Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nikalea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne mar 27, 2016 2:25 pm

Re: Kadjar, Scenic, Sportvan, C4 SpaceTourer

Napisal/-a nikalea Če jan 31, 2019 6:58 pm

Ja kaj naj rečem sem ga pač takrat lepo zaj... sicer pa se Verso resnično lepo pelje, je stabilen... ima pa tudi 1.500 kg kar je kar celih 200 kg več kot citroen... zato pa tudi je morda malo len... vendar kot kaže je euro 6 diesel namenjen res samo še ljudem, ki naredijo vsak dan kar nekaj kilometrov. Glede na to da voziš citroena... mi morda lahko zaupaš okvirno ceno servisov? Konec koncev sem se že skoraj odločil da bo naslednji avto francoz... le še renault 1.3 tce 140 ali citroen 1.2 130 je še vprašaj.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Kadjar, Scenic, Sportvan, C4 SpaceTourer

Napisal/-a void Če jan 31, 2019 8:43 pm

Pa to je zdaj že res stvar osebne preference. Servisi so tu nekje. Meni osebno se citroen ne dopade toliko kot scenic, ima pa citroen bolj preverjen motor. Scenic znotraj deluje bolj kot osebni avto z visokim sredinskim grebenom, citroen pa bolj kot kombi.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Kadjar, Scenic, Sportvan, C4 SpaceTourer

Napisal/-a Robi-77 Pe feb 01, 2019 12:19 am

nikalea je napisal/-a:Ja kaj naj rečem sem ga pač takrat lepo zaj... sicer pa se Verso resnično lepo pelje, je stabilen... ima pa tudi 1.500 kg kar je kar celih 200 kg več kot citroen... zato pa tudi je morda malo len... vendar kot kaže je euro 6 diesel namenjen res samo še ljudem, ki naredijo vsak dan kar nekaj kilometrov. Glede na to da voziš citroena... mi morda lahko zaupaš okvirno ceno servisov? Konec koncev sem se že skoraj odločil da bo naslednji avto francoz... le še renault 1.3 tce 140 ali citroen 1.2 130 je še vprašaj.


Prvi servis me čaka aprila, tko, da cene ne vem. Grand Picasso ima sicer malenkost daljšo medosno razdaljo, kot pa jo ima navaden. A se to tud kaj v notranjosti pozna ne bi vedel. Jaz sem iskal enoprostorca s sedmimi sedeži, zato Grand Picasso in ko sem prostornost primerjal z Grand Scenico, je bilo tam manj prostora v drugi vrsti, sploh mizice v Grand Scenicu so me zmotile, ker so pomoje prenizko postavljene. Mi je pa zunanjost lepša pri Grand Scenicu. Ampak ko sem vse potegnil skupaj je pač prevladal Citroen (udobnost vožnje, notranja prostornost,...), Je pa spet stvar okusa kaj je komu všeč. Aja pa navadit sem se moral na sredinsko postavitev števca oziroma celotne armaturke :) Je pa pomoje tko. Noben avto dons ni izrazito boljši (ali slabši) od ostalih (kar se tiče motorjev), lahko pa imaš smolo in nabašeš ravno na primerek, ki ti bo nagajal.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: AssKicker, weasel in 54 gostov