Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a brett Po apr 22, 2019 8:05 pm

Oče se je zelo zagrel za Opel Grandlanda (paket Enjoy zanj zvrhano dovolj...ta, ki ga te dni oglašujejo v akciji). Ta teden bo šel na testno vožnjo, mene pa zanima tale PSA-jev 1,2-litrski PureTech?? Kolikor berem je to trivaljnik, ki ga v testih kar hvalijo... Kako pa je v praksi?
Sedaj ima 8 let staro merivo 1.4 turbo, s katero je zelo zadovoljen. In ne bi rad, da se nasanka s Grandlandom oz. bolje rečeno tem motorjem.

Še primeri vozila po njegovem okusu:
- https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... bo%20Enjoy
- https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... bo%20Enjoy
- https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ASKO%20G...
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a alexwell Po apr 22, 2019 8:16 pm

zakaj pa toliko skrbi glede motorja? večina popravil v garancijskih rokih se nanašajo na druga področja.
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a kabrio Po apr 22, 2019 9:56 pm

Motor je dober, 4x zapored prejel nagrado za motor leta, tako da ni kaj bati:

http://www.avtotehna-vis.si/aktualno/ps ... _2018.html

Jaz ga vozim v P3008 in je vrh glave dovolj tako za vsakdan kot avtocesto.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a DePalmo To apr 23, 2019 5:54 am

A ni to eden izmed motorjev ki ima probleme z verigo in rad pije olje? Kolikor vem PSA nima dobrih bencinskih motorjev in se zato raje vzame dizla. Tisti pa so vzdržljivi.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a void To apr 23, 2019 6:56 am

1.2 puretech motor nima ketne in je verjetno eden od boljših iz te familije modernih DI bencinarjev.
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a Dawid1 To apr 23, 2019 7:42 am

DePalmo je napisal/-a:A ni to eden izmed motorjev ki ima probleme z verigo in rad pije olje? Kolikor vem PSA nima dobrih bencinskih motorjev in se zato raje vzame dizla. Tisti pa so vzdržljivi.


Ti vrjetno misliš THP motor, ki ga je razvil BMW, nato pa ga je PSA začel vgrajevati, probleme z verigo pa imajo obojni tako BMW kot PSA.

Sicer ga imam sam v Peugeotu 5008, 1.6 ThP, 115kW. Res da sem menjal verigo pri 120k, preventivno ker se je slišala pri hladnem avtu.

Drugače pa kar se tiče same vožnje, odzivnosti in porabe sem zadovoljen.

1.2 motorji pa so kar dobri, kolikor slišim in berem, čeprav spet odvisno od potreb, vsakodnevno za avtocesto vrjetno ni najbolj....


lp,
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a void To apr 23, 2019 8:26 am

https://www.youtube.com/watch?v=NHZrApVekXE

Zanimiv video. vklopite podnapise spodaj.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a brett To apr 23, 2019 8:43 am

Oče je upokojenec. Naredi cca. 10k na leto. Okolica doma in relacijske na Dolenjsko v vinograd. Nekaj poti je tudi s manjšo prikolico.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a pleomax To apr 23, 2019 9:02 am

V 308-ki se zelo dobro obnese ta motor. Nedvomno mu zelo pomaga navor, ki je praktično enak kot na 1.6 THP 165 konjev. Ne mara pa ta motor našega 95-oktanskega bencina. Tam lahko tu pa tam za sekundo med vožnjo cukne, medtem ko na 100-ki ne. Glede na to, da naredi le 10k letno, je to več kot dovolj. Poskočnosti kot v 308-ki logično ni za pričakovati, vendar tudi grandland x ni težak avto. Ko bo preizkusil, sem prepričan, da bo pozitivno presenečen.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a DePalmo To apr 23, 2019 3:33 pm

Dawid1 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:A ni to eden izmed motorjev ki ima probleme z verigo in rad pije olje? Kolikor vem PSA nima dobrih bencinskih motorjev in se zato raje vzame dizla. Tisti pa so vzdržljivi.


Ti vrjetno misliš THP motor, ki ga je razvil BMW, nato pa ga je PSA začel vgrajevati, probleme z verigo pa imajo obojni tako BMW kot PSA.

Sicer ga imam sam v Peugeotu 5008, 1.6 ThP, 115kW. Res da sem menjal verigo pri 120k, preventivno ker se je slišala pri hladnem avtu.

Drugače pa kar se tiče same vožnje, odzivnosti in porabe sem zadovoljen.

1.2 motorji pa so kar dobri, kolikor slišim in berem, čeprav spet odvisno od potreb, vsakodnevno za avtocesto vrjetno ni najbolj....


lp,

Ne, mislil sem PureTech, torej naslednike THP. Da nima verige nisem vedel, sem pa že zasledil probleme z njimi da radi pijejo olje. Meni ga je mehanik odsvetoval, nato sem pa itak kupil drugo znamko.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a void To apr 23, 2019 4:44 pm

Me res zanima kaj ti je priporočil mehanik, če ti je odsvetovau 1.2 puretech :roll:
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a RedBaron To apr 23, 2019 4:46 pm

Bolj kot motor, mene odvrne grandland… ki je "krneki"... majhen, ozek... podobno skropucalo kot fordov ecosport…

Naj tast raje pogleda za vitaro, ali s-cross!! Sploh slednji, izgleda precej bolj konkretno kot grandland.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a DX5050 To apr 23, 2019 5:17 pm

@redbaron
zamenju si grandlanda z crosslandom....
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a RedBaron To apr 23, 2019 6:40 pm

U, pa res :/:o:/ ... crossland je ta ko sem ga imel v mislih... Grandland je mnogo boljši :)
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a brett To apr 23, 2019 8:13 pm

Glede na to, da se budget vrti pri 21k, sem mu predlagal, da si pogleda še:
- Kia Sportage
- Nissan Qashqai
- Renault Kadjar
- VW T Roc

Slednji je res malo manjši, a mislim da za njune potrebe bi bil dovolj, glede na to da imata sedaj Opel Merivo.
A se je v salonu takoj ogrel za Grandland... še posebej, ker se ga je prodajalec spomnil izpred let. In je bil ves njegov, hehe.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a Ivan36 Sr apr 24, 2019 10:12 am

Ker si omejen na falango vozil imaš še enega, ki pa je odličen Sx4 SCross od Suzuki?
Slika
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a Polo78 Če apr 25, 2019 12:30 pm

Tast je nabavil za dobrih 20k Suzukija S-Cross, 1.4 T bencinar, avtomatski menjalnik, 4x4 pogon ter s precej dodatne opreme in je zaenkrat več kot zadovoljen. Tudi notranjost za katero nekateri pravijo, da je cenena se to meni niti slučajno ne zdi, sploh pa ne za ta denar. Avto vsekakor vreden, da se ga gre vsaj pogledat.

Edina pomanjkljivost, ki sem jo sam zaznal (in začuda nikjer noben test) so precej kratki varnostni pasovi. Za normalno uporabo so sicer dovolj dolgi (tudi pri bolj obilnih), problem nastane, če želimo pravilno pripeti otroško lupinico, tu so pa pasovi enostavno prekratki (ne pridejo okoli). Torej, če se bodo prevažali okoli kakšni otroci do 1 leta starosti, ki so še v lupinicah potem bi ta avto odsvetoval, v vseh ostalih primerih pa priporočil.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a brett So apr 27, 2019 8:12 pm

Oče se še vedno najbolj nagiba h Grandlandu, mami pa je bolj pri srcu T-Roc. Vizualno in ker je manjši. Tako, da je sedaj tudi ta v igri. Ostalo vse odpade!

Ker Grandlanda z omenjenim motorjem za testno vozilo zaenkrat še nismo našli, naj bi bil na voljo v maju... je sedaj projekt nakupa malo v mirovanju. Ker najprej želi testiranje Grandlanda, nato pa šele T-Roca. Za slednjega je v igri 1.5 TSI.

Sam sem se te dni malo poigral s konfiguracijami in prišel glede T-Roca takole: 1.5TSI, ročni m., paket Style, hrastova rjava barva, dodatna oprema LED paket s senzorjem za mrtve kote in elektr. poklopljiva ogledala. Pod črto 23.794€. Popust je dal prodajalec brez vprašanj 10.1%, kar pomeni 21.390€. Manevrski prostor je sigurno še... Glede izbrane opreme se našima dopade. Morda bi dodali še kamero (275€).

Z Grandlandom imata skoraj identično opremo.
Opel ima več: kamero, ogrevane sedeže. Cena brez popustov 24.570€, s popustom 21.500€. Manever je še.
VW ima več: aktivni tempomat, večji infotainment zaslon, omenjeni LED paket. Ceno in popuste sem omenil.

Vzel bi leasing na 7 let. Opel ima obresti 8,27%, VW 7%.

Kaj menite?
Kdo ima prednost v tehniki: motor, menjalnik...?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a uros11 So apr 27, 2019 8:22 pm

V času krize se je govorilo, da kar presega 7% obresti, je nevzdržno. Osebno bi se tega držal tudi v real life.
Ne vem zakaj imam v spominu, da pri VW-ju preskoči obrestno mero pri 5 letih leasinga/kredita. Je 7% pravilno za 7 let?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: PSA-jev 1,2-litrski PureTech Opel Grandland

Napisal/-a maniaxxx So apr 27, 2019 9:24 pm

brett je napisal/-a:Oče se še vedno najbolj nagiba h Grandlandu, mami pa je bolj pri srcu T-Roc. Vizualno in ker je manjši. Tako, da je sedaj tudi ta v igri. Ostalo vse odpade!

Ker Grandlanda z omenjenim motorjem za testno vozilo zaenkrat še nismo našli, naj bi bil na voljo v maju... je sedaj projekt nakupa malo v mirovanju. Ker najprej želi testiranje Grandlanda, nato pa šele T-Roca. Za slednjega je v igri 1.5 TSI.

Sam sem se te dni malo poigral s konfiguracijami in prišel glede T-Roca takole: 1.5TSI, ročni m., paket Style, hrastova rjava barva, dodatna oprema LED paket s senzorjem za mrtve kote in elektr. poklopljiva ogledala. Pod črto 23.794€. Popust je dal prodajalec brez vprašanj 10.1%, kar pomeni 21.390€. Manevrski prostor je sigurno še... Glede izbrane opreme se našima dopade. Morda bi dodali še kamero (275€).

Z Grandlandom imata skoraj identično opremo.
Opel ima več: kamero, ogrevane sedeže. Cena brez popustov 24.570€, s popustom 21.500€. Manever je še.
VW ima več: aktivni tempomat, večji infotainment zaslon, omenjeni LED paket. Ceno in popuste sem omenil.

Vzel bi leasing na 7 let. Opel ima obresti 8,27%, VW 7%.

Kaj menite?
Kdo ima prednost v tehniki: motor, menjalnik...?


Prednost v tehniki ima sigurno Opel, ker TSI-ju pač ne bom nikoli zaupal, pa nasplošno je opel v tem primeru pač višji rang avtomobila, če mu seveda to kaj pomeni. Edino LED luči bi bilo dobro imeti če se dosti vozi ponoči, poskusi vklopiti pri granlandu še led luči in go for it...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov