Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a soso To maj 07, 2019 8:23 pm

Pozdravljeni

Prosim za vase izkusnje z mondeotom 2.0 180 hp avtomatik. Cena servisa, poraba, okvare... Peljal sem 150hp avtomatika in nad avtom sem zelo navdusen. V primerjavi z 508 je voznja neprimerljivo boljsa.
Hvala
AH NI NAM LAHKO!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a nejc1 To maj 07, 2019 8:51 pm

Ni večjih napak, na menjalniku je treba obvezno menjat olje in filter vsakih 60 kkm(kar je cca 300€ na pooblaščencu) in bo delal, na motorju priporočam menjavanje olja na vsaj 20 kkm namesto na predpisanih 30 (sicer ima fleksibilni interval, ampak vseeno) in to je to..
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a immbm13 Sr maj 08, 2019 6:44 pm

Največ pravih informacij boš dobil na spodnjem naslovu. Tip ima 60+ mk5 Mondeov za taxi službo in objavlja vse dobre/slabe stvari. Sicer ima svoj način predstavitve, ampak informacije so pa zelo uporabne. :D

Tale video popisuje glavne stvari, na katere moraš bi pozoren.

https://youtu.be/PkDWvT1A09E?t=126

Predlagam pa da pogledaš se ostale objave vezane na mk5 Mondeo. Predvsem bodi pozoren na nivo hladilne tekočine!

Kljub temu, da je morda prvi občutek da je veliko potencialnih napak, je dejstvo, da so to avtomobili, ki jih ima za taxi službo in da so, milo rečeno, zlorabljeni. Prav tako ne odstopa od primerljivih modelov ostalih znamk.

Definitivno pa priporočam odlične LED luči (halogenske so slabe in težko jih je menjat). Če je možno še titanium opremo in letnik 2016.

Cena servisa (vsi filtri -olje, gorivo,zrak, kabina - in menjava olja) cca 250€ na uradnem servisu, lahko pa veliko stvari narediš/zamenjas tudi sam. Original dele lahko npr. dobiš na spodnjem naslovu.
https://www.kfz-teileprofi.de/ford/

Drugače pa avto res lepo zgleda, se lepo pelje, je izredno dobro zvočno izoliran, udoben, odličen na avtocesti.
:D
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a mevden Sr maj 08, 2019 7:12 pm

Jaz sem imel 150 konjskega par mesecev. Na avtocesti res blesti, dobra izolacija in stabilnost. Vsake tok kakšna plastika spusti zvok, posebej pozimi. V primerjavi s trenutnim passatom 2018 150konjskim, je bil ford za odtenek malo bolj len in malo višjo porabo je imel. Passat je bolj poskočen ampak izolacija kabine je boljša pri mondeu. Passat ima bolj dovršeno notranjost in bolj udobne sedeže, navigavijo, sredinsko konzolo, števec za hitrost je sodobnejši. Tukaj je mondeo res malo zastarel. Se vidi, da je bil dizajniran kar nekaj let pred passatom. Tudi kolikor slišim naj bi bil dsg malo boljši menjalnik kot powershift. Kot celota torej dober avto, ampak passat je novejši in po mojih kriterijih boljši avto.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr maj 08, 2019 9:21 pm

A sem prav prebral, 300eur za menjavo samo olja v menjalniku na pooblaščencu ? :shock:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a meganer Če maj 09, 2019 5:22 am

Isto kot pri DSG
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a soso Če maj 09, 2019 6:18 am

Zgoraj je primerjava s passatom. Lep avto v R-line izvedbi, sem sem tudi kar nekaj prevozil z njim in nimam pripomb na samo voznjo. Zmoti me samo to, da je na cesti vsak "drugi" avto passat in notranjost za moje oko malce zastarela, prevec golfovska, sploh z malo navigacijo in navadnimi stevci. V postev bi prisel samo R line z digitalnimi stevci in okoli 130000 km, kar pa zaenkrat ni v mojih financnih okvirjih pa se tu bi se verjetno potem odlocil za Vignale.
Se pa isce titanium oprema, obvezno led luci in avtomatik.To je pogoj!
AH NI NAM LAHKO!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a mevden Če maj 09, 2019 8:36 am

Jaz imam v passatu digitalne števce in veliko navigacijo pa sploh ni r line. Ampak oprema connect. Nov je bil malo nad 27k eur. Karavan, ročni menjalnik, high led, vzratna kamera, brezsticno odklepanje in zagon motorja...

Je pa passtov res veliko in z mondeotom boš bolj izstopal. Po drugi strani pa so stroški nižji ker jih je tako veliko na cesti. Najdi tudi kakšnega dobrega mehanika za Forda.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a yeo Če maj 09, 2019 7:28 pm

Mondeo je dokaj fajn avto, ponavadi po 2 letih menjam avto, ker me kaj moti, mondeota pa imam že skoraj 4 leta, ker sem kar zadovoljen.
Ima sicer nekaj minusev: barva, ki je bila 900eur doplačila, jo samo grdo pogledaš in se že olušči ali spraska, plastike se rade polomijo (kaki mali nosilci ali čepi), mehansko pa sem zelo zadovoljen.
Servisi so ugodni - zavore spredaj + zadaj material in delo na pooblaščencu 200 eur, mali servis 150 eur..

Obvezno LED luči in titanium oprema. Razvadil sem se tudi ogrevanega volana in ogrevanega vetrobranskega stekla - nikoli več ne bom kupil avta brez tega :)


V primerjavi s passatom: edini plus pri passatu so boljši digitalni števci in boljše delovanje touchscreena. Drugače je vse slabše. Passat je veliko krajši od mondeota, ker sem navajen mondeota sem s passatom skoraj letel s ceste na nekem specifičnem ovinku, kjer je malo previsa in je passat zaplaval in poskočil, če je cesta fejst uničena začne passat kar poskakovat, ne blaži dobro... Ker je passat slovenski ima jamstvo 6 let in je potrebno delati servise na 15.000km in so zelo dragi in če delaš veliko km/leto te stane zelo veliko...
V čiričkih v kabini pa tudi passat vodi, zlasti panoramska streha - bila je tudi menjana, ampak še vedno polno čiričkov.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a mevden Če maj 09, 2019 8:44 pm

Panorame jaz nimam, tako da črickov ni. Servisi so tudi na 30.000km ali dve leti. Sem ravno januarja imel prvi servis na 30.000km, kupljen avto nov v ljubljani leta 2018. Imam tudi podaljšano jamstvo.

Mondeo res deluje večji zunaj, ne pomeni pa to da je več prostora notri.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a yeo Če maj 09, 2019 8:57 pm

Vsaj v našem jamstvu za passata piše, da je treba delat servise na 15.000km, če delaš na 30.000km jamstvo ne velja - avto ima 3 servise na leto kar nanese veliko.
Črički prihajajo tudi iz vrat, armaturne plošče za števci in še marsi kje.
Drugače pa ko skupaj parkiraš passata in mondeota vidiš da je mondeo veliko daljši...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Mondeo od 2015 dalje

Napisal/-a esem Pe maj 10, 2019 12:13 am

Okroglo 1 dm je zate veliko daljši?

Mondeo (2016?)
4871 mm x 1852 mm x 1482 mm

Passat
2010-2015: 4,769 mm
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov