Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Voznik1990
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jan 10, 2019 10:47 am

Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a Voznik1990 Če jan 10, 2019 10:53 am

Živjo,

Vem, da je na nakup avtomobilov že ogromno napisanega, bi pa vseeno potreboval nasvet.

Sem v fazi nakupovanja karavana (novega oz. do nekje 2016 letnika), do max 20.000. Kupil bi bencinarja oz. hibrida. Sem umirjen voznik in se v službo vozim vsak dan relacijsko 50 km (v eno smer) po regionalnih cestah.

Odločam se med:
- Kia Ceed
- Volkswagen Golf variant (ogledan 1.5 TSI)
- Toyota Auris Hibrid (1.8) - naj bi tudi šel ven iz prodaje
- Renault Megane

Glede menjalnika mi je vseeno (je lahko ročno oz. avtomatski).

Izmed zgoraj naštetih avtomobilov me zanima, katerega bi piporočali (npr. tudi katera različica motorja je vredu) - sploh glede porabe ter in zanesljivosti (oz. tudi vaših izkušenj z avtomobilom)?

Na forumih sem bral, da je poraba hibrida na avtocesti visoka, samo nikjer ni napisanih številk - a to pomeni več kot 10l/100 km?

Upam, da sem podal dovolj informacij.

Hvala za pomoč
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibdir do 20.000€

Napisal/-a whitee Če jan 10, 2019 11:51 am

Več kot 10 sigurno ne, razen če ga tišćiš skos. Pri Rav 4 hibridu je poraba na avtocesti okoli 8l pri 130-140 na uro.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibdir do 20.000€

Napisal/-a ban Če jan 10, 2019 12:09 pm

Med temi golfa. Ga imam tudi sam, sicer še 1.4 TSI verzijo, pa je res super. Udoben, tih, dovolj zmogljiv, prostoren, nizka poraba...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibdir do 20.000€

Napisal/-a xxl Če jan 10, 2019 12:21 pm

Za ta denar poskusi dobit novo vozilo. 1.5 TSI na 50 km razdalji, na regionalki, bo kuril okrog 5 litrov. Tudi novi 1,0 TSI, glede na to, da si umirjen voznik, bo več kot dovolj, poraba lahko še nižja.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibdir do 20.000€

Napisal/-a void Če jan 10, 2019 12:59 pm

Res ne razumem vašo obsedenost z porabo. Kot da delate 50k km na leto :roll: Rad bi videl vas kako se vi to vozite da imate 5L porabe na bencinarju - ampak si lahko samo predstavljam. Najbolj jokajo okoli porabe tisti ki delajo 10k na leto.

Ko smo že pri TSIjih, sem vozil vse možne TSIje, tudi novi 1.5, ampak pri normalni vožnji in normalnem pospeševanju ne bo poraba v nobenem primeru pod 6.5L. Razn če maš željo ogrožat sebe ali ovirat promet.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibdir do 20.000€

Napisal/-a ban Če jan 10, 2019 1:03 pm

Mogoče je treba znat vozt. Pri regionalki imaš z lahkoto pod 6, pa nisi nepremičnina.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibdir do 20.000€

Napisal/-a NoFear85 Če jan 10, 2019 1:16 pm

To s porabo je vse bla bla, nekdo v prekmurju naredi 50km in “premaga” tocno 10vm (visinskih metrov), sam sem delal zaradi sluzbe nekje enako razdaljo pa “premagal” dobrih 500vm in je 140hp diesel z 1700kg tezko sel pod 6.4l/100km. Enak avto pa gre na ravninski relaciji krepko pod 6.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibdir do 20.000€

Napisal/-a ban Če jan 10, 2019 1:26 pm

No ja, v hrib maš višjo v dolino greš praktično lahko brez gasa pa ti pade. Drgač pa deci gor dol, ni važno.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibdir do 20.000€

Napisal/-a xxl Če jan 10, 2019 3:15 pm

void je napisal/-a:Res ne razumem vašo obsedenost z porabo. Kot da delate 50k km na leto :roll: Rad bi videl vas kako se vi to vozite da imate 5L porabe na bencinarju - ampak si lahko samo predstavljam. Najbolj jokajo okoli porabe tisti ki delajo 10k na leto.

Ko smo že pri TSIjih, sem vozil vse možne TSIje, tudi novi 1.5, ampak pri normalni vožnji in normalnem pospeševanju ne bo poraba v nobenem primeru pod 6.5L. Razn če maš željo ogrožat sebe ali ovirat promet.

Govorimo o 50km relaciji na regionalki, ne o mešani vožnji. Tudi jaz imam mešano 6,5 z 1.5.tsi. Moja relacija po regionalki je, po navadi, krejša od 15km, če bi bila 50, bi imel povprečje pod 6, sem prepričan, saj gostota prometa niti ne dovoli "dinamične" vožnje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a void Če jan 10, 2019 5:13 pm

Ah sploh ne bom komentirau. Znanec ima novega passata 2.0 TDI 150hp in se hvali kako ima 5L porabe. Ko sm se pelal z njemu, mi je blo takoj jasno zakaj ima 5L porabe. 50 v 5 brzini pri 1400 obratov itd itd, 70 v 6. brzini, prehitevanje kot stara mama itd itd.

Uglavnem, 6.3L je goli minimum na sprintmonitorju. Tako da, ne vem od kje teh 5L, saj ni 1.6 TDI, Takrat bi še verjel tem 5L, pa še z dizlom je zelo teško doseč 5L na mešanem ciklu.
https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a Gosic Če jan 10, 2019 5:52 pm

Predlagam ti Toyoto Auris Hybrid. Tih, varčen, udoben avto. Na ravnini čez naselja naštimaš lepo tempomat in ga pičiš na elektriko (nekaj časa - ker ni plug in hybrid ).
Kar se pa tiče porabe. Sam imam z 2.0 in 1.6 bencinarjem po AC z vožnjo med 110-130km/h porabo med 5.5-6.5. Hibrid ti tukaj res ne bo bistveno pomagal, samo če si umirjen voznik (tak sem tudi sam oz. držim se predpisov) in npr. po AC voziš tako, da le vzdržuješ hitrost (kar je optimalno za dobro porabo) bo poraba tu nekje kot jo imam sam.

Sicer pa kdor trdi, da je nizka poraba = nepremičnina enostavno ne zna vozit. Kar pa se velikokrat vidi v prometu:
- gori rdeča na semarju, pa ga še kar tiščijo da bodo prvi v čakalnici,
- bližajo se koloni, pa se zavira zadnji trenutek in ne z motorjem 'že minuto' prej (kar je sicer odličen recept za kolone - zato pa je vsak dan ista pesem na Blagovici, pa se še kar nič ne naučimo...),
- veliko jih sploh nima občutka, ali se vozilo pred njimi ustavlja/pospešuje,
- dolgo pospeševanje v bistvu dviguje porabo,
-...itd (koncepti so podobno našteti v vseh mogočih priročnikih/ nasvetih če se jih kje zasledi).

Nekateri bolj ne razumejo, da je vožnja po predpisih lahko = nizka poraba. Vožnja višja od predpisov je težko = nizka poraba. Jaz ne enačim nepremičnino z vožnjo po predpisih, kar pa nekateri - očitno. Vem v katerem delu EU živim, se bo treba počasi sprijaznit.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a maniaxxx Če jan 10, 2019 6:06 pm

Auris hibrid bi med temi lahko bil dober izbor, pa vsaj delal bo za razliko od kakega TSI-ja. Kar se a tiče voznje in porabe, sam imam precej nizjo porabo od moje punce, pa sem veliko hitrejsi...ampak 5 l s TSI-jem si vseeno ne predstavljam kako bi dosegel, tam 6,5 povprecno ce ni AC pa je realno dosegljivih.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a xxl Če jan 10, 2019 6:20 pm

void je napisal/-a:Ah sploh ne bom komentirau. Znanec ima novega passata 2.0 TDI 150hp in se hvali kako ima 5L porabe. Ko sm se pelal z njemu, mi je blo takoj jasno zakaj ima 5L porabe. 50 v 5 brzini pri 1400 obratov itd itd, 70 v 6. brzini, prehitevanje kot stara mama itd itd.

Uglavnem, 6.3L je goli minimum na sprintmonitorju. Tako da, ne vem od kje teh 5L, saj ni 1.6 TDI, Takrat bi še verjel tem 5L, pa še z dizlom je zelo teško doseč 5L na mešanem ciklu.
https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Pa dobro, ali vi (ti) berete kaj vam pišem? Moje povprečje na 1,5 TSI je 6,5, oziroma dolgoročno po dokaj natančnem bc, 6,4 in nikje nisem pisal, da je povprečje 5 litrov na tank, ali dolgoročno. 5 litrov je dosegljivo na dnevni relaciji 50 km, če upoštevamo samo to relacijo in nič drugega, nič ac, nič mesta, nič dirkanja. Kaj tu ni jasno? Z T-Rocom je to mogoče malce težje, ker je višji, z Golfom pa še toliko lažje.
Zadnjič spremenil xxl, dne Če jan 10, 2019 6:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a Stumpjumper Če jan 10, 2019 6:32 pm

S turbobencinarjem lahko imaš smešno nizko porabo glede na moč če ne pretiravaš. Dejansko imaš pri teh modernih turbobencinarjih ves navor na voljo že pri "štantgasu", tako da ga niti ne rabiš tiščat na kaj več kot 3000 obr/min da se zadeva spodobno premakne.

Jaz bi pogledal golfa 1.5 tsi (150), če te ne moti dejstvo, da pride letos nov model, ali pa megane 1.3 tce (140/160).
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a void Če jan 10, 2019 7:12 pm

xxl je napisal/-a:
void je napisal/-a:Ah sploh ne bom komentirau. Znanec ima novega passata 2.0 TDI 150hp in se hvali kako ima 5L porabe. Ko sm se pelal z njemu, mi je blo takoj jasno zakaj ima 5L porabe. 50 v 5 brzini pri 1400 obratov itd itd, 70 v 6. brzini, prehitevanje kot stara mama itd itd.

Uglavnem, 6.3L je goli minimum na sprintmonitorju. Tako da, ne vem od kje teh 5L, saj ni 1.6 TDI, Takrat bi še verjel tem 5L, pa še z dizlom je zelo teško doseč 5L na mešanem ciklu.
https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Pa dobro, ali vi (ti) berete kaj vam pišem? Moje povprečje na 1,5 TSI je 6,5, oziroma dolgoročno po dokaj natančnem bc, 6,4 in nikje nisem pisal, da je povprečje 5 litrov na tank, ali dolgoročno. 5 litrov je dosegljivo na dnevni relaciji 50 km, če upoštevamo samo to relacijo in nič drugega, nič ac, nič mesta, nič dirkanja. Kaj tu ni jasno? Z T-Rocom je to mogoče malce težje, ker je višji, z Golfom pa še toliko lažje.


Se pravi bottom line je, da je tvoja poraba še zmeraj mini minimum praktično -> se pravi jajcaš :lol:
Poznam osebo, ki ima T-roc 1.5 TSI in pod 7 mu ga nikdar ni uspelo spravit. Da ne govorimo o tem, da če greš računat na roke bo potem krepko čez 7.

Sej pravim, js verjamem da se da imeti 5L porabe, ampak glih to je problem na naših cestah -> na avtocestah ovirajo promet, ker se vozijo z brzino kot kamion itd itd. Samo zato da se prikaže magična številka na displayu :roll:
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a lin Če jan 10, 2019 7:38 pm

Nekateri imajo pač občutek za avto in vožnjo, drugi tega nimajo in to ne pomeni , da prvi cincajo, temveč lahko povsem normalno vozijo v prometu samo znajo izkoristit avto v pravi smeri, seveda nekdo , ki ima nogo ves čas na plinu in misli, da je to edino kar je pravilno med vožnjo tega nikoli ne bo razumel.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a Gosic Če jan 10, 2019 7:58 pm

maniaxxx je napisal/-a:Auris hibrid bi med temi lahko bil dober izbor, pa vsaj delal bo za razliko od kakega TSI-ja. Kar se a tiče voznje in porabe, sam imam precej nizjo porabo od moje punce, pa sem veliko hitrejsi...ampak 5 l s TSI-jem si vseeno ne predstavljam kako bi dosegel, tam 6,5 povprecno ce ni AC pa je realno dosegljivih.


Še to sem pozabil omenit ja, da nekih težav z Auris hibridom ni. Na regionalki lahko pričakuješ smešne porabe.

Še primerjava z Golfom:

Toyota
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2

Golf
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a uros11 Če jan 10, 2019 8:24 pm

void je napisal/-a: na avtocestah ovirajo promet, ker se vozijo z brzino kot kamion itd itd. Samo zato da se prikaže magična številka na displayu :roll:
Premalo je takih, in preveč takih, ki imajo idejo, da je dinamična vožnja vsakovrstno izsiljevanje
in vse, kar pač prehitra vožnja potegne za sabo. Namesto apaurina ogrožanje vseh po vrsti in še ideja, da ogrožajo v bistvu ta počasni.
Sploh ta mladi, ki se jim zdi, da "obvladajo", ker znajo stisnititi do daske. To zna vsak.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a void Če jan 10, 2019 8:50 pm

Se pravi hočeš povedat, da je nekdo ki se po avtocesti vozi po omejitvah je b*edak? Recimo jaz imam skos tempomat 130/140.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Nakup karavana - bencin oz. hibrid do 20.000€

Napisal/-a lin Če jan 10, 2019 11:37 pm

Vse preveč je takšnih na cestah, ki mislijo , da so table in ostale označbe na voziščih zato, da ceste izgledajo lepše in ne zaradi reda in varnosti v prometu.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov