Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Jerry000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če jan 10, 2019 2:29 pm

Nakup avta - novinec

Napisal/-a Jerry000 Če jan 10, 2019 2:42 pm

Živjo.

Počasi prihajam do točke, ko bom potreboval avto. Ker pa se na avte ne spoznam ravno dobro, se obračam na vas za malo usmeritve. Torej, všeč so mi manjši avti ala VW Golf, Renault Clio, Seat Leon, Audi A3, Mazda 2,...itd. Avto bi se uporabljal bolj za vikende (kakšen izlet, minimalno 1h vožnje v eno smer), občasno tudi med tednom (vožnja po mestu, izven mesta). Ker živim v LJ, mi je lažje in hitreje do službe s avtobusom ali s kolesom v poletnem času. Ker sem vizualen tip človeka imam rad da avto tudi vizualno zgleda lep, torej da ni čisto starejši model, ampak vsaj malo novejši. Budget...tja do 5000 EUR (+-). Seveda manj kot je, boljše je.
Sedaj me pa zanima, glede na to da bi se rad čim manj ukvarjal z avtom, katera firma velja za dobro, da se avto ne kvari veliko? Ali je boljše bencinar ali dizel za mojo uporabo? Je na primer vzdrževanje avdija dražje kot kakšnega VW ali Mazdo?

Nekaj primerov na hitro (bencin):
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... AMA-AVT.KL
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0TSI%20DSG

Prosim za malo razlage/pomoči/nasvetov. Druga stvar je tudi da malo cvikam v nabavi saj veliko slišim da ljudje radi nategujejo folk pri avtomobilih in glede na to da se ne spoznam, je velika verjetnost da tudi bo tako.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a Kristjan123 Če jan 10, 2019 3:19 pm

Za 5k si v skladu z "slovensko kulturo dojemanja avtomobilov" pričakovano dobro izbral preseneča me edino da ni vmes še ka spoliran bmw iz uvoza brez servisne z raztegnjeno verigo sveže pobarvan ravnokar z avtovleke dol ...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a emozul Če jan 10, 2019 3:32 pm

Človek normalno vpraša ti pa zajebav...
Jao, jao,.. pacient.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a Kristjan123 Če jan 10, 2019 3:42 pm

poglej kake avte je predlagal ...

če nameniš 5k za avto predvidevam da boš kupil nekaj čim mlajšega, enostavnega za vzdrževat ....

kdo tukaj koga zaj.....?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a xxl Če jan 10, 2019 3:53 pm

Težko je najti kaj uporabnega za ta denar, preprodajalci te bodo prepričevali, da je avto vozil doktor, odvetnik, starejši gospod/gospa...Golf iz linka ima problematičen TSI z verigo in DSG menjalnik tudi ni nek biser pri tej kilometrini (možni visoki stroški). Audi pa 2,0 150 KM pomeni precejšnjo porabo po mestu, razen, če te to ne moti. Dizla odsvetujem zaradi velikega števila km, posledično možnega dragega vzdrževanja in lahko bi Jankovič prišel na idejo, da prepove stare dizle v centru. ;) Odvisno kaj hočeš, zanesljivost ali videz. Zanesljivejši so japonci, korejci, videz pa, stvar okusa. Mazda 2 ni slaba izbira, če ni rjasta :) . Ne vem, težko svetujem, mene privlačijo tudi takšni avti, katere bi se drugi izogibali, tako da...srečno. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Jerry000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če jan 10, 2019 2:29 pm

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a Jerry000 Če jan 10, 2019 9:07 pm

@Kristjan123, trenutno se ti zajebavaš, vidim da nisi prebral mojega posta. Napisal sem, da se ne spoznam na avte...nimam pojma koliko je vzdrževanja in tako naprej. Lepo sem vprašal, če se ti pa zdi to zajebancija se pa nasmej in ignoriraj. Simple as that.

Ok, linke sem dal primer samo, ampak, a je Golf tko rečeno "dober" avto? Poleg tega, kaj je narobe če namenim Golfu 5k (ali še kakšen 1k več)? Ne razumem. Me pa splošno zanima katera znamka je obstojna, poleg Mazde recimo. Se avdiji, golfi radi kvarijo, so dragi za vzdrževat (recimo da govorim o 1,2 ali 1,0, bencin)?

Še enkrat se opravičujem če imam glupa vprašanja, a zato sem tukaj da kaj zvem od vas ki to spremljate, ste v tem več kot jaz :)
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a MORDOR Če jan 10, 2019 9:22 pm

Jaz bi ti svetoval clio 3 1.2 100 KM turbo motor.Pač za toliko denarja dobiš dober avto, enostaven za vzdrže
vanje in z zelo zanesljivim in poskočnim turbo bencinskim štirivaljnikom.Ni sicer tako lep kot clio 4 je pa za razmislit.Dobrega dobiš za 4000 eur pa še jurja ti ostane za kakšne gume ali velik servis če še ni bil narejen.
Ne govorim na pamet.Tak avto imamo doma a ga žal ne prodam ker je avto špica.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a avto fan1308 Če jan 10, 2019 9:51 pm

Najprej te pozdravljam kot novinca. Glede izbire Audi A3 imej še nekaj na strani vsaj za servis + prodajalec ne slovi med boljšimi. Rekel si, da želiš čim mlajši letnik tako, da najbolje da kakšen Audi, Bmw odpade verjetno. Renault clio ni ravno slab avtek če ti je seveda všeč. Glede lepote avta je najpomembnejše tvoje mnenje npr. meni tale VW ni niti malce všeč. Za iskanje si vzemi čas in priporočam, da link prilepiš na forum, da malce pokomentiramo že sam oglas. Najbolje pa tudi, da na ogled vzameš kakšnega mehanika ali pa kakšenga forumaša če bo pripravljen pomagati seveda odvisno s katerega konca si. Ali imaš vseeno še kaj na strani za morebitna popravila?
Lep pozdrav
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a DX5050 Če jan 10, 2019 10:42 pm

Živjo!
Ker sm glih videl, da iščeš na oko privlačn avto... :D Mogoče bom v kratkem (do konca meseca sigurno še ne) prodajal svojga bravota... Za enkrat še ni nikjer oglasa, ker še nevem če bi ga sploh prodal :-P
Če te kaj zanima, vprašaj...
Je pa tukaj tema o njem..
viewtopic.php?f=7&t=111491
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a Kristjan123 Pe jan 11, 2019 7:34 am

[quote="Jerry000"]@Kristjan123, trenutno se ti zajebavaš, vidim da nisi prebral mojega posta. Napisal sem, da se ne spoznam na avte...nimam pojma koliko je vzdrževanja in tako naprej. Lepo sem vprašal, če se ti pa zdi to zajebancija se pa nasmej in ignoriraj. Simple as that.

Ok priznam da sem odreagiral napacno ampak s svojim "jagodnim izborom" si ocitno nehote... zajel tocno tiste lastnosti ki se jim moras izogibat pri nakupu. Ni tezava v tem ce kupujes za 5k ali celo manj stvar je v temu da "vklopis razum" in tako zmanjsas moznosti da bos nategnjen.Lahko ti je nekaj vsec in je kontra vsemu kar ti govorim samo se moras zavedat tega in imet pripravljeno toliko na strani za "hude case". Vidi da ne bomo dosti filizofirali in ker smo vseeno tukaj da pomagamo. Ti naredi izbor tistih ki so ti vizuelno vsec ostali ti bomo svetovali kako ti kaze predvidena statistika stroskov lastnistva ;) Zdaj ali bos to uposteval ali ne ... Denar je tvoj ...
 
Jerry000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če jan 10, 2019 2:29 pm

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a Jerry000 Pe jan 11, 2019 8:40 am

Jagode so sladke :D. Ampak ja, hvala za odgovore. Bom malo pobrskal po avto.net (oziroma je še kakšna dobra stran za prodajo avta?) in prilimam linke avtov. Zdaj za popravilo se bo že našel kak denar, v kolikor ne bo to zneslo še 1x po 5000 :). Za kaj manjšega pa ne bo problema. Seveda to je stvar ki se ne bo zgodila čez noč - nakup avta, trenutno sem v fazi firbcanja in zanimanja da pridobim malo informacij kaj sploh iskat in kje.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a Stumpjumper Pe jan 11, 2019 9:26 am

Na tvojem bi se izogibal kakšnih premium znamk (audi, bmw, merc...), ker za 5k € neboš dobil druga, kot dražje vzdrževanje. Poleg tega so 10 let+ stari avti, kateri so daleč od tega, da bi bili imuni na težave.

Prav tako bi se izogibal kakšnih VWjev z TSI motorji (malo morje problemov), kar pa se tiče atmosfercev (1.6), pa mislim da imajo po 5 prestav (zadeva je na ac precej glasna...).

Kar se tiče japoncev imaš na razpolago mazdo 3 (večina jih je z 1.6 atmosfercev in 5 brzinami) in mogoče kakšno hondo civic (1.8 z 6 prestavami).

Imaš še francoze...kakšen clio 3 z 1.2 turbakom je precej posrečena zadeva za ta denar (dobiš precej novejši letnik od zgoraj navedenih, ker je nabavna cena clia precej nižja...kar pomeni tudi "zastonj" zavarovanje).

Torej...po mojem mnenju dobiš pri vwju najbolj kvalitetno sestavljeno notranjost in obliko, katera ne gre iz mode, saj so vsi novi modeli bolj evolucija kot revolucija. Ima pa en velik minus, in sicer zgodnji tsiji so pogreb od motorja, pa tudi vzdrževanje ni ravno poceni.
Japonci imajo precej dobre vozne lastnosti, bulletproof motorje, vendar so malce posebni in radi rjavijo. Vzdrževanje prav tako ni najbolj poceni...
Kar se tiče kakšnega clia...praktično zastonj vzdrževanje, nesramno poceni deli, vendar zadeva je sestavljena bolj na "pol", kar pomeni da včasih radi črički v notranjosti kakšno zapojejo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a xxl Pe jan 11, 2019 10:49 am

Idealnega itak ni, to moraš vedet, lahko se na koncu zgodi, da boš čisto zmeden, ampak, poskusimo pomagat človeku. :)
avto.net je najboljša izbira za iskat vozilo ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a cc09 Pe jan 11, 2019 11:19 am

Najboljša izbira za iskat rabljen avto je lokalna brtija, sosedi itd. Kjer se lahko še malo naokoli pozanimaš, če že ne poznaš človeka.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a svetilnik Pe jan 11, 2019 11:27 am

Kristjan123 je napisal/-a:Za 5k si v skladu z "slovensko kulturo dojemanja avtomobilov" pričakovano dobro izbral preseneča me edino da ni vmes še ka spoliran bmw iz uvoza brez servisne z raztegnjeno verigo sveže pobarvan ravnokar z avtovleke dol ...


To kar je Kristjan napisal popolnoma drži in res je pri nas zelo prisoten ta čredni nagon... :lol: Je pa tudi rees, da si vsak izbira po svoji želji. Sam bi pogledal po kakšnem japoncu, mogoče fordu, pa še kaj bi se našlo.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup avta - novinec

Napisal/-a Kohec Pe jan 11, 2019 6:25 pm

Omenil si tudi Mazdo 2. Dvojka je načeloma dober in nezahteven avto.
Poglej tole.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13813569
Mislim da tukaj nimaš kaj zgrešit.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov