Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Sr jan 30, 2019 10:58 pm

Pozdravljeni,

Sem nova tukaj, tako da če vprašam karkoli neumnega ali kar je bilo že milijonkrat napisano, se opravičujem :)
Sem lastnica Renault Cliota sedaj tretje leto (moj prvi avto), mislim da je letnik '97 tako da je že predpotopen, kupila sem ga takrat za 200€, tako da je dejansko res še veliko zdržal. Medtem ga čisto nič nisem popravljala, razen kaj popravkov pred tehničnim in pa seveda gume. Ker je pa sedaj že reeeees bogi revež, čisto vsak dan se sprašujem če bo sploh še prišel od točke A do točke B, je čas za nov avto. Sem tudi službo zamenjala, poleg tega se vozim še na faks in imam sedaj bistveno več razdalje vsakodnevno (cca 70km vse skupaj).

Je pa moj budget omejen in iščem vozilo do nekje 2000€ (lahko tudi malenkost več), vendar bi bilo fino, da bi se ga dalo vzeti na obroke, ker trenutno nimam toliko denarja in se mi res mudi z nakupom avta. Ubistvu ne iščem nič posebnega, karkoli bo, bo boljše od sedanjega (ker mi je že skoraj vse crknilo kar je še delalo v notranjosti :D). Želim pa, da bi bila mala poraba, da mi ne bi bilo treba vsakič kaj popravljati, pa da ne bi bil ravno čisto ''švoh'' pri hitrosti. (s sedanjim se moram voziti 100km/h, ker drugače je občutek, kot da bo poletel...groza) Pravtako bi mi bil všeč kakšen majhen do srednje velik (dolge in velike makine mi ne pridejo v poštev, ker ne potrebujem toliko prostora). Tudi ne mislim ostati v Slo in veliko potujem, tako da tudi ne potrebujem neki ''high'' dražjega avta. Že servo volan bi bila megafantastična sprememba na bolje! :P

Torej kaj bi mi najbolj predlagali? Na katere točno naj se osredotočim, da bo izbor vsaj malo ožji in tudi kateri letnik naj gledam? Starejše (to je za moje standarde pod recimo 2005) ali nad 2005 letnikom?
Zdaj sem recimo gledala avto.net s Clioti, Peugeoti in Punto avtomobili (okoli 2006 letnik)

Me pa tudi zanima, na koga bi se za vraga lahko obrnila, ker sama res nimam pojma od pojma o avtih in kaj gledati, če bi šla na ogled njega. Spraševala sem že med znanci, vendar dvomim, da se bo komu dalo iti na ogled (sploh večih) avtov. Kaj v tem primeru naredit?

Hvala vam za vso pomoč :)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a ojnica Če jan 31, 2019 9:15 am

Zmeni se s prodajalcem, da se avto zapelje do avtomehanika, mal pokličeš okol, kje je najbližji servis in to je to. Še vedno ko sem avto prodajal sem prodajalcu povedal, da ga brez problema lahko peljemo na servis, ampak trmasti so in ne želijo.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a DX5050 Če jan 31, 2019 11:14 am

HYUNDAI GETZ
Sicer se avto pelje bl kt ena drvarnca, ampak to je to za ta dnar. Je pa to dost trpežna zadeva -baje. Edino rja ga ima rada...tko da dobr pogledat, da ni že čist gnil.... Getzov maš kr ene par na avto.net od 1. lastnika pa v rangu 1.500-2.500€

http://avtonasveti.com/hyundai-getz-2002-2009/

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... rt=&stran=
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Kohec Če jan 31, 2019 3:30 pm

Poglej še kakšno Opel Corso. Dobro dobiš že od 1500 € naprej. Avti niso problematični, tudi vzdrževanje ni drago. Tudi porabo imajo malo. Povečini tudi nimajo težav z rjo. Takšno ima tudi moj sin in v dveh letih ni imel nobenih težav - tanka in vozi.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a McLaren Če jan 31, 2019 3:57 pm

DX5050 je napisal/-a:HYUNDAI GETZ
Sicer se avto pelje bl kt ena drvarnca, ampak to je to za ta dnar. Je pa to dost trpežna zadeva -baje. Edino rja ga ima rada...tko da dobr pogledat, da ni že čist gnil.... Getzov maš kr ene par na avto.net od 1. lastnika pa v rangu 1.500-2.500€

http://avtonasveti.com/hyundai-getz-2002-2009/

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... rt=&stran=


To! Ne bos nasla bolj trpeznega avta za ta denar
 
miha98
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To jul 11, 2017 12:14 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a miha98 Če jan 31, 2019 4:24 pm

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... .25i%2016V


Mogoče kaj v tej smeri... ford je dober avto je...
v glavnem idi na avto net pa išči nekaj z nad 70 konjev... bencinarja obvezno .. dizlov ne glej za te kilometre....
ford fiesta
opel corsa
fiat punto
pegeout 206
seat ibiza
toyota yaris
honda civic mogoče...
mazda 2

evo .... poglej si te avte na internetu... vstavi parametre v avto.net pa srečno...
mater bodi vesela da sem si vzel čas...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jan 31, 2019 4:27 pm

Za ta denar: getz, najmanj napak, edino pleh lahko rjavi, ampak vse ostalo pa dela.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a thunderbolt Če jan 31, 2019 10:58 pm

Ce noces menjat drvarnice za drvarnico, bi jaz gledal kaj takega. Siguren avto, pelje se zelo lepo, tako da bodo kilometri v njem prijetni. Pa ce ga vzames na poloznice malo visji znesek tudi ne bo tako bolel (dobis pa se tudi druge):
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 28000KM-...
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca So feb 02, 2019 9:12 pm

Zivijo,

Res hvala vsem, ste mi zelo pomagali! Torej, odločila sem se za avto, ki ste ga večina predlagali in to je Hyundai Getz. Lepe črne barve, notranjost je pa skoraj kot nova. Res je super, upam samo, da mi bo dolgo služil. Sem pa kar zaposlena z novimi stvarmi, haha, zdaj lahko vse iz notranjosti urejam, prej sem morala zunanje ogledalo na sovoznikovi strani sama ročno premikati, ali pa nekoga prositi, da mi ga nastavi po mojih željah :D
Tko da, ..so far so good. Avto se tudi zelo lepo pelje, res je mehak in lahek za peljat, napram mojemu staremu.

Pa lep dan! :)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a nejc1986 So feb 02, 2019 9:44 pm

Hocemo fotke :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a xxl So feb 02, 2019 11:23 pm

Srečno, če se je dobro skrbelo zanj, ne bi smelo bit problemov. Tankaj vozi, ampak tudi skrbi zanj, če hočeš, da ti služi. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a avto fan1308 Ne feb 03, 2019 11:30 am

Srečno vožnjo in veliko varnih kilometrov ;-)
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a limas Ne feb 03, 2019 12:52 pm

Anchyca je napisal/-a:...in to je Hyundai Getz. Lepe črne barve...

Veseli nas, da si izbrala dober avto.
Lepoto črne barve pa boš spoznala v toplejših mesecih.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a xxl Ne feb 03, 2019 3:22 pm

Ne ji zbijat veselja. :D
Nasvet: ne ga prat na soncu. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a matejxx Ne feb 03, 2019 3:40 pm

Tudi pranje na soncu ni tak problem, je pa nujno potrebno pobrisati avto, da na njem ni kapljic. Toda to je potrebno tako na vsakem.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a kseb Ne feb 03, 2019 4:24 pm

Tole je bil pa expresno hiter nakup....
Ali pa ima nekdo preveč časa in se na forumu malo heca? :lol: :lol:
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Kristjan123 Ne feb 03, 2019 4:36 pm

Fantje punca je iz cliota letnik 97 presla na novejse vozilo in je navdusena nad napredkom ogledala lahko stima iz notranjosti;) ne ji zdaj pokvariti veselja z malenkostmi...

Vazno da je upostevala nasvete in ima zdaj boljse- zanesljivejse vozilo vi ste ji pa pri tem pomagali.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a DX5050 Ne feb 03, 2019 4:58 pm

kseb je napisal/-a:Tole je bil pa expresno hiter nakup....
Ali pa ima nekdo preveč časa in se na forumu malo heca? :lol: :lol:


Jaz ji verjamem da ga je kupila...
Ker je firma ALS avto iz Kranja prodajala ravno takšnega getza kot ga opisuje Anchyca, zdaj pa tega avta ni več na avtonetu...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a limas Ne feb 03, 2019 5:52 pm

Tudi jaz verjamem, da ga je kupila, ne vemo pa kje. Punci zaželimo srečo z avtom in veliko km brez izrednih servisnih posegov.

Pa še to bi pohvalil: Edini post, kjer je oseba na novo prijavljena in je nakup realiziran TAKOJ po prejetih nasvetih.

Na drugi strani pa imamo polno odprtih novih tem, ki se vlečejo še dolge mesece, avtor teme pa poleg zmede, med vrsticami nakazuje, da niti nima namena kupovati avta. Zadnje čase pa dobivamo celo mladoletnike, ki komaj čakajo na svojega 10 let starega audija, "da zažgejo", ampak denarja še nimajo.
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Ne feb 03, 2019 7:29 pm

Hahaha jooj ste nekateri smešni, zakaj za vraga bi se lagala, da sem kupila avto?!Ne bi imeli ne vi in ne jaz nič od tega. Sem povedala kakšna je situacija, res se mi je mudilo z nakupom, ker nisem več vedela, kdaj bom ostala na cesti ker se bo avto pokvaril in sem RES potrebovala novega, že zaradi varnosti če ne drugega. Mogoče sem ga kupila prehitro, kaj pa vem... je bil edini avto, ki sem ga šla gledat ampak mi je bil pač všeč, pa še prijatelj, ki je šel z menoj (avtomehanik) je rekel da je ok. Če je pa res tako, bomo pa videli spotoma. Vanj je zdaj vsaj vredno vlagati, ker unega res nisem želela z ničemer 'upgrejdat' ker sem vedela, da bo kmalu šel proč, pa pač nisem želela reskirat, da bi se mi predčasno pokvaril, pa sem ga raje že prej dala proč.

Je pa nekdo imel prav, res sem ga kupila pri Als v Kranju. Jih moram res pohvalit, vse so mi pomagali urediti, pa še dalo se je zmeniti, da sem avto polovico plačala, pa je ubistvu že moj, polovico denarja pa dobijo še v sredo (se nekako nismo zmenili na obroke, ampak smo raje tako naredili). Nevem zdej, če bi bilo to pametno delati z nekom, ki mogoče ne bi imel namena plačati v celoti, ampak imamo podpisano koliko sem dala in koliko še moram, avto je pa moj in ga imam že doma. Tako da sem jim izredno hvaležna za to uslugo!

Sem ga pa šla slikat, ker mi očitno niste čisto verjeli. Žal, hišne številke in osebnih podatkov vam pa NE bom šla slikat, če boste slučajno še sumničavi, da ni slikano na našem dvorišču :D
Tako da ja, hvala vsem, upam da mi bo dolgo služil.

PS. Zakaj je dovoljena velikost slike samo 1MB?! Sem morala 3x pomanjšat slike, pa še ni bilo dovolj! Potem sem obupala in pomanjšala na low kvaliteto

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov