Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Uporabniški avatar
Locher
Stalni uporabnik

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Locher Po sep 02, 2019 8:53 am

McLane, zadnji stavek ne drži nujno. Nekateri so pripravljeni bankrotirati za značko. Sicer pa pojdi na a.net in poglej cene starejših primerkov svete trojice. Bi moral nekaj čudno močnega skadit, da bi dal toliko.

Uporabniški avatar
Firediver
Poznavalec foruma

Napisal/-a Firediver Po sep 02, 2019 9:27 am

Pa naj bankrotiranjo zaradi avta, če jim njihova pamet ne služi namenu. Simpl!
Jaz ne bom nikogar obsojal, če ne zna razmišljati racionalno.
Je pa zadnje čase polno takih novopečenih "pomembnežev", ki nimajo nič drugega kot poziranje v nemški limuzini.
Za crknit od smeha! (Spominja na Albanijo in njihov famozni mercedesland ampak se tudi doli spreminja zadnje leta...)
Človek brez problema, to strašna je stvar!

Kristjan123
Novinec

Napisal/-a Kristjan123 Po sep 02, 2019 9:36 am

Poznam primer ko vozijo recimo premium petico BMW letnik 2003, ko dejansko cvikajo, da bi bilo kaj konkretnega narobe menjalnik karkoli bolj resnega. Tak dogodek bi pomenil najem novega kredita če bi šlo skozi pri banki....

Kot sem že velikokrat rekel
Premium znamke so za ljudi z nadpovprečnimi dohodki seveda če jim znamka avta nekaj pomeni Vse ostalo je "gluma" ki se ali pa ne finančno izide na dolgi rok.

Po moji logiki moraš vozit tak avto, da te najbolj črn scenarij okvare (nesreča mora itak bit krita s kaskom) "finančno ne dotakne"

Vse ostalo je "gluma" in tega je žal največ vsaj po mojih opažanjih pri nemških znamkah. sem bil par let nazaj v BigBangu pa se je študent, ki je bi zaposlen debatiral z enim da je kupil bmw 530d letnik ne vem točno je bil avto zihr skori polnoleten ;)

Pa se grem stavit da če mojstra okoli obrneš ni imel 2k na strani. Kako se bo končala zgodba s tem bmw-jem ko bo treba kaj resnega poservisirat vemo ...

void
Uporabnik

Napisal/-a void Po sep 02, 2019 9:42 am

Pa sploh BMWji, ki so res j***a da ni večjih.
Na BMWjih se menjajo stvari, ki jih lastniki ljudskih avtov ki koštajo pol manj od BMWja sploh ne poznajo. Katastrofalna kvaliteta.
Zadnjič spremenil void, dne Po sep 02, 2019 10:02 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma

Napisal/-a J.McLane Po sep 02, 2019 9:53 am

Če imaš BMW letnik 2003 (vreden ~4k €) in kaj resnega crkne, pač kupiš nov avto, stroškovno je to na neki točki sigurno bolje kot popravljat. Moj point je bil v tem, da se ti mora dat s tem ukvarjat in da moraš računat, da si kakšen teden brez avta in se voziš z busom/sodelavcem/štopaš, ko želiš najceneje priti skozi s popravilom ali ko iščeš nov avto. Avto za 4k € še vedno izgubi manj vrednosti kot nov avto za 20k € in ni nujno, da je stroškovno vreča brez dna, glavni problem je to da se na avto lahko vedno zaneseš.
Prius: Slika
Hilux: Slika

Uporabniški avatar
Locher
Stalni uporabnik

Napisal/-a Locher Po sep 02, 2019 10:15 am

Zakaj bi to sploh imel? Hud prestiž je imeti nezanesljiv avto z utrujeno notranjostjo, da bi pred vožnjo najraje dal gor rokavice. Če gre za tretji avto tipa Z4, potem je (če odmislimo cene) smiselno, sicer pa ne preveč.

Uporabniški avatar
Firediver
Poznavalec foruma

Napisal/-a Firediver Po sep 02, 2019 11:20 am

No, jaz se samo nasmejem tem, ki si grenijo življenje z nepotrebnimi stroški.
Je pa vseeno bolje, da imajo "predobre" avtomobile, kot pa, da bi se vozili v takih kanticah, ki jih skup drži samo še rja...
Človek brez problema, to strašna je stvar!

leon_dobnik
Nov uporabnik

Napisal/-a leon_dobnik Ne sep 15, 2019 8:24 am

Kupili dva nova avtomobila - prvih 45.000 km na uradnem servisu, toliko, da se je videlo če je vse OK - sedaj samo še neuradni servis. Zlatarjev na uradnem servisu ne bom plačeval, podobno pa ko kaj crkne, itak ni nič v garanciji.

Kar se pa cen novih avtomobilov tiče je pa odvisno od razreda katerega kupuješ. Sposobno opremeljenega karavana (tudi navigacija in park senzorji) se da dobiti za dobrih 17.000 EUR, pa dizla in 100 KM plus. Če greš na kupit kakršnegakoli SUVja, so pa cene bolne.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov