Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a limas Ne dec 09, 2018 4:17 pm

Na nemškem forumu se lotijo primerjave 1.2t in 1.6 valvermatic. Zadeva ni tako enostavna, da se jo razreši s pavšalnimi odgovori, ki veljalo za T in NA motorje. Treba je upoštevati specifiko.
https://auris-forum.de/viewtopic.php?f= ... 22256bf39c
1.6 je tehnološko tako izpopolnjen, da je daleč od klasičnih NA, ki so požrešni in neodzivni. Tojota ga bo obdržala v naslednji generaciji korole, vejetno bo motor deležen še nekaterih izboljšav.
Če primerjam korolin 1.6 z renojevim 1.6 (z obema prevozil veliko km), je kar velika razlika v prid tojoti. Dinamika, poraba, navor...
1.2 T je odličen motor s potencialno pokvarljivo postavko - turbino. Nobenih poročil o okvarah turbine, ne vemo pa kako bo na dolgi rok.
Avtor teme naj preizkusi oba, bo pa definitivno težka odločitev.
Oba imata verigo.
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Bruno1 Ne dec 09, 2018 6:38 pm

limas je napisal/-a:1.6 valvematic bo prisoten v novi koroli tudi v prihodnjih letih.
Ali bo korola 1.6 na voljo tudi na slo. tržišču pa ne vem. Upal bi si trditi, da bo, čeprav do skrajnosti forsirajo predrage hibride.
https://www.toyota.ie/world-of-toyota/a ... -2019.json

Za testnega vprašaj še v Ljubljani na dveh lokacijah.


Uuu nova Corolla je lepa :DDD Al pa če še mal našparam :)))
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a danci1973 Ne dec 09, 2018 6:55 pm

pskoda je napisal/-a:Točno v tem je fora turbaka, da je bolj odziven kot NA motor


limas je napisal/-a:1.6 je tehnološko tako izpopolnjen, da je daleč od klasičnih NA, ki so požrešni in neodzivni. Tojota ga bo obdržala v naslednji generaciji korole, vejetno bo motor deležen še nekaterih izboljšav.


A malo mešate pojme 'odzivnost' ('throttle response') in navor v nizkih vrtljajih ('low-end torque')?
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Bruno1 Pe dec 28, 2018 3:30 pm

Dans sem šel testirat novi Rapid z 1.0 tsi 95 konji in morm rečt, da me je navdušil. Stvar je res živa, tudi na avtocesti.

Ima kdo omenjeni motor (tudi v kakšnem drugem VAG)? So kakšne težave?
Sicer vidim, da bom moral lepo vozit...na testu sem vozil malo v obrate pa sem imel takoj porabo 7 :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a xxl Pe dec 28, 2018 5:34 pm

Tast ima v Polotu 116 KM, živi 11 km iz mesta, nima pojma o varčni vožnji, pa redko gre čez 6.Nečakinja ima 95 KM, živi v mestu, tudi nima pojma o varčni vožnji, poraba 7, 7.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov