Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a PogachnyK Ne jan 19, 2020 8:49 am

Ni treba vozit na pooblaščenca.
Slika
 
Fiko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če okt 26, 2017 8:33 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a Fiko Ne jan 19, 2020 9:19 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ja tudi to je opcija, samo avto je v garanciji, pol pa se kaj zacnejo komplicirat glede okvare, ki itak nima veze s servisom, pac izgovori. Saj drugace bi si jaz sam naredil servis.
Lp
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a PogachnyK Ne jan 19, 2020 9:32 am

No potem pa bo potrebno odkartati 400 kovačev... Kot kaže, toliko stane miren spanec glede plehovja....
Slika
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a nejc1 Ne jan 19, 2020 10:01 am

Če je blo za tak avto, bo pa menda tudi za drage servise v času garancije... Vse kar lahko narediš, je da preveriš cene pri različnih servisih in pozanimaj se če in kje lahko prineseš svoje olje, tu se zna kar nekaj prišparat, to pa je to...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jan 19, 2020 11:13 am

Pošlji jim email kakšno olje gre notri, ga sam kupiš VELIKO ceneje in bo tako že ceneje vse skupaj.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a pskoda Ne jan 19, 2020 1:42 pm

nejc1 je napisal/-a:Če je blo za tak avto, bo pa menda tudi za drage servise v času garancije... Vse kar lahko narediš, je da preveriš cene pri različnih servisih in pozanimaj se če in kje lahko prineseš svoje olje, tu se zna kar nekaj prišparat, to pa je to...


Saj zato, ker so šli evri za avto je zmanjkalo za servise
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a emozul Ne jan 19, 2020 7:15 pm

pskoda, verjetno ni fora, da je zmanjkalo denarja, moti ga, kot tudi mene, da so cene astronomske (govorim tudi za VW group).

mrtwelvetrees, veliko pooblaščencev moti, če prineseš svoje olje.

Smejalo se nam bo, ko bodo avti električni (kakšna menjava olja, vztrajnikov,....).
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a tomzzi Ne jan 19, 2020 7:36 pm

To da moti pooblaščence ne vem če je res glede materiala.
Odvisno od avtohiše do avtohiše verjetno. Meni je rekel, da lahko komot prinesem svoj material za servis vendar ne garantira, da bo uveljavljanje garancije teklo gladko čez kar se tiče motorja v kolikor bi bilo karkoli narobe.
Fora je, da o tem ne odloča avtohiša ampak firma. Avtohiša izvede garancijsko popravilo. O tem pa odločajo drugi in ne ah.
Jaz nosim svoj material na pooblaščenca. Zadnji servis (tretji) me je prišel toliko kot je bila delovna ura na pooblaščencu. ;)
Plus svoj material. Še vedno več kot 50% ceneje.
Seveda obstajajo avtohiše katere komplicirajo.

Problem so cene servisov. Naravnost oderuško.
Avtohiše pač ne služijo na novih avtomobilih ampak na servisih. ;)
In ja meni se zdi to katastrofa. Za en servis skorajda 400€? A jaz to prav vidim?

Meni so naračunal z njihovim materialom cca 270€ (olje plus filtri). Opel astra 1.6 dizel (100kW).
Kje dobijo takšne cene za en navaden servis?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a Firediver Ne jan 19, 2020 8:15 pm

Smo že razglabljali o tem na forumu in ugotovili, da so pooblaščenci zlatarji in kujejo ogromne dobičke s tem oljem.
Še predobro jim gre, saj nič ne znižujejo cen servisov.
Ne vem pa, zakaj je pooblaščencev vedno manj, se mar branijo zagotovljenega zlata?
Zakaj hudiča rajši zaprejo firmo?
Saj ne more biti res, da so s takimi cenami na spodnjem robu rentabilnosti?
Kaj pa, če so res? Da jih generalci tako morijo s stroški in vmesnimi maržami?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a Tattoo- Ne jan 19, 2020 8:25 pm

tomzzi je napisal/-a:Meni so naračunal z njihovim materialom cca 270€ (olje plus filtri). Opel astra 1.6 dizel (100kW). Kje dobijo takšne cene za en navaden servis?
Mene bolj cudi nekaj drugega...komur servis za cca. 1% vrednosti vozila enkrat na leto predstavlja prevelik strosek, potem se je bolj smiselno vprasati ali ni mogoce kupil predrago / preluksuzno vozilo za svoje financno stanje?! :huh: Ker kje je potem se zavarovanje / registracija / gorivo / gume...ni cudno, da so potem nekateri tako bolestno navezani na svoj pleh, ce pa so za (nov) avto dali zadnje cente! :roll:

P.S.: Pa ne leti to osebno nate tomzzi...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a xxl Ne jan 19, 2020 9:31 pm

To ni opravičilo za vsaj dvakratno ceno olja, imaš denar za servis ali ne. To je kraja, oderuštvo, kot tudi sklicevanje na garancijo zaradi "tvojega" olja. Ker se mi ne da ukvarjati z njimi in odvetniki zaradi 100 €, jim plačam, poiščem pa vsaj najugodnejšega serviserja. Recimo, servis na tastovem Polotu pri 30 000 km, 280 vs 200 €. Nekaj je prihranka za penzionista.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a Firediver Ne jan 19, 2020 9:48 pm

To je pač realnost. Tudi če bi jih tožil, kaj bi dosegel?
Lepo se sprijazni in pripravi denarce, ali pa kupuj rabljene avte izven garancije in servisiraj sam.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a tomzzi Ne jan 19, 2020 10:11 pm

Tattoo- je napisal/-a:
tomzzi je napisal/-a:Meni so naračunal z njihovim materialom cca 270€ (olje plus filtri). Opel astra 1.6 dizel (100kW). Kje dobijo takšne cene za en navaden servis?
Mene bolj cudi nekaj drugega...komur servis za cca. 1% vrednosti vozila enkrat na leto predstavlja prevelik strosek, potem se je bolj smiselno vprasati ali ni mogoce kupil predrago / preluksuzno vozilo za svoje financno stanje?! :huh: Ker kje je potem se zavarovanje / registracija / gorivo / gume...ni cudno, da so potem nekateri tako bolestno navezani na svoj pleh, ce pa so za (nov) avto dali zadnje cente! :roll:

P.S.: Pa ne leti to osebno nate tomzzi...


Sem zadnji stavek napisal nerodno. Je bolj letelo na ceno pežojevega servisa.

Se pa ne strinjam glede drugega... Cene servis (še posebej olja) so vsaj za 1x, 2x previsoke!
Nima veze svoje finančno stanje!
To je oderuštvo!
In dejstvo je, da avtohiše ne služijo s prodajo novih vozil ampak predvsem s servisiranjem!
In še enkrat: dati 400€ za en servis je nenormalno!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a xxl Ne jan 19, 2020 10:32 pm

Pri EV ne bo nič drugače, bodo pač vzeli vsaj 200€ za preventivni pregled vsakih 20 000 km.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a emozul Po jan 20, 2020 10:19 am

Tattoo- je napisal/-a:
tomzzi je napisal/-a:Meni so naračunal z njihovim materialom cca 270€ (olje plus filtri). Opel astra 1.6 dizel (100kW). Kje dobijo takšne cene za en navaden servis?
Mene bolj cudi nekaj drugega...komur servis za cca. 1% vrednosti vozila enkrat na leto predstavlja prevelik strosek, potem se je bolj smiselno vprasati ali ni mogoce kupil predrago / preluksuzno vozilo za svoje financno stanje?! :huh: Ker kje je potem se zavarovanje / registracija / gorivo / gume...ni cudno, da so potem nekateri tako bolestno navezani na svoj pleh, ce pa so za (nov) avto dali zadnje cente! :roll:

P.S.: Pa ne leti to osebno nate tomzzi...


Daj ne nakladaj. Kaj sedaj, če pa nisi revež, pa udri po človeku.
To ni normalno, da so take cene.
Prilagam kopijo računa, sedaj se pa sami odločite, če je to dobra cena.
Priponke
SERVIS 2.jpg
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a Firediver Po jan 20, 2020 11:06 am

Seveda ni normalno, ampak če ceno spustijo, pa štacuno zaprejo. Go figure...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a MadIggy Po jan 20, 2020 11:14 am

wooah čez 500€ za menjavo diskov in ploščic? Vsaj za 3× preplačano. Me zanima kolikšen del kupcev VW grupe se pusti takole farbat. Ploščice in diske lahko mirno menjaš pri popoldancu, samo nej ti napiše račun kjer je razvidno kaj je bilo narejeno in to je to. Preverjeno pri pooblaščenem serviserju.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a Firediver Po jan 20, 2020 11:25 am

Ti je tako pooblaščenec samo rekel ali si pri njem tudi uveljavljal garancijo in je šla bp skozi?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a MadIggy Po jan 20, 2020 12:12 pm

To mi je povedal en gospod, ki je bil cca 30 let serviser na pooblaščencu VW grupe, sedaj pa je v penziji in mal šraufa avtomobile, da mu ni dolgčas. Pravi, da s servisiranjem zavornega sistema pri nepooblaščenih servisih ni problema, seveda pa jim moraš dat vedeti, da poznaš svoje pravice.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Peugeot 3008

Napisal/-a Firediver Po jan 20, 2020 12:48 pm

Jim daš vedeti, da poznaš svoje pravice pomeni "če se zaplete pri garanciji, uporabi odvetnika, dosti časa in veliko denarja".

Naj se oglasi kdo, ki je dejansko to sprobal.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov