Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a pskoda So jun 01, 2019 2:56 pm

Takole na blef sodit, kaj bo z 1.0tsi čez 5 let je kar nekaj.
Po podatkih tovarne je 1.0tsi kar poskočen, če primerjamo konkurenco z podobno močjo
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a xxl So jun 01, 2019 3:22 pm

V Polotu, kateri niti ni tako majhen avto, je odličen, poskočen in z majhno porabo. Bolj me prepriča kot moj 1.5 TSI v rokecu, tukaj sem pričakoval več od tega motorja.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void So jun 01, 2019 3:44 pm

pskoda je napisal/-a:Takole na blef sodit, kaj bo z 1.0tsi čez 5 let je kar nekaj.
Po podatkih tovarne je 1.0tsi kar poskočen, če primerjamo konkurenco z podobno močjo


Pa se tebi zdi da bo ta 1.0 tsi zdržal leta in leta obremenitev 1300kg+ ?
Zanimivo kako hitro fauvejevci spremenijo mnenje ko ima fauve kosilnico v nosu.
Še par let nazaj ste se hvalili kako VW prisega na klasične visokokubaturne motorje in si merili penise kako ima fauve več prostornine od sranja od renoja, forda, pežoja.

Zdej je pa kr naekrat tri cilindraš zakon. :? Mislim ok, če se vam daje 16k za fauve z 1.0 tsi mene nič ne moti, ali pa če se vam tudi daje 25k za A3 z 1.0 tsi. meni je čisto vseeno. Ampak res zanimivo kako sedaj ni več nobenih zadržkov, izgleda da je vaše zaupanje v VAG neomajno in neskončno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a pskoda So jun 01, 2019 4:36 pm

Jaz nisem nikoli nobenega zagovarjal, ampak dokler ni motor nekaj let v uporabi je brezveze na pamet govorit ta je dober ta pa ni.

Če je motor narejen, sestavljen kot je treba ja bo zdržal 1300kg več let tudi če bi bil 2 cilendraš od bilokatere znamke

Jaz nisem noben folci oz veliko manj kot ti renojevc, ki zagovarjaš vse po vrsti kar je sestavljeno od turkov.

Zadnji odstavek lahko lepo dokažem, ker jaz imam tudi kangooja pred njemu sem imel pa partnerja tako, da jaz sem deleč od značkarja
Lp
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a uros11 So jun 01, 2019 5:21 pm

:x Void se samo heca in vsi vemo, da ni hotel derailat temo samo zaradi tega, ker se v njej omenja nekaj v povezavi s vw-jem.
Void, golf mi še vedno dela.
Void, TDI je.


;)


Void, še resno vprašanje: kako je mogoče, da ima megane tako močne motorje, ko pa je lega na cesti res zelo slaba?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Mazda2 So jun 01, 2019 8:35 pm

esem je napisal/-a:Očitno to pomeni, da ga na vsakem sevisu updatajo in upgradajo. Popravljajo/mašijo luknje - tako kot pri MS oknih. Temu se pri njih reče "posodabljanje na zadnje stanje tehnike" :lol:

Katera okna, a to M Sora Žiri?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Cefizelj So jun 01, 2019 9:00 pm

Microsoft oknih je mislil esem :lol:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a srcnik So jun 01, 2019 10:30 pm

void je napisal/-a:Moj argument je samo to, da v za 16k dobiš kratki megane intens 1.3 140hp oz. 1k več če uzameš karavana. Veliko boljša varianta kot nek karavan z mlinčkom. Če bo tale 1.0tsi naredil zanesljivih 150k v octaviji si odrežem testise. To bo še veselica po kakih petih letih.


Upam da boš čez 5 let brez testisov =P (pa ne da bi ti to želel, ampak da lastniki teh vozil ne bojo imel problemov)

Vse je važno od tega, kak so motorji narejeni, če nimajo konstrukcijskih napak, potem lahko bp delajo 150k km in več (sploh glede na to, da je npr. octavia precej lahek avto, glede na velikost). Če gledaš primer ima ford že kar nekaj časa 1.0 ecoboosta, pa ne razpadajo focusi po cestah... (čeprav so ob prihodu na trg, to nekateri podobno kot ti zdaj, z gotovostjo trdili)

Pa če pogledamo tvojo znamko, so imel talismana z 1.5 dci in najmočnejši je bil 1.6 dci. Pa ne spomnem da bi sral tam po njih, kak bojo razpadli v 5ih letih...

PS: tud tvoj 1.33 je mlinček ;)
PPS: Octavia (čeprav je grda) ima boljšo lego na cesti kot megane. Bi si tudi upal rečt, da je boljše narejena in ima bolj kvalitetne materiale in ergonomijo. (pa sem vozil megana bose). Je pa megane cenejši in če si na budgetu in rabiš avto iz A v B, potem je ok. Vsak se pa sam odloči kaj mu je prioriteta, če so to vozne lastnosti, potem pač megane pade takoj ven...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void Ne jun 02, 2019 7:44 am

Moje mnenje je da tri cilindri ne spadajo v avtomobil večji od polota. Simple as that.
Ker nimajo absolutno nobenih prednosti proti štirih cilindrov. Vi kupujte kar hočete, glede na renome VAG bencinarjev, bi se mu jaz izognil v ŠIROKEM loku.

Jaz sem za downsizing, samo tri cilindri v velikem avtomobilu so pa res neumnost. Sem absolutno proti.

Sicer pa 1.0 ecoboost, ta slavni motor ki je dobil ne vem kolk nagrad. Googlaj 1.0 ecoboost issues. Gorijo, pregrevajo, shodijo, počeni bati itd itd.
Tudi takratni 1.4 tsi je dobil nagrado, pa vemo kaka j***a od motorja so bla :lol:

Najboljši tricilinderski motor je PSA 1.2 THP 130. Zaenkrat.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a nejc1 Ne jun 02, 2019 10:19 am

Pri katerem preskakujejo jermeni že pri 100kkm :roll:

Pri fordu je samo problem, da jim je bilo težko dat 10€ za senzor nivoja hladilne tekočine in ker imamo kup voznikov/voznic ki nikoli, ampak res nikoli ne odprejo havbe(še vitreks jim na servisu nalijejo in zdrži do naslednjega) se pač zgodi v redkih primerih, da začne zadeva nekje spuščat in motor brez hladiva pač ne more normalno delat... Če bi ljudje vsaj 1x mesečno odprli havbo in pregledali nivo tekočin bi bilo napak za 90% manj. Drugače zadeva dela, 1.0 100 konjaš se v c-maxu pelješ popolnoma normalno, marsikdo ne verjame preden ne sproba... Aja pa olje je treba obvezno dat predpisano zaradi mokrega jermena(razen zdaj novih, ki imajo verigo). Zaradi napačnega olja ali neredne menjave na predpisanih 20 kkm je lahko tudi veliko sranja, pa smo spet tu ko se servisira pod kozolcem da je malo ceneje, potem pa imaš 20x več stroška če ti vlije napačno olje v mašino...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void Ne jun 02, 2019 10:28 am

To preskakovanje jermena je tako redko, in tudi če se bilokdo sekira okoli tega, pač narediš velik servis preventivno po pretečeni garanciji v lastni režiji.

Še kak serijski problem? Ne? Potem je ta motor boljši od velike večine motorjev na trgu. Pa še dolgo je trgu in je preverjen. Ker 1.0 tsi, 1.5 tsi so totalno nepreverjeni in še zgodovino imajo katastrofalno. Vsekakor bi rajši uzel korejca, kot bilokakšnega bencinarja od VWja. Če je že to na razpolago. My two cents. Ne bom več sodelovau v tej temi.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a emozul Ne jun 02, 2019 11:45 am

Zakaj, potem nisi že takoj rekel korejca ali japonca, ter predlagal francoza? Tudi sam bi, če bi hotel bencinarja veliko raje vzel japonca oz. korejca, kot tsi ali tce.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void Ne jun 02, 2019 11:52 am

Predlagau sm trenutni best buy. ker dobiš za 16k spodobno hitr in varčen 140hp bencinski motor in solidn avto. Kar je narobe z tem predlogom?
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a yeo Ne jun 02, 2019 2:49 pm

void je napisal/-a:Moje mnenje je da tri cilindri ne spadajo v avtomobil večji od polota. Simple as that.
Ker nimajo absolutno nobenih prednosti proti štirih cilindrov. Vi kupujte kar hočete, glede na renome VAG bencinarjev, bi se mu jaz izognil v ŠIROKEM loku.

Jaz sem za downsizing, samo tri cilindri v velikem avtomobilu so pa res neumnost. Sem absolutno proti.

Sicer pa 1.0 ecoboost, ta slavni motor ki je dobil ne vem kolk nagrad. Googlaj 1.0 ecoboost issues. Gorijo, pregrevajo, shodijo, počeni bati itd itd.
Tudi takratni 1.4 tsi je dobil nagrado, pa vemo kaka j***a od motorja so bla :lol:

Najboljši tricilinderski motor je PSA 1.2 THP 130. Zaenkrat.


Taki, ki imajo slabo mnenje o treh cilindrih, jih še niso vozili, niti taki ne kupujejo novih avtov, ampak samo veliko govorijo. Če bi taki kot si ti kupovali nove avte in bi bili 3 cilindrski neuporabni, jih proizvajalci ne bi vgrajevali v vozila.
3 cilindre imajao danes tudi že veliki in tudi športni avtomobili. Recimo mondeo 2015 je imel 4 cilindre, od 2019 ima samo še 3. BMW 318i ima tri cilindre, BMW I8 (350 konjev sistemske moči) ima 3 cilindre...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Renault VG Ne jun 02, 2019 3:03 pm

Kaj pa vem, tej 3 cilinderski motorji so pomojem čisto kul, so pa proti 4 cilindrom precej bolj nemirni. VW 1.0MPI delajo kul, Renaultovi 0,9 Tce sem tudi videl že precej Cliotov IV na Nizozemskem na prodaj z 200k km. Over all 200k km bo pomojem naredil vsak v glavnem, več me pa niti ne zanima. Jaz večjo prednost 4 cilindrov vidim v mirnosti delovana ker tam se res pozna, sem bil prav šokiran kako tiho in mirno je to lahko. So pa vseeno tudi 3 cilinder bencinarji boljši od raznih 4 cilinder dizlov kar se umerjenosti tiče.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void Ne jun 02, 2019 3:03 pm

yeo je napisal/-a:
void je napisal/-a:Moje mnenje je da tri cilindri ne spadajo v avtomobil večji od polota. Simple as that.
Ker nimajo absolutno nobenih prednosti proti štirih cilindrov. Vi kupujte kar hočete, glede na renome VAG bencinarjev, bi se mu jaz izognil v ŠIROKEM loku.

Jaz sem za downsizing, samo tri cilindri v velikem avtomobilu so pa res neumnost. Sem absolutno proti.

Sicer pa 1.0 ecoboost, ta slavni motor ki je dobil ne vem kolk nagrad. Googlaj 1.0 ecoboost issues. Gorijo, pregrevajo, shodijo, počeni bati itd itd.
Tudi takratni 1.4 tsi je dobil nagrado, pa vemo kaka j***a od motorja so bla :lol:

Najboljši tricilinderski motor je PSA 1.2 THP 130. Zaenkrat.


Taki, ki imajo slabo mnenje o treh cilindrih, jih še niso vozili, niti taki ne kupujejo novih avtov, ampak samo veliko govorijo. Če bi taki kot si ti kupovali nove avte in bi bili 3 cilindrski neuporabni, jih proizvajalci ne bi vgrajevali v vozila.
3 cilindre imajao danes tudi že veliki in tudi športni avtomobili. Recimo mondeo 2015 je imel 4 cilindre, od 2019 ima samo še 3. BMW 318i ima tri cilindre, BMW I8 (350 konjev sistemske moči) ima 3 cilindre...


Motiš se glede vsega kaj si navedel in nimaš pojma o čem govoriš. Še več, sploh me ne poznaš in nekj trdiš o meni.

3 cilinderski motorji so zanimivi predvsem zato, ker so cenejši za proizvodnjo in zaradi pogojno lažjega doseganja emisijskih standardov. Nobenih drugih prednosti ta motor nima za kupca, kvečjemu minuse. No ajde, mogoče je plus manjša teža avtomobila, ampak to je res zanemarljiva razlika, glede na to da imajo avtomobili v poprečju 1100kg+

Argumenti, da so 3 cilindri kul zato ker ima BMW je pa še bolj smešn. Ko jih je imel pežo prvi, nihče ni govoru da je kul, kvečjemu da so francoska j***a. BMW je itak simbol nezanesljivosti in problematičnih agregatov :lol:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a limas Ne jun 02, 2019 4:22 pm

Najboljši kompromis je malolitražni 4-cilindrični T motor.
Tojotin 1.2T in reno-mercedesov 1.33 tCe sta zakon glede zanesljivosti in uglajenosti.

Je pa trenutno še na voljo sodoben atmosferski bencinar, ki je varčen in dokaj agilen glede na tehnološke danosti: mazdin 2.0 in tojotin 1.6 valvematic.

Žal se z "downsizingom" sodobni avtomobili približujejo beli tehniki.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void Ne jun 02, 2019 4:29 pm

Se strinjam, absolutno je boljša varianta 4 cilindri in recimo cca 1200ccm prostornine.

Glede 1.33 tce in zanesljivosti ne bom trdil nič, ampak je to baje motor, ki je bil do sedaj najbolj rigorozno testiran v Renault-Nissan koncernu. Noben drugi motor do sedaj ni naredil toliko ur testov v laboratoriju kot tale. (tako je bilo rečeno na tehničnem briefingu in tudi na uradni brošuri se hvalijo s tem.)
Upam da je res temu tako, ker je motor res bomba v vseh smislih. Zaenkrat po dobrem letu uporabe tega motorja v Renault-Nissan in Daimlerju ni nobenih problemov.

Pravtako sm na tem briefingu vprašau razvojnike iz technocentra kako to, da so se odločili za 4 cilindre, ko je trend prehajanja na 3 cilindre? Odgovor je bil: "nismo videli smisla in nobene prednosti treh cilindrom napram štirim, razen cene! Pravtako je bil motor mišljen od samega začetka od nizkih 100hp do že dokaj visokih 160hp, kar bi bilo veliko bolj komplicirano narediti z 3 cilindri. Seveda je omenil tudi, da je motor mišljen za poganjanje srednje težkih avtomobilov, zato bo imel novi clio 1.0 100hp, Megane pa 1.33 100hp"
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a uros11 Ne jun 02, 2019 6:23 pm

Stari možje so vedeli povedati, da kubutura je ta glavna.
In ker jim verjamem, je 2.0 ravno prava kubatura.
Pa dizel.
Pa tdi.
Pa golf.

Ajde. Da mora imeti 4 valje, pa tudi fizika pravi, da je tako najbolje.
;)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a sašo5 Ne jun 02, 2019 7:24 pm

Res je: bolje 2.5 in 80KM kot pa 1.0 in 160......sicer pa že "strici" oz dedki so vedeli, da če je neparno št. cilindrov funkcionira samo 5 ostalo ne
PS bratranec je pravkar kupil Kadjara 1.3/140KM zaenkrat navdušen....(26k )
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov