bi bilo super. Več itak pri njih ne bi niti upal. Sem pa še v to skeptičen. So na "podeželju" kaj bolj radodarni?
mrtwelvetrees je napisal/-a:Jaz bi pogledal še "male" enoprostorce (ne grand), če se ti ne gre za obliko, so cenejši in za ta denar kar ti ostane vzameš še kaj opreme.
Pa še več boš spravil v njega, sploh če maš otroke.

CX-3 je super, če sta dva, pa nekaj MALEGA prtljage, ker res ni velik.

Novi Scenik je je pogledat, pa it na testno vožnjo
tole sem samo na hitro pogledal, samo za vzorec: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... y%20Intens
Scenica sva lani imela na testni. Všeč izgled, prostornost in uporabnost. Samo kot primer tega v linkub 21 jurjev z že upoštevanimi popusti. Da pa bi se po opremi približal CX-3, manjka LED in asistenčni sistemi (ki so v oglasu kot opcija proti doplačilu) in ogrevani sedeži. To je cca 2 še zraven in smo na 23 jurjev. Z obrestmi od leasinga 60% vrednosti vozila (cca 14 jurjev 5 let) , pa na slabih 25 :cry: Torej 5 jurjev preveč.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett So nov 03, 2018 11:16 pm

Prtljažnik pri CX-3 je res manjši kot pri neposredni konkurenci in hatchbackih. To je res minus. Lahko bi bil večji, recimo tam okoli 400-420L. Kot pa sem omenil uvodoma, ima moj trenutni avto enako litražo in sva z ženo z njim prepotovala del Evrope in zadnji dve leti s hčerko na morje in smo vedno vse spravili notri oz. sem si pomagal s praznim sopotnikov prostorom ;)
Sedaj pa ne bo več ne vozička, ne prenosljive posteljice, ne druge nepotrebne navlake (5 izbranih igrač po njenem izboru in to je to + kaka knjigica), le za v hribe otroški nahrbtnik. Na potovanja po Evropi sva do sedaj imela po en velik in en majhen kufer in hladilno torbo. Tudi če sedaj dodam še en velik kufer, gre vse to notri (stestirano v golfu).

Opažam pa vsa ta leta, da velik prtljažnik pride v pošte pri klasični familji v primeru, da je vsaj 4 članska in še to parkrat letno, oz. recimo max 5% letno prevoženih km. Belo tehniko, ipd. pa itak ne vozimo več v prtljažnikih :)
Vidim pri kolegih, sodelavcih, znancih, ki imajo večja vozila, da so prtljažnik bodisi prazni, bodisi imajo notri kramo na katero so že pozabili =P. Priznam pa, da od viška placa glava ne boli... Zato pa še s predlogi na dan.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a P2008 Ne nov 04, 2018 9:05 am

Samo to bi povedal:
Mazda CX-3 bazira na modelu Mazda 2, medtem ko VW Golf Sportsvan/T-ROC bazira na VW Golfu...torej ne gre za isti velikostni razred!
Torej če te ne moti precej manjši prtljažnik, manj prostora za noge zadaj in manjša širina kabine "go for it" (op. Mazda CX-3).

Prosim pa, da ne kritiziraš cen drugih znamk vozil, saj gledaš različne velikostne razrede.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 04, 2018 9:14 am

V glavnem, žal ti bo če boš vzel CX-3, ker boš klel potem kako neuporaben je avto, in ko bi rabu malo več prostora ga ne boš imel, resno premisli.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett Ne nov 04, 2018 9:46 am

Vem da CX-3 bazira na dvojki, če prav je precej večja v vseh ozirih. Jo ima tast. Notranje mere sem jemal v kontekstu na trenutnega golfa VI, ki nama dimenzijsko zadostuje. In tu sta si v skoraj vseh merah zelo blizu, razen širina za ramena zadaj je pri golfu za 13cm širša. Medosna je enaka 257cm.Spredaj skoraj identična.
Novejši hatcbacki so res v vseh notranjih merah večji, a gre za odstopanja povprečno 5-7 cm v vsako smer. Se strinjam da nekaj je, ni pa to strašansko razlika. Enako so kompaktni SUV večji v vseh merah od hatcbackov, čeprav bazirajo na njih.
Greva jutri še enkrat vse te mere "sprobati"...
Mazda 3 bi bila super, če bi imeli tudi zanjo tole obliko financiranja...

PSb sva si ogledala tudi T-roca. Zunaj kul, notri pa ceneno plastičen. Res so šparali... Deluje golf rang višje in tudi tale Mazda, čeprav je manjša.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 04, 2018 11:14 am

A nima navadna mazda 3 isto financiranje? Imela je, povprašaj. Kar se tiče podeželja in mazde mislim da je vse isto, povprašaj še v Zagorju, sam sem tam še najugodnejše prišel čez.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett Ne nov 04, 2018 11:26 am

To obliko financiranja (ali pa 700€ popusta) ima CX-3 in dvojka. Mazda tri je imela (ima?) 1000€ popusta.

Ravno Zasavje in MS sem imel v mislih najprej...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 04, 2018 11:29 am

Ja, ampak reklamirali so pred časom še to brezobrestno financiranje, 100% sem. Ne vem pa če še imajo to varianto.

Ko smo že pri financiranju? Kako je s pologom pri cx3? Je omejen navzgor? Trajanje mora biti 5 let ali obstajajo druge opcije?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a ironmaiden Ne nov 04, 2018 11:54 am

No ja glede na to,da je Vitara neposredni tekmec Mazdi cx3, je tole tudi dobra varianta. 8)
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20PREMIUM
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a brett Ne nov 04, 2018 12:34 pm

Financiranje je finančni leasing na pet let. Obvezno. 5 let. Razpon financiranja je 60 obrokov + 1, ki je 20% cene vozila in je fiksen. Polog je lahko od 20 do 50% vrednosti vozila,. Jaz sem si zase zamislil 40% pologa ( 8 jurjev), 40% leasing (5 letni mesečni obroki po cca 133, 33€) in 20% 61.obrok (4 jurje).
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Nakup manjšega SUV

Napisal/-a tha_man Ne nov 04, 2018 3:47 pm

Če ti velikost CX-3 zadošča, je to eden od boljših nakupov v razredu. Drugače pa še en glas za novo Vitaro, ki je bolj prostorna od CX-3 in ima v 1.4 varianti zmogljivejši motor, pa še ugodnejša je. Pred prenovo so malo šepali materiali v notranjosti, sedaj pa so baje to poštimali.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13448154&display=Suzuki%20Vitara%201.4%20BOOSTERJET%20PREMIUM-PRO...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13575812&display=Suzuki%20Vitara%201.4%20BOOSTERJET%202WD%20ELEGANC...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 95 gostov