Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a chad Ne jun 02, 2019 7:32 pm

Pojdi testirat vse živo pa boš sam videl. Jaz sem lani dva dni vozil francoski trivaljnik 1.2 puretech, mislim da 110 KM z avtomatskim menjalnikom - na podlagi postov kot je ta pred mano, sem si takoj mislil, ko sem ga prižgal ..no super tole pa bo za na ac (sarkastično). Pridem do uvoza na ac in skoraj šok, do 150kmh sem pospeševal enako hitro kot s 150-konjskim dizlom, zvok pa fenomenalen - zelo enak kot v carreri (kdor jo je vozil bi moral prepoznat podobnost). Lahek avto, turbo, odličen avtomatik, kompletna zadeva deluje. V glavnem tricilindraš je v resnici zabaven avto. Na koncu sem zaključil, da šestvaljnik za resen avto, tricilinder pa za kaj cenejšega in je to to. Štirivaljnik je pa najbolj duhamorna in odobrena izbira od vedno, žal. Kdor ni vozil marsikaj, se bo s tem težko strinjal. Ampak tako je, če ne greš na drugo stran pogledat, v resnici ne veš kako je ;)
Pred kratkim sem vozil pa prvič tudi toyotin hibrid, enega od zadnjih modelov. Nobenega glasnega dretja mašine več (dobra izolacija in cvt ima neka simulirana prestavljanja, čeprav nima prestav), testni avto, ki ga vsak goni, je imel porabo 5 litrov. S hibridom sem prišel do cca 50 kmh umirjenega pospeševanja, izkušnja zanimiva. Kot lastnik ga definitivno voziš s štirimi litri porabe. Je pa vseeno specifična zadeva, pred nakupom bi jaz zahteval test vsaj tri ure, če ne kar cel dan ali dva. V eni uri se ne moreš odločit, a ti je takšna sprememba zares ok ali ni.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void Ne jun 02, 2019 8:55 pm

1.2 THP 130 je definitivno spodoben stroj. To je neizpodbitno, mislim da je to celo zelo svetli primer downsizinga. Jaz osebno sem bil pač mnenja, da so pač trivaljniki nujni in da drugače ne gre zaradi emisij in bodočih standardov. Treba se je zavedati da je vsak na novo razvit motor razvit z mislijo na prihodnost in bodoče emisije standarde.

No po pogovoru z razvojnikom iz Renault-Nissan technocentra sem čisto spremenil mnenje. In sem prepričan, da bi lahko tudi 1.2 THP bil brez problema 4 valjnik. Takrat bi imel verjetno še malo več navora pri nespremenjenih 130hp in tudi lepšo krivuljo navora.
Uglavnem, ta tip mi je povedal, da bodo dosegal Euro 7 standard z minimalnimi updejti in tudi vse prihodnje standarde z vgradnjo lahkega hibrida. Tako po njihovem mnenju ni potrebe po 3 valjih. Pravtako je rekel, da se je veliko lažje se znebiti hotspotov in zagotoviti kar se da bolj optimalno izgorevanje v 4 valjniku, kot pa v 3 valjniku -> manj razvoja. Bolj optimalno izgorevanje = manj emisij.
Na kratko je on povedal tako 3 valjnik je dražji za razvoj ampak cenejši za proizvodnjo. 4 valjnik zahteva manj razvoja, ampak je dražji za proizvodnjo. Tako je skos neki tradeoff.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a xxl Ne jun 02, 2019 10:58 pm

Totalno ste zašli, pa bom še jaz dodal. FCA je tudi razvil 3 cilindre 1.0 120 in 4 cilindre 1.3 150/180. Upam, da bodo(so) konkurenčni. Bo pa zanimiv novi Clio 1.33 140 ali 160, tudi cenovno, vsaj meni. To bi moralo fajn potegnit in zmerno pit.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void Po jun 03, 2019 7:46 am

FCAjevi turbo bencinarji so ponavadi zelo dobri. 1.4T iz guiliette je bomba od motorja. Tako da dvomim da so tokrat zasrali.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a chad Po jun 03, 2019 8:32 am

Ne navijam ravno za puretech, to je bil samo prvi sodobni turbo trivaljnik, ki sem ga zapeljal in me je v dveh dneh res presenetil. V glavi sem imel, da je to krš, pa me je v resnici takšen motor navdušil. Kakšna je dolgoročna vzdržljivost pa ne vem.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a xxl Po jun 03, 2019 9:10 am

void je napisal/-a:FCAjevi turbo bencinarji so ponavadi zelo dobri. 1.4T iz guiliette je bomba od motorja. Tako da dvomim da so tokrat zasrali.

Vem, sem ga imel v Giulietti 170 KM, čeprav na papirju imata enak navor kot 1,5 TSI 150, je potegnil občutno boljše, je pa res, da mi je porabil skoraj liter več, čeprav ta dva avta (T-Roc vs Giulietta) težko primerjam.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mstrms Po jun 03, 2019 7:22 pm

No, danes sem bil z avtom, ki ga bom verjetno kar vzel. Ima sicer slabih 4000 prevoženih (testna Astra ST 92kW) in sicer Dynamic paket z nekaj dodatne opreme. Cenejši od novega je skoraj 5000€, mislim da boljše skoraj ne bi mogel priti skoti, sploh na vozne lastnosti in tišine v kabini (po mojem mnenju) na AC. Gledal sem Ceeda sw, ampak novega (1.4TGDI) pod 19.000 trenutno ni, naročila pa pridejo komaj nekje septembra. Ali mislite, da je vseeno predrago 17.750€ za takšnega karavana dva meseca starega? Še enkrat hvala vsem za kakršnokoli pomoč in mnenja :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a limas Po jun 03, 2019 8:42 pm

Cena nove astre s to opremo in motorjem je 18.755 e. Če jo dobiš za 13.800, bi rekel, da je cena ugodna. Testni avto. Lahko, da ga dobiš v dobrem stanju ali pa tudi ne. Opel izposoja testna vozila brez nadležnih spremljevalcev, kot recimo pri tojoti, kar pomeni, da so lahko vozniki precej grobi do avta.
Opel ima občasne akcije, kjer cene močno spusti.
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... SC&stran=1

Glede korejskih primerkov pa je znano, da so njihovi turbo mlinčki močno precenjeni v primerjavi z atmosferci (1.4?).
Opel je racionalna izbira.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a xxl Po jun 03, 2019 9:53 pm

5000 navideznega popusta, če je cena nove takšna kot pravi limas. Raje dodam jurja jn vzamem ganc novo, 4000 km v dveh mesecih je pa tudi precej. Če bi bilo kakšnih 1000 km, ajd, ne rečem. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a thunderbolt Po jun 03, 2019 10:31 pm

Kolega je dobil sicer HB z enakim motorjem, inovation, belo barvo in dodatno opremo za cca. 600€ za dobrih 17 jurjev. Novo, po naročilu. Je pa vzel njihovo financiranje.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a VW T4 To jun 04, 2019 6:49 am

17.750€ za rabljen avto tega razreda? Zavij v renault salon...za ta znesek sem odpeljal novega megana karavan gtline, Tce1.33 140km, full led luči....
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a emozul To jun 04, 2019 6:56 am

Tukaj bi se strinjal. Raje megana kot astro.
 
Rok33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 20, 2018 9:38 am

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Rok33 To jun 04, 2019 7:12 am

limas je napisal/-a:Cena nove astre s to opremo in motorjem je 18.755 e. Če jo dobiš za 13.800, bi rekel, da je cena ugodna. Testni avto. Lahko, da ga dobiš v dobrem stanju ali pa tudi ne. Opel izposoja testna vozila brez nadležnih spremljevalcev, kot recimo pri tojoti, kar pomeni, da so lahko vozniki precej grobi do avta.
Opel ima občasne akcije, kjer cene močno spusti.
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... SC&stran=1

Glede korejskih primerkov pa je znano, da so njihovi turbo mlinčki močno precenjeni v primerjavi z atmosferci (1.4?).
Opel je racionalna izbira.


Zakaj zavajanje? Cena Astre s tem motorjem in paketom opreme, brez dodatne opreme, je po ceniku 22 265 eur. Vprašanje je samo za koliko je dodatne opreme in koliko je popusta pri naročilu novega.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void To jun 04, 2019 7:27 am

joj ne vem, meni se ta Astra zelo NEdopade. Izredno škripajoča plastika na srednji konzoli, slabi materiali v notranjosti... Drugače je ok avto za vozit.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a xxl To jun 04, 2019 7:50 am

No, pri Kadjaru jaz tudi nisem opazil neke kvalitetne plastike, škripalo je pa tudi kar precej, še posebej ko si šlatal. Drugače, če Megane Tce 140 gt-line pride cca 18k, kolika bo cena novega Cliota z enakim motorjem in opremo? Upom, da bo opcije ročnega menjalnika.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a void To jun 04, 2019 7:54 am

Kadjar je neka čudna mešanca Nissana in Renoja, ki se mi sploh ne dopade. Megane je vsekakor bolj sestavljen avto kot Astra po mojem mnenju. Pri meganu 4 skripajo bolj kot ne samo ročaji vrat po nekaj letih.

Clio bo na voljo 1.33 tce 130hp z EDC. Materiali so pa boljši kot v meganu, tako da dvomim da bo smoteren nakup bolje opremljenega cliota, ker bo cena sigurno visoka. Vsaj na začetku. Clio res cilja višje od svojega razreda kaj se tiče kvalitete notranjosti.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Ivan36 To jun 04, 2019 8:26 am

Glede nove Astre avto je OK in lepo se vozi karavan sploh in edino kar me je čudilo je, da ima zadnjo klop zelo nizko nameščeno ( sedalni del), ko pa je do stropa še 9cm prostora :shock: :DDD. Glede sedenja ni bilo nobenih tiščanj v kolke ali krčev je pa smešno nizka zadnja klop! Avto je solidno sestavljen lepo potegne 150KM verzija dizla, innovation oprema itelilux luči ipd. Vozilo deluje zelo dobro, zvočna izolacija je odlična, tudi poraba je normalna, ...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a limas To jun 04, 2019 2:06 pm

Rok33 je napisal/-a:
limas je napisal/-a:Cena nove astre s to opremo in motorjem je 18.755 e. Če jo dobiš za 13.800, bi rekel, da je cena ugodna. Testni avto. Lahko, da ga dobiš v dobrem stanju ali pa tudi ne. Opel izposoja testna vozila brez nadležnih spremljevalcev, kot recimo pri tojoti, kar pomeni, da so lahko vozniki precej grobi do avta.
Opel ima občasne akcije, kjer cene močno spusti.
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... SC&stran=1

Glede korejskih primerkov pa je znano, da so njihovi turbo mlinčki močno precenjeni v primerjavi z atmosferci (1.4?).
Opel je racionalna izbira.


Zakaj zavajanje? Cena Astre s tem motorjem in paketom opreme, brez dodatne opreme, je po ceniku 22 265 eur. Vprašanje je samo za koliko je dodatne opreme in koliko je popusta pri naročilu novega.


Beseda "zavajanje" ni primerna. Lahko napišeš: pomota, zmota ali podobno.
Navedel sem ceno iz cenika za 5-vratno astro s to opremo in motorjem. Cenik za ST, 1.4 92kw, inov pravi: 20.505 e.
https://www.opel.si/content/dam/Opel/Eu ... stra_K.pdf
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mstrms To jun 04, 2019 3:09 pm

Ker sprašujete, koliko je opreme, sicer osnova ni Innovation, ampak Dynamic. Poleg tega še ima paket:
-innovation (navi in matrične luči),
-el. dvopodročna klima,
-napredni pomočnik (UFQ),
-samodejno parkiranje,
-kovinska barva,
-dodatno zatemnjena zadnja stekla...
kratka okoli dobrih 3000e. Zadnja cena pa je 17.500 na gotovino in priboril sem si komplet gumijastih podlog, tudi za prtljažnik (kar se mi zdi skoraj nujno imeti).

Glede tega kaj ljudje počnejo z testnimi avtomobili... ne vem no, za neke značke pa športne male bi še rekel, ne pa nek družinski avto. Žal pa seveda obstaja možnost, da ni lepo upeljan prvih tisoč km... kaj pa to pomeni na dolgi rok res ne vem. Upam, da bo šel kot trenutna corsa bp vsaj ene 10 - 15let.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Renault VG To jun 04, 2019 3:36 pm

To da je testna ne pomeni nič. Naša Laguna dela sedaj že 11 let brez problema, testna, pa dizel, pa Renault, baje bi to moralo že nevemkolikokrat crknit. Niso tako zanič motorji, ti samo servisiraj in vozi.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 29 gostov