Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a tomzzi To jun 04, 2019 7:39 pm

Ivan36 je napisal/-a:Glede nove Astre avto je OK in lepo se vozi karavan sploh in edino kar me je čudilo je, da ima zadnjo klop zelo nizko nameščeno ( sedalni del), ko pa je do stropa še 9cm prostora :shock: :DDD. Glede sedenja ni bilo nobenih tiščanj v kolke ali krčev je pa smešno nizka zadnja klop! Avto je solidno sestavljen lepo potegne 150KM verzija dizla, innovation oprema itelilux luči ipd. Vozilo deluje zelo dobro, zvočna izolacija je odlična, tudi poraba je normalna, ...


Astra je zelo ok. Ima par minusov ki pa mene ne motijo preveč. Hecno postavljena stikala za šipe/špegle pri vozniku. Preveč nazaj so.
Ampak to uporabljam tako malo, da ne moti preveč. Drugače je ergonomija super.
Drugo je vse postavljeno tam kjer mora biti. Ekran je na ravno pravi višini. Vozi se zelo dobro. Je bila tudi pri večini testov zelo pohvaljena glede podvozja.
Se strinjam, da naj bi bila še posebej ST varianta za odtenek udobnejša. Klop je mogoče res malce nižje postavljena. To je sedaj že kar praksa pri večini. Mene in mojih ne moti. Smo nekje v povprečju 170cm.

Glede sestave pa eni jamrajo. Večina pa je zelo zadovoljnih. Ampak to se najde tudi pri drugih znamkah.
Po moji oceni je avto dobro sestavljen.
Zvočna izolacija je res odlična. Motorja (dizel, 136)
Le prtljažnik bi lahko malce bolje obložili pri petvratni.
Pa še en problem pri petvratni je... Tista sijaj črna plastika na c stebričku. Tam zna veter fajn tulit. Tukaj bodo spremembe pri faceliftu kolikor sem videl.

Vozil si verjetno 160KM biturbo dizla. Jaz imam hb 1.6 cdti 136KM in je povsem dovolj že ta motor.
V bistvu mi zaenkrat odlično služi. Avto ima skoraj 55.000km.
Motor je tih, prožen in varčen. Avtomobila ne šparam. Jasno ga pa ne teram nonstop v rdeče. Vozim 99% po regionalkah. AC zelo malo. Je na 17 colskih feltnah. In povečini dva odrasla noter. Jaz in sovoznik. Izven naselja imam ene 10 km/h več na števcu kot je omejitev.
Po naselju se probam držat omejitve.
To je dejanska poraba:
Slika

Jaz sem zadovoljen.
V bistvu ima avto le ene dve, tri večje minuse. Barva je švoh, ni senzorja za nivo tekočine pranja vetrobranskega stekla, pa nadležni parking senzorji kateri so za moje pojme malenkost preglasni zadaj.
Drugih večjih minusov ne najdem. Led luči so odlične.

Je pa kombinacija opreme Dynamic in paketa Innovation najboljša varianta. ;)
Meni je žal, da nisem vzel Dynamic opreme in posebej vzel Innovation paket. Ker Dynamic ima verjetno (sigurno) boljše sedeže kateri imajo več stranske opore pa udobnejši so od tistih v Innovation opremi.

@avtor teme
Mislim, da si dobro izbral.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a IcEm4n To jun 04, 2019 7:41 pm

5000€ manj je v primerjavi z novim avto po ceniku ali končni ceni s popusti? Če je slednje, še razumem takšen nakup, v nasprotnem primeru priporočam, da ti v salonu naredijo izračun nove s točno tako specifikacijo (pri Oplu so velike razlike med redno ceno in končno ceno s popusti).
Slika
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a emozul To jun 04, 2019 10:46 pm

So še druge stvari, ki so meni bile slabe. To je:
- slab menjalnik
- poraba kaže za 1 liter premalo (je bilo tudi na testu omenjeno)
- realna hitrost avtomobila ful laže
- zvočniki so bili res slabi, kjlub najboljši opremi
- v avtu pri veliki hitrosti je ful ropotala plastika
Je pa tako, da je danes vsak avto loto, vendar boš, če gledaš zanesljivost, se boš po mojih izkušnjah najmanj nategnil z japonci oz. korejci.
 
wyanet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr dec 20, 2017 9:56 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a wyanet Sr jun 05, 2019 10:12 am

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašala.
Odločila sem se, da je čas za menjavo avta oz za nakup novega.

Trenutno vozim Fiat Grande Punto l.2007 1.4 16V 95km, ki ima že prb 230.000 km prevoženih. Z njim nisem imela resnejših težav, so pa kontantno kakšne manjše - npr trenutno se mi je skuril konektor in ne dela zadnja luč, pred tem je crknil motorček za brisalce, električni pomik ogledal ne dela več... Malo se mu pozna, da je star. Glede na to, da prevozim prb 30.000km na leto oz okoli 100km na dan, večinoma po avtocesti, je verjetno zame in zanj bolje, da se posloviva in da ga uporablja kdo za krajše razdalje še nekaj let.

Gledam avtomobile do prb 16.000, ob kakšni ugodni ponudbi lahko kak eur več, s tem da bi dala prb 4-5.000 eur pologa in ostalo financiranje.
Od dražjih mi je trenutno padla v oči nova Škoda Scala.
Ogledujem si pa še Renault Megane, Kia Ceed, Fiat Tipo.

Predvsem me zanima sledeče:
- Ali je za moje prevožene km (30.000 na leto, večinoma ac) smiselno vzeti dizla ali bom z vsemi stroški na koncu prb na istem tudi z bencinarjem, torej če upoštevam, da je dizel že v osnovi dražji za nakup? Ali so servisi pri dizlu res dražji, če in ko gre kaj narobe ali to ni tako opazno?
- Koliko konjskih moči je smiselno vzeti pri omenjenih avtomobilih? Pri trenutnem avtu se mi zdi 95km sicer kar ok, pogrešam pa mogoče malo hitrejše pospeške pri prehitevanju na avtocesti in v vožnji v klanec. Vozim se večinoma v službo, torej sama in brez tovora, na dopustih in izletih je pa seveda drugače.
- Ima kdo kakšne izkušnje s financiranjem Renault in Škoda 1%? Kaj bi se v osnovi bolj splačalo? Prvič bi šla v lizing in se res ne razumem v te zadeve.
- Kaj storiti s sedanjim avtom? Bi tako star avto sploh vzela kakšna avtohiša oz ali bi prišel v poštev pri nakupu Renaulta z akcijo staro za novo? Rada bi imela čimmanj dela s prodajo, tudi če bi bila s tem kak eur na izgubi.

Hvala za vse nasvete :)
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void Sr jun 05, 2019 10:27 am

Jaz bi ti prvo priporočil, da se zapelješ z potencialnimi kandidati in nato še preveriš kaj dobiš za določen znesek pri enem in drugem. Tako boš lahko sama ugotovila kaj se ti zdi vredno svojega dnarja in kaj ne.

Od naštetih izstopa samo Tipo, ki je veliko cenejši od Scale, Megana in Ceeda in je bolj kot ne nizkocenovnik v tem razredu. Scala je čist nov model in ga ne bi priporočal, ker je zato posledično drag in še možnost za porodne težave je velika.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a VW T4 Sr jun 05, 2019 11:28 am

za te kilometre bi diesel bil bolj smiseln... pri renaultu recimo je razlika med bencinskim in dizel meganom le okoli 400€, tako da to ne igra posebne vloge...
Mislim, da noben od omenjenih ni zgrešena izbira, razen scala ki je predraga....
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a limas Sr jun 05, 2019 12:46 pm

Poskusi vse opcije, ki so ti všeč. Osebno bi vzel megana z 1.33 Tce motorjem. Varčen, tih in poskočen motor.
Največ avta za svoj denar boš dobila pri fiat tipu, ki niti ni nizkocenovnik.
Škoda skala je predraga in je narejena na platformi pola, ki je segment nižje. Škoda skala je dejansko B+ segment in ne C kot kia ceed ali megan.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Firediver Sr jun 05, 2019 1:24 pm

Škoda Scala je res predraga, ampak tole:

limas je napisal/-a:...in je narejena na platformi pola, ki je segment nižje.


Smo že v eni drugi temi ugotovili, da je tudi npr. Passat na isti platformi kot Polo in ker je platforma modularna, jo lahko v tovarni poceni nategujejo po potrebah. Lahko se reče tudi, da je Scala narejena na platformi Passata (da se ji dvigne vrednost) :)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mevden Sr jun 05, 2019 2:44 pm

Vzemi dizla,
Tipo je baje ful vredi voz za ta denar. 1.3 95 konjev bi ti bil dovolj. Ima več navora kot benciner in že daje boljši občutek pri pospeševanju.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a limas Sr jun 05, 2019 5:14 pm

Firediver je napisal/-a:Škoda Scala je res predraga, ampak tole:

limas je napisal/-a:...in je narejena na platformi pola, ki je segment nižje.


Smo že v eni drugi temi ugotovili, da je tudi npr. Passat na isti platformi kot Polo in ker je platforma modularna, jo lahko v tovarni poceni nategujejo po potrebah. Lahko se reče tudi, da je Scala narejena na platformi Passata (da se ji dvigne vrednost) :)


Ni problem v nategovanju platforme do skrajnosti, ampak v kakovosti celega podvozja. Torej gre za šparanje kjer so edini nategnjeni kupci, ki z nakupom avta C segmenta dobijo podvozje B segmenta.
Podatki za MQB A0 platformo: Za razliko od modela golf je scala narejen na najmanjši platformi MQB A0, ki podlaga tudi volkswagna polo in seata ibiza, le da so jo malenkost raztegnili.
Pasat ima raztegnjeno MQB platformo, ki si jo bojda deli z golfom Mk7.

Tudi fiat tipo ni nedolžen glede platforme, kar je tudi razlog nekoliko nižje cene od konkurence. Pošteno! Deli si jo z jeep renegade, f500 f500x...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a tomzzi Sr jun 05, 2019 6:12 pm

emozul je napisal/-a:So še druge stvari, ki so meni bile slabe. To je:
- slab menjalnik
- poraba kaže za 1 liter premalo (je bilo tudi na testu omenjeno)
- realna hitrost avtomobila ful laže
- zvočniki so bili res slabi, kjlub najboljši opremi
- v avtu pri veliki hitrosti je ful ropotala plastika
Je pa tako, da je danes vsak avto loto, vendar boš, če gledaš zanesljivost, se boš po mojih izkušnjah najmanj nategnil z japonci oz. korejci.


Glede teh slabosti ti lahko večino ovržem podprto s slikovnim gradivom. ;) Bom pa sedaj na hitro šel skozi "minuse".

1. Z menjalnikom jaz osebno nimam problemov. Prestavljanje je tekoče in brez enega samega problema. Problemi z menjalniki so mimo če ciljaš na zgodovino oplovih menjalnikov.

2. Poraba po BC odstopa od realne NAJVEČ 0,5l/100 km. Jaz si vsako točenje goriva vpisujem v aplikacijo Drivvo.
Zapišem kilometrino, količino goriva... Preostalo naredi aplikacija. Če program narobe računa pa ne vem. Bi pa skoraj trdil, da ne. ;)
Če mi na BC piše povprečna poraba na tank (resetiram A ob vsakem tankanju) 5l/100 km je to v realnosti 5.4-5.5. Oziroma tako izpiše aplikacija.
Kdaj pa je bil ta test? Letniki 2016 oziroma prve astre morda več lažejo ja. Nisem siguren. Naj bi bil pa tudi en update že za MY2017. Nisem siguren.
Lahko ti poslikam števec ob naslednjem točenju in pa še izpis aplikacije. ;)
To, da za toliko lažejo nove ni res.

3. Enako kot točka 2. Meni pri cca 100km/h laže največ za 5-6 km/h. Spet ti lahko prilepim fotko števca kot tudi fotko telefona z GPS prikazom hitrosti. Dovolj dober pokazatelj so pa tudi table kjer merijo hitrost. Jaz še nisem vozil avtomobila kjer hitrost ne bi vsaj za malo odstopala.

4. Glede zvočnikov se pa nikakor ne strinjam! Odvisno kaj je za tebe dobro. Sam sem "audiofil". Doma imam komponente sestavljene po lastni izbiri in ne nek random "hi-fi" sistem iz Big Banga. Pravtako imam slušalke vrednosti nad 1k€. Kot tudi soliden dac, ojačevalec za njih.
Se pravi dam veliko na zvok in mi res ni vseeno kakšen zvok imam.
Glede sound-a v Astri sem zadovoljen. Moram rečt, da je sistem dober! Zelo dobro uravnotežen. Nobena frekvenca ne odstopa preveč. ;)
Obrazloži kaj fali sistemu v astri.

5. Glede ropotajoče plastike... Ja tudi pri meni je kakšen "čriček". Največ se oglaša okrasna/zaščitna plastika okrog kamere/senzorja dežja pri vzvratnem ogledalu. Tisto zna vibrirat ja. Ti vzame 5 min in je problem rešen. Drugače pa menim, da je astra zelo solidno sestavljen avto. Nič slabše od konkurence. Primer dam Golfa in njegove sredinske konzole.

Strinjam pa se z zadnjim stavkom. Danes je loterija pri vseh. Zanesljivost pa ja... Japonci. Korejci tudi. Vendar kot si sam rekel je loterija pri vseh.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a emozul Če jun 06, 2019 7:33 am

Ok, to tvoje mnenje.
Vendar, ko prebiram tvoje komentarje, astra dejansko nima napak, razen pleha. :?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a thunderbolt Če jun 06, 2019 7:40 am

Kolega ima novo par mesecev, pa moram reci, da je zelo soliden avto - edino 1,4 125 turbak bi lahko malo manj spil. Sem vcasih imel megana, ampak bi prej vzel astro kot megana glede na vse pripovedi lastnikov meganov glede tezav z njimi.

Glede zvoka: tudi sam imam doma malo boljsi hifi sistem in tako malo bolj "obcutljiva" usesa. Zelo veliko je odvisno kako so nastavljene tonske kontrole. Kolega jih npr. v vsakem avtu nastavi tako, da moja usesa trpijo - pa naj bo to mercedes ali pa dynaudio v VW. Pa je radio sam po sebi dober tako v enem kot v drugem avtu.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a meganer Če jun 06, 2019 2:23 pm

Sčim se eni zakomplicirate lajf ......

A ste videli da ima en šipko za dvig vzglavnika 7mm drug pa 8 pa noben ne porajta :mrgreen:

Sam vozim c4p 2015 zadnjič sem pa vozil tiguana novega R-line ni da ni razen dsg. Za mojo vožnjo neprimerno boljši citroen. Po ovinkah pa wv.
Hočem povedati, da probaj pa vidiš po 10km kaj ti sede in kaj ne. Pusti pa vaške glavce. Roko na srce slabih avtov ni več. Crkuje nemc še bol kot ostali ...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a tomzzi Če jun 06, 2019 3:21 pm

emozul je napisal/-a:Ok, to tvoje mnenje.
Vendar, ko prebiram tvoje komentarje, astra dejansko nima napak, razen pleha. :?


To so dejstva ne moje mnenje. ;)
Sem pa že prej napisal, da tudi Astra ni brez napak. ;) Jasno. Na živce mi pa gre ko pišete določene stvari katere za trenutne modele ne držijo.
Da ti naštejem minuse:

- ni senzorja nivoja tekočine za pranje vetrobranskega stekla. V astri J sem to imel kljub nižji opremi. Je tečno. Sem pa se navadil, da vsaj 1x tedensko preverim, dolijem tekočino.
- ni hlajenega predala pred sovoznikom. Spet prejšnja astra je to imela. Ni toliko pomembno. Je pa dobrodošlo. Plus ni osvetljen. Zame ni pomembno saj imam notri navodila pa kakšno drobnarijo. Ene bi to zelo motilo. Je pa minus točka jasno.
- občutljiva barva
- pa neravno dno prtljažnika (brez rezerve) pri petvratni
- občasen čriček
- glasni zadnji park senzorji kateri delajo tudi če imaš v leru

To je to. Še vedno pa je zelo soliden avto. In daleč od tega kar si ti napisal.
Nikoli nisem rekel, da je avto brez napak ali najboljši. Za svojo ceno pa ponuja ogromno. Pa glede na trg je sigurno price/performance ena boljših variant. ;)

Edit:

Danes sem tankal. Po BC je porabo kazalo za pot A okroglih 5l/100km. Drivvo je izračunal, da je bila povprečna poraba na zadnji tank realnih 5.4/100km. Ti lahko kasneje prilepim screenshot aplikacije. Torej za koliko laže?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mevden Če jun 06, 2019 8:09 pm

To ni tema o težavah Astre. Dobiš koliko plačaš, in nič več. Primerjati astro z golfom pa sploh ne pije vode. Astro še z octavio ne moreš primerjat kaj šele z golfom.

Astra ima nekaj težav, nekatere to moti drugi sploh ne opazijo. To je to za ta denar.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a emozul Če jun 06, 2019 9:06 pm

+1
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mstrms Ne jun 16, 2019 10:07 am

Za tiste, ki jih zanima
Prevozil sem okoli 740km z enim tankom in računalnik kaže 6.7 l/100km za 740km, za pot B (AC) pa 6.9 l/100km - okoli 300km vsega skupaj, večino tempomat 140 in prehitevanje do 180km/h.
Polni tank sem nalil slabe 46L (računalnik je kazal doseg 35km) in vozil do lučke (ob naslednji lučki kaže doseg dobrih 100km) . Aplikacija Drivvo mi pokaže izračun 6.3 l/100km.
45,985 / 737 * 100 = 6.24 l/100km je pa kot sem si jaz izračunal.

Je pa res, da nimam težke noge s tem avtom (ker je ne rabim), menjavam zelo hitro in po priporočilu računalnika. Sicer sem računal tam porabo do 7.5l/100km, tako, da jaz sem zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a emozul Ne jun 16, 2019 10:53 am

Kateri motor?
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mstrms Ne jul 07, 2019 12:45 pm

1.4T. Za pot po AC 500km je bila poraba zadnjič sicer 7.8L/100km, kar se mi še vseeno zdi dokaj solidno. Ali? Po izračunu, računalnik kaže več...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov