Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a sonic Če nov 15, 2018 2:10 pm

Jaz pa mislim da je Cruze dobra izbira, le glej da kupljeni ne bo imel kake napake in namesto 1.6 poskusi najti 1.8.
Prijateljica od žene ima Cruza že nekaj let in njena edina kritika na avto je švohnatost 1.6 motorja.

Res je, to je avto brez duše, z dokaj brezveznim dizajnom in nula karizme, ampak to IMO velja za večino običajnih avtov.
Važno, da dobiš za relativno ugoden denar solidno transportno sredstvo, včasih pač človek rabi to.

Za servise si pa jaz ne bi belil glave. Najdi dobrega privat mehanika, ne rabiš pooblaščenega servisa, to mora znati šravfati vsak približno sposoben mehanik. Rezervne dele se pa sigurno dobi - če ne drugje, pa po internetu, in to verjetno precej ceneje kot pri uradnih serviserjih.

Jaz bi na tvojem mestu šel gledat tega
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13628839&display=Chevrolet%20Cruze%201.8%2016V%20LT%20Avt.
In ne se ustrašit avtomatskega menjalnika, se ne kvarijo če je vsaj minimum rednega vzdrževanja, ki ni posebno drago (razen če se pustiš nategnit).
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a sonic Če nov 15, 2018 2:16 pm

Novinec1968 je napisal/-a:Pišem tudi na osnovi lastnih izkušenj. Moj prvi avto (dobrih trideset let nazaj) je bil od ameriške firme, ki je prenehala prodajati v Evropi in v nekaj letih praktično ni bilo na voljo nobenega rezervnega dela, pooblaščeni mehaniki pa so se preusmerili na druge znamke.....


Me firbec matra, za kateri ameriški avto je to šlo?

Sicer pa jaz zadnja 4 leta vozim 21 let star ameriški avto, ki ga v Evropi sploh nikoli niso uradno prodajali. Rezervne dele naročim po internetu iz Amerike (kakšno malenkost iz Nemčije ali celo pri nas), šravfa pa mi ga (razen kake malenkosti, kar postorim sam) en zasebni splošen mehanik (ki nam servisira tudi Tourana in to precej ceneje kot uradni VW servis, hkrati pa pomoje vsaj enako kvalitetno).
Tako da bodite brez skrbi, če za kakšno firmo ni pooblaščenih mehanikov, včasih je tako celo bolje.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a cc09 Če nov 15, 2018 5:12 pm

Res je, to je avto brez duše, z dokaj brezveznim dizajnom in nula karizme


To mislijo samo značkarji. Ko sem imel novega 9 let nazaj me je vsak drugi dan kdo kaj povprašal na parkirišču, tudi in predvsem folk, ki je imel 3x dražje avte. Par se jih je še usedlo not. Po Ljubljani sem šel lahko v vsako kolono kadarkoli, prej s cliotom me ni nihče šmirglal. Ta avto je takrat bil pojava. Golfa 6 ni nihče opazil.
Kolega je kupil takrat mazdo 3, nihče ga ni niti povohal.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a Kristjan123 Če nov 15, 2018 6:57 pm

Do neke mere "toleriram" navdusenje nad doloceno znamko ampak trdit da je Cruze atraktiven avto za pogledat... recimo da je nakup takega vozila racionalna odlocitev to bi se nekako slo.. in ne nisem znackar ce mi je nekaj vsec mi je ni vazno "kam spada" lahko je francosko, ita,nem,cez luzo, posevnooko...

Ampak ob takih izjavah res ne vem a imamo toliko razlicen pogled na dizajn?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a esem Če nov 15, 2018 8:27 pm

Je domneva, da je marsikdo od "povpraševalcev" mislil, da je avto nek ameriški (Chevrolet) "mini" avto in jih je zato pač zanimal, več kot možna, skoraj verjetna? Spuščanje je bolj odvisno od barve in vpadljivosti (tudi znan/neznan) in manj od znamke. Mazda 3 je bila takrat podobno dizajnirana - novo, a postano in že znano, vendar so jo ljudje videvali in poznali, zato ni bila toliko zanimiva kot "neznan" ameriški avto. Vsaj tako so mislili nepoznavalci, ki jih je cena še dodatno zaintrigirala..
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a cc09 Pe nov 16, 2018 6:28 am

Kristjan123 je napisal/-a:Ampak ob takih izjavah res ne vem a imamo toliko razlicen pogled na dizajn?


To se zmeni s tistimi, ki so ga gledali. Še lani se mi je en neznanec skoraj zjokal, je rekel, da je 5,6 let nazaj hotel kupit cruza, pa mu ne bi šel v garažo, potem je pa vzel fabio combi za isti denar...kater je bolj "atraktiven"? Če ga primerjaš z bmw 3 je jasno, ampak konkurenca so mu ceedi, i30, astra h, manjše škode in podobni. In če cruze nima oblike, kater od teh jo ima? Ali pa golf.

Je domneva, da je marsikdo od "povpraševalcev" mislil, da je avto nek ameriški (Chevrolet) "mini" avto in jih je zato pač zanimal, več kot možna, skoraj verjetna?

Sej je ameriški mini chevrolet. Naslednik cobalta. Naredili so ga po ameriškem okusu, ker je tama največji trg, ta avto jih je rešil dokončnega bankrota.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a Robi-77 Pe nov 16, 2018 7:46 am

Kristjan123 je napisal/-a:Do neke mere "toleriram" navdusenje nad doloceno znamko ampak trdit da je Cruze atraktiven avto za pogledat... recimo da je nakup takega vozila racionalna odlocitev to bi se nekako slo.. in ne nisem znackar ce mi je nekaj vsec mi je ni vazno "kam spada" lahko je francosko, ita,nem,cez luzo, posevnooko...

Ampak ob takih izjavah res ne vem a imamo toliko razlicen pogled na dizajn?


Okusi so pač različni. Chevrolet Trax in Opel Moka sta "ista" avta. ampak zaradi sprednje maske, mi je bil Trax 1000x lepši. Isto Captiva in Antara. Naslednja primerjava takoimernovanih minivanov, kot jih poznajo čez lužo. Mercedes Vito, Renault Traffic,.... so tipični škatlasti kombji. Za moj okus je ameriška Chrysler Pacifica al po Honda Odyssey, ki sta dimenzijsko ista avta, neprimerno lepše oblikovana in še vedno zgledata enoprostorca, ne pa škatlast kombi. Pa govorim samo o dizajnu.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a Novinec1968 Pe nov 16, 2018 9:43 am

sonic je napisal/-a:Me firbec matra, za kateri ameriški avto je to šlo?


Chrysler Avenger l. 1977. (slika v mojem avatarju) Chrysler se je konec sedemdesetih let prejšnjega stoletja umaknil iz Evrope, do takrat je imel v Evropi Simco in angleški Rootes Group, ki je proizvajal Humberje, Hillmane, Sunbeame, IMP-je, Avengerje...
V Jugoslaviji je "angleške" Chryslerje uradno prodajalo podjetje Unikomerc Zagreb, predstavništvo je bilo tudi v Ljubljani, avtorizirani servis je bil Šubelj v Domžalah.
Kmalu po umiku Chryslerja iz Evrope je Šubelj začel avtorizirano serisirati Mitsubishije, za Chryslerje pa ni bilo več rezervnih delov...
Ker v zgodnjih osemdesetih prešnjega stoletja ni bilo, interneta, ebaya, amazona, sem težko prišel do rezervnih delov. Prodal sem ga ko nikjer nisem mogel več dobiti glavnega cilindra zavor, ki ga danes lahko preko Rock Auto iz ZDA dobim za drobiž.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a sonic Pe nov 16, 2018 10:37 am

Hvala za odgovor. Ne me napačno razumet da težim, ampak samo povem, da Chrysler Avenger v bistvu ni bil ameriški avto, temveč britanski s Chrysler značko. Verjamem pa, da ti to ni nič pomagalo ko si takrat iskal mehanike in dele, pred desetletji je znal biti res velik problem dobiti dele za avte, če ni bil med najbolj razširjenimi... Ampak danes to ni več noben problem.

Sicer pa tudi Cruze ni ameriški, bolj azijski... pravzaprav globalni, ker bazira na GM Delta II platformi, zasnovani v Nemčiji (Opel, npr. za Astro in Zafiro).
V glavnem, pri takem avtu prepiri o dizajnu niso relevantni, ker take sorte avto nikoli ne bo predmet poželenja. Je zgolj transportno sredstvo, ampak to samo po sebi ne pomeni nič slabega, nikakor.
Jaz mislim da pri rabljenem Cruze-u za cca 4 jurje dobiš kar veliko, morda še največ. Če naletiš še na primerek, ki že ima vgrajen LPG (ob predpostavki, da niso ob vgradnji kaj zašuštrali in da dobro deluje) imaš pa še minimalne stroške za gorivo (tudi če je z "velikim" 1.8 motorjem in avtomatiko) in se ti lahko samo smeji.
Če bi jaz kupoval avto v tem rangu in s takim proračunom kot avtor teme, bi dejansko v glavnem gledal predvsem Cruze.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a esem Pe nov 16, 2018 11:11 am

cc09 je napisal/-a:Sej je ameriški mini chevrolet. Naslednik cobalta. Naredili so ga po ameriškem okusu, ker je tama največji trg, ta avto jih je rešil dokončnega bankrota.
S tem si vse povedal. Cruze je izvorno korejski in naslednik Daewoo Nubire, zasnovan na Astri in malo prilagojen ameriškemu okusu. To pa je tudi več ali manj vse, kar ima ameriškega, kar pa je bilo "poznavalcem", ki so na zadku prebrali vfelik napis "Chevrolet", bolj malo znano, zato zanimanje.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a cc09 Pe nov 16, 2018 11:46 am

S tem si tudi ti vse povedal in mi pritrdil. Cruze je imel takrat zanimivo obliko, danes je pac logicno ze malo zastarela, in nezanimiv je bil samo znackarjem.
Ostalim se je zdej tolk zanimiv, da so sprasevali in ga gledali od blizu. Neznackarjem je bil zanimiv se naprej, tudi notranjost, znackarjem pa ne, ko so izvedeli, da je pod haubo opel, oblikovan pa v koreji za americane. Ce to ni definicija znackarjev, ne vem kaj je.
Ce zanemarimo te presodke, je to avto z eno bolj zanimivih oblik za ta denar, s cisto povprecno zanesljivostjo. Jaz bi rekel, da je tudi boljsa od npr. renaulta, ki sem ga tudi imel od novega (o rabljenih skoda razpravljat), pa se ne tolk serje po njih, ampak dobro, ce ima kdo drugacne izkusnje tudi prav.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a esem Pe nov 16, 2018 12:32 pm

Pri najboljši volji ne vidim, kje sem ti pritrdil. Pri tem, da ni ameriški in ni naslednik cobalta, morda pri "neznačkarjih", ki so videli značko Chevrolet in jih je zanimal, ker so mislili, da je ameriški. Me razsvetliš?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a cc09 Pe nov 16, 2018 12:41 pm

Pritrdil si da je zanimiv na pogled. Zakaj ga bi sel od blizje gledat samo zato, ker je chevrolet? A ne vidis iz 20 metrov al je lep al ne? In zakaj je zanimiv ostal tudi od blizu? Ocitno je bil zanimiv, zarad oblike, ne zarad znamke. In ocitno je nekaterim nezanimiv samo zarad znamke in porekla, in bi isto tu pisali, tudi ce bi bil ne vem kaj.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a esem Pe nov 16, 2018 1:24 pm

Nikjer nisem napisal, da je zanimiv na pogled (ker ni niti malo), napisal sem, da ima značko Chevrolet in (samo) to je ljudi zaintrigiralo. Če ne bi vedel, da je to Daewoo, bi tudi sam pogledal, da kakšen Chevrolet je zdaj to. Pa ne zaradi značke kot take, pač pa zaradi preobračanja koncepta "ameriški avto".
Toliko o "neznačkarjih" in razumevanju napisanega.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a Kristjan123 Pe nov 16, 2018 3:40 pm

Tle ne bo nikoli konca... razpravljat o atraktivnosti in prit do zaključka je ....

Primer par mesecev nazaj smo imeli post uporabnika ki je Golfa 4 na serijskem podvozju oziroma zadaj je bil še nekaj višji označil citiram "vozne lastnosti zares ZELO dobre, ovinke dobesedno pozira"

evo sem našel povezavo na temo
viewtopic.php?f=8&t=109361&p=1744459&hilit=golf+4+lega#p1744459


Kar hočem povedat je to, da če pri legi vozila kjer so so nam vsem jasne tehnične predpostavke za dobro lego vozila ne moreš razumet "prepričanega" boš pri atraktivnosti kjer so v igri subjektivni kriteriji še toliko težje.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a cc09 Pe nov 16, 2018 5:27 pm

esem je napisal/-a:Nikjer nisem napisal, da je zanimiv na pogled (ker ni niti malo), napisal sem, da ima značko Chevrolet in (samo) to je ljudi zaintrigiralo. Če ne bi vedel, da je to Daewoo, bi tudi sam pogledal, da kakšen Chevrolet je zdaj to. Pa ne zaradi značke kot take, pač pa zaradi preobračanja koncepta "ameriški avto".
Toliko o "neznačkarjih" in razumevanju napisanega.

Tebi lahko ni zanimiv, ljudem pa ocitno je bil. Pa nekateri niso vedeli niti da je chevrolet, kaj sele kaj vec. Niso vsi obremenjeni s tem. Zakaj bi bil zanimiv, ce je chevrolet, in zakaj ne, ce je daewoo. Neznackarji vidijo zanimiv avto, vseeno kaj gor pise. In da poleg i30 in ceeda, pa focusa, astre g in podobnih iz tistih casov, reces, da cruze ni zanimiv, pove vse o predsodkih.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a limas Pe nov 16, 2018 6:39 pm

Kombinacija amriškega menedžmenta in zastarele ter nezanesljive opel/daevu tehnologije je recept za čir na želodcu in finančno obubožanje.
Poznam nekaj lastnikov čevijev, ki imajo okvaro menjalnika še od garancijskega obdobja.
Še dobro, da so ukinili prodajo v Evropi.

https://www.carcomplaints.com/Chevrolet/Cruze/
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a sonic Pe nov 16, 2018 8:51 pm

Ojej, koliko drame in hude krvi glede videza avta za 4 jurje... dajte se malo pomirit, tole je (če s konkretnim primerkom ni kakšnih problemov) odličen nakup, nikoli pa ne bo predmet občudovanja.

Tudi glede avtomatike v tem kontekstu ni treba delat panike in znanosti. Se da v testni vožnji sprobat če pri konkretnem primerku pravilno dela in preverit ATF (lahko napišem podrobnosti).
Za dolgoročno zanesljivost menjalnika potem pa vsake 2-3 leta menjaš ATF in filter (strošek v rangu 50-150 EUR, ne vem koliko litrov ATF gre noter in odvisno koliko ti mehanik računa za delo, verjetno pa lahko to narediš tudi sam - če si vajen menjat motorno olje, je zelo podoben postopek).
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a cc09 So nov 17, 2018 9:40 am

limas je napisal/-a:Poznam nekaj lastnikov čevijev, ki imajo okvaro menjalnika še od garancijskega obdobja.
Še dobro, da so ukinili prodajo v Evropi.

https://www.carcomplaints.com/Chevrolet/Cruze/

Menjalniki so od opla, in opli so imeli iste tezave z "novim" 6 stopenjskim. Stari oplov, dajvujev, kakorhoces, 5 stopenjski, nima nobenga problema. Samo da ko sem jaz tu to pisal za ople, so mi rekli, da nimam pojma, pretiravam, pravi cas popravis za 200 evrov in podobno. Ja, v insigniji, kdo bo pa dal 200 evrov za preventivo pri dajvuju...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Chevrolet Cruze

Napisal/-a sonic To nov 27, 2018 11:41 am

Kako se je stvar razpletla pri avtorju teme, je potem šel gledat kakega Cruze-a ali morda celo kupil?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov