Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Stumpjumper Ne feb 03, 2019 7:48 pm

Lak za nohte na 3. sliki? :lol:
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Ne feb 03, 2019 7:50 pm

Hahahahaha ne ne, jaz si delam nohtke lepo z lakom pod UV lučko, tko da mi tak ne bi koristil. Nevem, kaj je to, on je nekaj notri pozabil, mu moram v sredo povedat, haha :D Nisem niti gledala kaj je, če po pravic povem, sem bolj zaposlena z vsem drugim :lol: :lol:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Stumpjumper Ne feb 03, 2019 7:55 pm

Čevlje je tudi on pozabil? :lol: Malce se hecam, da nebo kakšne vroče krvi. :lol: Naj ti služi (avto mislim).
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Ne feb 03, 2019 8:00 pm

O bed sploh nism vidla, da so čevlji notri, pa še tko grdo so vrženi, jaooo :lol: Zj me je pa sram, je že grd primer.
Ampak ne, če že želiš vedt, so to petke, ki jih moram imet za v službo, pa jih ne dajem ven, ker jih vsak dan rabim. V petkah pa žal ne morem vozit, sploh mi ne gre, res je pa to tudi kao kaznivo, čeprav še nisem videla, da bi policaj dal kazen za vožnjo v petkah. Ampak ja, js to ne morem, ker rabim ravno podplat za normalno fukncioniranje, pa vožnja se mi zdi res taka stvar, kjer moraš biti siguren :) Tko da si pol ko pridem na šiht zamenjam čevlje in voila :lol: No, če bi imela avtomatika bi še šlo, ampak upravljanje sklopke s petko,..ma vsaka čast unim ki rata, js sm probala samo enkrat, pa sem vozila kot da sem prvič za volanom in nikoli več!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a xxl Ne feb 03, 2019 9:47 pm

Tako je, varnost je na prvem mestu. Pa avto; joj, kolk je luštkan. :DDD
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Po feb 04, 2019 10:09 am

Ane da je?! Men je res všeč, prej se nisem marala s svojim neki ful vozit, zj s temu mi je pa ful super :) Pa clo lahko prehitevam normalno na avtocesti! Prej sem morala čakat, da je bla nekak prazna cesta za mano, da sem tovornjak komaj prehtela hahahahaha :P Se počutim kot majhen otrok, ki je novo igračo dobil.
Super je, res. Sem ful navdušena.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Ivan36 Po feb 04, 2019 12:37 pm

Glede na barvno kombinacijo je tole letnik 2004 ali novejši?
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Po feb 04, 2019 12:39 pm

Letnik 2008 je :)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a mrtwelvetrees Po feb 04, 2019 1:46 pm

Predvidevam da je mašina 1.4 oz. 1.1 ?
Edino kar jaz pogrešam pri tem modelu je kazalec za temperaturo, imaš samo lučko, modra lučka ugasne ko naj bi bila mašina ogreta, ampak jaz še nebi par kilometrov ga teral. Redno glej koliko olja ima mašina, pa bo trajalo :)
Pozimi pa poli eno kanglo vode nad zadnjima gumamam (pleh) tam začne najprej rjavet, to ti govorim zato da spereš sol dol.

Aja, pa drsno "stikalo" ki ga imaš na klimi, za vhod zraka ali kroženje, ne imeti na sredini,imej ga levo ali desno za notranji zrak kroženja.

Zadnje sedeže lahko 2x obrneš, to veš ? Najprej samo naslonjalo, potem pa še celoto obrneš naprej (zadaj na dnu je vzvod) ... tako imaš potem ravno dno in veliko prostora za transport :)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Ivan36 Po feb 04, 2019 2:34 pm

Anchyca je napisal/-a:Letnik 2008 je :)

Potem je OK, ker ni bilo več specijalnih serji v ponudbi. 8) Imaš modele, ki Funky model prodajajo za TOP-K :lol:
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Po feb 04, 2019 2:45 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Predvidevam da je mašina 1.4 oz. 1.1 ?
Edino kar jaz pogrešam pri tem modelu je kazalec za temperaturo, imaš samo lučko, modra lučka ugasne ko naj bi bila mašina ogreta, ampak jaz še nebi par kilometrov ga teral. Redno glej koliko olja ima mašina, pa bo trajalo :)
Pozimi pa poli eno kanglo vode nad zadnjima gumamam (pleh) tam začne najprej rjavet, to ti govorim zato da spereš sol dol.

Aja, pa drsno "stikalo" ki ga imaš na klimi, za vhod zraka ali kroženje, ne imeti na sredini,imej ga levo ali desno za notranji zrak kroženja.

Zadnje sedeže lahko 2x obrneš, to veš ? Najprej samo naslonjalo, potem pa še celoto obrneš naprej (zadaj na dnu je vzvod) ... tako imaš potem ravno dno in veliko prostora za transport :)


Mašina je 1.4
In jaa, tudi jaz sem opazila, da ni nikjer kazalca za temperaturo, kar me mal moti ampak ok. Modre lučke pa še nisem videla..kje naj bi pa bila?
No sj ga moram kmalu malo 'spedenat', ker rabim tudi nove brisalce. Mi je pa všeč velikost ogledal, se mi zdijo ful velika in imam res pregled, kaj se dogaja za mano in ob meni.. mi je ful všeč :)
Hmm a to sol naj bi vsakič dol sprala al kako? Tega še nisem slišala, da bi kdo delal. Na drsni gumb od klime sem pa že čisto pozabila, je čist random na sredini ker sem se prvič mal igrala z njim, pol sem pa čist pozabila da obstaja :lol:

Za sedeže nisem vedela, bom preverila... hvala! :)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Kohec Po feb 04, 2019 7:30 pm

Namen foruma je to, da si med seboj pomagamo, tako ali drugače. V tem primeru si dobila pomoč pri izbiri avtomobila.
Naj ti dobro služi in veliko varnih kilometrov ti želim.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a mrtwelvetrees Po feb 04, 2019 7:32 pm

Ko je mašina hladna, bi se ti mogla prižgati modra lučka med kazalci.

Glede pranja soli pa je odvisno koliko se voziš po soli :) Če to 1x na mesec narediš pozimi bo čist ok.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Po feb 04, 2019 9:17 pm

Kohec je napisal/-a:Namen foruma je to, da si med seboj pomagamo, tako ali drugače. V tem primeru si dobila pomoč pri izbiri avtomobila.
Naj ti dobro služi in veliko varnih kilometrov ti želim.


Res je in hvala! :)

mrtwelvetrees je napisal/-a:Ko je mašina hladna, bi se ti mogla prižgati modra lučka med kazalci.

Glede pranja soli pa je odvisno koliko se voziš po soli :) Če to 1x na mesec narediš pozimi bo čist ok.


Hmm, nisem še videla modre lučke, razen če je sploh nisem opazila, kar je tudi možno tko da nevem :P
In okej, bom probala se tega držat, čeprav bom verjetno pozabila :lol:
Hvala za vse nasvete, če je še kaj, kar na dan z besedo! :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a limas Po feb 04, 2019 9:27 pm

Napolni klimo, ali pa vsaj najdi račun od zadnjega polnjenja - če obstaja. Pri tako starem avtu je treba polniti vsako drugo leto.
Ne tvegaj odpovedi kompresorja, tudi če vse lepo dela.
 
Anchyca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 30, 2019 10:29 pm

Re: Nakup avta - pomoč :)

Napisal/-a Anchyca Po feb 04, 2019 9:38 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Hmm, mislim da bi ga blo pametno kar na servis peljat, pa naj sami porihtajo kar je za porihtat? :P Bo potem vsaj ready za tehničnega v maju :D Računa nimam, je samo potrdilo od lani, ko je bil opravljen servis, razen če to potem zadošča?
Sej pravim, nimam pojma kar se tiče teh stvari, bi morala v šolanje za avtomehanika da bi se mi kaj sanjalo jaooo :lol:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov