Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

MB serija C

Napisal/-a rs1975 So jan 19, 2019 2:20 pm

Gledam malo MB serijo C, konkretno tega:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13834235

Vidim, da je kar občutna razliak v ceni med 1.6 in 2.2. JE močnejši motor res tolk boljši, oz. nuja za ta avto? Sem bolj umirjen voznik, trenutno vozim Touran 1.6 in mi to čisto zadostuje, mi ni žal da sem šibkejšo verzijo.

Ima dugače ta serija kakšne hibe?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: MB serija C

Napisal/-a esem So jan 19, 2019 3:54 pm

Razlika v ceni je večja tudi zato, ker je 1.6 renojev (priznano soliden, tudi MB ga vgrajuje) motor, 2.2 pa MB. Je pa moči za umirjenega voznika dovolj.

Je pa to verjetno avto trg. potnika in to vstopna verzija, kar lahko pomeni manj denarja za vzdrževanje. Km itak niso točni, verjetno x2 ali x3, mogoče še več. MB ima drage dele, kar pri taki kilometrini ni mucov nahod.

Tudi Gregor Pajek oz GP Avto ne slovi po dobrem odnosu, da o resničnosti navedb ne govorim.

Zakaj ravno MB C? Pravi MB se začne pri E in če že kupuješ dragega mačka v žaklju, vzemi E ali S :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a xxl So jan 19, 2019 5:09 pm

Če že potrebuješ to, kupi si raje novega Megana karavana z istim motorjem, aja, z njim ne boš taki frajer. Vem, grdo sem povedal, MB ti je všeč, ampak, novo je novo. Če še vzameš na obroke, boš poleg plačeval svojo napako, da si se dal nategniti. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a gold hamster So jan 19, 2019 6:58 pm

Dec se odloca za C klaso, ti kle smetiš z Meganom... Kot da se je v zadnjih petih minutah odlocil za nakup avta, mislim jao...
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a rs1975 So jan 19, 2019 7:12 pm

Bolj sem iz firbca vprašal o MB, ker jih do sedaj nisem spremljal. Nimam namena kupovati avto, zato da bi bil frajer, avto mi dejansko pomeni zgolj prevozno sredstvo. Za tak denar ponavadi dobiš kakega Passata, nisem vedel da so tudi MB, čeprav samo C klasa v istem cenovnem razredu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a xxl So jan 19, 2019 7:21 pm

Omenil sem Megana samo zaradi primerjave, ker imata enaka motorja in za, ne tako malo denarja, dobiš nov avto, malo manjši. In dec se ni zapičil samo v C klaso, kot vidiš @gold hamster.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a gold hamster So jan 19, 2019 7:34 pm

Potem sem pa narobe zastopil ja... Ja pol pa ni dileme sploh, ce nekdo rabi avto samo od A do B in ga vidi kot zgolj prevozno sredstvo, nima sploh smisla gledat rabljenih avtov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a xxl So jan 19, 2019 7:58 pm

Ne vem, jaz vedno poskušam svetovati, da pri zneskih, za katere lahko dobiš nov avto, velja premislit o tem, še posebej, če jemlješ še na obroke. Saj so rabljeni, kot je ta MB C, všečna zadeva in se ga bolj splača kupit kot takšnega novega, ampak, jaz ne bi dal toliko denarja za 3 leta star avto in 140 000 (ne)realnih km. Mogoče, če bi imel realnih 70 000, če bi lastnika poznal, ali bi avto lahko preveril.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a limas So jan 19, 2019 9:13 pm

Mercedes ima drage servise in drage dele. Renojev 1.6 dci je popolnoma dovolj za mercedes C.
Če bi osebno kupoval rabljenega MB, bi izbiral pri Španu. Trenutno je na dobrem glasu glede ponudbe rabljenih vozil.
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a rs1975 So jan 19, 2019 9:32 pm

xxl je napisal/-a:Ne vem, jaz vedno poskušam svetovati, da pri zneskih, za katere lahko dobiš nov avto, velja premislit o tem, še posebej, če jemlješ še na obroke. Saj so rabljeni, kot je ta MB C, všečna zadeva in se ga bolj splača kupit kot takšnega novega, ampak, jaz ne bi dal toliko denarja za 3 leta star avto in 140 000 (ne)realnih km. Mogoče, če bi imel realnih 70 000, če bi lastnika poznal, ali bi avto lahko preveril.


To je večno vprašanje, novi nižji razred ali rabljen višji razred...

Novi tak je okoli 33k€, tako da je cena 17k€ kar primerna.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a thunderbolt So jan 19, 2019 11:24 pm

Za tak denar definitivno raje nov avto. Ce bi imel pa budzet vsaj 5 tisocakov visji, potem je pa ze bolj za razmisljat. Pogojno:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... um=android

Pa, da je sigurno, potem vzeti kaj direktno iz DE in s tovarniskim pecatom garancije.

Sicer pa novejsi letniki MB C nimajo vec renojevega motorja v razlicici 200d, ampak benzovega 2.2 (kot zgornji iz povezave). Pa ne vem, zakaj bi MB ne bil za cloveka, ki mu je avto za prevoz od A-B, ce se ob tem zeli komfortno peljat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a xxl Ne jan 20, 2019 1:49 am

rs1975 je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Ne vem, jaz vedno poskušam svetovati, da pri zneskih, za katere lahko dobiš nov avto, velja premislit o tem, še posebej, če jemlješ še na obroke. Saj so rabljeni, kot je ta MB C, všečna zadeva in se ga bolj splača kupit kot takšnega novega, ampak, jaz ne bi dal toliko denarja za 3 leta star avto in 140 000 (ne)realnih km. Mogoče, če bi imel realnih 70 000, če bi lastnika poznal, ali bi avto lahko preveril.


To je večno vprašanje, novi nižji razred ali rabljen višji razred...

Novi tak je okoli 33k€, tako da je cena 17k€ kar primerna.

Saj ne rečem, da ni, ampak prevoženih je preveč, da bi toliko plačal zanj, če lahko za to ceno dobim soliden nov avto. Seveda bi z manj prevoženimi bil dražji, ampak niti za teh 140 000 ne moreš bit siguren, Preveč tvegano zame.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: MB serija C

Napisal/-a pskoda Ne jan 20, 2019 8:15 am

Ta avto je predrag za dobrega 1k€.
Kot drugo ga ne bi nikoli kupil, ker nima mercedesove 2.2 mašine
Je pa po slikah videti lep.

Če bi imel 2.2 motor je z 140kkm kot nov z tem motorjem pa ? če prištejemo še nekaj izgubljenih km

Je pa škoda debatirat o vzdžljivosti 2.2cdi vs 1.6dci
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a emozul Ne jan 20, 2019 1:03 pm

+1
 
Mint
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Če avg 23, 2018 6:58 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a Mint Ne jan 20, 2019 1:18 pm

Osebno nebi vzel 1,6 motorja.
Iz prve roke od največjega serviserja MB v okolici LJ imajo res ogromno reklamacij in težav s tem motorjem.
Če imaš veliko relacij po AC je 136km premalo za udobno vožnjo pri takem avtu.
Če je le opcija bi vzel 170km.

Lp.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a titanius Ne jan 20, 2019 3:14 pm

 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: MB serija C

Napisal/-a DX5050 Ne jan 20, 2019 5:04 pm

wtf titanius???
človek pač išče nek avto, ki bi mu še nekaj časa služil (če ima finance za vzdrževanje, bo že sam presodil), ti pa mu tle predlagaš neka zjahana j***a, ki nimajo veze s tem kar on išče?? :huh: :huh:
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a xxl Ne jan 20, 2019 5:50 pm

Mint je napisal/-a:Osebno nebi vzel 1,6 motorja.
Iz prve roke od največjega serviserja MB v okolici LJ imajo res ogromno reklamacij in težav s tem motorjem.
Če imaš veliko relacij po AC je 136km premalo za udobno vožnjo pri takem avtu.
Če je le opcija bi vzel 170km.

Lp.

Bo kar držalo, meni je šla turbina pri 50 000 km.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a titanius Ne jan 20, 2019 7:42 pm

Tisti link Benza je bolj kot ne sarkazem, glede na to, da je za vas tisti Benz z njegovega linka predrag.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: MB serija C

Napisal/-a void Ne jan 20, 2019 7:48 pm

xxl je napisal/-a:
Mint je napisal/-a:Osebno nebi vzel 1,6 motorja.
Iz prve roke od največjega serviserja MB v okolici LJ imajo res ogromno reklamacij in težav s tem motorjem.
Če imaš veliko relacij po AC je 136km premalo za udobno vožnjo pri takem avtu.
Če je le opcija bi vzel 170km.

Lp.

Bo kar držalo, meni je šla turbina pri 50 000 km.


Jezus kristus xxl. Kolkrat boš še ponovu eno in isto mantro? To da ti gre turbina na 50k je čista nesreča in ni serijski pojav na teh motorjih. Govorim iz prakse. Na eno zamenjano turbino v garancijskem roku je verjetno 10.000 vozil ki tega problema ni imelo in nemoreš to posploševat.

Sicer pa, predn pametujete o 1.6 dizlu-> varianta v renoju in mercedesu je popolnoma drugačna. Vbrizg je popolnoma drugačen in cela periferija. Bolj kot ne je samo blok in spodnji del motorja enak. Poiščite si na netu slike 1.6 dcija in 1.6 dizla v mercu pa primerjajte.
Tako da če je Mercedes nabavu slabo periferijo in vbrizg in ima probleme s tem, si je sam kriv. Lahko bi vgradil renojevo verzijo motorja, ki preverjeno deluje. Imata pa oba Bosch elektroniko in vbrizg. Samo mercedesova je kao boljša.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 29 gostov