Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nananini
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če jun 27, 2019 5:49 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a nananini Pe jun 28, 2019 3:05 pm

Tale udarjena škoda absolutno odpade.

Tista skoda s 15.000 km mi je pa zelo zanimiva, ampak 1.0 masina je pa vseeno presvoh - se mi zdi da tako švoh mašine takoj zakopljejo v snegu (mogoce mam samo tako izkusnjo, ampak to je edina stvar, ki sem si jo zapomnila od yarisa 1.0, da je povsod zakopal, pa ko sem hotla koga prehitet sem mogla klimo ugasnt).

Mogoce novi megan res ni slaba ideja. Ceprav sem ze toliko slisala cez renaulte... Za mojih dnevno 60 km, naj gledam dizel al bencin?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a xxl Pe jun 28, 2019 3:20 pm

Motiš se pri 1,0 TSI 95 KM. Motor je turbo, to je čisto druga pesem od Yarisa, moraš samo pazit, da nimaš premajhne obrate (turbo lukna), presenečena boš koliko da od sebe. Za 60 km dnevno, pri takšnem motorju lahko gledaš tudi bencinarja. Tast ima polota 1,0 turbo 115 KM in je poraba pod 6 litrov, ker živi zunaj mesta, na istem naslovu kot jaz. Sam imam 150 KM turbo motor in imam povprečje vseh relacij 6,4. Če se boš vozila večinoma po regionalkah, boš imela 5-5,5 litrov z tem motorjem in podobnim. Če boš šla gledat kaj od VAG (VW,Audi,SEAT,Škoda) ne kupuj 1,2 TSI, najde se še kakšen v novem avtu, rabljenega pa sploh ne. Sicer prvi 1,2 TSI so imeli ketno, ti so porazni, potem so dobili jermen in je zadeva bila malo boljša. Naredi si nek izbor in deli tukaj, pa bomo pomagali. Ne vem če imaš 13 000 gotovine, če je to s posojilom, v vsakem primeru je bolje vzet nov avto, ne pa da odplačuješ starega in še popravila povrh.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a PogachnyK Pe jun 28, 2019 3:42 pm

Yaris pa 1.0. motor.... 3 leta sem ga vozil, pa se nisem navadil na pedal sklopke.... rohnel pred vsakim kriziščem...

Moj nasvet: osebno iščem le 8v motorje, so v vsakdanji uporabi precej bolj praktični za vožnjo. seveda govorim tu le o bencinskih atmosferskih motorjih (ne "turbo")

Sicer pa saj veš, da se preko foruma ni kupil še noben avtomobil, potrebno se je zapeljati okoli.

Ajde dam ti še en nasvet; Daj si buđet, pa kliči okoli po avtohišah, samo vprašaj, kaj ti lahko za to ceno ponudijo, v velikih primerih, te na hitro odpravijo (kar je uredu, saj ne izgubljaš svojega in njihovega časa), potem pa naletiš na kakšno res dobro ponudbo. Tako smo kupili že 2 avtomobila, za zelo smešni denar, pa ne bom tu pisal, ker dvomim, da mi bo sploh kdo verjel..., pogoj pa je seveda, da ti dol visi za znamko, barvo.... Seveda tu sprejmeš kompromis, samo če pa "prihraniš" nekaj tisočakov, pa tudi ni slabo...
Slika
 
nananini
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če jun 27, 2019 5:49 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a nananini Pe jun 28, 2019 7:21 pm

Xxl in Pogachnyk hvala za uporabne nasvete. In ja avto se res ne kupuje po forumu, ampak ce se jaz vceraj nebi slucajno odlocila tlele pisat, bi me vrjetn v parih dneh en prodajalc v avtohisi fajn nasponov
..

Posojila mi nebo potrebno vzeti. Lahko bi kupila tudi novega passata, ampak imam v parih letih namen graditi bajto in mi bo takrat bolj prav prislo da imam denar na racunu kot da imam tak avto...

Ok, si bom vzela kaksen dan da spet malo premislim in pridem na plan s konkretnimi predlogi.

Lep vikend!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Firediver Pe jun 28, 2019 7:41 pm

V kolikor nameravaš graditi bajto z vsaj nekaj svoje soudeležbe, se splača kupiti kaj rabljenega praktičnega za tovor (berlingo, partner, caddy ali pa vsaj da ima vlečno kljuko), ker bo strašno pripravno za dostavo ali odvoz marsičesa.
Sem sprobal, tudi po koncu gradnje moja "drvarnica" ne gre od hiše!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a uros11 Pe jun 28, 2019 8:51 pm

Ima namen graditi bajto in sem 90%, da ne bo mešala malte in nosila ceglov. Da bo imela izvajalce, in da bo gradila tako, da bo nastopala v funkciji investitorja in da ne rabi kljuke, temveč da rabi denar, da bo lahko plačala delavce in material.
BTW, ko sem 15 let nazaj iskal rabljenega golfa, se je izkazalo, da so rabljeni passati primerljivih ali manjših kilometrov
in primerljivih letnikov cenejši od golfov. Pri tem pa prostornejši, motorji močnejši, vse dva ranga gor.
Pa sem vzel raje kot golfa passata karavana.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a xxl Pe jun 28, 2019 10:05 pm

Jaz sem bajto delal z Giulietto, saj mi je služila, da me pripelje na gradbišče. Če ima namen porabit cca 13 000, naj porabi. Ona že ve koliko lahko.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Blinder Pe jun 28, 2019 10:49 pm

nananini je napisal/-a:Xxl in Pogachnyk hvala za uporabne nasvete


Dej no, predlaganje da kupis najvecje fosile od motorjev kar jih denar lahko kupi (8v) se mi ne zdi uporaben nasvet.

Mimogrede, 1.2 tsi ima toliko nizjo porabo od konkurence, da dobis s prihrankom goriva notri potencialno menjavo verige (ce bo sploh kdaj treba jo menjati). S tem da motor z jermenom potrebuje vmes kdaj pa kdaj menjavo jermenov ($$$)
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Firediver So jun 29, 2019 4:59 am

xxl je napisal/-a:Jaz sem bajto delal z Giulietto, saj mi je služila, da me pripelje na gradbišče.


Torej bajte nisi delal, ampak samo skeširal. Za to pa niti avta ne potrebuješ...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a PogachnyK So jun 29, 2019 9:37 am

Eh.... Tisto z 8v, je mišljeno, če kupuješ staro, ampak preverjeno tehnologijo, dandanes so itak na voljo le v "Daciah"

Če nisi sposoben kupiti avta, tudi hiše nisi sposoben zgraditi. Če misliš, da si tu kupuješ rabljenega golfa, kaj potem boš pa 300k evra, skeširal?

malo morgen....

XXl, je pa od danes uradno postal prvi snob foruma... Hišo si je zgradil z Alfo....
Slika
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Ivan36 So jun 29, 2019 10:23 am

ampak imam v parih letih namen graditi bajto in mi bo takrat bolj prav prislo da imam denar na racunu kot da imam tak avto...

Tole grede na Grandnjo hiše so sedaj neki ugodni krediti na občinah do 28.000€ brez obresti za prvo reševanje stanovanjsekga problema mladih :mrgreen: in potem folk to res dobi naredi max 2 gradbeno fazo potem pa 5 let skelet hiše prah in smeti nabira .... :lol: :DDD :huh: :evil:
Za resno dokončanje ene normalne hiše Ytong v lastni režiji rabiš 110.000€ brez OPREME! Potem pa gre v 6 mesecih na ključ!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a xxl So jun 29, 2019 11:11 am

Fantje, če delam na bajti, ne delam za naročnika, če ne delam za naročnika, nimaš denarja za gradnjo in izgubiš naročnika. Moram še pojasnjevati? ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a PogachnyK So jun 29, 2019 2:13 pm

Jasno, jasno...
Eni pa počasi sami... Saj gre... ampak to je delo za dušo, ne za varčevanje za Golfa...
Slika
 
nananini
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če jun 27, 2019 5:49 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a nananini So jun 29, 2019 7:26 pm

Glede financ za hišo naj vas ne skrbi. Si lahko mislite, da če se voziva z 11 in 17 let starim avtomobilom, da že nekaj časa varčujeva... Pa sploh, smo zašli iz teme. :D

Odločila sem se, da novega avta ne bom kupila. Za rabljenega sem si pa zdaj dala limit 10.000€ - še vedno dobim več kar rabim. Gledam zdaj nekaj v tej smeri:


:!: Še enkrat na kratko... Rabim avto za 60km dnevno po regionalki + pogosti obiski gozdnih makedamskih cest + pozimi imamo precej snega. :!:

Škoda 2.0
https://www.avto.net/ADS/details.asp?id=14249573&display=%8Akoda%20Octavia%20Combi%202.0%20TDI%20Ambitio...
Škoda 1.6
https://www.avto.net/ADS/details.asp?id=14170459&display=%8Akoda%20Octavia%20Combi%201.6%20TDI%20Busines...
Golf 1.6 avtomatik
https://www.avto.net/ADS/details.asp?id=13682463&display=Volkswagen%20Golf%201.6%20TDI%20BMT%20Comfort...
Golf 1.6
https://www.avto.net/ADS/details.asp?id=13248668&display=Volkswagen%20Golf%20Variant%201.6%20TDI%20BMT...


Kaj od tega je ok in kaj naj res ne gledam? Je še kaj primerljivega - druga znamka - katera?
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a DX5050 So jun 29, 2019 7:34 pm

Z temi "ladjami" boš dobesedno plužla po snegu in makedamu....
Kaj res nebi pogledala proti kaksnemu SUVu?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a cashy So jun 29, 2019 7:43 pm

Sneg, makadam? Kaj, ko bi pogledala k kaki Škodi Yeti 4x4?
Za primer v tvojem cenovnem rangu:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Ambition
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a Ivan36 So jun 29, 2019 7:54 pm

Avto v vsakdanji uporabi. Dnevno dela po min 150km. Vsi redni servisi vpisani v servisni knjižici, naslednji čez 5000km. Dosti opreme. Zamenjan je bil zadnji diferencial. Priložim starega zraven. Avto dela brez problemov, možen prevzem lizinga.

Yeti je še na lizing pa ima že dif menjan pa servis bo kmalu .... :mrgreen:

In spet smo pri .... 4x4 ali Citro CACTUS letniki 15 do 16 ....
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a xxl So jun 29, 2019 8:53 pm

cashy je napisal/-a:Sneg, makadam? Kaj, ko bi pogledala k kaki Škodi Yeti 4x4?
Za primer v tvojem cenovnem rangu:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Ambition

Skoraj 10 let stara škoda za skoraj 10 jurjev. Jaz ne bi dal.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a PogachnyK So jun 29, 2019 9:09 pm

Za bajto je dnarja, ampak za 13.000 z avto bi bilo pa treba 3.000 evrov kredita?

Tole ne pije vode,P
redlagam merces Eklaso

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14348118
Slika
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Golf variant ali Passat variant 1.6 ?

Napisal/-a cashy So jun 29, 2019 9:19 pm

Ivan36 je napisal/-a:
Avto v vsakdanji uporabi. Dnevno dela po min 150km. Vsi redni servisi vpisani v servisni knjižici, naslednji čez 5000km. Dosti opreme. Zamenjan je bil zadnji diferencial. Priložim starega zraven. Avto dela brez problemov, možen prevzem lizinga.

Yeti je še na lizing pa ima že dif menjan pa servis bo kmalu .... :mrgreen:

In spet smo pri .... 4x4 ali Citro CACTUS letniki 15 do 16 ....

saj pravim, da sem dal samo primer modela, sploh nisem bral, kaj je s konkretnim avtom :roll:
zdi se mi najbolj praktičen za njene potrebe, res pa zelo visoko držijo ceno :?
ne praš me nič, ker nič ne vem
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 73 gostov