Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mihastare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr dec 12, 2018 12:30 pm

Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a mihastare Sr dec 12, 2018 1:02 pm

Zdravo!

Najprej naj povem, da nimam pojma ne o izbiri, ne o nakupu kombijev.

Imam pa izdelano zamisel:
Do aprila enkrat bom kupil kombi, katerega bom potem predelal v simple kamper. Stvar je bolj low budget (za kombi dam cca 3k€).
V mislih sem imel en star kombi, ki ga bodo znali šraufati povsod za male pare. V mislih sem imel M-B Sprinter. Zakaj ta? Ker jih na veliko vozijo Romuni imam občutek, da so res zanesljivi in poceni za vzdrževanje. Skratka iščem kombi v stilu Golf 2 - neuničljiv avto, če pa že, pa ga komot popraviš.

Predelal ga bom sam s pomočjo tasta, ki ima tišlarsko delavnico in imam vse stroje na voljo. Že predelani me ne zanimajo, ker imam specifične potrebe.

Idealne lastnosti:
Povišan, spredaj 2 sedeža, servo. Ostala elektronika - čim manj, da čim manj lahko crkne :) Klima zelo zaželjena, vendar bom preživel tudi brez. Vse čim bolj ročno - stekla, ogledala, klima, ...

Sploh ne vem kje začet gledat? Autoline.si? Še nikoli nisem kupoval rabljenega avtomobila, še manj pa kombi.

Vozil bi ga najprej po naši jugi vse tja do Grčije, potem me pa zanima še Afrika.

Ali se motim, da je super imet star kombi, katerega vsak mojster zna pošraufat? :)

Za vsako mnenje bom zelo zelo hvaležen!
Hvala, Miha
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a Firediver Sr dec 12, 2018 1:16 pm

Rjavine ti ne bo znal noben rešiti za male pare.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a Kristjan123 Sr dec 12, 2018 2:17 pm

Točno tako slika sprinterja je v slovarju poleg definicije "rjavine" malo heca ampak ni daleč od resnice ....

Glede na to da nimaš tega področja pokritega in boš za te storitve mastno plačeval najdi raje nekaj z zdravo osnovo in gradi na tem
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a RedBaron Sr dec 12, 2018 3:10 pm

Za male pare, raje kupi prikolico..

Ceprav je za potovanja primernejsi avtodom, ampak se zna zgodit, da bos vec pri mehaniku kot na cesti...
 
mihastare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr dec 12, 2018 12:30 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a mihastare Sr dec 12, 2018 3:58 pm

No točno zato sem odprl temo - ker ne vem takih stvari, kot je, da je Sprinter sinonim za rjavino... Take stvari me zanimajo :)

Zgledovati sem se mislil po prijateljici Evi:
http://www.evkaliptus.si/author/franci/ ... a-avtodom/
Onadva sta si predelala 20 let starega sprinterja.

Prikolica ne pride v poštev. V katero smer naj potem grem naprej iskat? Kater kombi?
 
Uporabniški avatar
zx14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Po mar 17, 2003 1:51 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a zx14 Sr dec 12, 2018 5:26 pm

Da boš vedel, kaj vse te čaka, predlagam, da si pogledaš tole temo o zares profesionalni in temeljiti predelavi, vključno s stroški. Pa tukaj niti ni šlo za predelavo, ampak bolj za resnično temeljito obnovo, ker je bil kombi že v osnovi avtodom.

https://www.bmwslo.com/topic/108944-obn ... t3-camper/
 
mihastare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr dec 12, 2018 12:30 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a mihastare Sr dec 12, 2018 6:27 pm

O moj bog tole je pa res profi temeljita obnova. Jaz iščem nekaj kar bom samo znotraj predelal. Na zunaj mora biti tip top :)

Dal bi ga samo zaščitit proti rji - ampak ob predpostaki da še ni zarjaven :/

Torej po vašem mnenju - kater kombi pa naj raje gledam?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a VW T4 Če dec 13, 2018 7:44 am

vw transporter četrte generacije (T4), letniki 1991-2003. Motor 2.4 diesel (brez turbine), podaljšan, dobiš da ni kaj dosti rjav in si zmagal. Mogoče celo dobiš kakšnega bivšega rešilca, ki ima višjo streho.
Sem ga imel, z bendom prefurali z njim ogromno, potem pa prodal. Sedaj po par letih mi je žal, zdaj bi mi prišel prav za predelat v kamper...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a Firediver Če dec 13, 2018 9:10 am

mihastare je napisal/-a:
Torej po vašem mnenju - kater kombi pa naj raje gledam?


Najprej takega, ki je star in brez rje. Tudi če obstaja, ne bo poceni.

Potem nam sporoči, kaj si našel, da navedemo možne napake.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a chad Če dec 13, 2018 2:51 pm

Tudi jaz svetujem previdnost pred rjo. Oziroma, če boš kupil rjav kombi, tisoč do dva+ tisoč boš dal, da rjo saniraš tako kot se zagre, seveda ne za večno. Brez, da saniraš rjo in greš v prihodnost z rjastim kombijem, ne bo dolga ljubav. Rjavi pa vse staro, sprinter, crafter, iveco daily, jumper ...you name it, vse rjavi. Zelo malo starih kombijev je, ki so bili nekje garažirani, redno voženi in redno spirani pozimi. Največkrat je na zunaj pleh v redu, pogledaš podvozje, pragove, žlebove ob stranskih in zadnjih vratih in znotraj pod haubo, pa vidiš koliko je ura.

Odloči se tudi, a bi imel glomaznejši kombi na šasiji z zadnjim pogonom (crafter, daily, sprinter) ali preprostejšega s prednjim pogonom (jumper, boxer, master, ducato, movano...ipd). Prvi trije na zadnji pogon so konjski, močni, kabina na tovornjaški šasiji, zato jih imajo romuni, ker so res močni kombiji za preobtežit. Za turizem bi jaz raje gledal na prednji pogon. Ker zadnji pogon je takoj še nekaj dodatnih stroškov, kot prvo za udobno vožnjo poleg amortizerjev, imaš tam še gumijaste nosilce kabine (med šasijo in kabino blaži udarce), dalje zadnji pogon - kardan, pa če boš imel premalo teže boš zakopal marsikje, kjer si misliš, da ne boš. Imaš tudi manjše vw transporterje, ampak to je manjši kombi in seveda manjši tloris, ne vem kakšne imaš želje, pa tudi ni imun na rjo. V glavnem, jaz bi gledal kombije na prednji pogon (manj stroškov z vzdrževanjem) in v račun si vkalkuliraj rjo, se pravi, bo kombi dražji že ob nakupu ali pa boš sam švasal in tam doplačal. Jaz bi raje dodal kakšnega tisočaka več že ob nakupu, če boš našel kaj zanimivega in ustreznega. Mimogrede, pri dilerjih boš lahko videl blazno lepe stare kombije - na zunaj, preveri podvozje, pragove, pod haubo, žlebove ob stranskih in zandjih vratih, če so povarjeni tako kot je treba ali samo na zunaj lepi.
Mogoče še samo za občutek, sem imel starega ivecota in me je vzdrževanje letno prišlo preračunano redno dobrih tisoč eurov, kilometrov je delal 15k letno, malo za kombi. Se pravi, kvari se tudi, ko stoji. Servis zavor, še posebej ročne pa vsako leto nujno, v štirih letih je dvakrat tudi hladilnik spustil kar tako. Sicer pustil me ni nikjer, ker sem vse sproti servisiral. S tem ti ne pošiljam panike, da ne kupit nič starega, saj se dobi kaj dobrega in boš dobro speljal projekt, samo da veš, kaj lahko pričakovati.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a chad Če dec 13, 2018 3:16 pm

Sem si pogledal še projekt obnovitve starega transporterja v priloženem linku, to je bilo pa res obsežno do zadnjega vijaka. Ob tem mi pride na misel, kako, da se ljudje raje ne odločijo naročiti popolnoma novega v Braziliji in ga uvozijo? Če se ne motim, te modele tam še vedno proizvajajo ali pa so jih do pred kratkim. Stroškovno bi bilo najbrž ceneje, hitreje, manj živcev.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a J.McLane Če dec 13, 2018 3:29 pm

A registriral ga boš na Cookovi otokih, al kako? :lol:
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
mihastare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr dec 12, 2018 12:30 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a mihastare Če dec 13, 2018 9:05 pm

VW T4 je napisal/-a:vw transporter četrte generacije (T4), letniki 1991-2003. Motor 2.4 diesel (brez turbine), podaljšan, dobiš da ni kaj dosti rjav in si zmagal. Mogoče celo dobiš kakšnega bivšega rešilca, ki ima višjo streho.
Sem ga imel, z bendom prefurali z njim ogromno, potem pa prodal. Sedaj po par letih mi je žal, zdaj bi mi prišel prav za predelat v kamper...


Hvala lepa za nasvet! Zelo vreden nasvet :) Vendar ko gledam ta kombi - ima prenizko streho. Zelo dobrodošlo je da lahko stojiš, saj bom v tem kombiju živel po 6+ mesecev vsako leto. In vem iz izkušenj drugih popotnikov, da višina je ful pomembna, ker pod posteljo ti je glavnina za prtljago in športno opremo, tukaj pa je tako nizek kombi, da če hoče nekaj prostora za prtljago, spiš pod stropom. To je potem edino kot si napisal - bivši rešilec, da je povišan.


chad je napisal/-a:Tudi jaz svetujem previdnost pred rjo. Oziroma, če boš kupil rjav kombi, tisoč do dva+ tisoč boš dal, da rjo saniraš tako kot se zagre, seveda ne za večno. Brez, da saniraš rjo in greš v prihodnost z rjastim kombijem, ne bo dolga ljubav. Rjavi pa vse staro, sprinter, crafter, iveco daily, jumper ...you name it, vse rjavi. Zelo malo starih kombijev je, ki so bili nekje garažirani, redno voženi in redno spirani pozimi. Največkrat je na zunaj pleh v redu, pogledaš podvozje, pragove, žlebove ob stranskih in zadnjih vratih in znotraj pod haubo, pa vidiš koliko je ura.

Odloči se tudi, a bi imel glomaznejši kombi na šasiji z zadnjim pogonom (crafter, daily, sprinter) ali preprostejšega s prednjim pogonom (jumper, boxer, master, ducato, movano...ipd). Prvi trije na zadnji pogon so konjski, močni, kabina na tovornjaški šasiji, zato jih imajo romuni, ker so res močni kombiji za preobtežit. Za turizem bi jaz raje gledal na prednji pogon. Ker zadnji pogon je takoj še nekaj dodatnih stroškov, kot prvo za udobno vožnjo poleg amortizerjev, imaš tam še gumijaste nosilce kabine (med šasijo in kabino blaži udarce), dalje zadnji pogon - kardan, pa če boš imel premalo teže boš zakopal marsikje, kjer si misliš, da ne boš. Imaš tudi manjše vw transporterje, ampak to je manjši kombi in seveda manjši tloris, ne vem kakšne imaš želje, pa tudi ni imun na rjo. V glavnem, jaz bi gledal kombije na prednji pogon (manj stroškov z vzdrževanjem) in v račun si vkalkuliraj rjo, se pravi, bo kombi dražji že ob nakupu ali pa boš sam švasal in tam doplačal. Jaz bi raje dodal kakšnega tisočaka več že ob nakupu, če boš našel kaj zanimivega in ustreznega. Mimogrede, pri dilerjih boš lahko videl blazno lepe stare kombije - na zunaj, preveri podvozje, pragove, pod haubo, žlebove ob stranskih in zandjih vratih, če so povarjeni tako kot je treba ali samo na zunaj lepi.
Mogoče še samo za občutek, sem imel starega ivecota in me je vzdrževanje letno prišlo preračunano redno dobrih tisoč eurov, kilometrov je delal 15k letno, malo za kombi. Se pravi, kvari se tudi, ko stoji. Servis zavor, še posebej ročne pa vsako leto nujno, v štirih letih je dvakrat tudi hladilnik spustil kar tako. Sicer pustil me ni nikjer, ker sem vse sproti servisiral. S tem ti ne pošiljam panike, da ne kupit nič starega, saj se dobi kaj dobrega in boš dobro speljal projekt, samo da veš, kaj lahko pričakovati.


Uf tole si bom pa kar za plonk listek dal nekam na mizo, da bom večkrat prebral :) Definitivno bom posvetil ogromno pozornost rji ob ogledu. Hvala!

To kar si pa napisal glede šasije in pogona spredaj/zadaj pa definitivno pogon spredaj in brez šasije. Kombi ne bo ful obtežen, zato tega res ne rabim.

Vse ostalo kar si napisal pa mi pomeni res OGROMNO! To iščem sedaj. Da sploh vem kaj gledat, na kaj bit malo pozoren. Sem zelo hvaležen za tvoj čas.

PS: ja, tast mi pravi da on svoje kombije vsako leto pelje zaščitit podvozje z nekim ?oljem? in zato ima Iveco Daily in Fiat Ducato po 10 letih še kot nove. Prijatelju je pa iste kombije, sploh Iveco že rja prežrla. Potem najbolje, da ga kupim kar od tasta :P Bo za ziher.




Jah nič, potem grem gledat jumper, boxer, master, ducato, movano, pa da vidim kakšne velikosti to so sploh. Da potem dam arhitektu - ženi - narisat tloris pa da se malo pogovarjat začneva koliko rabiva. Zdaj imam kar nekaj usmeritev, da razmišljam naprej.

HDI, TDI, JTD mašine niso zaželjene? Zaradi turbine sprašujem...

PS: kje pa naj gledam kombije? Autoline.si? Ker na Avto.net nič ne najdem kombijev
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a errhec Če dec 13, 2018 9:27 pm

Tudi naAVTO.net-u se jih najde, zgoraj izbereš pravo rubriko.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a titanius Pe dec 14, 2018 7:28 am

Kolikor jaz vem so Ducato,Jumper in Boxer enake izdelave zaradi Fiat-PSA pakta,prav tako Movano in Master. Turbine ne bi smele bit tezavne,ce je kombi vozen kot se zanj spodobi.
 
mihastare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr dec 12, 2018 12:30 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a mihastare Pe dec 14, 2018 12:38 pm

errhec je napisal/-a:Tudi naAVTO.net-u se jih najde, zgoraj izbereš pravo rubriko.


Jao se mi vidi da je prvič zame kupovanje rabljenega vozila :) Hvala za napotek!


titanius je napisal/-a:Kolikor jaz vem so Ducato,Jumper in Boxer enake izdelave zaradi Fiat-PSA pakta,prav tako Movano in Master. Turbine ne bi smele bit tezavne,ce je kombi vozen kot se zanj spodobi.


Hja - klinc, ko pa ne veš kako je bil vožen...zato sem mislil bolj se ognit turbini. Ampak zgolj stereotipno, da s turbino so lahko težave.
Čeprav moj C2 z 1.4 HDi tako lepo dela da noro. Nobenih težav pa že 12 let in preko 200kkm. Samo redni servisi in enkrat je crknil modul za klimo.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a VW T4 Pe dec 14, 2018 2:12 pm

Brez turbine bo precej star kombi, 20 let in več. Tako stari ducatoti, trafici in podobni so že zdavnaj zgnili. So pa te stare zadeve brez turbine tudi precej počasne in dobro naložen z kamper opremo, zna bit že kar muka za se peljat...
 
mihastare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr dec 12, 2018 12:30 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a mihastare Pe dec 14, 2018 3:23 pm

Aha...potem se ne rabim preveč izogibat turbinam. Katere mašine od teh kombijev pa so bolj priporočljive in katere manj?
Recimo tako kot je 1.9 tdi res super mašina - nekaj v tem smislu kaj iskat?

Kaj sem recimo našel meni na uč zanimivega:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13672793
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13745961




PS: zunanji izgled mi je zadnje pomemben ;) če je kaj obutan, me čisto nič ne moti... še manj bo zanimal kakšnega nepridiprava...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a Firediver Pe dec 14, 2018 5:17 pm

Lepo od tebe, da si optimist, ampak da za majhen denar dobiš kombi z malo rje in dobro turbino, pa da je samo star in malo obutan...vso srečo!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mihastare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr dec 12, 2018 12:30 pm

Re: Nakup kombija za predelavo v kamper

Napisal/-a mihastare Pe dec 14, 2018 7:02 pm

No saj tudi ne bom imel nič proti, če mi poveste za kakšen denar lahko to pričakujem :) Kot sem že večkrat povedal - nimam pojma. Štartal sem iz enega zneska, ki mi je dosegljiv. Ampak lahko pa našparam več ane...samo da nima elektronike. Beri: da ga bo znal sredi Afrike kdo popraviti. Ne da bo treba 1 mesec čakat na dobavo rezervnega elektronskega dela.

Pač Golf 2 stil - da mal pošraufaš, mal pošvasaš in greš dalje :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov