Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
BprimoZ
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če dec 22, 2011 8:41 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a BprimoZ To apr 23, 2019 9:12 pm

J.McLane je napisal/-a:
BprimoZ je napisal/-a:Na Toyoto po pravici rečeno niti pomislil nisem saj poznam 2 nekdanja lastnika Aurisa, ki jima je avto začel pri cca 200k km zelo nagajati (oba kupljena nova). Zgleda da turki to mal slabo skup dajejo :huh:


Auris je bil dizel, bencin ali hibrid?


Oba sta bila bencinarja, mislim da 1.6.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a sonic To apr 23, 2019 9:22 pm

Nove Octavie ne boš dobil za 15-16 jurjev, se mi zdi da se začnejo nekako pri 18+.... ampak ok.

Trenutna regionalna vožnja se mi zdi precej neugodna za ta 2.2 dizel in naredim komaj komaj 800km z cca 59l, kar je nekje 7.3 porabe. Prej na AC sem naredil 900+


To se mi zdi pa zelo nenavadno. Ponavadi je poraba občutno nižja na regionalki kot na AC... Pa imaš ponavadi tekočo vožnjo ali veliko gužve in bremzanja?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
BprimoZ
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če dec 22, 2011 8:41 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a BprimoZ To apr 23, 2019 9:28 pm

Ne gledam novih, pač kako leto ali dve starega, ker takrat največ zgubi.

Zdej je precej gužve na regionalki, veliko bremzanja in pospeševanja, pa tudi nekaj stanja na semaforjih, skratka dost neugodno, prej na AC je bila bistveno bolj tekoča vožnja.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a titanius To apr 23, 2019 10:33 pm

Napisi kaj so bila ta nepotrebna popravila. In pa, jaz veliko bolj zaupam tej 2.2 mazdi kot pa tsi-ju. Samo v vednost, da ni nek biser zanesljivosti.

Kje je nered ter njegova Mazda z majhno porabo? Pa tako tvezi kako imajo Mazde najnizjo porabo. Ta tvoja pa porablja kar veliko, vazno da njegova 2.0bencinarka pije 6 na ac pri 140 :D . Jaz imam na c5 2.0 136hdi med 5.8 ter 6.3,povprecje zadnjih 20k km sicer 6.5,saj je bila vmes zima itd..
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a jack86 Sr apr 24, 2019 8:14 am

Pa je vredno 10.000€ za par let mlajši avto z manjšo porabo? :D
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a Kristjan123 Sr apr 24, 2019 8:43 am

Tukaj ne gre za racionalno odločitev ampak želja po novem mlajšem .... ko smo v tej "fazi" smo vsi enaki in nas noben argument - izračun ne prepriča

pač če si to želi in si lahko privošči naj si vse ostalo je nepomembno ....
 
BprimoZ
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če dec 22, 2011 8:41 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a BprimoZ Če apr 25, 2019 2:53 pm

Niti nimam neke želje po novem avtu, ker mi to izbiranje kaj bi predstavlja samo nek stres.
Samo pač je naneslo tako, da mi je trenutni avto v zadnje pol leta pustil nekaj slabega priokusa, po tiste ko je prej 6 let deloval brez težav.
Jeseni sem moral menjat pogonsko verigo motorja, potem mesec kasneje zglob al ležaj na kolesu in sedaj pomladi še kompresor klime.

Potem pa se človk začne spraševat al sm poservisiral kar je blo in bo gmah še za 2 do 3 leta kot je bil prvotni plan oz. sem prišel do točke, ko se začno stvari kvariti ko po tekočem traku.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a sonic Če apr 25, 2019 3:19 pm

Je pač tako, da določene stvari se sčasoma iztrošijo.
- Če je bilo treba menjati verigo - hja smola, ampak sedaj je že zrihtano.
- "zglob ali ležaj" - ja, ali je eno ali drugo :)
- klima kompresor - najverjetneje je odletel, ker je zmanjkalo plina; pogosta napaka je, da ljudje leta dolgo ne dajo pregledat klima naprave in dofilat hladilnega plina, potem pa enkrat razgoni vse skupaj; moral bi vsaj na 2 leti plačati tistih 30-50 EUR za redni pregled klime, pa bi se verjetno izognil okvari kompresorja....
Nisi napisal, koliko so bili stroški teh popravil, da bi primerjal s stroški nakupa novega avta.

Se pa tudi preveč sedaj sekiraš. Vozi, pa bo, kar bo. Saj novi avti tudi niso čisto 100% zanesljivi.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a xxl Če apr 25, 2019 3:34 pm

"Saj novi avti tudi niso čisto 100% zanesljivi."
Res je, imaš pa lahko 2,3,4,5,6, ali 7 let garancije. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a void Če apr 25, 2019 3:41 pm

Agreed! Glih zato je možno planirati stroške avtomobila, če kupiš novo. Pri rabljenih te brez problema opali 1000€+ po žepu, ko je najmanj treba.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a sonic Če apr 25, 2019 7:19 pm

xxl je napisal/-a:"Saj novi avti tudi niso čisto 100% zanesljivi."
Res je, imaš pa lahko 2,3,4,5,6, ali 7 let garancije. ;)

Ampak to garancijo kar fajn plačaš - najprej preko nakupne cene (in posledično izgube vrednosti), pa še vsako leto, ko moraš voziti na drage pooblaščene servise, sicer ti garancija propade...
There's no such thing as a free lunch (kar delno velja tudi pri starejšem avtu, tam te pa lahko useka pri nepredvidenih okvarah)

void je napisal/-a: Glih zato je možno planirati stroške avtomobila, če kupiš novo. Pri rabljenih te brez problema opali 1000€+ po žepu, ko je najmanj treba.

To se že fajn sliši, da lahko planiraš - ampak če stroške planiraš, niso čisto nič manjši kot če bi bili neplanirani...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a Ivan36 Pe apr 26, 2019 6:49 am

BprimoZ je napisal/-a:Niti nimam neke želje po novem avtu, ker mi to izbiranje kaj bi predstavlja samo nek stres.
Samo pač je naneslo tako, da mi je trenutni avto v zadnje pol leta pustil nekaj slabega priokusa, po tiste ko je prej 6 let deloval brez težav.
Jeseni sem moral menjat pogonsko verigo motorja, potem mesec kasneje zglob al ležaj na kolesu in sedaj pomladi še kompresor klime.


Potem pa se človk začne spraševat al sm poservisiral kar je blo in bo gmah še za 2 do 3 leta kot je bil prvotni plan oz. sem prišel do točke, ko se začno stvari kvariti ko po tekočem traku.

Ustaviti bi se moral pri menjavi verige! Sedaj si šel preko renatabilnosti vložek v dele & vrednost vozila in prodaje vozila a hkrati boš čez kakih 7000km spet moral nekaj vložiti v vozilo!
Imam jaz podeben problem na Octavia, ker sem 5 aprila podrasal karter na gradišču ceste ( previsok odrezan asfalt) mi je zmanjklao ravno 4 mm, da ni šlo čez in sem naredil za 300€ škode z deli in delom vred :twisted: :roll: :DDD Torej je ne morem letos do decembra prodajati, ker sem že vložil v njo od nakupa 450€ + izredno 300€ Letna kilometrina je okoli 32.000km. :huh:
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a titanius Pe apr 26, 2019 10:33 am

Ti stroski so povsem okej. Kaj ti mislis, da bos 10let samo vozil in menjaval olje ter filtre? Malo morgen.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a Kristjan123 Pe apr 26, 2019 10:50 am

Tocno tako stroske se racuna na celo obdobje lastnistva ne pa zadnji mesec. Ti si imel 6 let "mir" kot pravis tako da povprecje na leto verjetno sploh ni slabo ce bi racunal. Kaj pa bo naprej? To ne ve nobeden...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a Cefizelj Pe apr 26, 2019 1:06 pm

V končni fazi če potegneš črto je stroškovno čisto normalno ja. Žal. Se da tudi samo z rednim servisiranjem, od žene Xsara je od 44k km do 220k km prišla samo z rednim servisiranjem (če ne štejem srne, ki ji je bil všeč sprednji konec avta).

Če primerjam s svojim avtom je pa čisto normalno. Sam sem verigo menjal preventivno, ker imam namen avto še nekaj časa imeti, vmes se je pa tudi še kakšna stvar našla, samo nimaš kej. Če primerjaš s stroški nakupa in vzdrževanja novega avta... si ponavadi še vedno v plusu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a xxl Pe apr 26, 2019 3:00 pm

Kaj se bolj splača, je relativno, ne pozabite eno, če ni novih, niti rabljenih ni, oziroma bi stanje bilo, kot na Kubi, Cadillac z Ladinim motorjem. :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a Cefizelj Pe apr 26, 2019 6:48 pm

Tudi s tem se strinjam ja xxl :) Sploh ker kupujem samo avte s slovenskim poreklom :lol:
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kdaj menjati avto ?

Napisal/-a ojnica So apr 27, 2019 12:08 pm

Raje denar daj na stran za stara leta, ta avto bo še delal 10let++++ Tud pri 7 let starem avtu je treba popravljat (zavore, jermena...)
KO je enkrat rjast pa obvezno menjaš.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov