Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Ivan36 Pe jun 28, 2019 5:34 am

Vprašanje in tema je Golf variant ali Passat variant 1.6 ? Smo pa ugotovili, da ima še kar nekaj makadamske ceste do doma in pozimi slabo pluženo in sem jaz prišel do zaključka, da rabi potem Alltrack Golf variant ali Passat variant 1.6 kar 2.0 ? Ker je le 3-5 cm višji od osnovnega, pa še za vsoto € ve koliko lahko da :D 8) Sicer ne rabi 4x4 ampak je to kar blizu kar rabi :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a ban Pe jun 28, 2019 6:14 am

void je napisal/-a:Zakaj je treba toliko besed zgubljat okoli dacie :D To je pač avto od A do B po omejitvah in to je to. :roll:

Ampak od A do B mora biti res kratka razdalja. Na tako neudobnih in kratkih sedežih (sedalni del) ne zdržiš dolgo. Nekdo se je obregnil, ko sem omenil da je polizdelek. Znanka ima dusterja, ko sem se prvič peljal z njo, pa je bil avto star par mesecev, sem ugotovil da radia ne potrebuje ker se ga ne sliši. Ker zaradi ropota in šklepetanja armature, vrat, podvozja....je neuporaben. Z časom se je stanje samo slabšalo, nazadnje sem mislil, da bo avto razpadel. Sodelavec ima 12 let starega A4, še nisem uspel slišat kakega črička, ropotanja....avto je tak kot nov. tako da razlika je več kot očitna v kvaliteti kako je avto sestavljen.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Firediver Pe jun 28, 2019 6:30 am

Na svetu so in veliko je takih ljudi, ki tako perfektnega avtomobila, kot je npr. Audi niti ne išče, niti si ne more privoščiti in jim je res pomembno samo to, da pridejo čimbolj racionalno od točke A do točke B.
Če teh ljudi ne bi bilo toliko, bi Dacia že bankrotirala zaradi neperfektnosti, ki jih je omenil ban.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a void Pe jun 28, 2019 7:57 am

Jup, dejansko ne moreš verjet, ampak dejansko obstaja folk na svetu, ki niso fanatični avtomobilski navdušenci kot nas je večina tukaj :roll:
Se grem stavit da ta znanka od Ban-a sploh ni pogruntala da armatura škripa, ker ji je čist vseeno za to. Glavno da ona nima problemov pri vsedanju in da se odpelje na šiht in po trgovinah.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Kristjan123 Pe jun 28, 2019 7:58 am

ban je napisal/-a:
void je napisal/-a:Zakaj je treba toliko besed zgubljat okoli dacie :D To je pač avto od A do B po omejitvah in to je to. :roll:

Ampak od A do B mora biti res kratka razdalja. Na tako neudobnih in kratkih sedežih (sedalni del) ne zdržiš dolgo. Nekdo se je obregnil, ko sem omenil da je polizdelek. Znanka ima dusterja, ko sem se prvič peljal z njo, pa je bil avto star par mesecev, sem ugotovil da radia ne potrebuje ker se ga ne sliši. Ker zaradi ropota in šklepetanja armature, vrat, podvozja....je neuporaben. Z časom se je stanje samo slabšalo, nazadnje sem mislil, da bo avto razpadel. Sodelavec ima 12 let starega A4, še nisem uspel slišat kakega črička, ropotanja....avto je tak kot nov. tako da razlika je več kot očitna v kvaliteti kako je avto sestavljen.

Obregnil sem se ker zame je polizdelek tako koncna izdelava Dacie kot recimo veriga 1.2 Tsi-ja ali pa se kaksen" biser " iz vw ali od kje drugje l. Potem pa dobis odgovor verjetno zagrizenega ljubitelja vsega kar je nemsko ce ne vidis razlike med temi dvemi znamkami potem imas resne probleme v zivljenju? Resno?Smo na avtomobilisticnem forumu in naj bi debatirali o avtomobilih-izdelkih ki dosegajo ali pa ne tisto kar nam proizvajalec obljubi-proda...
Vsak kupi tisto kar si lahko privosci in misli da je zanj najbolj primerno. Ljudje so pa razlicni in ne boste verjeli obstajajo celo taki ki so prepricani da je Dacia kvaliteten in dovolj udoben avto in 1.2 Tsi top motor ker ima pac gor vw znacko. Zaradi mene lahko zivijo v tem prepricanju ne bom pa kimal zraven ko bom poslusal te nesmisle.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a xxl Pe jun 28, 2019 8:17 am

V Italiji vidim veliko Dacij in na hrvaški obali Dacie nemških tablic. Revni turisti?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Kristjan123 Pe jun 28, 2019 8:27 am

Mah sej to je najvecji absurd da smo leta 2019 pa doloceni ljudje imajo se mislenje izpred 35 let ko si imel na razpolago ali stoenko ali golfa 1. Ni blo.tezko vedt kaj je boljse... Smo bli ravno prejsnji vikend na morju pa se mi daljni sorodnik pohvali da je kupil rabljenega polota za zeno. Aha recem super kateri motor? 1.2 Tsi pa mu mimogrede omenim da niso ravno na "dobrem glasu". Reakcija je bila itak to je vw je zihr dobro.... Sem samo naredil se en pozirek piva in obrnil debato na vreme :)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a ban Pe jun 28, 2019 8:58 am

Vsak naj si kup kar mu paše, naj bo to nova dacia ali pa rabljen VW. over and out!
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a nered Pe jun 28, 2019 9:58 am

Ampak od A do B mora biti res kratka razdalja. Na tako neudobnih in kratkih sedežih (sedalni del) ne zdržiš dolgo. Nekdo se je obregnil, ko sem omenil da je polizdelek. Znanka ima dusterja, ko sem se prvič peljal z njo, pa je bil avto star par mesecev, sem ugotovil da radia ne potrebuje ker se ga ne sliši. Ker zaradi ropota in šklepetanja armature, vrat, podvozja....je neuporaben. Z časom se je stanje samo slabšalo, nazadnje sem mislil, da bo avto razpadel. Sodelavec ima 12 let starega A4, še nisem uspel slišat kakega črička, ropotanja....avto je tak kot nov. tako da razlika je več kot očitna v kvaliteti kako je avto sestavljen.


Ocitno smo vozili razlicen avto. Jaz sem vozil sicer samo novejsi (zadnji) model in nisem imel teh problemov. Sami sedezi niso nek presezek, da pa bi bili neudobni pa dalec od tega. Sam avto je zelo mehek za voznjo meni na ralcijo 1000km (500km v vsako smer) so bili bolj udobni kot sedezi moji Insigniji in Mazdi 6. Zvocna izolacija po mojem okusu bi lahko bila vedno boljsa ampak je pa dalec od tega kar opisujes pri 150kmh se lahko normalno pogovarjas, prav tako glasbe ni potrebno nabijati cisto normalno slisis.

Kar se tice crickov iz armature teh ni bilo, verjamem pa, da s casom pridejo saj je vecinoma armatura iz trse plastike. Ampak spet 2 leti stara Insignia, 4l stara Mazda 6 pa so cricki v vratih in iz sredinske konzole. Da na omenjam, da Audi ni odporen nanje 3l star Audi RS6 dosti crickov pri sredinski konzoli, ob vrocem vremenu pa tudi pod sedezem in pri odpiranju vrat.

Meni se zdi Dacia Duster cisto soliden avto.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Firediver Pe jun 28, 2019 10:13 am

Vedno se najde kakšen wannabe perfekcionist, ki mu tudi najdražje ni čisto dovolj dobro in daje v nič vse, kar je cenejšega od tistega, kar vozi.
Šele taki so reveži, ker so v življenju zadovoljni samo nekaj trenutkov.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a PogachnyK Pe jun 28, 2019 11:20 am

Ban... Kaj pa ti primerjaš Dačo in Avdija?

Zdaj nevem, ali je Dača toliko zrasla, ali pa je Avdi toliko padel?

Nima veze znamka, gre se za evre. In za 15.000 evra, je vse drugo kot novo vozilo nesmisel in brezvezno jajcanje...

Če nimaš za novo Dacio, nimaš niti za rabljenega dekwca....
Zadnjič spremenil PogachnyK, dne Pe jun 28, 2019 11:25 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a pleomax Pe jun 28, 2019 11:21 am

Jaz sem se pa peljal v dacii sandero stepway in moram rečt, da je prijetno prostoren, robusten in nekako daje občutek vzdržljivosti. Čričla ni bilo niti enega. Se mi zdi zelo korekten avtomobil in dostavi točno tisto, kar obljublja. Ni fensi plastike, ni fensi oblikovanja, je pa prostoren in sedeži kar udobni.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a ban Pe jun 28, 2019 12:12 pm

Grem jst raj na dopust, vi se pa še naprej prepričujte kater je boljši :pivo
 
nananini
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če jun 27, 2019 5:49 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a nananini Pe jun 28, 2019 12:14 pm

Družba hvala vsem, tistim ki mi pomagate pri izbiri med Golfom in Passatom in tisti, ki predlagate karkoli drugega.

Par dni nazaj sem si mislila, da bom na avto.net izbrala 3 golfe, 3 passate, jih šla gledat in se z enim odpeljala domov. Zdaj pa ste mi vrgli kost...
In ne vem več ali naj kupim nov ali rabljen avto, kaj šele katere znamke, kje je šele model, pa motor... Kar se tiče udobnosti vožnje sem zelo nezahtevna, edino kar mi je važno (pa še to le v teh dneh) je da klima dela :) In ja... pričakovano ste na forumu z imenom avtomobilizem verjetno v večini ljubitelji dobrih, dragih, močnih avtomobilov, jaz pa to res nisem. Bi se še naprej vozila s Polotom, pa je postal premajhen in še klima ne hladi dovolj v teh dneh.

Glede na komentarje se moram zdaj najprej odločiti ali naj kupim novega, ali rabljenega. In če bo rabljen sem dobila občutek, da naj potem gledam kaj starejšega, cenejšega, ker 13.000€ se zdi preveč za rabljen avto.

Še enkrat hvala!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a emozul Pe jun 28, 2019 12:18 pm

Forum je res skoz boljsi. Sedaj se primerja avto za 18000 evrov in 100000 evrov.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a thunderbolt Pe jun 28, 2019 12:42 pm

@nananini: v marsicem se motis glede stanja na tem forumu. 80% ljudi, ki ti tako vneto ponujajo Dacio, jo sami nikoli ne bi vzeli. Nekaj je, kar se napise, drugo je realnost.

Ce res nisi zahtevna voznica, potem glej mogoce res kaj novejsega. V sluzbi smo imeli mesec dni nazaj budzet cca. 12 jurjev za avto, pa sta bila v ozjem izboru fiat tipo in skoda rapid spaceback, pol leta star s 3,5 letnim skoda jamstvom in se je vzelo slednjega. Avto je majhen, ampak izjemno prostoren in precej dobro opremljen:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Ambition

No, in zdaj se bo vsulo, da ce pa rapid, pa ze raje dacia :lol:
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a PogachnyK Pe jun 28, 2019 1:24 pm

Vagovci ste hujši kot alkoholiki, kaj ponujaš tuki zopet en potencialni krš? 155.000km? Službenih?

Pa saj če ne bi tega doživel, ne bi verjel. Iztrošena škoda, ki je po rangu takoj za Dacio za 13.000 evrov?

In potem se sprašujete, zakaj vas imamo ostali " DACIARJI" za usekane.


Evo zato, ker ste....
Slika
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Ivan36 Pe jun 28, 2019 1:26 pm

Sem gledal še in našel tole :shock: Glede na sedanji POLO je tole Golf 8) Pa še polovico € prihraniš :mrgreen:

Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSI Easy 7.990 €
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... TSI%20Easy
Slika
Slika
Slika
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a VW T4 Pe jun 28, 2019 1:32 pm

Pogačnik, zgornji rapid ima 15.588km in ne 155.000km ;)
Mogoče tudi opcija, vendar je to nekako bolj kot ne "polo karavan". Jaz še zmeraj zagovarjam malenkost dražjega novega megana, ki je stopnico višji rang vozila, v klasi golfa :)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a titanius Pe jun 28, 2019 2:42 pm

Dat 8k eur za udarjeno škodo rapid? jao. Ce ne bi bil udarjen pol ja.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov