Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a lovec1990 Ne apr 07, 2019 6:29 am

Pozdravljeni,

v kratkem mislim kupiti Toyoto hibrid vozim se večinoma na krajše razdalje in tudi polovica poti je po vaseh in zaradi tega dizel odpade in gledam hibrida.
Glede budgeta mi v izbiro zaenkrat prideta Toyota Yaris 2013-2015 in Toyota Auris HSD 2012.
Sedaj na internetu sem prebral in pogledal nekaj posnetkov kako ta hibridna tehnologija deluje in mi je vseč sedaj bi pa slišal kako vašo mnenje posebno bi bil hvaležen mnenj ljudi ki so vozili ali si lastijo Hibridnega yarisa ali Aurisa
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a J.McLane Ne apr 07, 2019 9:37 pm

Nimam in niti nisem vozil ne Yarisa ne Aurisa hibrid, imam pa Priusa ki bo letos dopolnil 10 let, imam ga 8 let, kar se tiče motorja in pogonskega sklopa vse dela kot urca, brez enga izrednega popravila ali druge nevšečnosti. Vozim na uradni servis, na baterijo je tako garancija 10 let.

Yaris in Auris se kar dosti razlikujeta, Yarisa dobiš mlajšega in če ti zadovolji potrebe potem bo to na dolgi rok verjetno cenejša varianta, res pa je da pri rabljenem nikoli ne veš.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a lovec1990 Po apr 08, 2019 5:37 am

J.McLane hvala za odgovor.
Kolikor sem jaz bral ima Auris enaki hibridni pogon kot ga ima Prius med tem ko pa ima Yaris pomanjšano verzijo pogona
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a J.McLane Po apr 08, 2019 9:29 am

Tako je, Yaris ima 1.5 motor in 100 KM, Auris ima 1.8 in 136 KM.

Če bi jaz imel omejen budget in bi mi Yaris zadostoval, bi se odločil zanj, ker bi bil preprosto ekonomsko bolj upravičen nakup (mlajši avto, cenejše zavarovanje, nižja poraba). Ampak so kar visoke cene za rabljene, ne vem ali so te cene resnične ali pa je to posledica zelo majhnega trga rabljenih hibridov. Moraš vedeti da je novega spodobno opremljenega Yarisa SOL mogoče dobiti za dobrih 15k €, zato se mi zdi 10k € za 5-6 leta starega, kar visoka cena. Je pa res da se v tujini Toyotini novi hibridi prodajajo za višjo ceno kot v Slo, tako da si še dodatno omejen ker je ponudba v tujini dokaj draga, ponudba slovenskih vozil je pa izredno majhna.

Če bi pa želel večji avto bi pa Aurisa kar spustil in raje nabavil leto starejšega Priusa, ker ni primerjave v prostornosti, ampak boš moral uvozit iz tujine, ker ponudbe v Slo ni.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a lovec1990 Ne jun 02, 2019 12:26 pm

Se oglašam po daljši odsotnosti.

J.McLane ali kaj uporabljaš B način eni pravijo da z njim hitreje nafilaš baterijo drugi pa pravijo, da ni razlike?

Trenutno mi je tale Auris interisanten:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... s%20Hybrid

Pri Aurisu mi je vseč to, da po posnetkih na Youtubu zgleda, da elektromotor zmore vzdrževati višje hitrosti kot pa Yaris plus pospeški so boljši. Hočem pa kupit avto za dlje časa zato me tudi Auris dodatno mika sedaj vozim Yaris 1.0 letnik 2001
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a J.McLane Po jun 03, 2019 8:01 am

V B načinu pri zaviranju vedno sodeluje zraven tudi zaviranje z bencinskim motorjem, dokler baterija ni polna to niti ni opazno, ker se vrti z nizkimi obrati. Ko je baterija polna (npr. po dolgem klancu navzdol) je razlika občutna in če ne uporabljaš B boš po klancu hitreje skuril zavore.

Torej B uporabljam samo pri vožnji iz hriba, sicer nikoli, ker moč regeneracije itak lahko doziraš s stopalko za zavoro in se bo baterija polnila podobno hitro. Treba je pa vedeti da regeneracija nikoli ne more vrniti vse energije od zaviranja, tako da velja isto načelo kot pri vsakem drugem avto, varčna vožnja bo taka kjer boš čim manj zaviral, torej predvidevaš promet, greš iz gasa prej... Če se ti zdi da s tako vožnjo preveč oviraš promet je veliko boljši kompromis, da pospešiš hitreje od prometa za tabo in nato jadraš do rdečega semaforja, kot pa da se vlečeš s pospeševanjem in nato pred semaforjem bremzaš. Glede vožnje na baterijo, načeloma ni zaželeno, da na vsak način skušaš vozit na baterijo z močjo tik preden se vklopi bencinski motor, ali voziš tako kot pač promet od tebe zahteva in se s tem ne obremenjuješ, če pa želiš iztisniti maksimum iz avta je pa bolje pospešit malo bolj odločno na bencinski motor in nato "drsiš" z minimalno močjo iz baterije.

Auris je vsekakor več avta kot Yaris, je pa nekoliko dražji, torej kolikor dnarja toliko muzike.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a lovec1990 Po jun 03, 2019 3:47 pm

Saj to je sedaj dilema trenutni Yaris mi je po velikosti čisto zadosten nimam potrebe po več prostora za potnike ali tovor po tej logiki bi bil hibridni Yaris prava izbira in pa če počakam in ostanem z trenutnim Yarisom še do naslednje registracije pa bi lahko kupil 2-3 leta starega hibridnega Yarisa.Auris mi je pa vseč ker ima več opreme in notranjost mi je lepša me pa malo velikost skrbi in tudi cena je višja in to pomeni, da v primerjavi z Yarisom bi moral vzeti starejšega Aurisa
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a tha_man Po jun 03, 2019 4:57 pm

Stroškovno gledano je Yaris boljši nakup, je pa Auris v vseh pogledih več avta. Ampak če ti velikost in performance Yarisa zadostujejo, ga pač vzemi, zakaj bi zapravljal več kot je treba in riskiral s starejšim avtom, še posebej če ga imaš namen imeti dolgo...
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a lovec1990 Sr jun 05, 2019 4:27 pm

hvala za nasvete sicer se sam se odločam ali dam ves denar za avto ali ne ker če se odločim da ne sem kot prvotno omejen na 10000€ in v tem cenovnem rangu dobim:
-Toyota Yaris hybrid 2014
-Toyota Auris HSD 2012
-Toyota Prius 2011 :twisted:

Verjetno ja kaki yaris res najboljša opcija je pa auris tudi zanimiv ker ima hibridno tehnologijo enako kot Prius je pa prva generacija kar pomeni manj pritljažnika. Prius je pa zanimiv ker ima tudi vse kar želim plus Head up zaslon :D
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup Toyota hibrid do 10000€

Napisal/-a alexwell Sr jun 05, 2019 8:37 pm

ne kupuj avta, če si neodločen, raje ostani pri tem, ki ga imaš sedaj.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 14 gostov