Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a Dizzy Po jan 28, 2019 4:44 pm

pozdravljeni,

v kratkem bo najverjetneje potrebno kupiti še en avto, predvsem za relacijske vožnje (vsaj 2200 km mesečno, prej več). želja je, da bi bil avtomatik, predviden budget nekje okoli 15.000km, letnik 2014 in mlajši.

izbor se nekako oži na naslednje:
- Volvo V60 (D3)
- Ford Mondeo (2.0 150)
- i40 (1.7 143hp)
- Mazda6 (CD150)

od vseh najbolj poznam Mazdo, aisin avtomatski menjalnik, 2.2 načeloma zanesljiv, dokaj bulleproof. imam enega praktično pred nosom (sicer ročni menjalnik) in je lastnik izredno zadovoljen.

zanima me, kakšni so menjalniki v preostalih, kako je z zanesljivostjo, sploh pri Fordu, vem, da je bil powershift kaj problematičen v prvih vozilih, so zdaj s facelifti rešili probleme ali se je vseeno bolje izogniti Fordovemu avtomatiku.

med iskanjem sva spotoma naletela še na omenjenega Hyundaia, vendar pa mi je ta popolnoma nepoznan - ima kdo kakšno informacijo več glede zanesljivosti, se ga splača iti gledati ali ga je bolje črtati s seznama? načeloma se dobro opremljenega dobi za zelo soliden denar ...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jan 28, 2019 4:50 pm

1.7 crdi je že "zastarel" in glasen, pa tisti konji na papirju so preveč leni.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a Dizzy Po jan 28, 2019 5:01 pm

iskreno, "lenost" in zastarelost me niti ne motita toliko, če le ne vplivata na zanesljivost. :) dirkam že dolgo ne več, 130 po AC verjetno tudi "lenost" zmore. edino, kar bi znalo najedati, je glasnost, ampak to bi itak preveril "v živo", v kolikor gre za avto, ki bi se ga splačalo iti gledati ...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a maniaxxx Po jan 28, 2019 9:54 pm

Zanesljiv je i40 verjetno še najbolj od teh, dejansko težav ta avto nima. Je pa kot rečeno rahlo len, sploh z avtomatom, pa najbolj varčen tudi ni ( sicer tule noben ni). Idi ga mal vozit pa boš takoj videl kaj in kako.

Aja pa hy imajo 5 let garancije brez omejitve km, če kupuješ slovenskega je to velika prednost.

Tale je ok, prodajelec pa tudi ni največji nategun

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13818333

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13727755
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a Dizzy Po jan 28, 2019 9:58 pm

hm, zanimivo, hvala za tole! moram res kaksnega pogledati od blizu. naceloma ga bo vecino casa vozila moja boljsa polovica, ampak za daljse ture ki jih imam parkrat letno (takrat tudi rabim karavnski prtljaznik bi obrnila).

kaj pa pomeni to, da niso med najbolj varcnimi? kaj bi moral pogledati, ce bi hotel nekaj varcnejsega?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a maniaxxx Po jan 28, 2019 10:11 pm

To pomeni da pač ne zre 5 litrov. Kaj je v tem razredu najbolj varčno ne vem na pamet. Najboljše da greš na kak spritmonitor, vpišeš parametre za vsak tip vozila, ki ti je zanimiv in boš dobil nekakšno sliko, vsaj okvirno. Sej neke hude razlike dejansko med njimi ni, samo vem da eni meri porabo na 4 decimalke natančno in takim tudi 0.1 litra razlike v porabi pomeni veliko.

Koliko pa rabiš prtljaznik? Tu je volvo daleč najslabši med vsemi, je pa marsikje drugje najboljši, tako da če rabiš veliko prostora volvota odpisi.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a Dizzy Po jan 28, 2019 10:19 pm

prtljaznik kratkorcno gledano, potrebujem za max kufer, vcasih celo dva (drugi je kabinski) in vecji nahrbtnik (Civic, ki je imel za hatchbacka relativno velik prtljaznik, ni pozrl vsega ... verjamem pa, da bi V60 znal to vse prebavit, vem pa, da je kar se tega tice, najbolj neprakticen. :)

dolgorocno gledano (avto itak kupujeva za dlje casa in bo zagotovo se en pes, tu bi moral z V60 res malo premislit.

oz., reciva tako - v Focusov prtljaznik sem ze uspel naloziti vso robo. :) je V60 tu nekje vsaj?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a titanius Po jan 28, 2019 11:24 pm

Jaz bi pogledal še za Laguno 2.0dci ter P508. Ampak taki avto pijejo realno 6l,morda kateri od teh kakšen dcl več. Avto ima 2toni zato pozabite porabe 5l pri takih avtih. Lahko je taka poraba ampak s hitrostjo 100 km/h.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a maniaxxx To jan 29, 2019 1:58 pm

Kater od teh ima 2 toni? Laguna pije 7 in vec, je pa motor neunicljiv.
Dizzy je napisal/-a:prtljaznik kratkorcno gledano, potrebujem za max kufer, vcasih celo dva (drugi je kabinski) in vecji nahrbtnik (Civic, ki je imel za hatchbacka relativno velik prtljaznik, ni pozrl vsega ... verjamem pa, da bi V60 znal to vse prebavit, vem pa, da je kar se tega tice, najbolj neprakticen. :)

dolgorocno gledano (avto itak kupujeva za dlje casa in bo zagotovo se en pes, tu bi moral z V60 res malo premislit.

oz., reciva tako - v Focusov prtljaznik sem ze uspel naloziti vso robo. :) je V60 tu nekje vsaj?
Volvo in pes je no-go. Prtljaznik ma volvo manjsi od focusa karavana kr precej, manjsega ima tudi od honde. Verjetno ti bo premajhen volvo
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a Dizzy To jan 29, 2019 5:02 pm

ok, hvala za ta input. se bova z drago še posvetovala potem oz. premislila ...

na P508 sem čisto pozabil, moram še tega preverit, se strinjam, Laguna pa se bojim, da ji ne bo všeč, pa tudi variant z avtomatskim menjalnikom je izredno malo oz. včeraj niti nisem nobene našel ...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a sonic Sr jan 30, 2019 11:52 am

Kot vedno, načeloma zelo podpiram odločitev za avtomatik, ampak je treba biti previden pri detajlih.

Recimo Fordov avtomatik Powershift mnogi zelo radi poimenujejo PowerSHIT - to ni moja pogruntavščina in osebno nimam nobenih izkušenj z njimi, ne vem ali je res ali ne, ampak ta šala ima v tujini določeno popularnost in to že nekaj pove.

Sam bi si upal vzeti avtomatik (tudi rabljen), če je klasične zasnove (s pretvornikom navora in ATF tekočino, torej ne robotiziran z dvojnimi sklopkami - pri slednjem tipu bi zaupal samo VW DSG, pa še temu ne čisto 100%).
Če se ne motim, sta Peugeot in BMW per par leti skupaj razvila neke nove avtomatske menjalnike, ki pa so v osnovi 'klasičnega' tipa s pretvornikom navora - no nekaj takega bi si načeloma upal vzeti tudi rabljenega.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a Mo Fo Sho Pe feb 01, 2019 11:02 pm

Zakaj pa v tem izboru ni nemških avtomobilov? :)
Beži stran od Lagune in Pežoja, avta glasna v 3pm, robat motor. Pozicija sedenja mi je bila v 508 zanič in zapomnil sem si, da je bil infotainment "laggy as f.". Laguno sem pa videl s popolnoma uničeno notranjostjo pa je bil avto star 4 leta in manj kot 100.000km čeprav mi je bila že na zunaj nagravžna. 508 mi je bil zelo všeč (zunanji dizajn) pa ko sem pol šel avto sprobat sem pogruntal, da se lahko švabom skrije (ni z razlogom polno opremljena 2016 508 na avto.net za manj kot 12k...).
Passat ju poje za malo malco. 2.0 TDI relacijska poraba manj kot 4,5 l/100km in povprečna krepko pod 6. Notranjost je dobesedno večna, ne glede na to kaj delaš v avtu... Mimogrede, nevem kiri izmed teh karavanov je blizu 2 ton teže, ne bluzit. Od 1500 do 1700 kg imajo.
Glede na ta izbor imam občutek, da se na avte ne spoznate kaj dost in kupujete bolj z očmi in srcem kot s pametjo. Nabavite raje nov Megane karavan ne pa rabljena Hyundai j***a, dobite 5 let servisov in garancije. Več kot dovolj placa v kuferamu za na morje. Mislim, da je trenutno še par avtov iz akcije dizlov za 14k...

lp
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a titanius Pe feb 01, 2019 11:13 pm

Da Passat poje 508? VAG fan očitno. Po prostornosti ja ampak po zanesljivosti motorjev je pa 5 razredov za HDI-jem, žal. Če moram redno dvigovat haubo pa gledat nivo hladilne, da ni slucajno spustila kje,to zame ni pojem zanesljivosti. Ampak vi se kar tolazite pa placujte 2-3k € več samo, da je vag,jaz pa se bom s svojim vozil kot gospod. Jaz haubo na svojem dvignem samo ko dolivam tekocino za brisalce,ostalo nic,palica haube tolko prime za un plasticni nosilec, da jo komaj dol uzamem. Kolikokrat pa ti na tdiju dvignes haubo u luft?
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a dobek So feb 02, 2019 9:47 am

sonic je napisal/-a:Kot vedno, načeloma zelo podpiram odločitev za avtomatik, ampak je treba biti previden pri detajlih.

Recimo Fordov avtomatik Powershift mnogi zelo radi poimenujejo PowerSHIT - to ni moja pogruntavščina in osebno nimam nobenih izkušenj z njimi, ne vem ali je res ali ne, ampak ta šala ima v tujini določeno popularnost in to že nekaj pove.

Sam bi si upal vzeti avtomatik (tudi rabljen), če je klasične zasnove (s pretvornikom navora in ATF tekočino, torej ne robotiziran z dvojnimi sklopkami - pri slednjem tipu bi zaupal samo VW DSG, pa še temu ne čisto 100%).



in powershift ni avtomatik, ampak dvosklopcni (teh sem kar nekaj preskusil, pa ga ne menjam s klasicnim avtomatikom)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a emozul So feb 02, 2019 1:14 pm

Poznam Roka iz Radovljice, ki popravlja avtomatske menjalnike. Sem z njim govoril, ko sem kupoval in mi je zatrdil, da je Fordov powetshift zalo slab in ima veliko popravil.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a chad Ne feb 03, 2019 8:11 pm

Jaz ne bi šel nikoli na forum spraševat, kater avto kupit, ker na koncu ne bo noben dober. Vsak se najde s svojimi pripombami. Očitno vsi vozijo samo najboljše avtomobile. Karkoli že je to....haha
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a sonic Ne feb 03, 2019 9:57 pm

dobek je napisal/-a:in powershift ni avtomatik, ampak dvosklopcni (teh sem kar nekaj preskusil, pa ga ne menjam s klasicnim avtomatikom)


Saj pravim, jaz tudi najbolj zaupam klasičnemu avtomatiku s pretvornikom navora (wandlerjem).
Je pa v praksi tako, da ko kupuješ vozilo določene znamke in želiš avtomatik, ima pač vsak proizvajalec svojo tehnologijo. VAG*, Ford in še kdo ponujajo vsak svoje robotizirane dvosklopčne umotvore, Honda teži s svojim CVTjem, pa še kaj bi se našlo...

*čisto iz firbca glede VAG in DSG - verjetno je v Touaregu in tavelikih Audi SUVih klasični avtomatik, ne DSG?...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a whitee Ne feb 03, 2019 10:06 pm

Je ja, vedno bolj uporabljajo klasične avtomatike. Mislim da ima nova A6 samo pri osnovnem motorju dvosklopčni menjalnik, boljše različice pa vse navadn avtomatik.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a nejc1 Ne feb 03, 2019 10:20 pm

Ford tudi prehaja nazaj na klasične avtomatike, novi 8 stopenjski recimo je navaden avtomatik..
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Rabljen karavan - avtomatik (V60, Mondeo)

Napisal/-a VW T4 Po feb 04, 2019 7:40 am

ne dohajam "razvoja" avtomatikov... a ni bilo do zdaj razni DSG in podobni kao top zadeva, evolucija klasičnega menjalnika? Zdaj je pa kao slabo in se vrača na klasiko
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov