Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Bruno1 To dec 04, 2018 7:39 pm

Hej,

kupujem avto in sem se zagledal v Škodo Rapid, ki bi lahko bila dobra nadgradnja trenutnega Hyundai Getza.

Predvsem me zanima kako zanesljiv je avto? Ga ima kdo?
Vzel bi rabljenega 1.2 turbo bencinarja - limuzino.

1.2 TSI mašine od 2013 imajo jermene in niso več problematične, imam prav?

Hvala za pomoč!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a nejc1 To dec 04, 2018 7:46 pm

V Rapidu so za razliko od ostalih modelov imeli vsi letniki 1.2 TSI-jev ketno če se ne motim... Res, da je bila zadeva potem izboljšana glede na prve serije, ampak...
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Bruno1 Sr dec 05, 2018 9:20 pm

Se pravi je bolje, da se jih izogibam?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a emozul Sr dec 05, 2018 10:24 pm

Gledaš, samo rapid?
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Bruno1 Sr dec 05, 2018 10:47 pm

Uff, veliko možnosti imam še odprtih :)

Novega i30 sem imel na testni vožnji in sem bil kar navdušen, ampak praktično še ni rabljenih na voljo.

Tudi Octavie 1.2 tsi gledam, ki imajo že kar ugodno ceno. Npr. nekaj takega:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Ambition

Nekako se najbolj nagibam med Hyundajem in Škodo, ker mislim, da bi največ dobil za denar.

Testiral sem še Mazdo 3 in Toyoto Corollo, ampak nisem bil navdušen. Rapida bom verjetno še na testno vožnjo peljal, ker so tudi novi dost ugodni (tisti ki so na zalogi).
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Firediver Če dec 06, 2018 5:50 am

Za i30 mislim da še vedno nudijo brezobrestno financiranje in imaš potem polnih 5 let garancije. Samo v razmislek, da ne boš rabljenih čakal. Od rabljenih - če je že treba - pa lahko vzameš kakšnega testnega, ampak tam moraš skeširat vse...ali pa vzeti lizing z obrestmi.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a limas Če dec 06, 2018 9:46 am

Rapid je segment nižje kot mazda3 in tojota korola. Primerljiv s hjunrajem i20.
Rapid ni problematičen avto, je pa oskubljena folcvagnova gajbica na štirih kolesih.
Če ti uspe dobiti korolo z 1.6 valvmatik motorjem, si zmagal. V primerjavi z rapidom se boš vozil kot gospod, motor pa je pojem zanesljivosti. Ja, tudi varčen je in odziven. Tudi pri tojoti dobiš velik popust za novo korolo. Ali pa se odločiš za rabljen avto s potencialno skritimi napakami in neznano servisno zgodovino.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a nejc1 Če dec 06, 2018 3:54 pm

Ej limas, v podpisu nekaj pametuješ o predlogih s/z, potem pa ne moreš enkrat v post napisat par znamk oz. modelov pravilno? Recimo Hyundai pa Corolla, Toyota, Volkswagen in tako naprej... A bi šlo?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če dec 06, 2018 7:19 pm

Bruno1 je napisal/-a:Hej,

kupujem avto in sem se zagledal v Škodo Rapid, ki bi lahko bila dobra nadgradnja trenutnega Hyundai Getza.

Predvsem me zanima kako zanesljiv je avto? Ga ima kdo?
Vzel bi rabljenega 1.2 turbo bencinarja - limuzino.

1.2 TSI mašine od 2013 imajo jermene in niso več problematične, imam prav?

Hvala za pomoč!


Kar navadi se, Getz je eden redkih ki je imel zelo malo okvar, karkoli boš novega vzel ne bo niti približno tako dolgo držalo brez večjega vlaganja.

Kot je bilo že napisano, bi jaz vzel 1.6 bencinarja brez turbine Toyota.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a limas Če dec 06, 2018 7:31 pm

nejc1 je napisal/-a:Ej limas, v podpisu nekaj pametuješ o predlogih s/z, potem pa ne moreš enkrat v post napisat par znamk oz. modelov pravilno? Recimo Hyundai pa Corolla, Toyota, Volkswagen in tako naprej... A bi šlo?

Ne bo šlo.
Fonetični zapis tujih znamk ni znak polpismenosti, pravopisna revščina pa je.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a cc09 Če dec 06, 2018 10:13 pm

V bistvu je. Tojota v slovenščini ne pomeni nič, marsikdo tega sploh ne bi povezal s toyoto.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a esem Če dec 06, 2018 10:55 pm

Pomen in fonetični zapis nista povezana!
Izjema seveda je in to v primeru karjole (Toyota Corolla), kjer fonetika pomaga pomenu in obratno :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Bruno1 Pe dec 07, 2018 7:53 pm

Drugače sem na začetku razmišljal, da bi vzel avto brez turbine (da je ena stvar manj za servisirat), ampak ko sem ga peljal sem videl kako udobna je vožnja z njim. Največ vozim med 2 - 3,5 k obrati in to da je avto takrat najbol odziven mi super pride prav za prehitevanje na AC, kjer se furam 95 %.

Sem peljal Mazdo 2.0 s 120 konji in tudi na AC ni nikamor šlo, tako da verjetno me tudi Corolla 1.6 ne bi navdušila.

Gledam še Honde, ki slovijo po zanesljivosti, ampak so res drage in skoraj nič jih ni na voljo :huh:

Kaj pa Toyota Auris 1.2 Turbo? ima kdo?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Mazda2 So dec 08, 2018 6:28 am

Saj turbina ne rabi nobenega servisa, avto servisiraš povsem enako kot ostale. Pomembno je, da redno menjaš olje, ki naj bo dobro in pa da hladnega avta takoj ne tiščiš v visoke obrate in da po daljši hitri vožnji ne prigoniš na parkirišče in takoj ugasneš, ampak počakaš vsaj pol minute ali pa se pred tem malo bolj zmerno že pelješ.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a limas So dec 08, 2018 12:39 pm

Enostavno vzameš tojotin motor 1.6 valvematic na preizkušnjo in se prepričaš.
Meni popolnoma zadostuje tudi za dinamično vožnjo. Ga imamo pri hiši. Za ta motor bi si upal reči, da ga ne doživiš okvare tudi, če ga hočeš pokvariti, le olje menjaš redno.
Za 1.2T je nekdo že napisal komentar. Najbolje, da tudi tega preizkusiš. Je še bolj odziven od 1.6, ampak le v višjih obratih. Oba se zvrtita do 200 km/h, 1.6 pa zagotavlja bolj lahodno vožnjo.
Na tvojem mestu bi izbiral med tojotinima motorjema. Smo v času velikih popustov v avtosalonih. Nič te ne stane, da vprašaš za ponudbo s popusti.
Honda sivik je boljši avto in tudi dražji. Da bi dosegel vozno dinamiko primerljivo s tojotinim 1.2T in 1.6, pa bi moral poseči po hondinem 1.5T (1.0 je preslaboten), kar pa močno dvigne ceno glede na tojotino ponudbo.

1.6 valvermatic dobiš samo v koroli in ne v aurisu, prednost korole pa je v večjem prtljažniku in prostornosti na zadnjih sedežih .

Nekaj dobrih testov za tojoto ti olajša odločitev:

http://www.vidiauto.com/Testovi/Testira ... Sport-TEST
http://www.najboljiauto.com/testirali-s ... -1-6-2017/
http://www.automagazin.rs/test/1/16365/ ... valvematic
 
istvan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po apr 19, 2004 11:06 am

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a istvan Ne dec 09, 2018 4:37 am

limas je napisal/-a:Honda sivik je boljši avto in tudi dražji. Da bi dosegel vozno dinamiko primerljivo s tojotinim 1.2T in 1.6, pa bi moral poseči po hondinem 1.5T (1.0 je preslaboten), kar pa močno dvigne ceno glede na tojotino ponudbo.



Glede na to, da sem vozil oba motorja, ki ju primerjas, moram napisat da se ne morem strinjat s tabo. Civic 1.0 s tistimi 130 konji deluje bolj zivahen od aurisovih 116. Mogoce ne tolko kot na papirju ampak vsekakor ni potrebe da bi posegal po 1.5T 182KS.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a limas Ne dec 09, 2018 11:46 am

Kako bi deloval bolj živahno, če ima slabše pospeške? 10,7 sek proti 10,1 sek. Res, da ima honda 15 Nm več navora, ampak je treba omeniti, da se v aurisu vrti štirivaljnik, v siviku pa trivaljnik. Hondin 1.5 gre pa daleč preko tojotinega 1.2T in nima konkurence pri tojoti.
Kot sem omenil, je honda boljši avto, ampak tudi dražji.
Mogoče bo avtorju teme kaj pomagal test istega avtorja kot je bil pri aurisu:
http://www.najboljiauto.com/testirali-s ... tec-turbo/
 
Uporabniški avatar
Bruno1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So mar 07, 2015 7:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a Bruno1 Ne dec 09, 2018 11:54 am

Bo pa vrjetno kr problem najdt 1.6 testno vozilo, ker gre model vn iz prodaje. Npr. v Kranju ga nimajo, na avto.net se pa trenutno prodaja samo en.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a limas Ne dec 09, 2018 3:00 pm

1.6 valvematic bo prisoten v novi koroli tudi v prihodnjih letih.
Ali bo korola 1.6 na voljo tudi na slo. tržišču pa ne vem. Upal bi si trditi, da bo, čeprav do skrajnosti forsirajo predrage hibride.
https://www.toyota.ie/world-of-toyota/a ... -2019.json

Za testnega vprašaj še v Ljubljani na dveh lokacijah.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda Rapid OK?

Napisal/-a pskoda Ne dec 09, 2018 3:13 pm

limas je napisal/-a:Enostavno vzameš tojotin motor 1.6 valvematic na preizkušnjo in se prepričaš.
Meni popolnoma zadostuje tudi za dinamično vožnjo. Ga imamo pri hiši. Za ta motor bi si upal reči, da ga ne doživiš okvare tudi, če ga hočeš pokvariti, le olje menjaš redno.
Za 1.2T je nekdo že napisal komentar. Najbolje, da tudi tega preizkusiš. Je še bolj odziven od 1.6, ampak le v višjih obratih. Oba se zvrtita do 200 km/h, 1.6 pa zagotavlja bolj lahodno vožnjo.
Na tvojem mestu bi izbiral med tojotinima motorjema. Smo v času velikih popustov v avtosalonih. Nič te ne stane, da vprašaš za ponudbo s popusti.
Honda sivik je boljši avto in tudi dražji. Da bi dosegel vozno dinamiko primerljivo s tojotinim 1.2T in 1.6, pa bi moral poseči po hondinem 1.5T (1.0 je preslaboten), kar pa močno dvigne ceno glede na tojotino ponudbo.

1.6 valvermatic dobiš samo v koroli in ne v aurisu, prednost korole pa je v večjem prtljažniku in prostornosti na zadnjih sedežih .

Nekaj dobrih testov za tojoto ti olajša odločitev:

http://www.vidiauto.com/Testovi/Testira ... Sport-TEST
http://www.najboljiauto.com/testirali-s ... -1-6-2017/
http://www.automagazin.rs/test/1/16365/ ... valvematic


Točno v tem je fora turbaka, da je bolj odziven kot NA motor , zato se tukaj ne strinjam s tabo in tudi ne, da 1.6 zagotavlja bolj lagodno vožnjo kot turbak. Vsak turbak ima večje območje uporabnih vrtljajev in vlečejo že krepko pod 2000rpm. NA motor je tukaj mrtev.
Je pa res, da imajo lahko turbo motorji višje stroške popravil je pa tudi res, da imajo nižjo porabo kot NA kar tudi nekaj šteje





NA motorji bodo počas izumrli tudi mazdini
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Blinder in 39 gostov