Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Olimpicus Ne apr 07, 2019 2:17 pm

Naj opisem zadevo.Na avtonetu najdemo oglas saj smo za zeno kupovali rabljen avto da je malo bolj prostoren a dovolj majhen za uporabo.Odlocimo se za senica in ga kupimo v lj.Oglasevan je bil pri enem od ponudnikov rabljenih vozil.Se dogovorimo za ceno in dobimo poleg garancjo eno leto na motor in menjalnik v pisni obliki.Garancijo izvaja podjetje GSV.Z zdaj nepomemben podatek ampak v vednost.

Na kupoprodajni pogodbi navedejo fizicno osebo.Zdaj vem da je to mucka prej nisem ampak ok.Avto kupimo v cetrtek in opravili smo tudi testno voznjo cca.10km.Se pripeljemo do doma cca 15km stran in naslednji dan se zena odpelje v sluzbo par km stran.Pri povratku pa kot sem kasneje ugotovil rak rana takih vozil...napis ENGINE FAILURE HAZARD.Sok in jeza.Pride domov in ker je pred tabo vikend si nemocen.Vceraj odpeljemo serviseju v vasi in po priklopu na rac.ne opazi kaj posebnega tezave in resetira.Shrani izpis in se odpeljemo.Po 100 km narejenih isti dan se zadeva ponovi.Isti izpis,gori lucka za motor in pise tudi check esp.
Zadevo smo poslikali in posneli.Oglas na avto net je izbrisan.Ni ga niti v rubriki prodano med avtomobili tega prodajalca.Danes sem pisal na avto net ce mi lahko priskrbijo ta oglas se enkrat.Se dobro da mi je zena poslijala link in imam ID st.oglasa.

Po pogovoru z kolegom odvetnikom in zbranimi podatki iz net vidim da imam vse pravice v svojih rokah.Sprasujem se kaj mora prodajalcu prat mozgane da posluje na tak nacin in da ve da lahko "najebe".
Nevem ali racunajo na same neumne stranke ali kaj?Seveda grem jutri tja da vidim kako in na kak nacin me bo hotel odpikat.Dal mu bom moznost da zadevo popravi in zahteval vracilo kupnine.

Morda kdo z podobnim primerom?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a void Ne apr 07, 2019 2:45 pm

Zakaj si odprl temo na novo? Sej imaš že odprto temo okoli tega problema? Ne razumem dela rak rana teh vozil in da tester ne izpiše nč posebnega. Rdeča lučka je ponavadi kritična napaka, ne nekj brezveze. Imaš mogoče kode napak?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Ivan36 Ne apr 07, 2019 4:35 pm

Preden greš tja preveri še Akumulator sploh S&S AGM! Mogoče je star ali pa že zanič sploh AGM so dragi tudi do 250€ in jih ne menjajo radi ... :?:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a emozul Ne apr 07, 2019 6:02 pm

Od fizične osebe, je videno kupljeno.
https://www.zps.si/index.php/nasveti-in ... ila-4-2017
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Olimpicus Ne apr 07, 2019 6:23 pm

Ne gre za vidno napako prjatu....lucka za motor se je prizgala.Videno kupljeno ne velja za napake,ki jih laicna oseba ne more opaziti pri povrsinskem pregledu.Vsaj preberi clanek predno ga kopiras
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a emozul Ne apr 07, 2019 10:36 pm

Podal sem to, ker ne vem kakšno pogodbo si podpisal, če je v pogodbi (npr. vnešena klavzula videno-kupljeno ipd.) se odgovarja za stvarne napake le, če se je zanje vedelo, ali pa jih je zamolčal.
Potem se lahko zlaže (kao sej se prej ni prižgala) , ter je njegova beseda proti tvoji.
Glej, ne bom se kregal upam, da dobro rešiš. Srečno
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Veron Po apr 08, 2019 7:09 am

če boš želel kar kol od njega iztržit, ti drugega kot tožba ne ostane. Ampak ker je vmes že posegel drug serviser, bo tudi tožba padla zaradi posega v dokazno gradivo.

Dosegel boš točno nič, naj ti bo šola in drugič ne kupuj rabljenega avta od neznane osebe (med njih štejem tudi "dilerje"). Rabljen avto se kupi samo od znane osebe kateri lahko zaupaš v izrečene besede ali novo vozilo.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a ban Po apr 08, 2019 9:12 am

Praviš da imaš kolaga, ki je odvetnik. Naj jim napiše eno tako prijazno pismo, mogoče se pa kaj premakne, taka pisma z odvetniško glavo lahko naredijo marsikaj.
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Olimpicus Po apr 08, 2019 2:26 pm

Evo da malo poročam ko ma glih cajt. Mogoče komu kdaj prov pride.

Na tržnem inšpektoratu lahko pomagajo ampak ne pri sami odpravi stvarne napake.Lahko se spravimo na trgovca in ga prijavimo za zavajanje kupcev za kar je globa dobrih 3000€.Glede na to da je avto kuplen za 5500€ mu pomoje ni do tega da se igra.

Potem sem se odpravil do dilerja in pričakal me je "jaro" z pederušo okoli vratu.Sem iskal šefa ker sem v njemu videl zateženega debila.Mi ni znal povedat kdaj pride ne številke dat.Sem rekel da mu dam dve možnosti.Al da me poveže z šefom ali da grem in prijavim zadevo.
Potem mi reče pripelji avto najbrž ni tok narobe.Sem rekel pripeljem če mi das pisno da odgovarjaš za morebitno okvaro motorja in poštemplaš.Je blo konc debate.
So k meni domov poslali svojega mehanika ki je zadevo zgolj zbrisal.Kasneje me je klical šef in se mi na veliko opravičeval za odnos in za napako.
Dogovorili smo se da se zadeva pregleda in popravi na uradnem servisu z računom in vsemi dokazili.Sem mu pa dal vedet če zadeva ne bo urejena da bom podal prijavo na inšpektorat in mu naredil 3000€ skode in objavil na vseh socialnih omrežjih mojo zgodbo.Vse sem storil v prijaznem pogovoru in spoštljivo.Za razliko od njegovi delavcev.

Danes peljem avto na diagnostiko in jutri bo znana usoda.

Aja še eno vprašanje.Ali testerji prikažejo eni več drugi manj?Ker ne moj serviser ne njihov nista znala povedat kaj dejansko je narobe.Ima pooblaščeni servis več podatkov na testerju?

lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a abbe Po apr 08, 2019 2:36 pm

eni pokažejo več eni manj.vendar to vzet kot rezervo.
ni mipa jasno kako nista mogla vedet kaj je narobe.
sj pa ja ma napako in kodo.

kar se pa samega tvojega primera tiče pa res ne vidim zakaj je blo potrebno napisat zadnje recmo 3 povedi v 1 postu.
sj prodajalec tut če je vedu da je kaj narobe.sj ti je dal garancijo.
od tu naprej gre vse prek gsvja s tvjo soudelžbo.
sicer pa mioslm da ti je dolžan dat 1 mesec garancije v kolikor ni fizična oseba.

lp
Ni vse res kar napišem
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Olimpicus Po apr 08, 2019 7:08 pm

garancija in stvarna napaka nista isto.Ce se taks napaka pojavi po 20km v roku 24ur je to klasicni nateg tako za pravnike kot laike.Problem je le da je na pogodbi fizicna oseba.Je pa prodajalec to zamolcal in v oglasu ni pisalo da gre za kom.prodajo.
Dokler bo tip korekten bom tudi sam.Ce bi mi podjetje prodalo avto bi danes sigurno vlozil papirje na trznem ins. in zahteval kupnino.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a alexwell Po apr 08, 2019 8:36 pm

očitno poznaš vse zakone, zato me čudi, da ob podpisu pogodbe nisi uspel razbrat, da gre za fizično osebo.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a limas Po apr 08, 2019 9:15 pm

Olimpicus je napisal/-a:Aja še eno vprašanje.Ali testerji prikažejo eni več drugi manj?Ker ne moj serviser ne njihov nista znala povedat kaj dejansko je narobe.Ima pooblaščeni servis več podatkov na testerju?

lp


Samo testerji/diagnostika na pooblaščenih servisih pokažejo najbolj podrobno stanje. Tisti prenosniki pri lokalnih mojstrih so omejeni.
Mašine na pooblaščencih skupaj s softverjem stanjeo hudo veliko denarja, zahtevajo tudi šolanega diagnostika in redno nadgradnjo softverja.
Zato tudi tak strošek priklopa.
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Irmscher Po apr 08, 2019 10:13 pm

alexwell je napisal/-a:očitno poznaš vse zakone, zato me čudi, da ob podpisu pogodbe nisi uspel razbrat, da gre za fizično osebo.


bolj slabo ja...

zakaj je sploh dvignu frko? garancijo ima preko GSV in to oni urejajo vse naprej
pač se zgodi, še dobro da obstajajo garancije

tle tržni nebo nč, razn če mu garancija ne odpravi napake

pri prepisu je pa mogu bit zraven tko da je bil že pred prenosom lastništva seznanjen, da bo narejen prenos iz fizične osebe na novega kupca
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Veron To apr 09, 2019 7:45 am

kako lahko ima GSV jamstvo, če mu je avto prodala fizična oseba?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Fnatic To apr 09, 2019 7:50 am

alexwell je napisal/-a:očitno poznaš vse zakone, zato me čudi, da ob podpisu pogodbe nisi uspel razbrat, da gre za fizično osebo.


:lol: :lol: :lol:
Ba-dum tssssssss =P
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Olimpicus Če apr 11, 2019 7:22 am

tkole...na testerju na uradnem servisu je bila ugotovljena napaka da je prazen akumulator in predlagali so menjavo.Ker sam nisem hotel investirat v nekaj kar mi ne morejo trditi da je res napaka so nam dali na probo dober rabljen akumulator.Napis engine failure hazard in check esp se še ni prikazal.

Se pa sedaj takoj ob prižigu za manj kot pol sekunde pojavi vijugast znak....uradno pomeni (Prikaz žarilne svečke).
Vse kaže da je napaka nekje na štromu.Se komu sanja kaj bi lohk blo?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Firediver Če apr 11, 2019 8:12 am

Prvič voziš dizla in si prvič videl, da so se ti pred zagonom vklopile grelne sveče in s tem tudi lučka s simbolom špirale oranžne barve?

Hint: Za napake v delovanju ali resna opozorila so lučke rdeče barve.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a DePalmo Če apr 11, 2019 8:14 am

A je zunaj dovolj hladno da se bi prižgale ogrevalne svečke? Sem vedno mislil da se te prižigajo samo ko je bolj mrzlo, ne ob teh temperaturah ki jih imamo sedaj.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Reklamacija rabljenega avtomobila

Napisal/-a Ivan36 Če apr 11, 2019 8:15 am

Preden greš tja preveri še Akumulator sploh S&S AGM! Mogoče je star ali pa že zanič sploh AGM so dragi tudi do 250€ in jih ne menjajo radi ... :?:

tkole...na testerju na uradnem servisu je bila ugotovljena napaka da je prazen akumulator in predlagali so menjavo.Ker sam nisem hotel investirat v nekaj kar mi ne morejo trditi da je res napaka so nam dali na probo dober rabljen akumulator.Napis engine failure hazard in check esp se še ni prikazal.


:DDD :huh: =P :mrgreen: :lol: :evil: :twisted: :roll: :shock: A nisem tko napisal že na začetku teme??? AGM akku je na kratkih relacijah hiro zanič ene 2 leti mogoče 3 leta pa adijo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov