Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a Mfurlanic Če nov 15, 2018 9:17 pm

Zdravo
Namrec kupujem polo vw novega....pa me zanima kako da najvec iztrzim za avto ...oziroma koliko vec dobim ce ga prodajam sam....namrec bi ga raje dau na porsche staro za novo in imam mir ...me pa skrbi da bodo res malo ocenili...


Gre pa za avto:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13663303




Kakrsne koli izkusnje oz. Mnenja bodo mi prisla fulll prau :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: PRODAJA AVTA(avto net? Staro za novo avtohisa??odkup voz

Napisal/-a limas Če nov 15, 2018 9:31 pm

Največ iztržiš, če prodaš sam.
Glede na ocenjeno vrednost pri AH dodaš še 400 evrov za spodnjo mejo in ga daš v oglas za to ceno.
Konkurence je kar nekaj, tudi leto bo šlo počasi naokoli.
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Re: PRODAJA AVTA(avto net? Staro za novo avtohisa??odkup voz

Napisal/-a Mfurlanic Če nov 15, 2018 9:34 pm

Nisem razumu to z AH da dam 400 eur vec.....prosim ce lahko se enkrat obrazlozite :)
Hvala
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: PRODAJA AVTA(avto net? Staro za novo avtohisa??odkup voz

Napisal/-a lin Če nov 15, 2018 9:43 pm

Če prodajaš avto vrednosti okrog 5000 evrov se nekako še proda , vse kar je preko 12000+ pa sam zelo težko prodaš, vsaj jaz imam takšne izkušnje. Vedno sem prodajal res vrhunsko ohranjene avtomobile in nisem pretiraval s ceno, toda skoraj ni bilo nobenega povpraševanja in sem na koncu moral pač pristati na ocenitev avtohiše , če sem hotel menjati avto, ker neskončno dolgo pa res ne bom čakal, da se nekdo najde in običajno komplicira in zbija ceno , ko se enkrat odločim za menjavo. Je pa res , da so bile kar velike razlike pri ocenitvi med avtohišami in tu sem vedno poizkušal iztržiti najboljšo ocenitev. Seveda govorim o vozilih starosti 3-5 let , ker starejših nisem nikoli imel.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: PRODAJA AVTA(avto net? Staro za novo avtohisa??odkup voz

Napisal/-a limas Če nov 15, 2018 9:54 pm

Na tisto vrednost, ki ti jo ponudi AH prištej še 400e in vsoto daš v oglas. Mislim, d bi hitro šel v promet.
Niso časi za prodajo tako dragih avtov, ampak lahko imaš srečo.
Če se s prodajo ne mudi, nabavi novega, bimerja pa v miru prodajaj.
Če ti ni žal tistih 400-500 evrov, pa prepusti avto dilerjem.
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a Mfurlanic Pe nov 16, 2018 5:59 am

Hvala za mnenje ...sem tudi jst enakega mnenja da bo se avto prodajau precej casa ...in bo hitro leto naokoli pa bo vrednost manjsa ....
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a matejxx Pe nov 16, 2018 7:14 am

Da kupiš novega, tega pa potem prodajaš je največja neumnost. Potem se ti bo avto vlačil doma. Če ne boš imel registriranega, ga ne bo mogel noben preizkusit, če ga boš pa imel, boš pa zopet izgubil denar pri zavarovalnici.

Drugače so pa avtohiše tudi kar radodarne pri odkupu vozila. Ti lahko ponudijo kar lepo vsoto, toda potem oni to nadoknadijo pri novem avtu.
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a Mfurlanic Pe nov 16, 2018 7:27 am

Okej ker sem biu na skoda za rabljena vozila pa je prodajalec neki gledau da vec kot 9000 eur ne bo...pa nevem al je imel slab dan ker je kar tako gledau na hitro....po eurotaxu je 11750 eur vreden....poglejte si na vrh sem dau link kaksen je avto...ampak mislim da 11000 bi mogu dobit
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a Robi-77 Pe nov 16, 2018 7:30 am

Leta 2010 sem prodajal Puntota, bencinarja, starega 9 let. V AH so mi zanj ponudili 1200, zato sem ga prodajal sam in ga v pol ure po objavi oglasa prodal za 1800. Leta 2012 sem prodajal Corso, staro 6 let. Cene na avtonetu so bile med 4-5k za ta letnik. Po več kot enem mesecu sem jo končno uspel prodati za 3500. Letos aprila sem dobil nov avto . Imel sem Astro karavan, letnik 2008, bencinarja s 170.000 km. Cene na avto.netu so bile med 3.500 in 5.000. V AH sem dobil zanjo 2.400. Dal sem jo noter, vrnil tablice in se domov odpeljal z novim.. Potem sem pa spremljal prodajo Astre na avto.netu. AH je ceno nastavila na 3990, pa je bil oglas aktiven do prejšnega tedna, torej 7 mesecev. Glede na strašanko zanimanje, sklepam, da tudi sam ne bi prav veliko več iztržil za avto, saj bi ga "moral" prodati v tednu ali dveh, glede na to, da me je nov avto že čakal.Moraš pa vedeti, da si bo AH vzela nekaj rezerve, če jim avta ne uspe dokaj hitro pordati, saj bo čez 2 meseca že eno leto starejši, nekaj morajo tudi zaslužiti in podobno. Tkole na uč računaj nekje 15-20% nižja cena, kot je povprečna na avto.netu, kjer so cene v večini primerov itak prenapihnjene, saj si vsak pusti nekaj maneverskega prostora za glihanje.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a yeo Pe nov 16, 2018 8:46 am

Avto mad 10.000eur je težko prodati v lastni režiji, saj večina kupcev kupuje v avtohiši, ker lahko da avto v račun in dobi lizing za novega..tako razmišljajo kupci..
Je pa moja izkušnja pri odkupih avtohiš, sicer za mlajša vozila (2-3 leti), da so se ponudbe avtohiš razlikovale tudi po 3000eur.
Če boš naročil nov avto, je tako vseeno kje ga, in ga pač tam, kjer bodo tvojega najbolje ocenili..
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a Mfurlanic Pe nov 16, 2018 8:12 pm

Razumem...se kaksna mnenja:)?
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a sonic Pe nov 16, 2018 8:56 pm

Ko sem jaz nazadnje (leta 2007) delal tako neumnost, da sem kupil nov avto, sem dal dotedanjega (2004 Clio) ocenit v avtohiši in so mi povedali da mi dajo zanj 6 jurjev. Kar nekaj tednov sem čakal na novi avto (sem naročil barvo po svojem okusu itd) in vmes prodajal Cliota na avto.net. Iztržil sem 7 jurjev. V avtohiši niso bili čiso nič jezni, ko sem namesto Cliota prinesel keš. :)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a chad Pe nov 16, 2018 9:56 pm

Odvisno od sreče. Letos sem prodajal kombi, servisiran ni da ni, klicali so me neki ljudje in mi ponujali do 20% manj kot sem nastavil ceno, v dveh primerih je bil že skoraj prodan in sta si čez par ur oba premislila in odpovedala (pred vsemi ogledi, je najprej prišel sms s ponudbo za polovico cene, vprašanje, če niso bili kaj zmenjeni). Bil sem vseh sit in kombi nehal prodajat. Ponovim čez en mesec, tokrat s še 20% višjo ceno od prvotno nastavljene - kombi sem prodal v enem dnevu za malenkost manj kot sem ceno nastavil, brez problema pravi osebi, ki kombi sedaj veselo uporablja. Če bi kombi pustil v avtohiši, bi mi dali samo senco tega kar sem jaz iztržil. Enako se mi je zgodilo pred tremi leti z avtom. Trofit moraš pravi čas. Če ne gre, očitno bolje počakat kakšen teden. Če imaš čas seveda.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a 5cenic Pe nov 16, 2018 10:03 pm

Moje mnenje. Ravno sem kupoval avto v tem cenovnem rangu in sem pri avtih uz tujine, ki jih prodajajo zasebniki hitro stisnil back gumb. Verjamem, da nisem edini.
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a Mfurlanic So nov 17, 2018 2:09 pm

Pac dejansko ker je avto uvozen iz belglije ....bo tezko prodat nevem....
Bomo vidli....
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Kaj s prejšnjim avtom - AH -staro za novo ali sam?

Napisal/-a cc09 So nov 17, 2018 2:14 pm

Zakaj ga sploh menjaš? Kaj ti bo manjši avto, poraba bo tu nekje.
 
Mfurlanic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne okt 28, 2018 8:16 am

Vase izkusnje s cenitvijo avtohise vasega starega vozila??

Napisal/-a Mfurlanic So nov 17, 2018 11:01 pm

Zanimajo vase izkusnje z eurotaxom oz cenitvijo vasega starega vozila na avtohisi....in sicer porsche(volkswagen)??
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Vase izkusnje z cenitvijo avtohise vasega starega vozila

Napisal/-a ojnica To nov 20, 2018 11:24 pm

Prodaj ga sam, preko fb, avto.net boš več dobil.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Vase izkusnje z cenitvijo avtohise vasega starega vozila

Napisal/-a lin Sr nov 21, 2018 6:05 pm

Nisi navedel cenovni razred. Vozilo do cc 5000 ev vrednosti boš sam lahko hitro prodal , če pa cena presega 12000+ pa težko. Zadnja dva avtomobila sem poizkušal sam prodati preko avto net. cena okrog 17000 ev avta sta bila stara 3 leta in vrhunsko ohranjena, poklical me je samo eden in še ta kompliciral in zbijal ceno v nedogled, zato sem avto prodal preko AH kjer sem dobil 500 evrov manj od moje postavljene cene. Oba vozila so nato v AH prodali v roku enega tedna s tem , da so zaslužili dobrih 1000 evrov, če bi ta kupec kupil od mene bi ga dobil za dobrih 1000 ev ceneje , toda raje ga je vzel preko AH , čeprav sem tudi sam navedel v oglasu , da lahko uredim prodajo preko AH in ga tam kupi na lizing , kredit itd.., ni mi jasno zakaj je tako nezaupanje do privat prodajalcev in to tistih , ki postavijo nekje realno ceno, nekateri seveda postavijo takšno ceno , ki je povsem iznad trenutnih tržnih vrednosti in sanjajo kako bodo to dosegli kar ni mogoče , to so moje izkušnje.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: jacobs in 11 gostov