Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Schakal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So apr 13, 2019 8:25 am

Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a Schakal So apr 13, 2019 10:12 am

Lep pozdrav...!
Zanimam se za nakup citroen c5 2.0 hdi letnik 2015
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13929523
Avto je uvozen iz francije...ker sem bolj lajik pri teh stvareh se obracam k vam za pomoc...zanima me ali se splaca kupiti taksen avto.. kaksna je moznost kaksne skrite napake oz da bom imel po nakupo veliko stroskov na servisih?..ali kdo ve ali je ta avtohisa verodostojna.. na kaj biti posebej pozoren pri teh avtomobilih? Ze vnaprej hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a avto fan1308 So apr 13, 2019 11:16 am

Citroen C5 motorji BlueHDI imajo že AdBlue. za tale avto je konjev dovolj, da lahko potegne. Športnik ni niti malo avto je za narejen za vožnjo na daljših poteh zato je udobje na prvem mestu. Oprema je srednja takšno so predvsem uporabljala podjetja zato me malo skrbi višina kilometrov. Hidravlike ni nažalost saj je point tega avta predvsem v tem. Sedeži so športni in delno usnjeni. Ima zadnjo verzijo navigacije katera ni najboljša še predvsem tale touch sistem. Problemov s sklopko teli motorji niso imeli. To je na kratko to. Avtohiše ne poznam nažalost.
Če vas še kaj zanima vprašajte
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Schakal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So apr 13, 2019 8:25 am

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a Schakal So apr 13, 2019 11:30 am

Najlepsa hvala za odgovor! Kako se pa lahko prepricam v realnost kilometrov? Ali lahko na uradnem serviso to preverijo...kaj pa sama.cena avtomobila je 12k veliko prevec?
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a avto fan1308 So apr 13, 2019 11:37 am

V realnost kilometrov se lahko prepričaš na pooblaščenem servisu. Servisni knjigi ni nujno za verjet vse se lahko danes ponaredi. Če so kilometri res realni bi sam samo še dokupil garancijo in ga vzel. Iščeš samo limuzino ali pride tudi karavan v izbor
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Schakal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So apr 13, 2019 8:25 am

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a Schakal So apr 13, 2019 11:54 am

Iščemo samo limuzino ker je nam veliko bolj všeč :D ..uporabljali bi ga kot družinski avto ..vidite kaksne probleme s tem? Nekje sem zasledil da na citroenih nemorejo tocno dolocit realnost kilometrov..se motim?..glede dokupa garancije so mi tut govorili sploh za ta gsv..da je kar neki..da se potem zelo ubotavljajo in da moras veliko kriti sam..ali ste imeli v mislih kaksno drugo garancijo? Nasploh se vam ta avto zdi vreden nakupa?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a Kohec So apr 13, 2019 12:50 pm

Po nemškem eurotaksu ( DAT) je takšen avto vreden cca 10 do 10500 €. Na uradnem servisu preveri km in servise - VIN številka. Sicer po novem kar komplicirajo in nočejo dati podatkov, če ni lastnika zraven. Fora je neka zaščita osebnih podatkov. Če vse štima in je avto dober kar vzami.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a titanius So apr 13, 2019 12:54 pm

Zivjo,

Jaz sem s svojim C5 zadovoljen. Avto dela odlicno. Velik servis opravil za 300e,prevozil sem 45k km z avtom odkar ga imam. Edina opazka, ki jo zamerim je prostornost zadaj. Za manjse osebe je okej, ce pa peljes koga z 185+ cm, pa ne bo ravnodusen saj se bo z glavo dotikal stropa. Drugace je avto odlicen, poraba 5.8 do 6.3,odvisno od priganjanja, imam pa karavana, ki je tezak 1760kg,limuzina je najbrz lazja in pricakujem manjso porabo. Ce ste kje iz Gorenjske, vam lahko jaz pokazem svojega preden se odpravite na ogled. Ima pa moj 259k km. Za vec informacij pa napisite zs.
 
Schakal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So apr 13, 2019 8:25 am

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a Schakal So apr 13, 2019 1:06 pm

Najlepsa hvala za odgovore.. zanima me še glede dokupa garancije...kaj vse zajema ta garancija in kaksna je okvirno cena? Vin stevilko sem preveril na carfax in je samo en vnos kilometrov..tazadnji.. se da od doma kje podrobneje preverit? Avto je iz francije.. še nekaj...do kdaj ima pa citroen tovarniško garancijo?
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a avto fan1308 So apr 13, 2019 2:20 pm

Tovarniško ima če se ne motim 2 leti. Mojega prvega C5 2012 letnik sem pripeljal v SLO 2013 iz Italije in na pooblaščencu so mi takrat rekli, da garancija ne velja v vseh državah enako itd.
Tukaj si preberi več o garanciji, ki jo ponuja prodajalec https://www.cargarantie.si/cargarantie- ... bo-strank/
sam sem imel tole gratis ponujeno ob nakupu moje Insignie. Kolikor sem prebral zajema zelo veliko in vsak del katerega oni menjajo, namestijo original.
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Schakal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So apr 13, 2019 8:25 am

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a Schakal So apr 13, 2019 2:38 pm

Se enkrat hvala za odgovor!
Sedaj sem malo brskal po drugih forumih in sem zasledil dve pritožbi cez avto lesce obe trdita enako da je imel avto magicnih 120k km uvozen en pa 92k uvozen in obema po 2 mesecih utrgalo ketno in poskodovalo motor :D ko so ga peljali na servis so jim rekli da so prej imeli 292k :shock: ... in sem spet na zacetku ali se sploh odlocim it na ogled?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a Kohec So apr 13, 2019 3:05 pm

Pri uvoženih avtih je realnost kilometrov bolj tako- tako. S prodajalcem se zmeni, da odpeljeta avto na pooblaščeni servis, kjer ga naj temeljito pregledajo. Če se prodajalec s tem ne bo strinjal, potem vedi, da nekaj prikriva. Tukaj se zate zadeva konča - greš drugam. Če pa je vse OK, pa lahko iz preventive narediš veliki servis, pa boš siguren, da ne boš obstal na cesti šez nekaj dni.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a avto fan1308 So apr 13, 2019 3:08 pm

To je pa žal rizik vozil iz tujine. Koliko kilometrov je imel ob nakupu tam ne ve nihče...
Če si nekje blizu bi ga šel pogledat v kakšnem stanju je in ali so kakšni znaki, da so kilometri zbiti, če pa sam nebi hodil nekam kar tako brez pomena pa poglej še za kakšnim drugim, saj kilometri če je avto pravilno vzdrževan niso takšen problem.
Na AMZS ga daj na pregled bo še najhitreje in najceneje za to kar ti povedo
https://www.amzs.si/storitve/pregledi-i ... ed-nakupom
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a limas So apr 13, 2019 3:15 pm

Ketna se ne pretrga, ker je ni, veriga pa se ponavadi raztegne in ropota. Ne verjamem, da se kar tako pretrga.
Nejasnosti okoli kilometrov.
Prodajalec naj vam pokaže DOKUMENTACIJO OD LICITACIJE: tam so vpisani kilometri in označene vse vizualne napake.
Če pa so bili kilometri manipulirani od strani prejšnjega lastnika v tujini, pa ni pomoči.

Nov avto je najboljša rešitev.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a mevden So apr 13, 2019 6:50 pm

84000km zihr nima a ne. To moraš vedet. Običajno naši dilerji kupujejo najcenejša vozila v tujini, torej s kilometri 180.000km in več. Drugače enostavno ni računice. Tukaj imajo ekipco,ki pa vse napake prikrije, preliča, globinsko sesanje itd. Je pa zelo težko pridobiti podatke o servisiranju iz tujine.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a luxxx7 Ne apr 14, 2019 10:50 am

Zakaj ne bi mogel imeti 85kkm? A samo slovenski avti imajo lahko toliko km po vašem? A mislite, da slovenski Jože, Franc iz Pohorja ne pozna nobenega mehanika, ki ima računalnik za zbijanje km?
Enostavno narediš 30kkm v enem letu in zbiješ na 15kkm in greš na pooblaščeni servis ter na tehničnega in je situacija rešena....

Ti avti iz tujine so službeni, torej vse preko leasinga, podjetij, ki se samim res ne da zbijat km... In tako mladi avti imajo pač servisno bazo na pooblaščencu in enostavno preveriš. 100% pa nemoreš biti nikoli, edino če greš sam v salon in kupiš avteka ;) ;)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne apr 14, 2019 11:19 am

A ne obstaja tudi ena stran kjer so poslikani avtomobili, če so bili razbiti ? Pa se da preveriti po št, šasije.

Sicer pa je ta avto šel čez toliko oči ljudi, ki so ga spravili iz tujine k nam, če bi bil res toliko dober bi ga že tam nekdo kupil.
Ali pa tudi ne.

Vsekakor je treba reskirati in plačati podroben pregled, brez tega jaz nebi šel v nakup.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nakup rabljenega c5 2.0hdi limuzina

Napisal/-a yeo Ne apr 14, 2019 11:56 am

Avtorju teme:
Carfax je zelo skop s podatki.
Na linku: https://www.autodna.si/vin/VF7RDAHRMFL512412

Kupi poročilo. Po podatkih obstajajo 4 zapisi zgodovine in 35 slik. Gre za slike in podatke z licitacije. VIN številka vozila je objavlena v oglasu, se pravi trgovec ne skriva in najvrjetneje podatki iz oglasa držijo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov