Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mstrms Pe feb 08, 2019 10:17 pm

Zdravo,

Junija imam namen vzeti nov avto, do sedaj sem pa 90% časa koristil 2. avto 1.2 Corso 2003, občasno pa Golf 5 1.9tdi in Toledo 1.6. Nekajkrat sem vozil tudi tastovega Ceed-a 2016 in bratovo Octavio 1.4. Zanj bom vzel kredit, planiram na 7let. Nekaj dosti od opreme mi ni znano, raje bi varen avto, kot nek hiter, ampak vsaj 100KM. Ne vem tudi, če se splača vzet karkoli od novih TSI ali T-GDI motorjev, ker koliko sem bral "tresejo" in niso preverjeni (zanesljivi).
Najbolj se nagibam k modelu i30, ostali pa Rapid, Leon in Ceed. Več opreme vem, da je boljše, ampak jaz gledam na to tako, da lahko tudi kaj več crkne :)
Če si kdo vzame čas za kakšno mnenje bom zelo vesel.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a nejc1986 So feb 09, 2019 5:15 am

Sicer nisem povsem na tekocem s cenami, ampak mislim da bos za ta budget moral sklepati kaksne kompromise v tem razredu,sploh pri leonu, kjer si tudi vezan na TSIje, ki nimajo ravno dobrega renomeja. Isto pri rapidu, ki se poslavlja in je tudi sicer po obcutku nizkocenovnik, po ceni pa niti ne.

Jaz bi pogledal Megana , i30 in ceed (ki sta se kar podrazila), takoj mi je pa padel na pamet Tipo , ki me je precej presenetil plus da ti zna ostati kaksen tisocak....

Morda še corolla, ce te ne moti 4vratna izvedba?
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Firediver So feb 09, 2019 6:54 am

I30 ima mislim da še vedno brezobrestno financiranje, pa še izbiraš lahko med HB, karavan in fastback (najbolj všečen).
Glede opreme pa bo 16k€ mogoče malo premalo za dobro naložen I30, ampak če vzameš na financiranje, lahko tudi za kak € dvigneš budget.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a thunderbolt So feb 09, 2019 7:14 am

nejc1986 ni na tekocem se s cim drugim, kot pa samo cenami.

Kolega je pred kratkim kupoval avto za enak budzet-na koncu je vzel astro 1,4T, kjer je za svoj denar dobil najvec avta.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a limas So feb 09, 2019 10:22 am

Če daješ prednost zanesljivosti, išči med azijskimi predstavniki. Tojota korola z 1.6 valvematic motorjem bo služila še tvojim otrokom in verjetno vnukom. Ker pričakujejo nov model, se da iztržiti zelo ugodno ceno. Tudi auris 1.2T je zanesljiv, pa hjundai i30. Honda sivik 1.0T gre malenkost preko tvojega proračuna, je pa odličen in zanesljiv.
Največ avta za svoj denar pa boš dobil pri fiat tipu. Tudi mene je pozitivno presenetil.

Obišči vse salone preden se odločiš za nakup. Seveda ne pozabi na testno vožnjo.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Ivan36 So feb 09, 2019 12:02 pm

Sem 99,999°% prepričan, da bo le kupil NOVi TSi .... Polo ali pa Ibiza ali pod 3 Skalo :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a Firediver So feb 09, 2019 12:54 pm

...bolje, da se čimprej navadi kaj vse to "zadnje stanje tehnike" pri TSI pomeni, da ne bo na servisih čukasto gledal...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a esem So feb 09, 2019 2:23 pm

Očitno to pomeni, da ga na vsakem sevisu updatajo in upgradajo. Popravljajo/mašijo luknje - tako kot pri MS oknih. Temu se pri njih reče "posodabljanje na zadnje stanje tehnike" :lol:
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mstrms So feb 09, 2019 2:42 pm

Foter mi je rekel naj vzamem golfa, ampak je spet TSI (pa niso mi všeč oblike) pa osnovni model ~18.500. Najbolj mi je všeč i30, ampak se ne znajdem najbolj v paketih, bom moral splanirat par testnih voženj.
Prva ideja je bila sicer budget do 20.000€, ker kupujem avto, ki ga nameravam zvoziti, ampak sem potem začel računat, da se mi v 7ih letih najbrž ne bi izšlo... vsaj ne z obrestmi; pač na "knap".
Z Astro sem po konfiiguratorju prišel na dobrih 18.000, s tem kar mislim, da bi meni odgovarjalo.
Na Toyotini strani nisem našel Corole na ceniku, čeprav mi je kar všeč. Pa tudi ne vem, koliko se bi splačalo jemati 2019 modele recimo, napram l. 2018?
Če se ne motim je od Peugota 2008 tudi trivaljni motor? Tam me zvok sploh ni motil recimo, ko sem bil sovoznik, tresljajev pa tudi nisem ravno občutil nekih.
Fiat Tipo mi je všeč po izgledu, ampak tisti logo na volanu mi bode v oči; nisem pa nikoli imel prilike vozit fiata, slišal pa večkrat, da se jih je pametno izogibat.
Polo ali Ibiza odpadeta.. premali avteki zame, če gledam, da bo čez leto ali dve kak naraščaj :) pa še sam sem 2m višine in že v Corsi ne more kdo za menoj sedet :roll:
Obišči vse salone preden se odločiš za nakup. Seveda ne pozabi na testno vožnjo.
Imam v planu.

Za rabljene avte se pa bojim nategov, ker nimam živcev pa ne viška denarja za to...
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a soso So feb 09, 2019 3:09 pm

Zadnji stavek. Ce se odlocas za nakup rabljenega testnega nimas kaj zgresit, prav tako ne bo nobenega natega pa se prisparal bos par tisocakov. Je pa res, da verjetno ne bo cisto po tvojih zeljah glede opreme.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a esem So feb 09, 2019 3:27 pm

Obratno - dosti lahko zgrešiš.
Nikoli ne moreš vedet, kako je bil vožen, celo teran (marsikdo, tudi novinarji), npr na mrzlo, koliko neznanja je bilo pri "preizkuševalcih". Poieg tega je kdaj, celo večkrat, popust za testnega manjši kot se ga da izpogajat za novega (odvisno od AH in znamke), tako da je rabljen testni večkrat celo dražji od povsem novega
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a meganer So feb 09, 2019 4:40 pm

Poglej ceno finanaciranja. Če je brezobrestni lahko gledaš komot avto + 2000. Sam bi vzel Kangoja za slabih 15 pa maš not servise, registracijo, gume, .... seveda pa ni vsakmu všeč.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a meganer So feb 09, 2019 4:51 pm

Zakaj sen predlagal kangoja, čeprav je napisal da iščeš HB. Preverjen skoraj neuničljiv, varčen DCI motor. Placa ... ulala .. tudi če boš dobil ali imaš otroke sedijo ko gospodje. Greš na morje maš zadaj ni da ni ......... Pa rekel si da bi zanesljiv pa predvidevam uporaben avto. Če ti ni izgled na 1 mestu .....


Nov 1.5DCI 90 z zimskimi gumami 13500 pa gume računaj 300 p ponavadi se lahko spogajaš še za registracijo in te nov avto pride pod 13000

Zato ne me kregat ker nisem predlagal HB, ampak mislim, da avtorju ni videz na prvem mestu. Ko sem prvič peljal ženo z "kapelco" nje rekla to je to :) prej pa tud slišati ni hotela
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a zundapp So feb 09, 2019 4:59 pm

Fiat tipo
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a nejc1986 So feb 09, 2019 6:15 pm

Thunderbolt... hvala za tvoje mnenje in precej oseben napad name, ampak ce se tebi in tvojemu prijatelju zdi nek avto najboljsa izbira za svoj denar, še ne pomeni, da je temu 100% tako.

Pač podal sem svoje mnenje...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a thunderbolt So feb 09, 2019 7:50 pm

nejc1986 je napisal/-a:Sicer nisem povsem na tekocem s cenami /.../ kjer si tudi vezan na TSIje, ki nimajo ravno dobrega renomeja.


Tisto drugo se veže na prvo - brez zamere. Stalno eni in isti gonijo svoje: pri Firediverju in Ivanu že brez da bi prebral, kaj sta napisala, lahko veš, da bo nekaj čez Nemce. Pa že prežvečene in neaktualne zadeve se stalno poriva naprej. :roll:

Avtorju teme: za astro moraš it v salon ali pa malo poglej avto.net. Tam so realne cene vozil za financiranje. Kolega je vzel astro inovation 1,4T 125 konjev, še nekaj dodatnih bonbončkov za 17150€. Vsekakor je dober predlog honda civic: super avto, notranjost mi je v živo bistveno boljša kot na slikah. Prtljažnik je pa razred zase. Ampak je tu ta videz: kolegu je bila recimo zelo grda in ni šlo skozi.

Kakor sem sam dal skozi avtomobile s kolegom, je zaključek ta (pa bo zdaj cel kup ljudi skočilo v zrak), da je golf res dober overall paket - meni je bil tako ljubi edino civic ali pa mazda3. Imata pa v primerjavi z golfom oba določene pomanjkljivosti, ki jih moraš sprejeti. Če te zanima mazda3, pride marca nova v salone, ampak bo cena predvidoma 19 tisočakov in navzgor.

Astra 1,4 125 je imela npr. ob enakih pogojih, enakem testnem krogu in enako vožnjo v primerjavi z golfom 7 1,4 TSI (125) liter višjo porabo.

Na Jesenicah imaš golfa r-line 1,0 tsi s precej solidno opremo (MPC cca. 21850) - dobiš ga lahko v kateremkoli salonu za cca. 18500 s financiranjem (brez dodatnega pogajanja) in akcijo vzdrževanja:
https://takojdobavljivo.volkswagen.si/s ... n&radius=0
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a nejc1986 Ne feb 10, 2019 8:10 am

Ni zamere.

Nisem eden izmed tistih, ki bi bil majhnen na neko firmo, seveda pa pri vsakem obstajajo bolj ali manj trdni predsodki...

Kolikor sem gledal je civic nad budgetom. Je pa vsaj meni noro vsec. Kot si rekel; stvar okusa.

Meni osebno se zdi tipo super izbira. Pa vem da v marsicem ni na nivoju nekaterih ostalih konkurentov.... ampak za ta denar...

Raje imam tipa za recimo 15jurjev, kot pa astro za 17jurjev. In si za razliko v ceni dam vgraditi webasto in grem na dopust.

Samo kot primer, da smo si pac razlicni.

Avtor teme se bo pa itak sam odlocil,tako da je tole itak s5 (vsaj z moje strani)ze postalo off topic...

Lp
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a mstrms Ne feb 10, 2019 8:56 am

Hvala vsem, vsako mnenje mi dosti pomeni, ampak vem, da si nismo vsi enaki, vsi smo krvavi pod kožo ter vsak ima svoj okus. Kangoo je no-go, vseeno še gledam, da mi je avto všeč poleg opreme, ki jo dobim, za čimmanj.

Tipo mi je po obliki in notranjosti kar kul (ne rabim premium letvic in usnja itd.) in bi za slabih 12.000€ bi verjetno edina pametna izbira. Vendar sem vseeno zasledil več problemov pri Fiatu v garancijskem času kot pri ostalih. Tudi garancije je "samo" 3 leta.
i30 me še vedno najbolj mika, saj napram Tipo-tu z polno opremo (16.990€) dobim ekvivalenta 1.4 MPI z premium opremo in dve leti več garancije za 400€ več.

Če gledam Ceed-a pa ima za 7 let garancije 1.4 MPI LX za 17.190€, kar je vse tu nekje. Največkrat sem slišal v primerjavi med i30 in Ceedom, da če hočem udobje, naj vzamem KIO, če pa mi je varnost bolj pomembna pa i30. Sicer tast ima že 4. kio zapored pa ni imel večjih stroškov, razen kaj mu je kuna enkrat kable nacvikala.

Smo kupli rabljenega Golfa nekje marca 2010, pa se je potem ugotovilo maja, da klima ne dela - fuč kompresor in na koncu smo prišli do tega, da se je preko vez dobilo slike od zavarovalnice, da je bil avto karamboliran po desnem boku in vsaj enkrat prevrnjen ter popravljen. Ker so pobrali z njega original blatnike, zdaj fotru rjavi in na vsake par let malo kita in barva... Čeprav z motorjev vse ok, ampak tega bi se rad izogibal, zato novi avto.

Za Rapida sem nekje slišal, da jih ukinjajo kot model? Nekaj časa nazaj sem razmišljal tudi o Cruze modelu, ampak menjalniki radi grejo in ne bi rad imel pol spet 2000+€ stroškov na par let. Pa še Chevy ukinja prodajo, vprašanje kako bo s servisi dalje.

S Civicom pridem na osnovni model z 16.990€, ima butasto nareto za isofix montažo (sodeč po reviewih), mi je pa že marsikdo rekel, da mašine delajo dobro in dolgo časa brez problemov.

Mazda3 mi je ok, nimajo še cen za novi model; CX-3 ga pa pod 18.000€ ni, razen osnovni model.

Butasto mi je, ko ima vsak osnovni model drugačno opremo, eni manj , drugi več. Vem, da ne rabim vsega, ampak kakšnega AEB se na bi branil, ker vem, da bi mi že v preteklosti kar nekajkrat koristil, čeprav sem zaenkrat k sreči vedno dobro odreagiral.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a limas Ne feb 10, 2019 10:56 am

Povsod boš moral delati kompromise, saj ne obstaja idealen avto po tvojih individualnih kriterijih. Precizno določi kaj so tvoje prioritete, primerjaj cenike in kataloge ter testno vožnjo, da bo odločitev lažja. Ne pozabi tudi na pogoje eventuelnega financiranja in drobni tisk.
Prečrtaj opcijo o rabljenih avtih, ker je prevelika loterija, razen, če ga dobiš od sorodnikov.
Kiina 7-letna garancija je bolj marketinški trik, ki v zameno za privid odsotnosti stroškov za okvare, kupca finančno izmolzejo s prenapihnjenimi rednimi servisi za 7 let. Faktor tveganja pri kii je tudi zavrnitev garancijskega zahtevka. Če gre kaj narobe pri novem avtu, se to običajno zgodi v letu-dveh po nakupu, kar ti pokrije prvi redni servis.
Ko boš dočakal ceno nove mazde3, se boš ustrašil, saj imajo nove serije vedno 10-20% višje cene in se znižujejo do zadnje serije. Poleg tega ima mazda3 najmanj prostora in najmanjši prtljažnik od vseh iz tvojega nabora.
Večinoma gledaš 1.4 atmosferce, ki zadoščajo za bolj lagodno vožnjo in so namenjeni nezahtevnim voznikom. Vsi motorji so zanesljivi.
Če si se najbolj približal i30, ga pač vzami.
Na tvojem mestu bi se odločil za hondo sivik. Avto je bolj prostoren od naštetih in ima največji prtljažnik. Stanje mehanike in kakovosti ter zanesljivosti ni treba niti omenjati, motor pa je živahnejši od ostalih, saj je turbo. Tudi vrednost rabljene (ob mazdi) je najvišja.
Marsikatero dilemo rešiš z branjem testov, le iskalnik moraš uporabiti.
 
all4you2
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: To apr 30, 2002 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup novega avta do ~16000€ (hatchback)

Napisal/-a all4you2 Ne feb 10, 2019 11:12 am

Živjo,

glede na to, da si tudi pri Astri omenjal nekih 18.000€, ki so še sprejemljivi zate, potem morda gledaj v smeri Škode Octavie.

Primer:

https://hudobro.si/octavia/detail_m/570/414792

199,48€ mesečni obrok, BREZ pologa. Financiraš na 72 mesecev.
Prvih 71 mesecev po 199,48€, zadni obrok pa daš 5.581,51€. Ali pa takrat vzameš manjše posojilo, ali pa prodaš itd.

Avto ima diesel motor poraba ca. 5 litrov. Opreme veliko, sem prepričan, da boš zadovoljen ti in tvoja družina.

Sploh ko govoriš o naraščaju, tvoji telesni višini itd. Prostora bo dovolj, kufer velik, da boš vrgel noter bicikel, skiro itd. :D


Mogoče se ti cena 20.000 zdi veliko, ampak ko bo 3 leta plačevanja mimo boš vedel, da si naredil ok.


Tolko zaenkrat od mene,

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov